Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

bloodline

Medziplyn osvedčených jednoliatych postupov, ktoré dunia, dymia, hromžia, ale chutia ako vlažné obedové menu o pol tretej... nad ránom. Iron Man 2 pozváral nejaké tie obligátne novoty s fintičkami, priskrutkované kúúlovými vetnými konštrukciami, len megalomanské ego zošrotoval povinným orgazmom každej high-tech pukancovej zábavy - akciou. Tá prítomná utkvela v neurónoch dostatočnou razanciou Hulkovej päste, avšak pred ňou a po nej zívali synapsie Hluchovou päsťou s prstom v nose. Popritom sa pozerali na rozprávkové ródeo o jednookom býkovi, čo ohúril svet, ale tentokrát skončil na lopatkách po technologickom K.O. ()

Stružák

Bezprostředně po shlédnutí filmu jsem ještě hodnotil dvěma hvězdičkama, přes noc se mi ale celej film rozležel v hlavě a musím hodnocení ještě snížit. Iron Man 2 je totiž absolutní nuda. Akce je tu nezáživná, hudba nudná, scénář žádný... Souboje "robotů" obecně moc rád nemám, ale tady mi paradoxně docela chyběly, jelikož samotné finále je opět o ničem. Hlavní záporák mi přišel o poznání horší než v prvním díle, ostatní herci jsou spíše protivní než sympatičtí (kde proboha všichni vidíte to Downeyho charisma?). Taková Paltrow tu fakt byla na pěst, Scarlett jakbysmet. Potěšila mě snad jenom přítomnost Samuela L. Jacksona a malá role Kate Mary. Sečteno podtrženo, tohle si Favreau za rámeček nedá. ()

FiliPP

U tohoto dílu jsem se nudil sice méně než u jedničky, ale i tak si to podle mě nezaslouží víc jak 3 hvězdičky. Hodnocení 45%. ()

Pat.Ko

Možno Iron Man 2 nepriniesol toľko akcie prvý film, ale tento film ma zaujal oveľa viac ako prvý. Čo sa týka herectva; Mickey Rourke svojú úlohu záporáka zvládol skvele, Gwyneth Paltrow, ktorá stále pôsobí zodpovedne a opatrne, a nasledujú tu prekvapenia ako Samuel L. Jackson, a nakoniec to najlepšie prekvapenie Scarlett Johansson, ktorá počas celého filmu pôsobí príťažlivo; dovoľujem si tvrdiť, že ona dala tomuto filmu „to svoje ono“. Čo sa týka R. Downeyo, je to proste R. Downey. ()

seth82

Keďže recenziu som už napísal na svojom blogu, nechce sa mi opakovať sa, v každom prípade výborné dialógy, znova skvelý Robert Downey Jr. a celkom slušná akcia. Ináč v podstate dosť podarená kópia jednotky, takže celkovo film nesklamal... ()

shimpy(CZ)

Robert Downey si roli opět užíval. Jenže příběh by nemusel být tak překombinovaný a věřím, že při druhém shlédnutí si člověk párkrát i zívne. Potože méně je někdy více. Snaha představit více záporáků / parťáků příběh zbytečně protahuje a film postrádá lehkost. Samozřejmě že se zde vyskytly vtipné momenty, bylo jich i celkem dost. Ale film ztrácí na tempu právě díky těm dialogovým scénám a překombinovanosti děje. Scarlett Johansson to tam hezky osvěžuje, a nejedno pánské oko (i to Samuelovo L. Jacksonovo) se rádo pokochá. Kdyby takhle vypadal i třetí díl, zlobit se nebudu... Pro fandy komiksovek připomínám, zůstaňte sedět až do konce titulků :-) ()

Mauric

Iron Man 2 je i přes fakt, že se jednička povedla více, velice zábavný. Už první minuty, kdy se podíváme do Moskvy na zhrzeného jaderného fyzika se zlatými zuby a bicepsem velikosti vašeho stehna, vás nutí minimálně k pousmání. Nudné rozvíjení charakterů, jak se u všech dvojek sluší a patří, tu naštěstí obdařuje Downey svým ego-humorem a když není po ruce Downey, tak ho zastoupí jedna z dvojice hlavních krasavic. Ve slabších částech filmu zaburácí hitovky od AC/DC, které vám sdělí, že teď přijde nějaká ta akce. Tudíž jsem se prakticky stále bavil. ()

jasiska

Preklínam ľudí zodpovedných za to, že nám kiná vnucujú dabingové verzie. Inak bol Iron Man 2 celkom cool. Bavilo som sa výborne a až po ukončení som zistila, že film má prekvapivo vyše 2 hodín. Avšak oproti Jednotke filmu trochu chýbala taká tá elegancia jednoduchosti. ()

Prochy38

Akční, vtipné, svižné, chytré, efekty nabité. Pro mě paráda! Škoda, že S. Johansson nedostala jen trošku více prostoru. Ale i tak, paráda! G. Paltrow nádherná, R. Downey jr. dokonalý, M. Rourke nejlepší záporák, S. Johansson krásná, ale nevyužitá, S. L. Jackson trochu mimo, S. Rockwell skvělý. Celý film mimo efekty postaven na výkonu těchto lidí. ()

venom14

První díl byl dobrý,ale tenhle mě opravdu moc zklamal.Dvě hodiny mi přišly trochu moc,hlavně proto,že se v tom jenom kecá,kecá a kecá.A ve 120 minutách "Akčního filmu"(nevím,kde se mezi žánry filmu slovo dobrodružný)je zhruba 15 minut nějaké té akce.Navíc se mi nelíbí,že NickaFuryho hraje S.L. Jackson,ne že bych byl rasista,ale dal už někdy někdo do filmu místo černocha bělocha?Ne,nedal!Samuela tam dali jen proto,(ne že by mi vadil jako herec,právě na opak)že je to slavná tvář.Ale herci tak nějak ušli a celý film není až taková pohroma.Dlouho jsem se rozmýšlel,kolik hvězd dám,nakonec dám 3 hvězdičky,ale opravdu slabé 3 hvězdičky. ()

Rendiss

Jon Favreau ukázal, že umí nejen hrát, ale i točit akční filmy. Už u Iron Mana 1, se mu to velice povedlo, 2. díl podle mého názoru stojí za to vidět. S kýmkoli jsem se bavil, říkal, že 2 nebude tak nadupaná, ale Jon Favreau nám všem ukázal, že mu to jde a grafický frajeři si s tím taky umí pohrát. Komiksovou předlohu jsem sice nečetl, ale filmový mě dostali obě dvě. Teď si počkám na třetí pokračování, které má vyjít, jestli se nepletu v roce 2012 ()

Ezekiel1

Pí*ovina roku. Bez slitování jeden z nejhorších filmů jakej jsem, kdy viděl. Favreau je nejen průměrný režisér, ale také jak můžeme zjistit velice špatný herec. Sam Rockwell mě nehorázně zklamal. Po sympatickém výkonu v MOON se nechá takhle hloupě zazdít. Neskutečně směšná role. Herecky nejlepší je jednoznačně Rourke. Jenže pravdou je, že padouši se hrají vždy o něco snadněji. Co bylo v jedničce vtipné je v pokračování naprosto lacinné a trapné. Myslel jsem, že horší komiksovou a komerční věc od SPIDERMANA 3 a TRANSFORMERS 2 už neuvidím, ale ejhle...zklamání je mírné slovo. Hlavně už žádné další pokračování!!!Nutno na závěr podotknout, že se omlouvám. Komentář totiž píšu ještě s relativně chladnou hlavou a odstupem, protože mi nešel internet, jinak by to tahle sračka schytala zřejmě ještě víc. ;)15% ()

Haymar

Iron Man 2 se neschová ani za oblíbenou frázi, že tu "... byl až jako druhý..." Dvojka je ve všech směrech slabší - ukecanější, tupější, nezáživnější, zkrátka nudnější! Ačkoli první půlka šlape výborně, v té druhé se to nepochopitelně přehoupne do užvaněného a neustálé na hraně balancujícího "sitcomu"... Naštěstí to má i světlé chvilku vč. vynikajícícho Rourka (ten chlap je lepší a lepší) a vůbec celého TOP hereckého ansáblu. Akce je tu také dost a není vůbec zlá, bohužel je ale utopená v tuně toho balastu a scénáristické vaty okolo... Kvalit jedničky to zdaleka nedosahuje! ()

Crackonosc

No tohle?! Když jsem po prvním příběhu Iron mana psal, že chci do dvojky víc robotů, nečekal jsem, že se mi přání sice vyplní, ale přesto bude míň akce... V celym filmu je sotva 15minut rychle se pohybujících obrázků a mezi nimi jsou poměrně nudné rozhovory (i když Downey je často tahá o level vejš) a spousta záběrů na znuděnýho Tonnyho Starka jak chlastá/nadává/zevluje. Letní blockbuster si, zvlášť po povedený jedničce, představuju jinak... ()

ondrula

Oproti jedničce bych řekl, že celkem nic moc. Zaujala mě tu Scarlett Johansson, kterou jse donedávna ignoroval a Mickey Rourke opět dokazuje, že si zasloužil svůj comeback. ()

MadChick

Tak nějak jsem se nebavil, nebavil a nebavil, tedy rozhodně ne tak, jak by člověk od filmu tohoto typu, očekéval. Zde jednoznačně platí provolání "CHCEME VÍCE AKCE" neboť tento film, je na poměry žánru ukecaný až běda. Jako plus vidím výborný vkus při výběru stafáže... nejzápornější ze všech záporňáku Rourke, skvělý Rockwell, švihák Jackson a překrásná Scarlett Johansson...70% ()

Teabag

Spousta skvělých herců. Jako v jedničce je to i tady v podstat to jediné, na čem film stojí - ehm - vlastně ne. Musím přiznat, že to byla opravdu podívaná. I příběh byl o něco zajímavější než v prvním dílu. Na druhou stranu tenhle film stejně nejspíš zapadne - to je úděl průměrnosti. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)