Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

Nyck

Mně tu nic nechybělo. Proč porovnávat pořád první díl s druhým? Každý má něco do sebe, důležité však je, že oba jsou skvělé. Já se bavil skvěle - akce, vtípky, krásné herečky, padouch, komický Sam Rockwell. My chceme třetí díl! ()

ravalah

Don Cheadle je divnej, Howard by byl myslim vhodnejsi, ale co nadelame. Film jsem shledl titulkovany a je to podle meho nazoru dustojny nastupce jednicky. Zminka o Avengers, stit Shieldu, Nick Fury..me komiksove srdce plesa a tesi se na dalsi filmy. Trosku slabsi nez jednicka, ale to tak proste byva skoro vzdy. ()

Danny F.

Podle mě byl v akčních scénkách tento film výborný ale obcházel jakési to jádro filmu a divák si užíval opravdu jen vizuální stránku. Bylo to takové nemastné, neslané. Ale... ujde to. 85% ()

sochy.zirafka

Vítám jakoukoliv adaptaci komiksu, která není přehnaně hrdinská, zbytečně akční, hektická, explozivní. Vítám zaměření na dialogy a postavy. Bohužel, tyto dvě zde v hojné míře přítomné ingredience nějak pokulhávají ve své kvalitě. Hnací síla filmu je poněkud nepřítomna, takže dochází ke vzniku nepříjemného pocitu. Jmenuje se nuda. ()

MishKonn

Naprosto strhující a kulervoucně natočené, zrežírované a ztrikované akční sekvence se skvělým hudebním podkresem, prošpikované hilarious sekvencemi s už klasicky perlícím Downeym Jr., easter eggy (dokonalá scéna s kouskem "výbavy" Captain America) a krasotinkou Scarlett. Navíc pravděpodobně asi nejdůležitější prequel k Avengers, kde více poznáváme všechny důležité hráče z S.H.I.E.L.D. Po shlédnutí Avengers tedy měním hodnocení z *** na *****! ()

Timak

Tony Stark je prostě bombík. Hodně se mi to líbilo, ale za jedničkou to mírně pokulhává (jen v určitých momentech). Ale i tak jsem to hltal všemi doušky a dám si to brzy znovu. 80% ()

Aven

O fous horší než jednička, ale stále dost zábavné. Btw nejlepší scény filmu nejsou ty akční, ale ty konverzační mezi Tonym a Pepper. ()

Trustme

Všichni kdo přežili z dílu prvního, objevují se zpátky. A přibude i několik nových nadbytečných postaviček. Toto pokračování je ještě více ukecanější a na pořádnou akci se tím pádem dostane až v 32. minutě prvního poločasu. Triky stejně jako v jedničce sesmolili Industriálové SvěteL Magických, což bývá záruka vykulených očí a uvolněných spodních čelistí diváka. Druhý díl mi však přišel po dějové stránce i v rámci comicsového žánru poněkud ohraný, ale už opravdu ohraný. Naštěstí tu zbývá pro mě několik upgradeovaných oblékacích scén - zejména do cestovního brnění Mark V. Finální bitvy jsou fascinující, ale kouzlo Železných Mužů již mírně uvadá. Padouch Ivan, ač obdařen Rourkeho vizáží, hrůzným potetováním a nebezpečným ruským občanstvím, mi přišel na tu všechnu parádu režísérsky upozaděn. S. Johansson v roli špionky předvedla další variaci na akční téma "Vyčištění chodby" s takovým nadšením, že již teď má zaručené role bojovnic. Mírně slabší než první díl, i když se zde jelo na vylepšený trojhranný reaktor... ()

VasaX

Skvělý blockbuster. Akční, heroický, marnotratný a velkolepý. Robert Downey Jr. se pro roli Tonyho Starka téměř narodil a rozhodně tuhle zábavně-akční jízdu táhne hodně dopředu. Scarlett Johansson jako zelenooká bruneta - velice okouzlující třešnička na tomhle dortíku. Rourke jako hlavní záporný charakter taktéž potěší. V této sérii valita graduje a zábava neupadá, už se těším na Iron Man 3. ()

darek kartac

Tony Stark alias Iron Man alias plecháč je zpět a čeká na něj problém jménem Mickey Rourke. Ten se chce mstít za nevyřízené účty mezi oběma rodinami. Iron Mane trápí ještě jeden problém. Jeho srdce přestává kvůli obleku plně pracovat. Druhý díl se mi líbil o něco méně než ten první ale 4* si zaslouží. ()

Tereza666

Konečně! Konečně jsem to viděla v pěkný kvalitě, na příjemným místě s příjemnýma lidma. Zážitek, jednoznačně. Rourke zcela pošlapal všechny herecké výkony a jedinou hvězdou filmu je tady on. Robertovi vtípky, pohledy a všechny ty perličky za které ho každý tak zbožňuje - na jedničku! Favreau nasadil jako režisér laťku hodně vysoko a svou roličku zahrál perfektně. Prosím, že bude pokračování :-) ()

Ceres

Určitě horší jako první film. Kdybych nebyl odkojen anime, tak bych si ani nevychutnal záverečnou bitvu v Japonském pavilonu. Film mě ale už tolik nebavil jako první, ale s přimhouřenýma očima dávám 50%, přeci jen u některých částí filmu jsem se nenudil. ()

shantim

O hodně slabší než jednička. Ději chybí nějaké výraznější překvapení, scény jsou velmi efektní na pohled, ale bez napětí. 60% hvězdiček ()

dANo

Druhý Iron Man nedosahuje kvalít prvého dielu, ale aj tak dávam rovnaké hodnotenie... :o). Čo by som však vyzdvihol? Bez debaty je to doplnenie Scarlett Johansson do "sexi stránky" filmu! Herecké obsadenie je opäť neuveriteľné... :o) ()

harryy

Iron Man2 žiari metalickým leskom a narcistickým egom svojho hlavného hrdinu. Rozdáva rany aj hlášky a užíva si zdanlivú nesmrteľnosť. Dokonca tých slovných výpadov uštedrí omnoho viac ako fyzických. Prítomnosť scenáristu Tropickej búrky je čitateľná od prvého okamihu.Bolo tam akcia aj som sa čas od času nasmial.Film je orinálny s dosť dobrým dejom a samozrejme Robertom Downeym.75% ()

Sany33

Už som povedal že Iron man 1 bol fenomenálny film od Marvelu? Tak to som nevedel, že pokračovanie bude snáď ešte lepšie. Prepracovaná a uveriteľná príbehová línia, ktorá sa drží komiksovej predlohy čo sa dá iba kladne oceňovať. Akcie viac ako dosť a konečne aj nijaké tie vnútorné pocity hlavného hrdinu sú to pravé čo na mňa zapôsobilo 96%. ()

marie.en

Oproti jedničce hodně velká slabota. Co se děje týče, tak většinu filmu se patláme pořád v tom samém, nic nového to vlastně nepřináší. Jenže: je to Iron man, Robert Downey Jr. je prostě Robert Downey Jr., Scarlett Johansson je neuvěřitelně sexy a ano, je to vtipné. Prostě mám srdce na stržení jen jedné hvězdičky. ()

Ace.Anita

Víc rozkošné ukecanosti, míň výbuchů, stejné množství ladného modelování, montování, spojování, pájení a zaklapávání - tak se mi to líbí! ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)