Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

mirakom

První film Avengers mám hodně rád, ale pořád mi to něco připomínalo a po opětovném shlédnutí série Transformers jsem si uvědomil, že hlavně druhá půlka filmu je z velké části doslova kopírka Transformers 3, takže jsem své hodnocení musel snížit. || 7/10 || Disney+ | Theatrical Cut: 145 min | 2Dtit | FullHD | DolbyVision | 5.1 ()

Nix

A už je tu máme pěkně pospolu. Takhle si představuju týmovku. Dokonce je tu první role Hulka, kde mne opravdu dostal a chtěl jsem ho víc. Hulk se Ruffalo zmocnil a nemohl si vybrat líp, spolu má tým chemii a funguje to. Thanos ví, že je bude těžký porazit. ()

mira.l odpad!

Tu směsici mně osobně naprosto nepochopitelných a neuchopitelných zvuků a povětšinou digitálně vytvořených obrazců jsem vydržel sledovat 47 minut, pak následovalo rychlé Delete. Ty woe, tohle je vážně 24. nejoblíbenější film?? S hodnocením 83%?!? Vždyť to nedává absolutně žádný smysl, působí to spíš směšně. Já vážně nechápu, co ty Američany táhne k tomu, vymýšlet a realizovat takovýhle sračky. Ale asi to bude dle hesla Kde je poptávka, je nabídka. V tom případě je to asi s náma velký špatný. Není moc filmů, které jsem nedokoukal, ale tohle jsem považoval za naprostou ztrátu času i v tý práci na noční. ()

Hellknight12

Včera pozreté po dlhej dobe. Doteraz si pamätám, že som si hovoril, že to bude hovadina dať všetkých hrdinov do jedného filmu. Našťastie som sa mýlil. Film, ktorý má veľa plusov a malo mínusov. Herecké obsadenie a aj ich výkony sú skvelé. Hudba je slušná. Film, ktorý je hlavne založený na CGI ale čo čakať od Disney a Marvelu. Efekty sú pekné akcie je akurát. Niekto by mohol povedať, že za 143 min je tu malo akcie ale ja nesúhlasím. Základ prvého filmu je dať dokopy tým, ktorý bude fungovať a ono sa mu to aj podarilo. Loki ako záporák s armádou nie je zlé riešenie a celkom aj chápem Lokiho motiváciu. Ukameňujte ma ale M. Ruffalo sa mi omnoho viac hodí ako Hulk ako E. Norton. Filmy s Nortonom mám veľmi rád ale ako Hulk skôr nie. V skratke pekný akčný blockbuster, pri ktorom stačí vypnúť a užijete si ho. Je to film, ktorý môže stať aj samostatne. Samozrejme pred filmom odporučam pozrieť aj začiatky hrdinov. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Film môžem odporučiť. ()

VvV14

Joss Whedon si umí u diváka šplhnout. Akce slušně podaná, o příběhu nemluvě. Podle mě to bylo oživení klasických sešitovek z původních Marvelovských komiksů. Perfektně to sedí do všech samostatných filmů a šlape to od začátku, až do konce. Mark Ruffalo, jakožto nováček to zvládl bez nějakých problémů a Hulkův jiný vzhled seděl mnohem víc než z Incredible Hulk (Edward Norton). Ostatní z týmu udělali kus dobré práce a už od svých sólových filmů upevnili moje tvrzení, že nikoho jiného do těchto rolí si představit neumím. Skvěle rozvržený film ve kterém je zaměřena pozornost opravdu na celý tým a nikdo nevyčnívá. Závěrečné bonusové video v titulkách ukazuje na pokračování a tomu bych opravdu fandil. 5* si to rozhodně zaslouží a mé netrpělivé očekávání pokračování jak by smet. ()

misar3

První polovina filmu byla značně zdlouhavá, nicméně představení hlavní zápletky a jednotlivých hrdinů chvilku trvá. Ovšem epický konec zametl s mými veškerými očekávaními. Hulk se předvedl, jak v bitvách, tak ve vtipných okamžicích. Zajímavé dialogy, skvělé efekty a o hereckém obsazení není třeba mluvit, zkrátka výborné. Scéna po titulcích, která vás navnadí na možné pokračování byla skvělou tečkou za tímto filmem. Doufám, že nás bude čekat spousty dalších Marvelovských filmů! ()

TetherSaw

V akčních filmech-bez konkurenta, v sazbě za honoráře a efekty-bez konkurenta..... NAPROSTO stupidní béčkový příběh, luxusní akce smixovaná s povedenými vtipy (většina z nich přímo z hlavy Downeyho Jr.) a klasicky trapný konec, správné ingredience na akčňák roku.... Ale 14. místo a 91% ?! To už je snad trochu moc ne?! Bez Downeyho by to byly dost slabé ,vydřené a upocené 4 hvězdičky! ()

vZeč

Nadprůměrnej film, který je naprosto dokonalym popkornem pro masy a co ho vynáší nad ostatní, je ultimátnost. Whedon vládne lehkou rukou a naplňuje očekávání, bohužel nenabízí víc než jen skvěle naplněnej vzorec. Přesto je tu kultovka. ()

Miro_CZ

Zase jednou skvěle zvládnutej akční/komiksovej film. Ač jsem z hrdinů znal dobře akorát Iron Mana, vůbec mi to nebránilo užít si celej film a s jistotou si seženu i filmy o ostatních postavách. Film má rychlý spád, kterému hodně pomáhají hlášky Roberta Downeyho stejně jako v Iron Manovi a následně i Hulkovo chování v závěru filmu. Film doporučuju ve 3D verzi, která má rozhodně něco do sebe, když probíhají "letecké" bitvy v New Yorku :) Rozhodně na film mrknu ještě znovu. ()

Lilien

akčná lahôdka....dokonalé,efektné a akčné. V Avangers je zhrnuté všetko to prečo máme radi toho či oného superhrdinu a to pre ich schopnosti, neduhy, štýl boja a akčné pasáže s ktorých sú Avangers zložené na koľko sme už s ich osudmi oboznámený s predchádzajúcich filmov. Každý mal dostatok priestoru, potešili ich vzájomné súboje a doťahovanie plus Ironman a Hulk boli neskutočne vtipný. Jedinou nevýhodou je verzia 3D ktorá je absolútne zbytočná a ne-efektná. ()

Miagy

Parádny akčný scifi fantasy megafilm...alebo len film. Hrdinovia síce dostali svoj priestor, ale myslím si, že to celé bolo na úkor kvality. Nedostal som to, čo som čakal. Ani raz som sa nepristihol s husacou kožou a ani raz som nezabudol dýchať. Film pobaví, ale je rýchlo zabudnuteľný, lebo toto všetko tu už bolo. Kvalita 3D takisto nič extra. Preto iba 4. PLUS: hrdinovia, kvalita spracovania, náznak humoru. MINUS: hluché scény ( najmä rozhovory), jednoduchá myšlienka, záver bez nejakej veľkolepej scény, prelínanie dejov. ()

kyLuke

Ne že by to byla nějaká pecka desetiletí,ale tahle akční sci-fi posouvá komiksové filmy ještě tak,jak je žádný film nikdy neposunul.A proto plné hodnocení.... ()

Neuge

Asi nemá cenu psát cokoliv obsáhleho, tak jen několik postřehů: 1.Český dabing v kinech je ještě horší, než jsem čekal (vrcholem všeho je "teplý bratr" - Robert Downey) 2.Shlídnuté jsem měl sice akorát oba Iron Many a Hulka, ale nijak to nevadilo. On se zbytek dá celkem jednoduše domyslet. Neznalost zbylých filmů (Thor, Captain America) podle mě tedy není pro diváka přílišným mínusem. 3.Většina z hrdinů dostává ve filmu adekvátní prostor, což jsem neveřil, že se při jejich počtu povede. 4.Velké plus za sympatický důraz na postavu Hulka. 5.Akční scény často zmatené a přeefektované. Méně je někdy více. U některých jsem v kině vážně vyprskl smíchy, což asi nebyl záměr autorů (přílet velrybovitých levitujících monster) Možná je to tím, že z Marvelovských hrdinských "eposů" znám jen ty, které jsou v jádru jakžtakž střídmé (Hulk, Iron Man), nejsou tak...nechci říct fantasmagorické, ale prostě...řekněme více nereálné, než ty dva zmíněné. Ano, jsou to Marvelovské komiksy, co jsem to za dementa, když v kontextu takových filmů vůbec zmínuji to slovíčko: "reálnost"...ale asi to je důvod, proč jsem předtím nešel na C. Ameriku a především na Thora. Pro mě 4* a absolutní nepochopení zdejšího "hype" hodnocení. ()

Farley

Normálně by to bylo na 4, nejsem zas až tolik do komixovek, ale za ten gag před finálem tam ta pátá musí. Třeba si to časem rozmyslim, ale Joss to absolutně zvlád. Na to, o jakou p**ovinu v podstatě jde, z toho vytřískal fakt zázraky. :) ()

Poncho22

Dokonalé splnění mého dětského snu. Tento film nabízí všechno, co může fanda komiksů očekávat, a to v plné míře. Skvělá akce, skvělé hlášky, navíc všichni marveláci před jednou kamerou včetně nepřekonatelného Hulka. Doporučuji tvůrcům méně sólo filmů a vetší zaměření na tuhle skupinovou bombu. Film dokonale předčil moje očekávání. Pro mě zatím nejlepší komiks - 99% !!! ()

Jerry_87

Avengers vôbec nesklamali, čím viac popcornu a koly si do kina zoberiete tým viac sa budete celé takmer 2,5 hodiny baviť a užívať si. HULK smash!!! ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)