Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Kejdlo

Nejlepší Marvelovka je to určitě. Dokonce i mnohonásobně akčnější než první Transformeři a vtipnější než cokoliv žánrově podobného. Přesto se to nepřenese přes pojem "zábavný biják" na něco více, co by mým srdcem naplno zaplesalo. Hlavně Whedon není tak dobrý scénarista jak se povídá, možná v seriálech, ale tady mě ta zbytečná ukecanost, kterou zakrýval občasnými fórky, dost srala. 7/10 ()

LadyVader

Viděno 5.5. 2012 18:50 Velký Špalíček 2D titulky. Omg.. Já v tom kině zemřela a dostala se do nebe! To bylo.. neuvěřitelný, epický a úžasný!!! Čekala jsem na ten film víc jak dva roky. poslední čtvrtrok jsem nedokázala myslet snad na žádnej jinej film a poslední měsíc jsem nedočkavě odpočítavala dny. To čeho jsem se dočkala mi naprosto vyrazilo dech, naprostá a totální blaženost. Perfektní týmovka se skvělou akcí a fakt vtipnýma hláškama (Tony rulez prostě :))). Finální, velmi akční minimálně půlhodina je vyložená pastva pro oči a člověk co má rád tenhle styl se jednoznačně musí tetelit blahem, nejde jinak :). Strašně ráda bych se rozepsala o tom co se mi líbilo nejvíc, ale děsně bych spoilovala, takže radši nic :D. Na tohle prostě musím jít jěště jednou, neboť jsem na konci filmu skoro brečela radostí :D. 100% žádný výčitky, dokonalost a totální fanservis for me! Joss Whedon mi splnil sen. HULK SMASH! (EDIT: 12. 5. 2012 Velký Špalíček 3D puvodní znění bez titulek. To 3D bylo ve spoustě scén prakticky zbytečný, na druhou stranu pohled do Tonyho helmy a ty monitory na Helicarrieru fakt stály za to (techporn!!) :)) No nebudu lhát, šla bych potřetí! Těším se na bluray, kterej bude doufám narvanej bonusama. :D ()

Firebug

I já jsem se vydal po delší době do IMAXu (3D, originální znění) na akční megaspektákl tohoto léta s grupou těch nejvíc nejlepších padouchobijců v hlavních rolích a abych řekl pravdu, lépe to asi dopadnout nemohlo. Což ovšem není nutně lichotka, páč ač znalý předcházejících sólo snímků, žádný mé zaujetí neuchvátil.. The Avengers je lehce nadprůměrný a enormně přehypovaný popcorn (aktuálně 92%), který od zapomnění zachraňují sebe-shazující fórky, zejména v podaní Ironmana, ale překvapivě ani Hulk v zábavnosti nezaostává. Naproti tomu Capt. Amerika je opět neskutečně otravný, ale alespoň si mají ostatní z koho střílet. Akce je fajnová, ale nic nového pod Sluncem a ani IMAX-zážitek to nijak kouzelně nespasí. Akce v Tintinovi mě třeba bavila mnohem více. Možná to bude i tím, že z The Avengers se jaksi vytratil lidský prvek, vesměs všichni jsou nezničitelní a žádný civilista na záběru nezemře. Akce tak nikdy nedostane šanci diváka citově zainteresovat a jemu tak nezbyde nic jiného, než se kochat monstrózní demolicí NY a občas se uchechtnout nad vtipnou scénkou. Nic jiného od filmu nečekejte. ()

vanderbart

Doufal jsem, že po dlouhém čekání a tak vysokém hodnocení a tudíž i velkých očekáváních nepřijde zklamání. Nepřišlo. Bavil jsem se od začátku do konce. Spousta nadsázky a vtipu. Podle mne komix jak má být. A nemůžu říct, že by se někdo v partě významněji ztrácel. Jinak určitě doporučuji znalost všech předchozích filmů. Já si před shlédnutím udělal menší filmový maraton a určitě toho nelituji.. ()

Sdoom

Comicsová popcornovka, která ždíme maximum ze svého akčního a charakterového potenciálu. Česky řečeno - postavy jsou zábavné, ukážou nám vše, co umí, prokládají to vtipnými hláškami (no. 1 samozřejmě Iron Man) a ve druhé půlce se se na diváka valí proud dokonalé akce. 4 a půl hvězdičky, i vzhledem k zdejšímu nadhodnocení (12. nejlepší film to opravdu NENÍ) dávám jen 4. (kino Cinestar, orig.) ()

skinny

Filmový zážitek roku, u mě vládne naprostá spokojenost! PS. pro některé zde komentující, možná to kopíruje obsahově transformes, ale tohle je mnohem lepší, "transíci" na to nemají! ()

Babous

Boží! Všechno tady hraje ve prospěch filmu a kritici nemají, co by strhali. Skvělá herecká esa, různorodé, avšak sympatické hrdiny, hutný děj - pořád se něco děje - a komiksovou atmosféru. V dobrém slova smyslu. Protože komiks se sám bere s nadhledem a má místy až rysy karikatury. I Avengers jsou skrz na skrz prošpikovaní vtipnými hláškami, které tak boří patos a vážnost situace a připomínají divákovi, že jde jenom o velice zábavný film. Prostě je to film, který tvůrci brali s nadhledem. A diváci by ho taky tak měli vzít. ()

upson

Dostal jsem to co jsem očekával.Musel jsem sám sobě přiznat, že udělat kompaktní film s tolika hrdiny musela být práce nelehká avšak s mnoha penězi uskutečnitelná. Ke konci na můj vkus dlouhé bum bum prásk pasáže, které zapříčinili pokouknutí na hodinky(mínus 10 minut bych vřele přivítal).Když to vezmu kolem a kolem tak zatím po prvním shlédnutí 85%.Nevím zda-li to měli v kině špatně seřízené ale hudba až ke konci a jednom příletu iron mana byla ve filmu málo prodána a to je škoda protože soundtrack od Silvestriho je pěkný. PS: Tak po druhém shlédnutí v klidu domova s nastavením vyšší hlasitosti zvuku dávám spokojených 90% ()

kenkaku

I když nejsem žádný extra fanda komiksu, "Marvelovky" mám rád. Prostě se na ně hezky kouká a ničím mě neuráží... Bohužel v tomto případě došlo na výjimku protože ve filmu to prostě "musí být tak jako v komiksu aby se nenaštvali fandové". Takže prakticky i když by v rámci logiky stačil na hlavního záporáka - poloboha jeho brácha - taky polobůh, musí mít za sekundanty dalších 5 figurek a navíc tak zoufale nevyrovnaných (myšleno schopnostmi). Já chápu, že každá sama o sobě je drsná a cool, ale pohromadě tak nějak působí divně. Stručně řečeno, kdyby pár postaviček vynechali (nebo si místo nich dosadili jiné, však jich je v zásobě dost) byla by to o dost zajímavější podívaná. Takže za mě to rozhodně na plný počet není... Přesto je to nadstandardní podívaná za slabší čtyři hvězdy. S čím mě ale doslova naštvali je "upgreade" kostýmu mého oblíbeného Captain America... (posun z funkčního bojového obleku do komixového hábitu se zipem na břiše :/) ()

sedm.1

Těžko popsatelná záležitost, takováto jízda se musí vidět v kině na velkém plátně a pak musí jít jednoznačně o dokonalý filmový požitek. Je jen hodně málo filmů, u kterých prostě nenajdu byť sebemenší chybyčku, jedinou věcičku, co by mi vadila. A Avangers mezi tuto velmi úzkou skupinku top filmů bez diskuze patří. Již samostatné marvelovky mám vesměs rád, snad až na lehce nudnějšího Iron Mana 2, naopak třeba Thora jsem si ale naprosto zamiloval. Když pak měla vzniknout tato týmovka, byl jsem moc zvědavý jak to dopadne, ale věřil jsem, že může jít o hodně slušnou podívanou. Ale toto? Od první minuty je to jednoduše neskutečný, gigantický nářez, kde to vše tak neskutečně šlape a funguje, že jsem z toho úplně hotovej 8D! Všichni superhrdinové a jejich představitelé mají obrovské charisma, každý má svůj důvod, svůj prostor, svůj styl, své schopnosti, svůj humor, a to včetně záporáka Lokiho, a to vše je tak lehce a úžasně prospojováno v jeden dokonalý celek, že takto jsem se u filmu už dlouho nebavil. Zápletka výborná, strhující, zábavná. Míst pro vtipné momenty ažaž a pokaždé skvěle fungující, jsou opravdu humorné a hlavně nevyzní ani jednou trapně. A akce? Velkolepý zážitek. Naprosto devastující, perfektně zpracovaná, přehledná, dechberoucí, prostě TOP akce!!! Avangers je zkrátka filmem, který si tu obrovskou pozornost naprosto právem zaslouží, takto má vypadat skutečný megahit, BOMBA!!!!!!!!!!! P.S. závěrem bych se chtěl vyjádřit k jednotlivým postavám. IRON MAN: ze samostatných marvelovek mi byla právě postava Iron Mana asi nejméně blíž, ovšem zde Robert Downey Jr. kraluje, je to jasný hlásič filmu, je zároveň asi i nejstylovější a strhává na sebe jasně největší pozornost. Právem. HULK: bylo by zajímavé natočit samostatného Hulka s Markem Ruffalem, je to hodně zajímavý herec, moc jsem si ho v této roli tedy nedokázal představit, ale pěkně mi utřel hubu a i on patří k té absoutní špičce Avangers a Hulk je jasně největším řezníkem filmu. THOR: největší zklamání. Ze samostatných filmů patřil k mým nejoblíbenějším, zde mi přišel ale trochu upozaděn a dost zaprdnutý a navýrazný. A přesto byl stejně pořád neskutečnej frajer :)! CAPTAIN AMERICA: dost velké překvapení. Pravě u něj jsem speciálně v podání Chrise Evanse čekal největšího tajtrlíka filmu, ovšem naopak, pravě on mi zde přišel tím nejuvědomělejším, nejsvědomitějším a "nejučesanějším" superhrdinou, ale i on hlásil a kosil nepřátele s takovým gustem, že ho byla radost pozorovat. Hawkey a Black Widow mi přišli tak trochu mimo, ale je to jednoznačně spojeno s tím, že nemají svůj vlastní film. A záporák LOKI?: Tom Hiddleston mi tu sednul jak prdel na hrnec, byl skvělý, stylový, zábavný, žádna karikatura, žádný trapák, ale fungující a důstojný záporák, výborný. ()

Yeosol

Není nic lepšího, než si předtím než zajdete do kina na Avengers, pustit všechny předchozí filmy s hrdiny Avengers a navnadit se tak na neuvěřitelný dobrodružství, kterým Avengers jsou. Já jsem to tak udělal a můžu s radostí říct, že se jedná zatím o jedno z největších překvapení roku 2012. Film jsem si užil dvojnásobně a hned řeknu proč. V životě se mi tohle nestalo, ale v celým sále jsem byl jen já a můj brácha, což bylo opravdu netradiční a já jsem si připadal jako v obrovským obýváku s gigantickým domácím kinem kolem sebe. :-D A teď k samotnýmu filmu. Byl to ohromný zážitek, který jsem naposled zažil u Transormers 3. Moc se mi líbilo stmelování superhrdinů do jednoho fungujícího týmu. Tohle stmelování totiž s sebou přinášelo neuvěřitelně zábavný špičkování a všemožný popichování mezi jednotlivými hrdiny. Každý má svoje postupy, každý má jiný názory, pohled na věc a tu pestrost jsem moc rád sledoval. Taky jsem se trošku obával toho, aby každý z hrdinů dostal rovnoměrný herecký prostor a aby na tom někdo nebyl hůř nebo líp. Naštěstí se to nestalo a můžeme se těšit na parádní herecky vyvážený koncert všech zůčastněných. Snad jen jediný, co mě zarazilo bylo obsazení HULKA, který už přošel potřetí změnou. Mark Ruffalo není vůbec špatný, ale já osobně bych vybral jednoho z minulých herců. Protože ty nesjpíš mají diváci spíš zafiksovaný hlavě. Ale to je jen malá vada na kráse. :-) No a co říct k mojí oblíbený akci a vůbec k vizuálním efektům? Přece vůbec nic špatnýho. :-) Všechno vypadá sakra luxusně a dokonale. Ať už si vzpomenu na bombastickou akci na létající lodi, kde se poprvý setkáme s druhým naštvaným já Bruce Bannera, který je počítačově fantasticky udělaný, nebo IRONMANA s KAPITÁNEM AMERIKOU snažící se nahodit jeden ze čtyř hlavních rotorů létající lodi. Jako vrchol filmu je však monstr akce uprostřed města, který údajně nikdy nespí a tím je New York. Pro mě je neskutečně uspokojucící pocit, když vidím, jak někde něco nádherně exploduje, ničí se a já nevím co všechno. Při těchto scénách mi vždycky projede husí kůže po celým těle a lehce se mi orosí čelo. Je to prostě vizální orgasmus, který nemá chybu. Zpětně si musím vybavit několik scén, který mě prostě dostali do kolen. Samozřejmě je to jen minimum toho co se mi líbílo. :-) Jakmile HULK dostane povolení aby ničil, skáče jako opičák z jednoho mrakodrapu na druhý a likviduje všechno a všechny co má mimozemský původ. Občas zlikviduje i část baráku, ale co, pro záchranu lidstva, cokoliv. :-D Dále je to IRONMAN nahánějící dlouhýho polorobotickýho hada, který taky krájí jeden barák za druhým, KAPITÁN AMERIKA svým štím opět dokazuje, že ho nemá jen jako módní doplněk a to taky patřičně dokazuje. THOR sesílající hromy a blesky do středu ohromný brány, ze který proudí davy a davy nepřátel. Všude poletují auta za doprovodu neskutečných výbuchů a obyvatelé se snaží co nejrychleji dostat do bezpečí. Ačkoliv to nejsou tak úplně superhrdinové s nadpřirozenými schopnostmi, oblíbil jsem si Hawkeyeho s tváří Jeremyho Rennera, který se svým lukem a šípy předvádí neskutečný věci, ze kterých jsem měl bradu na zemi, nebo sexy Scartet Johanson jako Black Widow, která svými gymnastickými pohyby překoná i legendu gymnastiky Věru Čáslavskou. :-D Blbý srovnání, já vím, ale neodpustil jsem si to. Všechno prostě vypadá perfektně a za doprovodu úžasných zvukových efektů si to divák užije ještě víc. Hudební složka od Alana Silvestriho není možná tak zapamatovalná jako u jiných komiksových filmů, ale několik dobrých skladeb se tam určitě najde a já například nikdy nevymažu ze svý hlavy hlavní motiv Avengers, který je opravdu krásný. Co však nejde přehlédnout je to, že závěrečná giga akce v ulicích vypadá dost podobně jako z dalšího trikovýho blockbusteru Michaela baye Transformers 3. Já si nemůžu pomoct, ale vůbec mi to nevadilo. Já jsem byl neskutečně spokojený. Všechno jinak šlape jako švýcarský hodinky, odsejpá to a akce je tak úderná a kulervoucí jak to mám rád. Já filmu nemám co vytknout a nebýt uživatele FALKA, tak za půl roku koukám na tenhle film někde doma na počítači za doprovodu slabýho ozvučení z reprobeden počítače. A tím bych mu chtěl poděkovat, že mě přemluvil si film nestahovat, ale vychutnat si ho krásně a výjimečně v totálně opuštěným kinosále. :-) () (menej) (viac)

BMAJTZ

Tak vám nevím, tohle na mě osobně už bylo asi trochu moc. Jeden hrdina? Proč ne. Banda hrdinů, to už jde na hony cítit přepáleností. Upřímně řečeno na další filmy o Iron Manovi, Captaionovi America a Hulkovi se těším. Stejně tak bych si dokázal představit solo akci Hawkeye společně s Black Widow (o Thorovi to říct rozhodně nemůžu). Je to prostě přeálené na půdu, příběh standardní a všude strašně moc výbuchů, tady se totiž lítá na wow vlně a nic víc. Taky nechápu jak je možné, že v Thorovi stačil jenom jeden hrdina na zničení Lokiho a tady s ním má problém celá grupa. Mno upřímně uvidíme kam se tyto filmy budou postupně tlačit. Na Avengers 2 bych rozhodně taky koukl, jenom by to chtělo trochu lépe promyšlený příběh a méně přepálenou akci. ()

OughJay

Těžko spojit tolik komiksů do jednoho líp, než to udělal Joss Whedon. Pro mě prakticky neznámej režisér navázal na příběh každý jedný Marvelovky a tim co následovalo naprosto odpálil všechny pochybovače a fanouškovský obavy. Ohromná Hulkova síla, Thorova mystičnost, Kapitánův nacionalismus, mazanost Černý vdovy, přesnost Hawkye a především neskonalý cynismus Tonyho Starka aka Iron Mana dodaly filmu od všeho něco. Loki v podání Toma Hiddlestona byl pak opravdu víc než důstojnym soupeřem. Po hodince seznamování a hodince nejrozmáchlejší akce letošního roku by se zdálo, že není co vytknout, protože sekvence ničení a zabíjení vesmírnejch nájezdníků nedá v hlavách diváků prostor ničemu jinýmu, natož nějakýmu logickýmu uvažování. Největší fail byl podle mě s Hulkem, když zůstával prakticky přes půl filmu naprosto nekontrolovatelnej a řezal taky do vlastních řad a potom stál najednou z ničeho nic po boku ostatních Avengers aby jim pomoh. Po emocionální stránce se mnou film taky nic neudělal a tak bylo vyvrcholením mojí slasti Hulkovo omlácení Lokiho uprostřed jeho monologu o zem... Ještě ke všemu jsem Avengers viděl s malinko posunutym zvukem a to pak ten prožitek jednoduše nemůže bejt stoprocentní. Určitě zhlídnu minimálně ještě jednou... ()

Angus

Avengers je prostě pecka plná akce, která sice netrvá celou dobu ale když na ni dojde je to nářez. Musíte se na to ale začít dívat s tím že je to komixový akčňák :-). ()

Šakalík

Na americké komiksovky začínám být vyloženě alergický (třeba Captain America byl natolik nesnesitelně patetický blábol, až si od mě vysloužil odpad), ale zrovna Avengers bych řadil ještě k těm lepším projektům. Přesto i zde narážíme na bolesti pro daný žánr typické – kýčovitý scénář, hromadu patetických keců, předvídatelný happyend a... zničený Manhattan. Samotní superhrdinové jsou dost nevýrazní – s výjimkou Iron Mana, kterého Robert Downey Jr. obdařil takovým charismatem, že pro film představuje učiněný poklad. Jinak je to poněkud nesourodá banda lidumilů, kteří časem přestávají bavit. Celý film tradičně vygraduje v megalomanské bitvě o New York, což je podívaná vpravdě úžasná a povznáší celý film o úroveň výše. Přesto – že bych nemohl žít bez dalšího dílu, to se určitě říct nedá. ()

Maynard.

Původně sem myslel, že z tohodle kousku budu uplně nadšenej, všecko to vypadalo perfektně, spousta komiksových postav, super akce, vysoký hodnecení, několikanásobný doporučení spolubydliče a do toho všechno Iron man :o). Ale k mému absolutnímu uspokojení nedošlo... Jo, bavil sem se skvěle, a hodněkrát sem se i od srdce zasmál, páč těch hlášek a vtipnejch momentů je zde požehnaně (nejvíc hlásil kdo jiný než Robert Downey Jr, už teď vím, že je to můj nej herec), ale fakt nejvíc sem se za břicho popadal když měl Loki ("bůh" z jiné planety) proslov před Hulkem a ten ho čapnul za límec a rozflákal ho o zem :o)). Některé postavy bych z filmu uplně vyškrtnul (Black Widow a toho s tím lukem, ti mi tam neseděli prakticky vůbec). Kdybych měl s něčím srovnávat, tak třeba s posledními, resp. 1.X meny, tak jednonačně, co se filmařskýho umění týče vítězí mutanti. Páč tam není příběh až takle povrchní a jednotlivé postavy mají duši a film takovou tu "osudovost". Ať to obracím na jakou stranu chci, tak mi Avengers přijdou jako nadprůměrný akční film, který je spíše pro mladší publikum. Ještě jednou vynesu do nebe Iron Mana, páč to je prostě neskutečně charismatická postava a dává to! 4 hvězdičky tak akorát, na full house to u mě nikdy nebude. Abych nezapomněl, tak kino 2D zážitek a nelituju :o) /2.skouknutí/ Tak už se to pomalu přibližue k těm 5*, ale když sem minule napsal, že 5 nikdy nedám, tak je přece nedám to bych musel bejt blázen :o)). Avengers sou super popkorňák, u kterýho se nedá ani chvilku nudit. Tentokrát mě mnohem víc zaujmula postav Hulka, ta je naprosto skvěle vymyšlená. Víc bych do 2.pokračování píchnul akční scény, páč ty se jóó povedli. A taky by to chtělo mnohem víc charismatickýho záporáka. Líbil by se mi třeba ten "démon" z nebes, kterej s Lokim kol pikle. Jo, tohle neomrzí... ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)