Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

zolo23

Avengers nieje až taká pecka akú som očakával. Po vizuálnej a hudobnej stránke je to ohromné, ale kde bol príbeh? Keď si zhrniem scenár je to úplne odfláknutá vec. Možno je to údel prvej časti kde je potreba oboznámiť nás s jednotlivými postavami, ale čakať vyše hodiny na akú takú akčnú scénu je aj na mňa priveľa. Možno aj preto, že som si nedávno kúpil 3D televízor čakal som viac akcie. Veď na to ho mám nie? Posledná tretina však všetko zachraňuje a dovolím si tvrdiť, že práve Avengers zatiaľ najviac splnili kritéria pre nakrúcanie v 3D. Uvidíme čo ponúkne 2 časť, času pre napísanie zaujímavejšieho scenára majú naozaj dosť. ()

greath

Očakával som, že takýto film nemôže skončiť inak ako totálnym fiaskom. Som však rád, že opak je pravdou. Film naozaj funguje, scénar je výborný, efekty sú super, nechýba kopec akcie a humoru. Každý priaznivec komiksov dostane presne čo očakáva. Nie je o čom, čakám The Avengers 2, ale tentoraz tam nesmie chýbať Spider-man :) ()

TonySad

Čekal jsem od Avengers víc. Asi to bude tím, že si moc nepotrpím na superhrdiny s nadlidskými schopnostmi. Samozřejmě musím ocenit super herce a kvalitní zpracování, ale děj pokulhává. ()

Aberforth

Avengers Avengers, všetci to strašne ospevujú, tak prečo si to nepozrieť? Nakoľko niesom nejaký znalec týchto komiksových postáv a filmov(ktoré som v podstate okrem Thora ani nevidel) tak som sa na film nejako extra netešil. No keby mám 13 rokov a milujem komiksové postavy, som si istý, že lepšieho filmu pre mňa niet, tí herci sú skvelí tým, efektný bombastické, scény ktoré skrátka bavia a dokážu zaujať aj keď neviem čím....no nič, celkom sa teším na druhú časť. ()

tommmy89

Mal som tú česť pozrieť si všetky filmy patriace k oným hrdinom. (Hulk, Iron Man, Captain America, Thor - dúfam som nezabudol na nikoho). Povedal by som, že tie filmy sú istým základom ku tomuto filmu. Každý má svoju minulosť a príbeh, z ktorého pochádzajú. Avšak spojenie týchto hrdinov v jedno spravilo príbeh zase iný - taký, kde sa spoja v jedno a bojujú vo vojne proti zlu, ktoré nakoniec potlačia. Boj sa odohráva v New Yorku - takmer celé mesto zdevastujú, no i tak gradiózne zvíťazia nad Lokym a jeho armádou. Mňa to trochu nebavilo; až na ten koniec, ten bol v skutku výborný. Ale inak celý film som sa dostatočne nudil. 3* ()

BuryGol

Zábavu a napětí tomu upřít nemůžu, ale pod tisícovkou superefektů a několika vyloženejch pitomostech tomu plnou palbu prostě nedám. Aspoň že Loki měl britskej přízvuk. :-D ()

klose182

Film, který spoléhá na to, že již znáte všechny přítomné superhrdiny. Protože na žádné velké představování zde nedochází. Ikdyž si myslím, že by mělo. Z počátku se to navíc všechno trochu táhne, takže jsem si v půlce projekce říkal, že bude muset přijít velké finále, abych byl na konci spokojen. A ono přišlo. Dlouhá, nadupaná akce změnila můj celkový dojem z celého filmu. Scéna s Hulkem, který ukončí Lokiho monolog, je geniální. Těším se na dvojku. ()

jenik71

Ráno koukám - 30. nejoblíbenější film a 84% hodnocení. No tak se na to mrknu taky, abych nebyl za totálního blba ... Končí titulky a já se nestačím divit, čím si Avengers získali tolik fanoušků. Absolutní fantasmagorie od začátku do konce, nad kterou můžou žasnout snad jen náctiletí a skalní příznivci komiksů. Za co tedy dvě hvězdičky ? První je za Hulka a druhá za honičku v New Yorku na konci filmu. Ach jo, zase promarněných dalších 137 minut života. ()

jefff

No jo, dám tomu plný počet, i když nějaké neduhy by se našly. Avengers i u své dlouhé stopáže dokáže bavit a chrlí napětí i akci po hektolitrech. Pořád je na co se koukat, pořád máte šanci fandit vašemu oblíbenému komiksovému hrdinovi (u mě vede Captain America). Whedon natočil co měl a lépe to už příliš snad ani nešlo. Jednotlivým hrdinům dal přibližně rovnocenný prostor a závěrečná epická bitva byla strhující. Jen s tou dvojkou aby si trochu pospíšili! ()

milo_wade

Bombaaa...skoro všechny moje oblíbené komiksové postavy v jednom filmu. Super rozjezd a následně dobře rozložená akce. Hlášky a výkony herců nemusím ani zmiňovat nijak dopodrobna. Nemůžu se dočkat, až tu bude druhý díl. ()

Hugo01

Co jsem chtěl, to jsem dostal..a ani mi nevadilo, že jsem film viděl s CZ dabingem. Žádná část filmu není nijak podřadná nebo tak něco. Na úvod je představen hlavní záporák Loki, kterého hraje skvělý Tom Hiddleston. Aby to bylo zajímavější, tak nejen, že ukradne Teserakt, ale také 'začaruje' Hawkeye, takže asi půlku filmu bojuje na jeho straně. Poté následuje postupné představení jednotlivých superhrdinů, které povolává do akce ředitel S.H.I.E.L.D.u Nick Fury. Vůbec mě neruší fakt, že hraje Hulka jiný herec než v předchozím filmu nebo že je nemožné, aby několikaset tunová vznášející se letadlová loď letěla i přesto, že jí vyřadí jeden ze čtyř motorů. Přišel jsem se do kina pobavit a pobaven jsem byl..a to velmi. Doufám, že dvojka bude ještě o něco lepší a že se mám na co těšit. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec...100% ()

dafidsch

Neviem sa ubrániť tomu, že Avengers bol lepším komiksovým filmom. Stále mi v ňom ale niečo chýbalo. Dej boj pútavý a dostal som sa do neho tak, že mi bolo tažko sa odtrhnúť, asi ako každému kto vyrastal na komiksoch a "puzzle" okolo postav mu zapadalo do väčšieho obrazu. Niekde v pozadí v myšlienkách som ale vedel ako to všetko skončí a to uberalo Avengers na sile. Vedel som (SPOILER), že dobro vyhrá a všetci hrdinovia budú opäť tí najlepší. Scénar sa mi veľmi páčil a story bolo veľmi dobré. Akciou sa valila z každej strany, ale ako keby som čakal už konečne viac...lenže asi o tom je komiks, že všetko vyjde a viac sa tam nedá čakať...žiarivou výnimkou je ale predsa pre mňa Nolanov Batman, ktorý nemá stále konkurenciu, a preto viem, že veci sa dajú robiť unikátne aj s komiksom (78%). ()

Jello Biafra

Keď spojíte dohromady marvelovských akčných hrdinov, z ktorých má každý svoju vlastnú filmovú sériu a svojich fanúšikov, nemôže z toho byť logicky prepadák. A treba pripomenúť, že Avengers momentálne okupujú v rebríčku najúspešnejších filmov histórie tretie miesto. Na Avengers je zvláštne práve to, že je nutné si predtým pozrieť filmy Iron man 1 a Iron man 2, Incredible Hulk, Captain America a Thor. Bez týchto filmov totiž vôbec nepochopíte dejové súvislosti a tento film ako taký funguje ako most medzi týmito filmami. Na marvelovských komixových adaptáciách mám najradšej totiž práve onu spojitosť a jednotlivé cameo úlohy. Dej filmu sa točí okolo Lokiho z filmu Thor, ktorý uzatvorí dohodu s mimozemskou rasou zvanou Chitauri a ich veliteľom Thanosom. Neskôr sa im podarí otvoriť bránu do inej dimenzie a napadnúť New York. No a na to sú tu práve Iron Man, Thor, Captain America, Hulk, Black Widow a Hawkeye aby ich zastavili. Vedľa špičkových efektov a popcornovej akcie mňa na filme najviac teší, že jednotlivých hrdinov tu skutočne hrajú herci, ktorí ich stvárnili v samostatných adaptáciách. Jednoznačne je to dobrá zábava a pokračovanie filmu, ktoré som mal možnosť zhliadnúť včera v kine len potvrdilo, že Marvelovské filmové adaptácie budú v nasledujúcich rokoch kraľovať filmovému plátnu. ()

Andrew78

Naprosto strhující počin nevídaných rozměrů, jehož konceptu před pár lety (poněkud oprávněně) věřil jen málokdo, dokázal vyslat vztyčený prostředníček jako jasný vzkaz nejen všem nenávistným jazykům a nepřející konkurenci, ale podařilo se mu uzemnit vlastně kompletně celý filmový svět. Avengers si svou lehkostí, nadsázkou a vtipem získali srdce snad každého z nás, za což vděčí i výborné komiksové atmosféře, bombastické akci a především neuvěřitelně zručně provedenému propojení dosud samostatných světů, které působilo zcela uvěřitelné a nenucené. Joss Whedon se tak zasloužil o zcela jistě neopakovatelný zážitek a bezpochyby o jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. ()

Darth_AK

Avengers završili fázi 1 - a završili ji se ctí. Bruce Banner vyměnil představitele - díky bohu, Mark Ruffalo je skvělý - a do týmovky se nám propracoval Iron Man, který si po svém díle určitě musel spravovat reputaci, Kapitán, jehož origin je moje srdcovka, básnicky laděný Thor, Scarlett "úplý všechno, aby šlo vidět něco jinýho než moje neschopnost hrát", Hawkeye (k tomu se ani nedá nic říct), no a občas zdatně sekunduje Nick Fury s mesié Hillovou. Proti nim stojí herecký koncert Toma Hiddlestona, jehož Loki se stal pro fanoušky srdcovou záležitostí (teda .. pro některé). Premisa filmu je dobrá, příběh také kvalitní, to že se Hawkeye přidá k Lokimu dá jeho charakteru aspoň na chvíli nějakou šťávu, chemie mezi charaktery funguje - např. střety Thor vs. Hulk, Kapitán a Iron Man, obecně celá názorová výměna u žezla. A film zároveň srší vtipem "Myslel jsem že jeho křestní jméno je Agent." "Je to můj bratr." "Za dva dny zabil 70 lidí." "Je adoptovaný." Zkrátka pokud chce někdo vidět velmi kvalitní superhrdinskou týmovku, kde hrají dobří herci v elastických kostýmech a s kladivem a lukem se pošťuchují kdo z nich je větší klacek, za doprovodu ucha lahodící Avengers znělky - tenhle film to splňuje vše. Jeho negativem je to, že Joss Whedon tehdy frnkl na trend "naklánění kamery je cool shit", takže velká část scén je natočená tímto stylem - dělal to už Kenneth Branagh v Thorovi a stojí to za starou belu, člověk má pořád pocit jak kdyby musel naklánět hlavu. No, a závěrečné finále je samozřejmě poněkud přeplácané. Ale je to zábava - Hellicarier stoupá na 4* řediteli Fury! "Toto je zcela mimo tvé chápání, kovový muži." "Hrajete tu Shakeaspeara? Ví Vaše matka, že halíte se v její závěs?" ()

Reanimated

Parádní odrazový můstek pro start našlápnuté blockbusterové sezóny. Musím se ale přiznat, že to čekání na finální rošambó bylo trochu dlouhé. A to i přes značnou snahu v rámci struktury "teambuldingu", který není až takovou rutinou jako obvykle. Dost tomu pomáhají i hlášky a vzájemné pošťuchování a možná i fakt, že díky decentně použitému 3D vidíme zadeček Scarlet Johansson z opravdu nápaditých úhlů. Pak to ale přijde. Filmu, v jehož "hereckých" pasážích kraloval Downeyho Stark, najednou vévodí "Hulk Unleashed". Už jenom ta transformace, kdy Banner prozrazuje tajemství svojí naštvanosti! Zkrátka a dobře, tak mohutnou akci jsem od od Whedona nečekal. Trochu se jen bojím, že po pár dalších shlédnutích budu přeskakovat právě na akční závěr, který příjemný průměr nakopává do nerdgastických výšin. ()

ZkuKol

Whedon to dokázal, nejen že vytřel zrak všem televizním producentům, co mu nikdy nedali dost prostoru, ale nadchnul diváky a uspokojil natěšené fanoušky! Jde vlastně o sportovní drama s epickými scénami a superhrdinským rozměrem. Nemáme tým, dáváme dohromady tým, týmu to nejde, tým se dá dohromady, tým funguje! Whedon si sám napsal scénář, takže se dočkáme kvalitních dialogových přestřelek, dostatku hlášek a hlavně znovuzrození Hulka!!! Joss má ještě trochu rezervy v soubojích "tělo na tělo" (Widow vs. Hawk) a nevím jestli je to Jossem nebo "PG," ale akce je občas trochu plakátová (hodně to bouchá, ale necítíte to). Sumasumárum podařená týmovka, kterou není radno minout! Občas nastane takový průser, že musíte sehnat bandu nejneovladatelnějších lidí, aby rozpoutali peklo, o jakém se vám ani nesnilo... 80% ()

Toupi

Tvrdá práce Marvelu se vyplatila a tohle je nejlepší comicsový film ever! Joss Whedon si dal opravdu záležet a naservíroval vážnost,vtip a akční nářez v jednom úžasném filmu, kde téměř nic není navíc všichni mají dost místa pro svůj part, Hulk je konečně tím pravým Hulkem se vším všudy a Tom Hiddleston jako Loki vyšperkoval svoje charisma hnusného záporáka k dokonalosti! Viděno 2x v kině! ()

marrjaana

Super podívana. Původně jsem na film šla kvůli Starkovi a Thorovi a Hulka a Americu jsem brala jako nutbé zlo, ale nakonec mně i ten Hulk dostal na svoji stranu, Hawkey taky zaujal, Lokiho sem si prostě taky zamilovala, jen ten America a Černá Vdova mně nijak nezaujali- on je nagelovaný svalovec bez mozku a ona robot bez citů( jen bez dudometů ). Jinak film je skvěla vyvážený, přesné množství humoru, akce, slz, násilí, triků, šílenství, dobra i zla, dokonce je tam i místo na porci citů a romantiky. A přes to všechno to nedopadlo jako dort pejska a kočičky ale jako mistrovské dílo superhrdinských filmů ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)