Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

rwa

Nikdy sice nepřekousnu tu základní směšnost toho, že tu pobíhají jacísi týpci ve sranda škraboškách, eventuálně s výrazem pornoherce a hróózně hlubokých hlasem v ruce s fany papundeklovým kladívkem atd atp., nicméně tenhle film nad tím má docela solidní nadhled a některé fórky (Starkovy jízlivě arogantní frky především) to naštěstí zachraňují. Ta rubačka na závěr je standardní, relativně snesitelná pakárna, která k tomuto typu filmu asi holt patří, jakož i závěrečně bujarý stendapovejšn v "řídícím centru" atd. atp. ()

ragtime

Joss Whedon rules...ideálne namiešaná tímovka, ktorú mierne pribrzďuje prehršel dialógov o ničom, si ale zaslúži plných 100, pretože dáva priestor každému hrdinovi (zaujímavo využitá postava Hawkeye), nesklzáva do trápnosti, efekty sú krásne prehľadné, 3D využité, s neuveriteľným záverom, ktorý očakáva každý a ktorý naozaj nesklame. A Hulk? Tak ten ma totálne rozsekal. ()

Strudl_cz

Nejde tak o příběh, ale o hlášky a povedené efekty. Většina filmu je sice o čekání na finální bitvu, ale ta opravdu stála za to. Hlavně doufám, že se dočkáme pokračování, jak napovídá bonusová scéna v cca 1/3 titulků ()

tomas.malo

Mission accomplished, môže si povedať štúdio MARVEL. Začal to Iron Man, štafetu predal Thorovi a ten Cpt. Amerikovi a do ciela dobehli ako... TÍM, Avengers. Dej, samotný film funguje dokonale, všetci majú dostatok priestoru aby predviedli svoje "the best" ako po choreografii bojových scén, či po stránke vtipu a humoru, alebo efektného nástupu na scénu. Kto sa teší na SHIELD, nebude sklamaný, kto očakáva veľa akcie, odíde z kina s otvorenými ústami. Proste, je to komixový koktejl ktorý poteší každého filmového komixového fanúšika. (2D verzia s titulkami) ()

Beawish

Patos, sentiment, efekty a pár hlášek film neudělá... zvlášť když chybí slušná zápletka a tím pádem i děj. Přítelkyně usnula - půlhodinová demolice Manhattanu evidentně až tak zábavná nebyla. ()

MakinaB

Naštěstí nepřišlo to, čeho jsem se bála, že si naši hrdinové budou vylívat srdce a co je tíží a proč jsou takový, no nepřišlo to, ale druhá věc kterou jsem očekávala ovšem přišla a to naštěstí. Pánové, přeplněni testosteronem a nutkáním si dokázat, že jsou větší borci než ti ostatní (No co si budem vykládat, normální chlap a nemusí být ani superhrdina) Takže se stále pošťuchovali a prali mezi sebou, že jejich kačenka na provázku je lepší jak těch ostatních. No prostě samá hláška a já ležela v křečích. Tony nezklamal a měl jich plný zásobník. A jelikož to byl akčňák a na ten jsem šla, takže efekty a výbuchy opět stály za to. Žádné nudné dialogy, odsýpalo to, hudba báječná a konec nebyl až tak stejný jako všechny jiné. No prostě mě to dostatečně zabavilo a šla bych zas :-D Ani nevadilo, kdyby na film vyrazil někdo kdo předchozí filmy ani neviděl. Nadšená, další dobrý film do mé sbírky. Já stará známá vybuchařka jsem prostě dostala co jsem chtěla - vtipnej akčňák. ()

HMTD

Strhující, nabyté naplno, snad ani sekundu jsem se nenudil, je neuvěřitelné jak dokonale a rovnoměrně tvůrci naplnili 142 minut zábavou. Jediné co se dá vytknout je 3D ve kterém mě Paramount po Thorovi už podruhé přesvědčili že ho zatím neumí. Představitel Halka hrál skvěle, jeho lidské podobě se nedalo nic vytknout. No a můj oblíbený loky rozdal snad tisíc podlých úsměvů a odvedl taktéž výbornou práci, myslím že můžou rovnou zatlačit na tvorbu dvojky. ()

Sathine

Opravdu po VELMI dlouhé době film, u kterého jsem absolutně zapomněla dýchat, na to, že jsem v kině, že kolem mě je plno lidí. Naprosto strhující, vtipný, úžasný, skvělý...no já ani nemám slov, i když to všechno zní jako vyznání trapné puberťačky. Tou už teda nejsem, tak doufám, že má slova chvály budou brána trochu vážněji :-) Marvela mám rád, pardon oprava, Marvela teď už miluju :-D Líbily se mi všechny filmy od něj, ale žádný nebyl tak perfektně propracovaný jak Avengers. Spousta vtipných dialogů, žádné zbytečné scény, nic nerušilo průběh filmu. Teď ráno jsem četla, že předtím byli Avengers na 77. místě v hodnocení ČSFD, že teď jsou na 44. místě.. vidím, zastaralá informace, do první desítky se pravděpodobně dostanou a já v to jen doufám! ()

koci

Smash. [-----V květnu 2012 na 13. pozici nejlepších filmů. U filmu Intouchables jsem psal, že by asi nemělo smysl zahrnout do vzorce propočtu nejlepších filmů koeficient pro aktuální rok. Ale jelikož už se tento hype stává dvakrát až třikrát ročně, začínám svůj názor měnit.] --- Ale po roce a půl se ukazuje, že čas udělá svoje. ()

platzman

Zaokrouhleno nahoru neb viděno v IMAxu, zprostředka, v originále s titulky a dooost dobrý:). Jen se musím rozhodnout jestli chi víc být zelený nebo železný ...Takhle ať vypadají Blockbustery, prosím ! ()

Motyuek

Ten kdo neviděl předchozí příběhy o jednotlivých hrdinech, má asi smolíka, protože se ve filmu bude ztrácet. Ten, kdo všechno viděl, všechno zná, všechno ví a dokonce i Firefly viděl, ten se musel těšit, protože všichni ti krásně rozporuplní hrdinové po hromadě pod taktovkou mistra, který vytvořil seriál tak výborný až se ho vlastní studio zaleklo, to nemohlo nedopadnout jinak než dobře. A pane Whedone, klobouk dolů. Uhlídat na place tolik hereckých hvězd a ještě s nimi natočit něco, co diváka od začátku chytí za srdce i mozek a až do konce nepustí, to je prostě práce hodná mistra. Už scénář byl připraven velmi dobře. Střídání vážných a komických prvků je namícháno s pořádnou dávkou pečlivost. Charaktery jednotlivých postav odpovídají původním filmům. Capitán Amerika je starosvětsky dobrý, Hulk neví co by a jak by, U Thora je stále patrná ta naivita vládce, který neví jak se chovat k poddaným, i když od minule už se dost naučil, Black Widow je krásná a nebezpečná (Jen ta její ruština...) a Iron Man je stále svůj. Speciální bod dávám za Lokiho, od dneška patří mezi TOP Ten mých nejoblíbenějších filmových bastardů a za tichého, chladnokrevného a neomylného Hawkeye s lukem, který by chtěl mít každý kluk. I já, i když už kluk docela dlouho nejsem. ()

kacudzde

Na tenhle spolek komiksových superhrdinů jsem se těšila moc. A film mé očekávání naplnil skoro do puntíku. Některé scény jsou sice trochu slabší, ale pak přichází akční nářez podporovaný slušným 3D, který to vyrovnává. Zejména finální scéna souboje dvou světů byla opravdu výborná. Do děje se Whedonovi podařilo šikovně vsadit i vtípky a špičkování hrdinů, takže důvodů k úsměvu je tu několik ( Stark x Banner, Hulk x Loki, Hulk xThor). Co se týče postav, tím nej super hrdinou pro mě i nadále zůstává Tony Stark - Iron Man, kterému Downey stále dodává to roztomilé bohémství, nadhled a charisma. A to, že mu bude směle konkurovat pro mě do té doby nejméně oblíbený Hulk, bylo velkým překvapením. Do třetice se konečně trefili s jeho lidskou verzí a je opravdu velká škoda, že se Mark Ruffalo neobjevil i v obou filmech o tomhle zeleném monstru. Další hrdinové jsou tu kvůli těm dvěma víceméně do počtu a po pravdě mi to ani nevadilo. Thor byl takový žádný a Captain America je pořád ten příšerně nudný americký Mirek Dušín. Dávám lepší 4*. A scéna v závěrečných titulkách - Avengers 2? Sem s nima! Viděno v kině 5.5.2012 3D dabing. ()

Peacy

Whedon mě naposled dostal se svým Firefly a tentokrát s Avengers. Po delší době můžu konstatovat, že se jedná o film, který předčil již tak velké očekávání. Nejvíce jsem se obával Hulka, Hawkeye, Black Widow a Kapitána. Jenže Joss dokázal, že umí. Mezi hrdiny to parádně jiskří, každý má tak akorát prostoru a nikdo nikoho nezastinuje. Největším překvapením je pak samotný Hulk nejenom, že dostal uvěřitelnou lidskou podobu, ale vymanil se z těžké podprůměrnosti samostatných filmů o Hulkovi a dodal filmu správné grády. Pozitivní posun jsem zaznamenal i u Kapitána Ameriky, který zde nevystupoval pouze jako přihřátý a krajně nesympatický patriot. Musím říct, že Marvel Studios těžce válí a již nyní se těším na jejich další kousky. ()

B.kaspik

Skvělý film plný akčních hrdinů. Podle mého názoru by nebyl tolik skvělý, kdyby tam nehrál Robert Downey Jr.. Jeho hlášky, co by v roli Iron Mana, neměli naprosto žádnou chybu. Už se těším na pokračování a doufám, že bude aspoň tak z poloviny dobré, jak tento první díl. ()

Akrub

Předně, jednu věc si musíte ujasnit - JE TO KOMIKS!!! A pokud máte jasno, pak nelze jinak než 105%, ve svém žánru zatím naprostý vrchol! Různorodost postav, žádná "hluchá" místa, kdy se nic neděje...a dokonalý humor Iron Mana, prostě super. Best of scéna Hulk vs. Loki :) ()

pogoman77

4,5 hvězdy. Zhmotněný superhrdinský komix. Marvel to dokázal!! Film je esencí toho nejlepšího co nám Marvel ve svých filmech předvedl. Jossu Whedonovi se také podařilo zhmotnit na plátně tu správnou superhrdinskou atmosféru (lepší než ve Spidermanovi dvojce). Všichni, kteří mají rádi superhrdinské komixy a ty marvelácké především, na Avengery musí jít povinně. Nehorázná peckoidní pecka. Mít Scarlett Johannson větší výstřih za pět hvězd. :-) ()

Epco

Joss dostal šancu a Joss ju využil. Film možno neprináša nič nové či svetoborné, ale všetky známe ingrediencie sú namiešané a podávané v tom správnom pomere, plus poleva v podobe už spomínaného pána režiséra / scenáristu. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)