Matematika a tajemství v tomto filmu spolupracují na poutavém vyústění situace. Sledujeme příběh uzavřený do velmi omezeného prostoru a stejně limitovány jsou i možnosti jeho dramatických proměn, pojednávaných s elegancí, zručností a působivě evokovanou atmosférou dneška. V hlavních rolích vystupují čtyři vědci, bojující o přežití v prostoru, který se smršťuje. Umněle budovaná fabule se vyznačuje důmyslnými logickými zvraty. (oficiálny text distribútora)

Vercinix

Tahle tématika je nevyčerpatelná a kdo je nalazen na stejnou vlnu, tak i pár drobných chybek mu přijde jako nic v porovnání s napětím a dráždivostí myšlenkek doprovázejících film!:) ()

Lukoboss

Nejdřív jsem si říkal, jak to může být zajímavý, ono to tak působilo a tenhle styl filmů mám vcelku rád. Záhady, hádanky, něco na přemýšlení atd. Ale když víte, že se z místnosti mají dostat 4 vědci (vynikající matematici), a oni mají problém rozlousknout matematický hádanky, který se dávají do Klokánka, je to na pováženou. A největší vrchol je jejich chování. Místnost se zmenšuje, jde jim o život a oni místo aby řešili hádanky, který posun zdí zastavujou, tak se radši ptají sami sebe na úplně zbytečný otázky (jakože jeden z nich počítá a přemýšlí, další dva tlachají a ten poslední čumí kolem). Uff, no a tak to plyne až do závěru... a ani ten trn z paty nevytrhne. ()

Vejrrr

Důmyslný a logicky bezchybně propletený snímek, který si mě získal už svým námětem. Měl jsem strach aby to nebylo až moc složité nebo až moc jednoduché. Ale myslím že divák snadno chápe souvislosti a snad každý musí ocenit vyváženou propracovanost děje. Chápu, že někdo odepíše film z důvodů, že tam je nějaká smršťující se místnost... Chápu, že ty hádanky jste někdo neslyšel poprvé, ale pokud se nesnažíte hledat chyby a chcete si film užít, určitě se vám jen velmi těžko podaří hoďku a půl neodtrhnout oči od obrazu. ()

Antaeus

Pri podobných filmoch som pri hodnotení vždy zhovievavý, nakoľko mám rád tento.. hm.. "Žáner?" Tešil som sa na thriller, matematické rébusy, na dôkazy a teorémy, o ktorých som v živote nepočul, ako to tam bude svišťať pri riešení vzorcov, pri ktorých bežný smrteľník (ako ja) ani nevie, či ich vidí dole hlavou.. Namiesto toho som dostal síce miestami napínavú, ale vcelku prekombinovanú komornú drámu o medziľudských vzťahoch. Nebyť zmenšujúcej sa izby a jedného dobrého fóru, bola by to tuctová vykecávačka o hriechoch časov minulých. Ale tá miestnosť sa scvrkáva a niektoré hádanky som dokonca ani nepoznal. + ten jeden fór bol fakt fťypní a v kombinácií s miestami vcelku napínavým priebehom riešení hlavolamov to na tie tri hviezdičky menej náročnému divákovi ako ja (so klonmi nadhodnocovať podobné filmy) na jedno pozretie bohate vystačí. ()

fisus

Se svojí znalostí matematiky bych se sem určitě nedostal,tak jsem byl při sledování v klidu.Ale jinak velmi povedený film. ()

jorgus

zacatek hodne slibny, skoda ze v okamzicich kdy film mel byt nejsilnejsi, tedy v druhe polovine kdy se veci daly do "pohybu" tak uz jsem se zacinal nudit...zacalo to byt stereotypni a postavy me nebyli sympaticke..takze se stalo to nejhorsi a to ze me bylo uplne jedno jak to dopadne:) ()

Hapretor

Tak toto mě opravdu mile překvapilo. Atmosféra filmu mě fakt dostala ve chvíli když už byli skoro jak sardinky v plechovce. Přistihl jsem se totiž, že zatínám palce a přeju jim, aby včas vyklouzli. Hádanky neřešim. Některé jsem už slyšel, některé ne, stejně jsem měl vždy problém u nich najít řešení, takže jsem se ještě jako bonus poučil. Po skončení jsem o něco málo znalejší v matematice, která mě vlastně nikdy nebrala. Sympatické postavy (až na toho mladého machýrka) dobře zahrané, uvěřitelné - nejvíce ten 40letý praktik, fyzik, mechanik, ten nakonec působil nejchytřeji. Hezky se na to koukalo. Dávám upřímně 4 *, protože po delší době film, který mě opravdu bavil. Od Španělů ten nejlepší, co jsem dosud viděl. BRAVO, seňor Luis Piedrahita e Rodrigo Sopeña. ()

gazogazo

Super rozjezd, vidina trochu intelektuální zábavy a pak vlastně strašná jednoduchost. Nemůžu se ale rozhodnou jestli je to dobře nebo špatně. Kazdej film nemusí poslední větou změnit všechno. Asi to trochu nadhodnocuju, ale jen trochu. ( kdo ví jaká je úroveň výuky maticky matiky v Španělsku? :D ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Luštit hádanky mě "bavilo", ale sledovat jak "prvotřídní" matematici řeší hádanky s bonbóny atp? Začlo to hezky mysteriózně a pointa s rozuzlením "k smíchu". ()

Pitryx

Taková blbina a takovej nervák. Ufff. Nu, poklona tvůrcům. Čtyři supermatematici řeší hádanky pro osmou třídu. Předtím se s nimi v životě nesetkali. Bóóóóže, kdo vymyslel takovou hovadinu, ten musel být padlý na hlavu. Ale přesto to dějové zachránil poměrně nervákem, a velkou spoustou překvapení, což já mám moc rád. Takže, blbina neblbina, hodnotím jako mírný nadprůměr. *** A PŮL ()

Mamlas

Film s logickou zápletkou a obsahem, který mě zaujal a příjemně zaměstnal mozek. Jistě by to šlo filmařsky mnohem lépe, ale o to nejde. Námět zajímavý a i jinak to šlo dobře koukat bez přeskakování a občas jsem se i o 15 sekund vrátil, abych to stihnul vstřebat, pochopit a ověřit. (54%) ()

suzie379

Já byla napjatá jak kšandy po celý film. Neotřelý motiv o uvězněných je hezkým osvěžením po tom Hollywoodském kýči, který každodenně konzumujeme. Sympatické obsazení. Zápletka se zajímavě rozvíji až do konce. ()

naytsirk

Jak už jsem někde psal, mám rád tento druh filmů. I když musím uznat, že Fermatův pokoj byl z těch slabších, stejně jsem si ho užil... ()

PSyk

"Natočíme thriller o tom, jak jsou geniální matematici zavřeni v cimře, ze který není úniku a jejíž stěny se posunou pokaždý, když včas neuhodnou nějakej hustej matematickej úkol!" "Tyjó! to je super a jak to dopadne? Přece je nenecháme slisovat?" "Neboj, včas uniknou, až na padoucha!" "Jasně, toho tam necháme! A ty matematický úkoly?" "Ty najdem na netu!" Nemám rád, když ze mne umělec dělá blbce, tady těmhle se to povedlo měrou nebývalou - něco tak pitomoučkého se hned tak nevidí. Jedna hvězdička za... snad za scénu z nemocnice (záchvěv reality) ... a za hezký záběr utopeného kostela. ()

tribican

Za mě jednoznačně skvělá zábava na pondělní večer. Jasně, hádanky jsou možná trochu otřepané a děj je do určité míry předvídatelný. Přesto jde o dobře natočený snímek, který je napínavý od začátku až tak do 3/4, a závěr je taky docela povedený. Celkově musím dát 5*, protože zkrátka thrillery z jedné místnosti jsou to moje :) 90 % ()