Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

castor

Historik samozřejmě pláče, divák se má bavit a užívat dobrodružství. Platí to ale tak napůl. Ambiciózní chuďas Heath Ledger přišel na to, jak obejít pravidla a stát se rytířem. Z nebožtíka stáhl brnění, nasoukal se do něj a začal psát svůj sen. U něj zlámal několik kopí, zažil mejdan s moderními hity, sbalil spanilou lady a v historické aréně vyhrál nejeden turnaj. Scénárista Brian Helgeland na papíře měnil žánry a následně přicházely výsledky na obou stranách barikády (oceňované L. A. – Přísně tajné, Tajemná řeka či Odplata, kritizovaný Posel budoucnosti nebo Pojídač hříchů). Toho času byl ale v kurzu a s Oscarem na poličce si touhle dobrodružnou romancí získal zástupy fanoušků. Mě teda úplně ne, ale svižnou a místy nápaditou režii stejně jako neokoukané herecké tváře oceňuju. Fajn tři hvězdy. ()

Rogue

Guilty pleasure s roztomile přihlouplým romantickým příběhem, který se nebere vážně, návykovým Bettanym a několika super nápady. ()

Rex Mundi

Prečo som si myslela, že toto je tá artušovská legenda s Juliou Ormond a Seanom Connerym? Aha, to bol tuším Prvý rytier... no, každopádne som už konečne chcela vidieť ten starý rytiersky film, čo som furt ešte nevidela. Vykľula sa z toho táto srandovne-romantická rozprávka, ktorá ma celkom príjemne pobavila. Až na ten presladený záver, ale budiž ;-) ()

ripo

Asi som staromódny, ale modernistické prvky v tomto filme pôsobili na mňa veľmi rušivo. Hudba by sa ešte dala zniesť, ale ultramoderné róby pani Jocelyn, alebo skandovanie pri zápase, či rôzne pomaľované tváre v štýle anglických rowdies - tak to nie ! Ani neviem ,či to bol film pre teenagerov, alebo akčný, alebo .... ()

petero

Svojsky natočený film o rytieroch. Skvelá rytierske zápasy na koňoch ktoré s pribúdajúcimi minutami filmu neuveriteľne gradujú až do dojemného záveru. Príbeh sluhu a jeho kamarátov, ktorý chce vyhrať turnaj a získať srdce princeznej =). Naviac skvelé hlášky a scény (v kostole na koni, skladanie básne pre milú, tanečné vystúpenie, nové nike brnenie...). ()

Davies182

Krásný příklad hutného popcornového bijáku, zasazeného do prostředí rytířských klání. Heath Ledger okouzlující, Paul Bettany neuvěřitelně vtipný, Shannyn opravdu nádherná - vypadá trochu jako Angelina Jolie. A hrajou tam Queen! ()

sepp odpad!

Prominte, ale tenhle film je nejvetsi omyl v historii kinematografie. Je to vysmech jak filmarskemu, tak hereckemu a i kostymarskemu remeslu a hlavne, coz me stve nejvic, jde o totalni vysmech evropske historii, stredoveku a vsemu, co k tomu patri. A nelze to obhajovat tim, ze se jedna o "pouhou oddechovku" ci snad snahou o osloveni mladsich divaku modernim pristupem. O to vic me mrzi, ze tuto slataninu natocil reziser me velmi oblibene Odplaty, nemluve o svatokradezi v podobe pouziti hudby od Queen. Tfuj, naplivu tvurcum tohoto paskvilu na hroby. ()

Phobia

Jednalo by se o zcela klasický romantický příběh o tom, kterak mladý chudák k titulu rytíře a k princezně přišel, kdyby ovšem tento fim nebyl ozvláštněn moderní hudbou, moderními kostýmy, moderním chováním a výrazivem postav. Nakolik se tento mix historie a současnosti povedl, to už samozřejmě záleží na názoru a věku každého z nás. Já jsem z toho přinejmenším rozpačitá, ale 10 - 12 let zpátky by se mi to možná líbilo. Momentálně můžu říct jedině: "Středověk pro čtenářky Brava, fujtajxl!" 51% ()

Molly

Pohodový snímek Briana Helgelanda s úchvatným Paulem Bettanym. Příběh chudého Williama, který ke štěstí a lady Jocelyn přišel, jsem viděla snad stokrát, ale i postoprvé se pobavim a dojmu. Chcete-li zapomenout na každodenní starosti, určitě sáhněte právě po Příběhu rytíře. ()

cheyene

První, co mě na tomto filmu zarazilo, byla úvodní hudba na začátku: dát k historickému snímku z období středověku moderní hudbu (Queen) je vrchol nevkusu!!!! ()

Jamal

Jelikož tam byla vidět na chvilinku ségra, jako jedna z vysoce postavených dam a při rytířském turnaji ( protože se ve skutečnosti při filmování nekonal ) tváří jako jediná jak kdyby ji to absolutně nezajímalo, mě opravdu pobavilo, .... (( :: jinak hezký příběh ale jsou tu i lepší filmy za čtyři ()

Fiftis

Príjemným oživeným toho inak nudného filmu je málo známa Shannyn Sossamon. Bez Heatha Ledgera by to bolo tiež o dosť menej kvalitnejšie. Celkovo mu rytiersky zbroj sekne. Príbeh mohol režisér viac okoreniť inak by bolo moje hodnotenie a spokojnosť vyššie. ()

Shakers

Skvelá zábava s dobre zvládnutými žánrami. Slušný príbeh, ktorý je podtrhnutý neobvyklým hudobný doprovodom, klasickou romantikou, taktiež skvelý výber lokácii, super kostýmy, humor a perfektné herecké obsadenie. Presne to sa mi to tom lubi a tým si ma film aj získal. Má to síce dve hodiny, ale Brian Helgeland skvelo zmiešal romantiku okorenenú vtipom a akciou, takže nuda nehrozí. Ten soudntrack je prekvapivo fajn, ale ešte z neho doteraz nechápem :-) 85% - 4* ()

Big Bear

Neskutečná sračka. Film by měl mít upozornění - ! Sledovat jen do 10 let věku! Ačkoliv mám filmy ze středověku rád, nějak mi toto dílko (a dodávám bohudík) uniklo. Nu dnes jsem měl tedy možnost tuhle romantickou pohádko-ptákovinu vidět. Rovnou říkám všem, co mají rádi filmy ze středověku, že tady se o středověku jen mluví. Amíkům samozřejmě stačí, že tam jezděj oplechovaný chlapi, maj meče, maj exotický jména Roland, Eduard, Lichnštějn, Schwanzerberg, atd... a kolem pár kulis ve stylu kolbiště či dokonce města a mohutnej komparz oděnej do cárů tkanin. Jenže to je ta jejich představa středověku, toho papundeklového. Jsou zkrátka mladá země a jen vyjímečně se jim podaří natočit film z dob, kdy Evropa již procházela mohutným vývojem. Abych to zkrátil, tohle má se středověkem společného asi tolik jako Xena s řeckými bájemi. Ano, jsou tam turnaje, ano jsou tam rytíři, ano odehrává se to dokonce i ve skutečných městech, to je ale vše. K turnajovým brněním se raději nebudu vyjadřovat, stejně tak k vybuchujícím dřevcům do roje třísek. Historické oděvy, jední slovem hrůza. Hlavní partička tam běhá v čemsi co bych nazval pyžamem občas doplněno o jakýsi druh županu... Když byl v Horší než smrt Tudyk sjetej Valiem, připadal mi jeho gesicht vtipně zahraný. Tady jsem však s hrůzou zjistil, že on tak kouká normálně... Hlavní hrdinova láska měla obočí jak Brežněv a ty účesy a hadry co měla na sobě by se hodily spíše do nějakého současného japonského animáku.... O hudbě už raději vůbec nebudu psát, zatímco jednu chvilku tam skuopinka trsá na cosi co bylo podobné Bee Gees, završí to tancem ve stylu Vlasů... Fakt Medieval jak hrom... Trapnej závěr s princem to celé douzemnil (halt Lví srdce se do Anglie vrátil ze zajetí už ve víc filmech tak to by už asi bylo moc řekli si tvůrci asi..). Takže, jestli máte děti a maj rádi rytíře a pokud vám připadá, že na něco fakt středověkkého mají ještě dost času, klidně jim toto doporučte či pusťte. Tady se neumírá, nekrvácí, dokonce když hlavnímu hrdinovi zabodne lstivý a podlý sok okovaný hrot dřevce hluboko do podpaždí..objeví se mu na košili jen červená pětikáble a bez díry a to mu chvilku před tím panoš Roland z prsou vytáhl půlmetrovou špičku dřevce... Za mně je to jedna doška a ještě děravá. * ()

salahadin

Udělat ze slavného minnesängra Ulricha z rodu Liechtensteinů (pol. 13. století) podvodníka s aristokratickými tituly, to tedy vyžadovalo trpkou zkušenost Briana Helgelanda se školními škamnami a hodinami dějepisu. Chaucer to taky schytal. Ještěže rejžu za to potomci Liechtensteinů nevsadili do útrob železné panny. No nebýt vtipné party seskupené kolem Ledgera (Tudyk!, Bettany!, Fraser!), zakopu film do pododpadových vod...ono natočit takovou slátaninu jakoby ze středověku s moderní hudbou i jinými vsuvkami, to chce um a odvahu...a Helgeland zvolil silnou nadsázku a nadhled...a já se vždy z "polohy vležmo" bavím. To jste nevěděli, že Nike s.r.h.o. (společnost s ručením hodně omezeným) založila kovářka ve středověku? Fakt ne? Já taky ne...čtvrtou hvězdu dávám za nejlepší postavu filmu - Černého prince z Walesu. Ovšem při všech "cituplných scénách" jsem trpěl jako tažné zvíře. A když se na obrazovce objevila mimořádně nevzhledná Shannyn Sossamon, chodil jsem si vařit čaj. A přiznám se, že Karla Dobrého jsem nemohl poznat! ()

666teen odpad!

Oddechovka? Vidět to ještě jednou, tak oddechnu navždy. Neuvěřitelná a debilní variace na "středověké" téma. První rytíř a tahle blbina, to by byl ideální dvojprogram do letního kina. Kdo to vydrží do konce, může zůstat na Krále zbojníků s Costnerem:-) ()

Allien.9

Skvělá oddechovka, která ničím neurazí. Roztomilý Heath Ledger se usmívá jako sluníčko, charismatický Rufus Sewell je na zabití, sympatický Paul Bettany by dokázal ukecat i mrtvolu a tak dále. Hudba perfektní (ať žijou Queeni!!!), kamera taktéž. Vtipy doslova miluju - jsou trefné a inteligentní. Co dodat? Snad jen: "HE WILL ROCK YOU!!!".:-) ()

HAL

Alan Tudyk, Paul Bettany a Heath Ledger - kombo bavičů které by utáhlo asi jakýkoli film, a s odpočinkovou středověkou komedií o chuďasovi, co to za doprovodu Queen a Bowieho dotáhl na rytíře, fakt nemají problém. Jejich špačkování a gagů, a postmoderního nabourávání představ o tom jak má vypadat historický film mohlo být ještě víc, patos příběhu ke konci už spíš otravuje než aby zůstal jen rámcovou kostrou pro uvolněné vyblbnutí se, ale i tak je to film který i přes minimalitickou náplň zaujme vlastně víc, než většina epických adaptací Krále Artuše. ()