Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

manonfire

Wow...a já to chtěl po prvních popěvcích vypnout. Nakonec na mě Disney vyzrál, vyčůránek jeden. Mělo to všechno.... vtip, roztomilost, no a "sorry" ale ta romantika byla prostě tak milá, že jsem jí musel zaznamenat i přes svůj vrozený cynismus k podobným zhůvěřilostem. A to nejen proto, že Locika měla oči jak výlohy do hračkářství, koník s chameleonkem byli sweet a Rychlík Flynn byl koneckonců taky vcelku kunda. Chválu Vám tvůrci, nejspíš za nejhezčí animák, co jsem viděl. 80% ()

Alisa

Udělat z příběhu bratří Grimmů něco tak úžasně optimistického a roztomilého umí vážně jen Disney. Celou dobu jsem se bavila a kochala krásnou animací. Vzhledem k tomu jaké měla Locika dětství, se z ní stala úžasně milá a sympatická osoba.:) Krásnější princeznu těžko pohledat. Pro mě spolu se Lvím králem a Shrekem nejlepší animák (nejen pro děti). ()

Maynard.

Tak na čem ste byli? No na Na vlásku :o). Nádherná pohádka, která velmi příjemně pohladila, potěšila, rozesmála, dojala a uchvátila... Podobný příběh sem ještě asi neviděl, sice žádný dějový zázrak, ale za to nepředvídatelný děj, což se cení :o). Po dlouhé době úplně klasická pohádka s princeznou, sexy "princem", vychytralou čarodějnicí a né žádný sovy, zlobři nebo mluvící zvířata. Největší nandávač je jednoznačně nemluvcví chameleonék Patrik, kterej parádně doplňuje princezninu love story... Úplně nadšenej nejsem z koňo-psa, kterej mi tam nějak neseděl. Tvůrci ukázali svoje kvality při protržení přehrady a při vypouštění lampiónů štěstí...Při těch i ukápla slzička. Pár písni, co zde zazní rozhodně neurazí, spíše naopak. Na bůra to sice není, ale jedná se hezkou pohádku samozřejmě ve 3D :o) ()

Chater

Takže co čekat od pohádky pro děti? Opravdu pro děti? Nebo pro dospívající, co se chystají "vyletět z hnízda", ještě nežijící na plno? Tedy tak trochu pro mě? Za toho koně dávám za čtyři. Měl by dostat Oscara. ()

Sdoom

Disney ukázal, že když se chce, tak to jde. Animace vskutku nemá chybu (i když to už je při dnešních technologiích spíš samozřejmost), hudební čísla sice zdaleka nedosahují kvalit nejlepších disneyovek (Kráska a zvíře, Lví král), ale poslouchat se to dá bez újmy. A co se týče příběhu, tak nastoupené svěží a akční tempo okořeněné opravdu povedeným humorem bohužel nevydrží zdaleka do konce. Jestli se Locice víc líbil Evžen Houžvička, tak u mě to na celé čáře vyhrává zlodějíček Flynn. Jiskření a špičkování mezi ním a Locikou, koněm s psímy pudy Maximem a chameleonem Pascalem je vážně zábavné. V druhé polovině ale humoru ubývá a nastupuje klasické schéma každé (druhé) pohádky. A ten závěr je jak vycucaný z prstu, tohle si vážně tenhle jinak povedený animák nezasloužil, i když dětem to asi vadit nebude. Mně ano, a i proto dám "jen" 4 hvězdičky. (kino Cinestar, dabing) ()

3 AM Code

Opravdu se musim smat nekterym zdejsim pseudointelektualnim narkum ze drama shakespearovskych rozmeru se opet nekona. Ne nekona. Co se kona je nejzabavnejsi rodinny animak od Shreka I a Kung-fu pandy - vtipny, nenuceny, romanticky a sympaticky ujety, s vybornou chemii protagonistu i side-kicku. Jedina moje vytka je, ze CR kina nabizeji sakra malo projekci v originalnim zneni - holt je to animak a s dospelym publikem se tak apriori nepocita - i kdyz si to uzije zrovna tak (pokud zrovna neprisli na to existencialni drama). PS: originalni trailery (dostupne i zde ve videich) sou naprosto bomba. ()

Cejny

Příjemná, pohodová pohádka s jasným příběhem a vcelku slušnými písničkami ála muzikál. Najdeme zde několik zábavných scének, hlavně pokud se v ní objevuje koňo-pes Maximus. Bavil jsem se a to je hlavní, takže 4 jasné. 80 % ()

Firebug

Klasický Disney jak ho máme rádi i jak ho nesnášíme. Mužete se tedy těšit na sympatické pitomoučké postavičky, na roztomilá zvířátka, hloupé píničky a nevhnutelný přeslazený happyend. Nic ve zlém. Kdyby mě na to rodiče vzali v deseti letech do 3D kina, úžasem bych ani nedýchal. I teď jsem se ale slušně bavil a párkát se dokonce i nahlas zasmál, hlavně zásluhou koňopsa Maxima. Chameleonek taky fajn, ale do okolního prostředí se jednoduše nehodí. Žába by byla přirozenější... Závěrem? Snímek pro děti, u kterého se rodiče nemusí bát, že by vyloženě trpěli. ()

BMAJTZ

Vcelku příjemné překvapení v rámci Walt Disney universa. Určitě můžu říct, že jsem se bavil dostatečně, přesto, je nutné podotknout, že se jedná o pohádku ze staré školy. Není tady moc popkulturních narážek a příběh je přesně takový jak očekáváte od prvních vteřin, mno a na závěr poměrně nelogický happyend kde se moc neřeší otázka proč. Přesto jsem přesvědčen, že se jedná o kvalitní film kterému snad ubírá na image jenom na můj vkus příliš moc hudebních čísel, kde jednotlivé songy nejsou ničím výjimečným a rozhodně si je nebudete pamatovat. Na druhou stranu se mi líbil jemný humor a ať si myslí kdokoli co chce tak jeho množství bylo dávkováno tak akorát. ()

Soweek

Myslím si, že nic důstojnějšího k oslavě Walta Disneyho toto studio nemohlo udělat. Disneyovka v pravém slova smyslu, jaká se dnes už nevidí kombinující tu nejkrásnější pohádkovou klasiku s moderním humorem a roztomilou animací za účasti hudebních vložek. Dokážu si představit, že tuto pohádku by moje děti milovali a nedali na ní dopustit. Jelikož je přece ale jenom o ždibíček horší než How to train you dragon, dávám 4,5* ()

Šakalík

Onehdy jsem se zařekl, že se na americké animáky už dívat nebudu, protože mě prostě nebaví. No ale když všichni Tangled vychvalovali do nebes, nechal jsem se ukecat. A ono zase nic. Na vlásku je typický přeceněný animák, který sice obsahuje několik opravdu velmi povedených scén (všechny má na svědomí Maximus), ale jinak je to prostě jen další made-by-Disney pohádka se zpěvy, která je sice pěkná, ale publikum starší dvanácti let neuspokojí. Na druhé straně ke cti Disneyova studia slouží fakt, že si právě nehraje na machry, od nichž každé dílo je vrcholem všeho „cool“ – na rozdíl od chlapců z Dreamworks – a tenhle příběh prezentuje jako sice vtipnou, ale pouze pohádku. Mě to teda moc nebavilo, ale Maximus si ty tři hvězdy zaslouží. Víc ale ani omylem. ()

ZkuKol

U Disneyho nabrala animace správný směr. Animátoři našli vhodný styl, režiséři se scénáristy dali dohromady svěží pohádku, písničky uměli v téhle firmě vždycky a sázka na méně známé dabéry se vyplatila. Příběh stojí na ověřené zápletce, svěží vítr vane v dialozích a vizuál háže jeden odkaz za druhým. Animátoři dosáhli mnoha úspěchů, největším je asi ústřední dvojce - obzvlášť slečna má na CGI obdivuhodnou míru sex-appealu, vytknul bych je probledlé město, které trochu kontrastuje s povedenými hrdiny a koňo-psem.Prostě pro děti povinnost, pro nás radost! Ukrást se dá tak nějak všechno, ale když zloději ukradne kráska srdce, zrodí se z toho pohádka, které diváky nikdo neukradne... 80% ()

skinny

Pokud odmyslím klasický námět, kdy se princezna zamiluje do "padoucha" a ty vcelku nevýrazné písničky,krom "I see the light", tak je to pěkný film,který mě příjemně překvapil, čekala jsem větší "slaďárnu" :) a budu sebou nosit v pánvičku, lepší než pepřák, no ne:D ()

ondra.kymla

Rozhodně si ho pusťte. Je to skvělý film s dobrým příběhem a docela i vtipný. A navíc si ho rozhodně pusťte kvůli Maximovi - kůň z filmu, který by si rozhodně zasloužil oscara :D ()

Germanotta

Veľmi energická rozprávka s nie rovnakým modelom Disneyoviek - princ-nešťastie-šťastný koniec. Konečne niečo na čom som sa zasmiala. Hudba trošku priemerná hoci sa to dalo počúvať, grafika bezkonkurenčná, ale koniec príliš jednoduchý. Celkový dojem vo mne ostal veľmi kladný. ()

Lukoboss

K animáčům mám svůj určitej postoj a nejinak je tomu i tady, přestože to byla sranda a zároveň pohádka pro děti. Ty budou po shlédnutí spokojený, budou se usmívat a říkat, jak to bylo parádní. Dospělák už to asi bere trochu jinak, předvídatelnost je tady v první linii, ale to se snad odpouští. Hlavní věc, která mně vadila, byl muzikálovej nádech. To bych tam fakt nepotřeboval (moralizování dětí, kde se v jedné skadbě nesčetněkrát zazpívá "...mama knows best!", atd.). Ale je to pohádka, musíme to brát s nadhledem a čekat, že nějakej další animovanej film bude prostě lepší. P.S.: Chameleon a kůň Maximus jednoznačně vedou, přestože se jedná o vedlejší postavy. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)