Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

ZkuKol

Clint si vždycky byl vědom svých silných a slabých stránek a dle toho jeho práce vždy vypadala. Žádné experimenty, žádný spěch a hlavně nic nekomplikovat. Věci jsou většinou jednoduché a řešení musí být přímé, jen si to lidi nechtějí připustit, nebo na to nemají koule. Walt Kowalski koule má, stejně jako Clint a stejně jako Gran Torino. Tímhle filmem se Clint rozloučil a mrkl na všechny drsňáky, co je za svojí karieru hrál. A udělal to s gracií sobě vlastní. Příběh už jste někde viděli, hlavního hrdinu už jste si taky oblíbili dříve a některým vtipů se též nesmějete poprvé, jenže je to made in Eastwood! Takže tempo a pečlivost Sergia Leoneho, realističnost a humor Dona Siegela, to vše spojené v drsnosti Clintovi postavy, která ze sebe dokáže vypouštět moudra a morality tak, že se nejen zasmějete, ale ještě zkontrolujete, jestli by sousedi nepotřebovali zpravit střechu. Díky Clinte, udělal si mi opravdu radost... 100% ()

Thurin

Nevím, co oduševnělého ještě dodat ke všem těm komentářům, které jsem k tomuto výbornému snímku četl. Podtrhuji všechny ty vinné ódy i touhy po jeho dlouhověkosti. Věřím, že tenhle chlapík na nás ještě nevrčel naposledy:) A upřímně v to i doufám. ()

Lukoboss

Znáte to s tím vínem ne? Zraje jako víno, čím starší, tím lepší.. Tak přesně tohle platí o Clintu Eastwoodovi, protože to, co poslední dobou leze z jeho hlavy (a nejspíš i srdce), je naprosto neuvěřitelné a prakticky dokonalé. Má tak neskutečný cit pro lidskost a přirozenost, které se ve filmu jen tak nevidí, že to ani není možné. Ten snímek je prostě vynikající tak, jak je. Není třeba vyzdvihovat herecké výkony, scénář, hudbu či černý humor atd. Je totiž úžasný jako celek. A to nemluvím o tom parádním autě, po němž je film pojmenován. Smekám, mistře! ()

Dromed

Clint Eastwood synonymum pro drsoň. Drsný kovboj, drsný voják, drsný vězeň či boxer. A teď drsný duchál. Tak tohodle bych u doktora radši pustil. A teď konec srandy, film je to špičkový s vážně hlubokým příběhem. Starý pán věkem neztratil nic se svého hereckého i režisérského umu. Doufám, že ještě chvilku vydrží a pár kousků natočí. ()

Houda666

Po zhliadnutí Gran Torina sa musím postaviť do opozície všetkých, ktorý tento snímok opisujú v superlatívoch. Vo mne totiž nezachoval žiadny silný dojem. Scenár spoločne s priemerným hereckým predstavením (dokonca ani Eastwood ma neohúril) vytvára umelohmotný a gýčovitý americký romantický snímok = nič extra. Hodnotenie: 70% ()

Arius

Velmi silný filmový zážitok. Nikto sa na nič nehrá, herci a charaktery postáv maximálne vierohodné. Právom patrí do Top 20. Je pravda že každý podla svojho gusta, ale myslím že výraznejšia kritika na Gran Torino by bola neobjektívna. Je to širokospektrálny film, žiadna veková kategória sa nemôže sťažovať. Všestranné,univerzálne a záverečná vložka bol zlatý klinec programu. Každému vrelo odporúčam, je to snímok ktorý nemôže ublížiť. ()

DeLaMorte

Absolutní důkaz toho že Clint neztrácí nic ze svých kvalit ba naopak řekl bych čím starší tím lepší!Krásný pomalý příběh jednoho starého amerického morouse,který na stará kolena pochopí i jiné priority života a pochopí myšlenku přátelství.Role Clinta je opravdu jemu osobně psaná na míru sluší mu a hraje absolutně skvěle!Je to právě ten film co ve vás nechá hodně dlouho vzpomínku tak dlouho že si ho pustíte znovu a znovu... ()

finx

Gran Torino od Eastwooda mě nijak zvlášť neoslovilo. Ano, dobrý, koukatelný film, ale tím to pro mě končí. Asi svou roli v mém hodnocení hraje také fakt, že nejsem zrovna fanoušek Eastwooda, natož pak jeho "hustých" hlášek. Holt tohle není moje krevní skupina. Omlouvám se jeho fanouškům za mé hodnocení. ()

Danoboss

Clint je ako víno - čím je starší, tým je lepší, dúfam že bude žiť ešte hodne dlho aby mohol priniesť viac podobných filmov. ()

ranp

Po zhlédnutí Million Dollar Baby jsem si říkal, že z řady filmů, natočených Clintem Eastwoodem, je tohle ten nejlepší a bude velmi těžké (až téměř nemožné) tento film překonat. Podle mě se to ale v Gran Torinu podařilo. Opět velmi silný příběh s poměrně smutným koncem. Proměna Walta Kowalského je fascinující. Z muže, který zpočátku nesnáší Vietnamce, postupně se s nimi však spřátelí, a nakonec...no však uvidíte sami, kdo jste tenhle film ještě neviděli :-) Scéna se zapalovačem na konci je dokonalá. Doufám, že to nebyla poslední Clintova role. Mohu-li se trochu přimluvit, PROSÍM, MISTŘE, dál točte a hrajte. ()

bloodvomit

Tak tenhle film je dokonalej klenot a neni to třeba zdůrazňovat... stačí se podívat na rating ;-) Clint Eastwood se neuvěřitelně zlepšuje s přibývajícim věkem. Jako kostnatej starouš má oslnivý charisma a role je mu šitá naprosto na míru. Jak už sem někde četl, tenhle film nemá žádný zbytečný pasáže ani zdržovačky - naprostá pravda, odsejpá a uteče hrozně rychle, je to až k podivení. Eastwoodův výkon je super - ty držky umí házet skvěle, scénář v perfektu, vizuální zpracování taky libůstka, prostě po všech stranách dokonale vyvážený drama. ()

Forsberg11

Ani neviem ako by som opísal všetky skvelé pocity z tejto vynikajúcej drámy, ktorá má takmer všetky atribúty dokonalého filmu. Snáď jediné čo by som vytkol je už takmer od polovice filmu predvídateľný koniec, ale to na veci nič nemení. Američania ešte vedia točiť dobré filmy, aj keď je ich len hŕstka. Na ich čele stojí nestarnúci Clint Estwood čoby rasistický a nacionalistický Walter Kowalsky s poľskými koreňmi. Až v priebehu filmu sa dozvedáme v čom spočíva jeho zatrpknutosť a neznášanlivosť voči okolitému svetu. Tieto pocity mu nevedomky pomáha prekonávať jeho nový vietnamský sused Thao so sestrou Sue. Podarí sa im to? Posúďte sami..... Ja len dúfam, že sa ešte dočkáme mnohých takýchto majstrovských diel od pána velikána Estwooda. ()

Reanimated

Nejdřív Stallone a teď Eastwood. Tahle příjemnou nostalgií vonící ohlédnutí jsou, zdá se, v kurzu. Škoda, že něco podobného nechystá i Guvernátor. Jenom Clint je ale schopen docílit tak úderného výsledku. Na stará kolena působí jako zhmotnění mramorové antické sochy. A ať se na plátně dějí sebepatetičtější věci, tomuhle dědovi to člověk prostě věří a je jeho zpovědí hluboce dojat. ()

Mr. Monk

Pořád klikám na hodnoceni a nemůžu najít tich 10 hvězdiček, kterých bych Gran Torinu dal. Úžasný, naprosto mě te odrovnalo eště 2 týdny po filmu jsem na to myslel, a prostě Clintovo filmy jsou moje nejoblíbenějši. Nedá se an popsat jaký je ten "dědek" machr. Skvělý hlášky a neuvěřitelný konec ()

fruitbueno

Komentář jsem si nechala až po druhém kouknutí na film a mám dojem, že jsem udělala dobře. Dala jsem si mezi oběma dvoudenní pauzičku a tak nějak se mi to ucelilo a sjednotilo ten obraz. Nebudu tady vymýšlet žádné romány, myslím, že je to perfektně filmařsky zvládnutý film, je bohatý na herecké výkony (líbil se mi samozřejmě Clint, ale třeba i ten kněz, rozervaný bolestín i bojovník za něco vyššího), ale co je na Gran Torinu to prostě nejlepší, je to hluboké myšlenkové pozadí a verva, s jakou ho Eastwood pojal. Natočit drama, dobré drama o rasismu, osamělosti člověka a odcizenosti od vlastní rodiny, a přitom nesklouznout do totálního kýče, to chce umět. A Clint umí. A fascinuje mě, jak má na každičkém rohu svého domu nějakou zbraň :-) válečný veterán mluvící sprostěji než dlaždič? Jo, nechám si to líbit i příště! ()

lskala

Když jsem včera dokoukal Gran Torino, tak jsem váhal mezi 4 a 5 hvězdičkami. Říkal jsem si, do zítra se to ve mě uleží a nebudu to řešit. A tak se i stalo - nemohu najít nějaké chyby ve filmu, špatné her. výkony, scénář, kameru,nic. Nejlepší Eastwoodův film! 90% a 5***** ()

webhead

Velmi poetický kousek v podání Clinta Eastwooda. Role jako by mu sedla, taky aby ne, když si ji sám napsal. Dokonalý portrét vysloužilého američana, který je hrdý na svou zemi. Brilatní příběh, dojemný závěr a ty emoce! ()

Cejny

Dlouho jsem váhal, jestli tomuto kousku dát 4 nebo 5 hvězdiek. Nakonec jsem se rozhodl pro maximální počet a to hned z několika důvodů. Moc se mi líbil námět celého filmu - veterán z korejské války, sužován smrtí své manželky a znuděný stereotypem, se začne zajímat a starat o lidi, kterými vždy opovrhoval. Clint Eastwood v tomoto filmu opět předvedl své nepřekonatelné herecké umění, ze začátku nám předhazuje vtipnou konverzační přestřelku se spoustou narážek a nakonec se z toho vyklube pořádné drama s koncem, který stojí za to. Celý film je navíc zakončen příjemnou skladbou Jamie Culluma, na jejímž začátku si zazpíval i Clint. 9/10 ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011