Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

honx

Musí být skvělý pocit zahrát si naposledy ve filmu, který se stane Vaším vrcholným dílem jak hereckým tak režijním. Panu Eastwoodovi se to povedlo a já si ho za to nesmírně vážím. Silný snímek. ()

Honzíno

Civilní střet starce a moře kolem něj. Clint Eastwood nasazuje svuj stylový chraplák po celé délce filmu, hlásí všechno kolem sebe a jako režisér dokáže vybudovat velice speciální atmosféru. Na paškál si bere spousty kontroverzních otázek, z nichž mi nejvíc vytanulo ono pohrávání si s rasismem. Hodně zajímavé a přes banánální děj a předvídavost i dost nevšední zážitek. Povedený závěr. ()

Bobik9

Ten film má koule! Eastwood je opravdu drsňák a je až hrozivej chvílema. Do žándrů bych kromě těch, co tam jsou ale i nadevší pochybnosti přidal komedii, protože já jsem se opravdu pobavil u Clintových keců. Jeho narážky, urážky a prostě vše co řekl mě skoro nadchlo. Sice bylo předem dost jasné, jak to dopadne, ale nemám k tomu žádné výhrady. Výborný filmový počin. ()

skrblik007

Fenomenální film! Místo toho, aby se pan Eastwood válel na prdeli a popíjel pivo, natočil tento snímek o životě jednoho drsného chlápka, který má srdce na pravém místě. Film diváka připoutá k obrazovce na necelé dvě hodiny a nenudí ani vteřinku. Skvělé herecké výkony a pěkná hudba film posouvají mezi nejlepší filmy vůbec. Prostě mistrovský kousek. ()

danco123

Čakal som od tohto filmu veľa ,ale film po zhliadnutí moje očakávanie ešte viac predčil. Nečakal som, že ma tento film až tak pohltí a nechá ma unášať jeho dejom. A ten soundtrack filmu na konci filmu je nádherný. Rodina sa nezaprie a je vidieť že Clintov syn Kyle a Scott zdedili po otcovi umenie. Filmu dávam 100%. ()

Dado

Ťažko hľadám slová, ktoré by dostatočne výstižne opísali moje pozitívne pocity z tohto filmu. Už v Million Dollar Baby mi Clint Eastwood dokázal, že je jednoducho pán režisér a herec zároveň, no až týmto počinom ma dokázal ohúriť natoľko, aby som sa viac zameral na filmy, s ktorými má niečo dočinenia. A odporcom slovenského dabingu, ktorých primárny argument je ten, že gangstri, vrahovia a iní podobní jedinci používajú v slovenčine nadávky na úrovni škôlkárov, by som odporučil, aby si namiesto nejakých béčkových nepodarkov so Stevenom Seagalom a iných hlúpostí s ratingom maximálne PG, pozreli s dabingom filmy ako Gran Torino a potom pouvažovali nad svojimi "neomylnými" tvrdeniami. (90%) ()

Mirokukii

Clint Eastwood v celém svém řežisérsko-hereckém umu a dokonalosti, ke kterému se za léta propracoval. Skvěle vystavěný, patřičně napínavý příběh, a hlavní postava v samotném mistrově podání, chrlící jednu hlášku za druhou, nedovolující se dívakovi ani na chvíli nudit, a která jakoby se navracela hned k několika jeho charakterům z dřívějších snímku. Drsné pohledy a nasraný výraz dávají tušit, jakoby chtěl veterán ještě naposled tasit svoje revolvery, a udržující tak po celou dobu hutnou atmosféru, jinak v poklidu a mírném tempu vyprávěného snímku. O to mocnější a heroičtější je závěr, a jeho dopad na mou osobu. Tento komentář je óda na Clinta Eastwooda. Gran Torino je óda Clinta Eastwooda. ADEPT DO TOP. ()

Tyny

Je to prostě skvělý. Eastwood dokáže zahrát snad každou roli. Od filmu jsem se očima nemohla odtrhnout. Odtrhla jsem se až ke konci, když Walta postříleli. Strašně mně ho bylo líto, v téhle situaci se musím vždy uklidňovat tím, že je to jen film. :D ()

viperDavid

Nedávno jsem viděl tento skvělí snímek v televizi a úplně jsem musel změnit své hodnocení. Clint je na stará kolena lepší a lepší herec a jeho výkony jak před kamerou tak za mě přesvědčují že bych se na tohoto zestárlého muže víc zaměřit. Jasně kdo by neznal Eastwooda jako drsňáka. Prostě bez řečí dávám jeden bod nahoru ()

A.L.E.S.

Tohle není lecjaký film. Dá se posoudit podle toho, že když se na něj člověk podívá poprvé, má nutkání jej vidět podruhé, potřetí... a stupnice mu najednou přijde malá, protože tenhle snímek si zalouží víc než jen pět hvězdiček. Je to hlavně příběh, že i starý ranař, jako je Walt Kowalski (i když mám pocit, že Clint hrál spíše sám sebe), má srdce na pravém místě a že tam někde pod tou drsňáckou povahou je to dobrák. U tohoto filmu se určitě budete smát, možná vás i rozbrečí, ale rozhodně budete přemýšlet o tom, že ne vše je takové, jak se na první pohled jeví. I s těmi největšími nepřáteli můžete mít společného víc než s vlastními příbuznými. ()

Lachtaan

Moje prvotina se samozvaným velikánem filmu Clintem Eastwoodem a okamžitě mě jak on sám, tak jeho bezkonkurenční herecký um i skvěle odvedený dabing pana Županiče naprosto uhranul. K tomu téma, které je tak ohromně obyčejné, až je dokonalé. Zasloužených 90% pro snímek, co popisuje velký problém rasové nesnášenlivosti a zároveň její nejdrsnější ale nejreálnější důvody. ()

LadyDevil

Zůstávám opařená a uvažuju o tom, kterej film vyšoupnu ze svojí desítky nej filmů..Už hodně, hodně dlouho jsem po skouknutí filmu neměla pocit, že jsem viděla něco zatraceně krásnýho a vyjimečnýho, snad když jsem viděla Zelenou míli před pár lety..Gran Torino mě opravdu zasáhlo, ještě teď mám navlhlý oči a takovou zvláštní náladu..Clint mě dostal: úúúžasnej dědek, co nenávidí hromadu věcí a lidí, ušklíbá se a čuří na hnilobnej svět okolo a o to víc na svojí rodinu, která je toho zářným příkladem..a dává to všechno najevo nádherně přímym způsobem. Jeho změna během filmu, hlavně teda postoj k "rákosníkům" (všechny jeho přezdívky a hlášky nemaj chybu, člověk se skoro pokaždý, když otevře pusu, směje jak blázen:-)) je postupná, přirozená a...a...sakra, k popsání takovýho filmu ani ta čeština nestačí.:-) Slovo nádherná, dojemná není přesně to výstižný slovo. Už tady asi dost plácám, poněvadž jsem v euforii z nepopsatelnýho filmu s jednoduchým, ale dechberoucím příběhem, takže snad už jenom podotknu, že se dokonale Clintovi povedlo (a to jak režisérsky - v tom ta největší poklona, tak herecky) sloučit hloubku a lehkost, vtip...A už dost, protože slova to prostě neumí tak vystihnout, nejlepší je sebrat se a vyrazit do kina anebo jako já jako nedočkavec zhltnout to doma a pak zaraženě zírat na titulky a nechat si to všechno znovu kolovat hlavou..je to totiž geniální, aspoń z mýho pohledu:-) ()

marvan

Filmy starouše Clinta ve mě pokaždé zanechají silný dojem, nejvíc tím, jak bere své filmy velmi osobně. To je dnes pro mainstreamového režiséra, svázaného marketingovými záměry a vysokými náklady, pomalu nemožné. Hodit tohle za hlavu může jen opravdový kovboj. ()

neoBlast

Přidal bych podtitul na plakáty - "Gran Torino: aneb, jak je snadné natočit skvělý film když jste frajer". Opravdu nechápu jak je možné, aby člověk na stará kolena zvládal takhle snadno ukočírovat celý kolotoč okolo filmu (dokonce dva do roka) a ještě se u toho očividně stíhat bavit a dělat sám sobě radost. Ta lehkost s jakou podává Clint "celkem fádní" příběh, ta zajímavost, kterou dodává postavám... Po slabých trailerech jsem opravdu nečekal na jakou spanilou jízdu se s ním vydám. Moc pěkná práce je vidět u Eastwoodových proměn, z dost absurdních dialogů k vážným částem přejde naprosto plynule. Některé postavy připomínají až vyhraněné karikatury, ale vždy pro dobro celého filmu. 90 % ()

Akumulátor

Clint Eastwood opět nezklamal. Když jsem si četl obsah filmu, čekal jsem, že půjde o starou známou odrhovačku jak starý bručoun převychová spratka od sousedů k lepšímu a sám se tak stane citlivým a hodným člověkem. Tak, jak to znám z desítek jiných filmů. Tohle pojetí ale bylo úplně něco jiného. Film je zábavný, dojemný a napínavý zároveň. Nezapomenutelný je konec filmu. Clint Eastwood je zkrátka nejen výborný režisér, ale i herec. ()

BS

Clint Eastwood zraje jako víno a tohle je jeho zatím snad "nejdospělejší" (a nejlepší) film. Clint nám tu pěkně zostra vybarvuje rasovou mozaiku na periferii města někde ve středu USA a je to mix (problém) vskutku barevný a výbušný, který snad nedokáže zvládnout ani veterán korejské války (Walt byl i za války zlý hoch). Finále je sice očekávatelným vyústěním, ale přinásí nám morálni poselství nad kterým není špatné se zamyslet. Těším se na další Clintův film, protože tenhle pán prostě dokáže natočit úžasně fungující celek. ()

Micro41CZ

Mnohostranný a rozhodně světový (a svým pojetím platný po celé zeměkouli) pohled na problematiku stále významější imigrační otázky a otázky míšení kultur + rasizmu a xenofobizmu (a působení gangů + sociálních vztahů s rodinou a okolím napříč kulturami). To vše prostřednictvím "tradičního" motivu amerického válečného veterána v současném světě. Clint válí. Jako režisér. Jako herec. ()

uhlajz

Clint opět zabodoval. Tenhle snímek je opravdu velmi příjemný a ukazuje typické problémy, provázející americkou společnost s rasovými předsudky a násilím. Podává nám ji v takové formě, u které se rozhodně nenudíte a srdce okřeje i těm největším zatvrzelcům. A hlavně se mi hrozně líbil konec, což u filmu udělá vždycky dost... 90% ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011