Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Zemi11

"Kdy už proboha začne nějakej děj? Aha, on už je konec." Nesnáším filmy, ve kterých se nic neděje. Silně mi to připomínalo Sněženky a machry po 20 letech. A 18. nejlepší film na světě? Jste se asi posrali, ne? Neříkám, že to bylo špatné, to určitě ne. Nelituju, že jsem viděl průměrný film s absencí scénáře. Rád se vždy podívám na vyschlého, zato charismatického Vesmírného kovboje. Clint Eastwood je prototypem chlapa, kterej, jak by řekl Jul Briner, se nikdy a s nikým nesere. Dvě hvězdičky za Clinta. Nic víc... Jo a ještě jedna věc mě sere. Nechápu, proč se film jmenoval Gran Torino? V čem bylo to auto tak významné, že ho museli cpát do filmu a ještě ke všemu po tom dát název!? ()

sedm.1

S Eastwoodovými filmy,kde Clint figuruje především jako režisér,je to pro mě vždy velmi těžké.On sice po technické stránce zatím pokaždé vytvořil skutečný filmový klenot a emocionální zážitek,ale pro mě je to zároveň pokaždé i trochu třenice.Clint má totiž jeden z nejosobitějších filmařských stylů.Všechny jeho snímky jsou sice opravdu výborné,propracované,tíživé,plné emocí a zobrazující mnoho působivých pohnutých lidských osudů a i pokaždé přes primární jednoduchost mají neskutečnou sílu,zároveň z nich ale pokaždé pociťuji i určitou prázdnotu.A v případě Gran Torina nejde o nic jiného.Od prvních minut je jasné,jakým směrem se děj bude ubírat,veškeré dění,situace a činy se odehrávají podle daných not a očekávané finále je skutečně plné nefalšovaných citů a gest,takže Gran Torino má na diváka přímočarý účinek,kdy ho smete a nenechá vydechnout,ale Eastwood toho všeho dosahuje poměrně zdlouhavými a nedramatickými prostředky a ve výsledku u většiny jeho děl zjišťuji,že celé je to sice moc dobře natočeno,ale samotná podstata filmu je minimální.Abych to shrnul,Eastwood natočil kvělý film,ale jen proto,že je skvělým filmařem,profesionálem.Myslím,že kdokoliv jiný by na Gran Torinu pěkně vyhořel.Ostatně stejně jako u jeho ostatních předchozích filmů.Každopádně,i po herecké stránce ve svých téměř osmdesáti letech pořád neskutečně válí,ovšem nejvíc musím pochválit scénář.Tolik úžasných a ve spojení s tímto snímkem trochu zavádějících vážně vtipných a zábavných dialogů,s tím se člověk jen tak nesetká.Zkrátka,Gran Torino je film s velmi jednoduchým a přímočarým dějem,ovšem díky Eastwoodovým schopnostemi vznikl opravdový filmový zážitek,kde vyčnívají jak úderné a skvěle napsané dialogy,tak jeho precizní filmařina a herectví.Prostě úžasné pozlátko,vnitřek trochu bezduchý,ale celkový zážitek velmi intenzivní a působivý! ()

Sdoom

Příběh o tom, jak jeden vůči světu zahořklý Amík na odpočinku na stará kolena najde smysl života i smrti. Zpracovat takové téma kdokoli jiný, tak tomu nejspíš neuvěřím, ale v Clintově podání je to příběh neuvěřitelně lidský, krásný, dojemný a hlavně v něm je Clint Eastwood se svými uzemňujícími hláškami a s pohledy, kvůli kterým by Chuck Norris začal počítat do nekonečna, pokud by si to pan Eastwood přál. :-) Edit 26.1.2014: Druhé zhlédnutí po 3 letech jen potvrzuje vše, co jsem napsal dříve. Nejlepší Clintův film a jeden z nejlepších, které kdy byly natočeny. A to Gran Torino na blu-rayku vypadá fakt luxusně! (Blu-ray, orig.) ()

The Viper

,,Dobrý den, jsem Walt Kowalski. Jsem válečný veterán a k smrti nesnáším barevný přistěhovalce.'' Clint Eastwood se dává do posledního boje a vychází mu to famózně. Natáčí film s rolí, kterou si zamilovali tisíce lidí, protože takový paličatý parchant se jen tak nevidí. Toto psychologické drama je právem takto dobře kritizováno. Nevím co dodat k tomuto schvostu. Pomalejší rozjezd je takový ticho před bouří. Pak že se nedá natočit i pětihvězdičkový film s rasismem. Stupňující se přátelské pouto mezi vysloužilým veteránem a dítětem přistěhovalců. ()

Katy86

Tak na tento film bych se mohla dívat pořád dokola :) Clint zahrál tak bravurně svoji roli, že si nedokážu představit nikoho lepšího do jeho obsazení :) ... ()

Babous

Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, nakonec dávám plný počet, protože drsný, leč sympatický Clint Eastwood coby Walt situaci na konci vyřešil nejlíp, jak to šlo. Moc pěkný film, jako ze staré školy, skoro se mi chtělo říct, že podobné filmy se už netočí, ale tady je důkaz, že to jde. Režisér Clint Eastwood k výbornému filmu nepotřebuje hektolitry umělé krve (i když nějaká potřeba samozřejmě byla), sexy hrdinky nebo 90% děje vytvořeného na zeleném plátně pomocí počítačů. A takhle se mi to líbí. ()

Germanotta

Musím sa priznať že v prvej polovici som nedávala moc pozor a táto časť mi pripadala trošičku nudná, prebudila ma až pasáž ked tí krivookí číňania či čo to bolo okradli a takmer zmlátili Taa. Neskutočne ma šokovalo ked tí gangstri takmer rozstrielali celú tú rodinku a ako doriadená prišla Sue domov (!) Večne nasratí Clint Eastwood zaklincoval svoj posledný plán ako dostať mladých do väzenia (šok) ! Clint je mrtvy... 80% ()

MGMCZ

Zlatý Eastwoode . Co tě to jenom napadlo natočit tenhle kousek , i když jsme ti za to hodně vděční , že jsi se s námi podělil o tohle mistrovské dílo . Ani jako herec a režisér nezklamal a proto ti uděluji , jako většina lidí na csfd "pět" hvězdiček. (100%) ()

Markussis

Vše je již od začátku filmu jasně nalinkováno. A každému dojde, že si to stará vojna Eastwood rozdá z nebezpečnými příslušníky gangu. Film se rozjíždí a vše funguje, jak má. Eastwood hraje jako ďábel a divák hltá každý jeho pohled a gesto. Myšlenka filmu je naprosto patrná a pro každého jedince přínosná. Vůbec nevadí, že se nejedná o myšlenku nějakým způsobem novátorskou, neboť účelem filmu je především perfektní podívaná pro diváka. Jelikož film spadá z části neoddiskutovatelně do žánru krimi, tak mne jednoznačně zklamal nelogický závěr. To bylo naprosto směšné. Zkušený Walt Kowalsky mluví o důmyslném plánu, který se však nekoná. Film se tedy v závěru stal velmi šablonovitým. ()

Kejdlo

A ze všeho nejhorší jsou asiati! Ty potvory vám vlezou všude! i do garáže! viďte Pane Kowalski? To byly moje první souhlasné pocity a stejně se odvíjel i zbytek filmu. Clinte Eastwoode, ty chlape sarkastickej, si stejně drsnej jako za mlada a já jsem za tebe fakt rád. Skvělé drama. 9/10 ()

insurgentes

Po skončení filmu se u nás rozproudila debata, co tedy jako měl chudák Kowalski dělat, respektive co udělal špatně, že se roztočila spirála násilí. Zastával jsem názor, že měl těm zmrdům prostřílet kolena hned napoprvé, zkrátka je vyřadit a invalidizovat, aby se již k žádnému pokračování z invalidního vozíku nezvedli. No, neustál jsem to, a tak si myslím, že je tento film dobrý, protože nechává věci ne nedořešené, ale otevřené pro hloubavého diváka jako jsem já. Takže jsem o tom mohl ještě chvíli hloubat. No co víc si přát! ()

štísko

Poslední dobou nekoukám téměř na nic. K sledování tohoto filmu ale mě zlákala rodina a rozhodně nelituji. Vynikající závěr je opravdovou třešničkou na dortu. Nakouknutí pod pokličku domácnosti jedné vietnamské rodiny bylo velmi zajímavé. Clint Eastwood byl ale na můj vkus až přílišným drsňákem. Až to na mě nepůsobilo přirozeně. To je ale moje jediná výtka. ()

netahlo

Jeden z mych zhavych kandidatu o nejnahodnocenejsi film vubec. Vykalkulovany od zacatku do konce. Je neuveritelny, kolik lidi to Clintovi (opakovane) zere. Pritom nenatocil opravdovou pecku od Dokonaleho sveta. ()

ondra.kymla

Teda masakr film! Clint mě prostě dostal do kolen. Hází tam hlášky jako správnej frajer a já jenom můžu zůstat stát na neuvěřitelně zajímavým dějem. Možná se nebude líbit všem, protože to není žádná bláznivá komedie - i když jsem se občas také zasmál, ale je to prostě film, co má myšlenku a nápad. ()

Maynard.

Hmmm, strašně dlouho jsem se těšil na to, až si snímek pustím, ba co víc, dokonce jsem si počkal, až se bude hrát v kinech. Ale byl jsem více než zklamán. Příběh s prabídným dějem je spíše založen na hláškách (které ovšem nejsou vůbec špatné), než-li na fantastickém příběhu, na který jsem se poprávu tolik těšil. Navíc konec byl hóóódně dlouho dopředu předvídatelný. Clinta mám strašně moc rád, nicméně by si měl nechat mezi filmy větší pauzičku, a popřemýšlet nad lepším scénářem, než-li valit jeden kousek za druhým. Co se týče hudby, tak tu jsem ve filmu postrádal absolutně.../2. skoutnutí/Po opravdu hodně dlouhý době sem se na to vrhnul znova. Páč sem si říkal, že v top 20 prostě nemůžu mít film s 3*. A je to tak. Jednu přidávám. Ale je to jen díky tomu, že sem se fakt hodněkrát zasmál. Clint tam hlásí jednu prelu za druhou. Jeho ustavičně nasranej výraz mě prostě tentokrát chytil za srdce. Ale stejně si myslím, že v top 20 nemá tenhle kousek co dělat. ()

SG-1

"Klid, bambusáku, nezastřelím tě. Hned, jak sem tě viděl, bylo mi jasný, že si idiot, ale nenapadlo mě, že s holkama to umíš snad ještě hůř, než krást auta." -Walt Kowalski- ()

remy

Výjimečný film. Clint Eastwood v top formě servíruje divákům to nejlepší ze své herecké i režijní profese. Gran Torino je film o velkém přátelství, důležitých rozhodnutích, hrdinských skutcích a spravedlnosti, které se ne vždy dostane. Zároveň je to snímek, který je hrozně obyčejně natočen, že je až s podivem, jakou v sobě ukrývá hloubku a přesah. Akci tady nehledejte, tady je prostor hlavně pro emoce, ztotožnění se z hlavním hrdinou a držení pěstí, že zlo bude potrestáno jednou provždy. A aby toho nebylo málo, závěrečná písnička jen umocňuje zážitek z tohohle nádherného kusu filmařiny. Smekám! ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011