Litva, 1942. Posledních několik tisíc Židů přežívá v sedmi blocích vilniuského ghetta, dokonale izolovaných od okolního dění druhé světové války. V tomto malém světě šéfuje sadistický mladíček Kittel, nacista jenž rozhoduje o životě a smrti člověka prostým pohybem palce. Kromě toho má však v oblibě umění, a tak když v jedné z Židovek objeví bývalou operní hvězdu, neváhá nechat uvnitř ghetta obnovit divadelní soubor. O představení je obrovský zájem, ale atmosféra je kvůli přítomnosti Němců příliš napjatá. Někteří Židé z dění v táboře dokonce profitují. Když však Německo začne na východní frontě prohrávat, osud ghetta je zpečetěn... (dopitak)

fraktal

Možná by to šlo i lépe. Ovšem pro evropské filmy mám slabost. Navíc ovšem strašné vzpomínky vylezly. Překrásné písně zazněly. I výpravu považuji za velkorysou. (ano, přiznávám: celé to vypočítavě hrálo na city - ale to snad správné umění, má, ne?!) ()

Nerajohn

Film má několik velmi slibných a silných momentů - selekce třetího dítěte, dětský sbor, hádání se o počet vyselektovaných Židů i postav. Nejvíce zaujme asi dvojice minmů, kupodivu slušně zahrál i velitel ghetta. Celkový dojem je ale podle mě trošku degradován výpravou. Přijde mi trochu levná a taky hlavní postavou Gense. Jeho projev mi prostě moc neseděl. ()

Petro

Film je vysoce nadprůměrný. Pravda neviděl jsem Schindlerův seznam a myslím, že pro hodnocení tohoto filmu to není vůbec třeba. Výborné podání šílené doby na pozadí divadla a formou ne vzdálenou divadelním prknům dává tomuto snímku sílu! ()

danny70

Navzdory mnoha negativním názorům zde, mně tento film velmi zaujal. Takových filmů, připomínajících co se v minulém století také dělo, není nikdy dost. Ono to totiž není zase až tak dávno. Je otázka, jestli se takovýto příběh mohl opravdu stát, nicméně i jako fabulace je to velmi zdařilé a vlastně jsem během filmu ani neřešil, jestli je to reálné, či ne. Dle mého - vynikající a silný snímek. ()

Bránolog

Hodně zvláštní film o spolužití Židů a Němců v Litvě. Přišlo mi to trochu nedotažené, ale na druhou stranu ta divadelní stylizace mi vyloženě sedla. A naprosto uchvacující byla žena - loutka a její partner břichomluvec. ()