Litva, 1942. Posledních několik tisíc Židů přežívá v sedmi blocích vilniuského ghetta, dokonale izolovaných od okolního dění druhé světové války. V tomto malém světě šéfuje sadistický mladíček Kittel, nacista jenž rozhoduje o životě a smrti člověka prostým pohybem palce. Kromě toho má však v oblibě umění, a tak když v jedné z Židovek objeví bývalou operní hvězdu, neváhá nechat uvnitř ghetta obnovit divadelní soubor. O představení je obrovský zájem, ale atmosféra je kvůli přítomnosti Němců příliš napjatá. Někteří Židé z dění v táboře dokonce profitují. Když však Německo začne na východní frontě prohrávat, osud ghetta je zpečetěn... (dopitak)

backi

Váhal som medzi troma alebo štyrmi *. V druhej časti sa film rozbehne a vtiahne do deja, divák si uvedomí, že situácia obyvateľov ghetta úplne závisela od absolútnej moci nemeckých okupantov. Táto absolútna moc (resp bezmoc židov) sprevádza film až do konca, čím viac speje film ku koncu, tým je citeľnejšia. **** ()

Nerajohn

Film má několik velmi slibných a silných momentů - selekce třetího dítěte, dětský sbor, hádání se o počet vyselektovaných Židů i postav. Nejvíce zaujme asi dvojice minmů, kupodivu slušně zahrál i velitel ghetta. Celkový dojem je ale podle mě trošku degradován výpravou. Přijde mi trochu levná a taky hlavní postavou Gense. Jeho projev mi prostě moc neseděl. ()

Petro

Film je vysoce nadprůměrný. Pravda neviděl jsem Schindlerův seznam a myslím, že pro hodnocení tohoto filmu to není vůbec třeba. Výborné podání šílené doby na pozadí divadla a formou ne vzdálenou divadelním prknům dává tomuto snímku sílu! ()

danny70

Navzdory mnoha negativním názorům zde, mně tento film velmi zaujal. Takových filmů, připomínajících co se v minulém století také dělo, není nikdy dost. Ono to totiž není zase až tak dávno. Je otázka, jestli se takovýto příběh mohl opravdu stát, nicméně i jako fabulace je to velmi zdařilé a vlastně jsem během filmu ani neřešil, jestli je to reálné, či ne. Dle mého - vynikající a silný snímek. ()

Bránolog

Hodně zvláštní film o spolužití Židů a Němců v Litvě. Přišlo mi to trochu nedotažené, ale na druhou stranu ta divadelní stylizace mi vyloženě sedla. A naprosto uchvacující byla žena - loutka a její partner břichomluvec. ()