Píše se rok 1962. Prezident John F. Kennedy byl právě seznámen s tajně pořízenými fotografiemi. Posádka špionážního letounu na nich zachytila přesun ruských jaderných raket na Kubu. Amerika je v šoku a J.F. Kennedy stojí před závažným rozhodnutím. Generál Curtis LeMay žádá okamžitou odvetnou akci, prezidentův poradce Kenny O´Donnell a Robert Kennedy nabádají ke zdrženlivosti. Americká armáda je ve stavu nejvyšší bojové pohotovosti a její rakety míří na Moskvu. Třináct dní trvá krize. Třináct dní stojí lidstvo před jadernou válkou. Stačí zmáčknout jediné tlačítko... (oficiálny text distribútora)

RomeroIsGod

Výbornej politickej film. Hodně objektivní přepis událostí kubánský jaderný krize, kdy jsme stáli kousek od atomovýho holocaustu. Ten film má od začátku tempo, Greenwood i Costner hrajou perfektně, zbytek štábu taky nezaostává. Generálům okamžitě uvěříte, že to s třetí světovou myslej vážně. Ještě, že to musel posvětit zrovna Kennedy, kterej měl chladnou hlavu a zdravý myšlení. Proto se později nehodil do krámu, ale to už je jinej příběh. 100% ()

bolan

Super film, nejen (ale obzvláště) pro ty, které baví téma studené války. Tak trochu Dr.Strangelove bez humoru, ale zcela navážno. Jelikož jde o známou historickou událost a člověk ví jak to přesně dopadne, i tak jsem byl napnutý a film udržel moji pozornost celých 145min. ()

Tominecek

Film popisuje období Kubánské krize ve dnech 16.-28.10.1962.  Citát JFK ze závěru filmu: "What kind of peace do we seek? I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living. Not merely peace in our time but peace for all time. Our problems are manmade - therefore, they can be solved by man. For, in the final analysis, our most basic common link is that we all inhabit this small planet. We all breathe the same air. We all cherish our children's future. And we are all mortal."  "O jaký mír usilujeme? Já hovořím o skutečném míru. O míru, v němž stojí za to žít na Zemi. Ne o míru současném, ale o míru věčném. Své problémy si způsobujeme sami, proto je také musíme sami řešit. Neboť nás všechny nakonec spojuje, že obýváme tuto malou planetu. Že dýcháme stejný vzduch. Že nám záleží na budoucnosti našich dětí. A že jsme všichni smrtelní..."  President John F. Kennedy, Washington, D.C., 10.6.1963 ()

Narciska

Tím, že je film podle historických skutečností, se mi výsledné pojetí nemohlo líbit. Třeba už otřepaná glorifikace JFK, který jako jediný z filmu snad nemá ani smítko na klopě, to možná opravdu neměl, ale myslím osobnostně, to jeho poradce aspoň tu a tam zvedne hlas a jeho bratr je zbrklý. Společně jsou ale jako tři mušketýři, sami proti Sovětskému svazu, bojechtivým mužům ve vlastních řadách a všem dalším, co je odmítají nebo strojí past. Jednání v oválné pracovně a s precizně měřenými slovy střídá až dětinský patos, ve snaze zvýraznit patriotismus hrdinných Američanů. I když to zřejmě byla zásadní chvíle studené války, takhle si vyprávět historii nepředstavuji. Ale jen tak mimochodem se tam člověk dozví, že prvně byly umístěny americké rakety na turecké půdě a o tom se v souvislostí s kubánskou krizí tolik nehovoří! ()

MartinX.

Velice kvalitní historická rekonstrukce dění v Bílém domě během karibské krize, převážně viděného očima Kennedyho politického tajemníka v podání Kevina Costnera. 145 minut stopáže uteče rychle, protože dramatičnost dějů, které přivedly svět na pokraj jaderného konfliktu, je v tomto filmu využita k výborné hře nervů a argumentů. Je samozřejmě otázka, do jaké míry je vylíčení zcela objektivní a spravedlivé k jednotlivým postavám, ale to je nevyhnutelná daň časovému odstupu a perspektivě. ()

BOURQUE

Veľmi dobre zvládnutý film jak zo scenáristického tak i z režisérskeho uhla o tom, ako nevypukla III. svetová vojna. Herecká trojica K. Costner (Kenny O'Donnell), B. Greenwood (JFK) a S. Culp (RFK) je úderná! Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Lucas87

Film vypráví o Kubánské krizi, je to drama, kde si uvědomujeme jak málo stačilo k 3. světové válce díky rozmístění sovětských raket na Kubě. Lidstvo bylo krok o totální jaderné války... Tento film řadím mezi ty kvalitní, proto plná palba hvězd. ()

kabel

Dost jsem si užil toto zpracování jedné z nejvážnějších krizí minulého století, ve které nechybělo málo a svět by byl poznamenán nukleární pohromou. Senzační politický thriller o těchto těžkcýh 13 dnech a o tom, jak se s tím dokázal Kennedy (a nejen on) poprat. ()

tranquill

"Velký rudý pes nám teď rozhrabává dvorek a my máme svaté právo ho zastřelit!" - "Ne, ne, ne, ne! Musí být jiné možnosti, a pokud nás žádná nenapadne, tak jsme dost nemysleli!" - "Každý východ slunce o nás něco vypovídá..." ()

Ceberus

Slušně napínavá konverzačka, která dokáže zaujmout bez toho, aniž by musela předvést nějaké spektakulární vojenské operace. Mezinárodní politika je holt velkým složitým hřištěm, čímž se stává dostatečně zajímavým i pro filmová zpracování. ()

Likan7

Kvalitní filmařina a několik kvalitních herců a Costner na vrcholu sil. Víc ale nevím, jak bych film dále hodnotil. Není to špatný, ale rozhodně mě to nestrhlo, ostatně jako drtivá většina snímků, kde má Kevin hlavní roli. Bylo by možná zajímavější se podívat na tuhle historickou událost z pohledu druhého tábora, ale toho se asi nedočkám. Přechody do černobílého obrazu byly možná zajímavé a měly vyvolat dojem autentičnosti, ale mě naopak tyhle "módy" dost rušily a byly naprosto zbytečné, stejně jako na Costnera obvyklá mamutí délka. ()

vince

Výborný politický thriller, ktorý aj cez dlhú stopáž ujde rýchlo, pretože obsahuje zaujímavé dialógy ktoré ma do filmu nenásitnou formou veľmi vtiahli. Super Costner, tieto role mu fak idú. ()

Gromit

Škoda, že se takovýchto filmů netočí víc. Studená válka už sice dávno skončila, ale je dobré si ji občas připomenout. Zejména pak události ze 60. let minulého století. Na jejich počátku se totiž svět ocitl na pokraji nukleární války a nebýt duchapřítomnosti Johna F. Kennedyho a jeho poradců, těžko říct, jak by to celé dopadlo. Donaldsonův film líčí tyto události takřka dokumentárním stylem, navíc si udržuje patřičnou objektivitu, což je nutno ocenit. Kevin Costner zde podává jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů za několik posledních let, nakonec se ale trochu ztrácí ve stínu Bruce Greenwooda. Ten se sice skutečnému Kennedymu fyzicky příliš nepodobá (ale kdo ano, že?), přesvědčivost jeho výkonu to však nikterak nesnižuje. P.S. Doporučuji také film "JFK". ()

Sollozzo

No bylo to o chlup. Stejně tak jako vítězství nad nudou při sledování tohoto snímku. Občas mi přišla stopáž celkem přetažená za vlasy, ale při zpětném pohledu to možná tak bylo dobře. Ono je těžké vměstnat tolik dění do 2 hodin filmu. Každopádně pro historický přehled moderních dějin, je Třináct dní celkem povinnost. A vcelku příjemná povinnost. 70%. ()

Nightswimmer

Priznavam, ze historicke dramy a bratia Kennedyovci su mojou slabinou. Ale tychto Thirteen days je paradnych a to vsetkych 13, napriek tomu ze oznacuju obdobie, kedy bol svet najblizsie k tretej a zaroven s najvacsou pravdepodobnostou aj poslednej vojny. Stacilo jedno male zle rozhodnutie a stlacenie gombicka... Ako povedal KENNEDY, " Here we are, fifty years later. Think if one of their ships resists the inspection, and we shoot out its rudder, and board. They shoot down one of our planes, in response, so we bomb their anti-aircraft sites in response to that, and they attack Berlin, so we invade Cuba. [pause]...And they fire their missiles... And we fire ours......." - hlas a intonacia dole, a ociach otazka co by bolo dalej, ak teda vobec nieco.. Darmo, najlepsie pribehy pise historia a najvacsi hrdinovia vyvstavaju z realnych zivotov a nie zo striebornych platien. Mat zodpovednost za celu krajiny, vziat ju do vlastnych ruk a nechat sa oznacit za zbabelca ustupujceho Sovietom. Kennedy mozno zachranil svet, no nie sam seba, o viac ako rok neskor ho vlastne rozhodnutia z oktobra 1962 stali zivot.. Danym 13 dnom jeho zivota vsak nechybalo nic, niecoho bolo dokonca az prilis vela. Ako v klucovu noc povedal jeho poradca a kamarat z detstva v podani Kevina Costnera - "IF the sun comes up tomorrow, it is only because of men of good will. And that's - that's all there is between us and the devil..." (97 percent) ()

Magoor

Kromě těch imbecilních a bojechtivých generálů, za které je ta hvězdička, se mi na tomhle filmu vůbec nic nelíbilo! Jo propaganda ze "svobodného" světa a koukám jak je to tady baštěno i s navijákem. Podíval bych se na to spíš z pohledu druhé strany než od šiřitelů "svobody" a "demokracie". ()