Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

ARI50

Psycho na mě moc velké, bylo to zajímavé a trochu i zapůsobilo ale ono to časem se zastavilo a nic už nenabídlo a celkem předvidatelné. ()

matestlust

Příjemně mrazivý, napínavý horůrek, který je hodně okořeněný všemi potřebnými prvky tak, aby fungoval jak má. To z něj z jedné stránky dělá předpisový, atmosférický, ponurý, temný a mrazivý film, který je rozhodně kvalitní a stojí za zmínku...Na druhou stranu postrádá dostatek originality a je viditelně poznat, že čerpá hned z několika starších a zásadnějších ,,klasik". Kolem a kolem ale v dnešní době vymyslet něco ,,zásadního ", co fanoušek ještě neviděl, stejně nelze, takže za mě totální spokojenost a překvapení. Přidal bych i víc, kdyby se film držet celou dobu toho ,,tajemného psycho thrilleru " kterým byl do 3/4 své minutáže. 3,5* ()

JASON_X

"Dvé duší mně, ach, v hrudi přebývá"... Tak tenhle citát mi hned zkraje filmu vytanul na mysli. Ale nebojte, Shelter není žádná intelektuální nebo dušezpytná variace na faustovské téma, nýbrž oddechový hustoatmosférický mozkovýplach, který má spoustu toho, co má správný oddechový hustoatmosférický mozkovýplach mít - třeba mnohočetnou poruchu osobnosti, čarodějnictví, stěhování duší, tajemné znaky, nevyzpytatelné pohanské burany v hlubokých lesích, k tomu pěknou Juliánu, dějem nadupaný (i trochu chaotický) scénář, nervy(i uši)drásající hudbu... Nebýt časté ruční kamery a přitroublého konce, ve kterém bezmála padesátiletá Juliána dojemně zachraňuje svou ca šestiletou dcerku, dal bych klidně čtyři, béčková relaxačka podle mého gusta. ()

Morholt

Do poloviny dobré. Oba hlavní představitelé odehráli své vysoké standardy a zdálo se, že i scénáristé odvedli poměrně slušnou práci. Jenže zhruba v polovině šlo všechno do kopru. Ve chvíli, - SPOILER- kdy se objevila bába, dědek s kamerou a úplně připitomělá legenda, jsem měl sto chutí odejít. Nicméně zůstal jsem a ptal se jen proč to museli zase a opakovaně zku*vit. Tak snad (pokolikáté už?) příště. 50% ()

mm13

Ľahšia žánrová záležitosť pre širšie masy typu Kľúč alebo Kazajka (či ako presne sa tie popcorny volali...). Posledná scéna (akokoľvek predvídateľná) ale potešila. ()

malylada

Tak horor, který si dělá áčkové ambice, vzhledem k hereckému obsazení a docela mě překvapilo, že se nedostal do kin. Netradiční záležitost, s velice dobrým nápadem v poklidném thrillerovém tempu než horovém. Možná až moc dlouhá zápletka, která se začíná příliš zamotávat a kde jsem si nebyl úplně jistý, zda to působí uvěřitelně , neboť náhody přicházejí, jak se hodí. Celý děj směřuje směrem, který mi osobně nesedl. Vše je velmi dobře natočeno, ale po hororové stránce bych asi sáhl po jiném podobném filmu......6/10 ()

Terva

Syndrom rozdvojené osobnosti neexistuje. CITÁT - Bůh nás držel za ruku a Ďábel čekal až spadnem.......... ADAM a DAVID, jejich proměna je děsivá a bude ještě hůř. Situace kolem padesáté minuty je děsně uměle vyvolaná a kazí dojem z příběhu. Příběhu, který se nezadržitelně žene do totální hlubiny. CITÁT - Co to máš na zádech ?......... Je to jako nákaza, jen jsem se zakuckal. Tak kdo z vás si odnese kříž na svých zádech? V 74 minutě je v pozadí děje vidět plakát na film "Night of the Living Death". Tento snímek je silně nábožensky zaměřenej, ale to se dá očekávat. Vždy, když jde do tuhého hledá člověk Boha. CITÁT - Dejte mi k telefonu DAVIDA.......... Konec příběhu je trochu zmatený a divný, lehce se pak dá ztratit víra. *** Pane Bože. ()

moviesfan

Dle mého se jedná o poměrně kvalitní kousek v rámci daného žánru. Daří se mu jak na poli hereckém, tak i dějovém. Jen škoda, že ke konci se tvůrci nechali unést a už to "trochu" přehnali. ()

Padme_Anakin

To je tak, když se do vztahu cvokař-pacoš připletou a zamotají i všichni milovaní, to jako rodina, živá i mrtvá, včetně malého blonďatého - ovšem nevěřícího - andílka, a máme tu zápletku jako hrom. Potemnělá atmosféra sympaticky děsí, např. promáčené noty na prádelních šňůrách, náhlé onemocnění horních cest dýchacích a k tomu nepřehlédnutelné tetování na zádech. Pošahanec je impozantně přesvědčivý a doktorka si neví rady, báječná kombinace. Finále předčilo mé očekávání. Mrk. Modrooké mrk. ()

corpsy

Ak začnete zvracať hlinu, zrejme bude niekde problém. SKRÝŠ nieje zlým žánrovým príspevkom, ale chová sa podobne ako hlavný záporák(?). Značne premrštená stopáž a nejaká tá vykrádačka jedného z pomerne vydarených mysterióznych thrillerov, z roku 1998. Môžte hádať ktorý. ()

Ten Druhy

Myslel som si, že to bude niečo v štýle Zberateľa kostí, o sériovom vrahovi, našťastie som sa milo sklamal. Shelter je veľmi znepokojivý, mysteriózny aj desivý film, ktorý narába s tajomstvom. Ponúka výbornú tému, ale jej podanie trochu kríva. Shelter sa akosi dlho nevie rozbehnúť, ani nájsť. Škoda tej rozpoltenosti v spracovaní, mohlo to byť ešte lepšie. Viac ako prostredie nemocnice a psychoanalitické sedenia, filmu totiž prospieva horský zapadákov a démonizmus. Julianne Moore hrá dobre psychiatričku, ale je predsa zaujímavejšie, keď pracuje v teréne. Shelter si obdivuhodne dokáže udržať pozornosť, dej skladá ako mozaiku a pointa nie je jasná pokým nezapadne posledný článok. ()

maddy

mierne nadhodnotené. Zo začiatku zaujímavý thriller s prvkami hororu sa v polovicu prevalí do béčkových vôd, aspoň že záver nebol typický "happy-endovský" ako som pôvodne čakal. ()

Vxxx

Ze začátku to vypadalo jako zajímavé drama. Čekala jsem schizofrenika s POUZE dvěma osobnostmi. Vrah/nevinný. Ale ono ne. Oběť/vrah/vozíčkář/táta/strýček/děda/dcera/ no prostě bordel. Nikdy nevíte, kdo zrovna vraždí, do toho duchovno, nadpřirozeno, ožívání, zvracení hlíny... Fakt překombinované a ten konec? Škoda mluvit. I když při posledním zaznění pobrukované písně jsem se od srdce zasmála. 2* ()

ivishka

Docela ohráté klišé tenhle příběh...Velkým podílem tohoto hodnocení se staly hned dva naprosto geniální herecké výkony Julianne Moore a Jonathana Rhyse Meyerse.Jinak tento film krom nápadu-který jak už jsem výše zmínila se mi zdá jako velké klišé se dal opravdu odlišně pojmout a ani nemá smysl si tento film pouštět více než jednou.Jelikož nejsem vůbec fanouškem hororových filmů tak mě to nějákým způsobem nenadchlo a spíše mě naštval konec a také jsem od tohoto snímku očekávala něco uplně jiného.Jediným hnacím motorem postavy Julianne Moore byla láska matky k dítěti ačkoliv si nedokážu představit takovou velkou lásku tak nevím jestli bych byla schopná dělat takové věci jako ona tudíž tento snímek neshledávám ani v nejmenším realistický tím také pro mě ztrácí na hodnotě.Hodnocení mluví za vše-dvě velké hvězdy(J.Moore,J.R.Meyers)tudíž celkově dvě hvězdy. ()

Praxis

Místy hezké solidní psycho, pár creepy scén, ale jinak tak nějak zbytečný průměr s naprosto neuspokojivým závěrem, kde jsem teda nic navíc nedostal. Moore je celkem fajn, vyřádil se tu hlavně Meyers. Nevim, takový mišmaš všeho možného. 55% ()

GodComplex

Vyborne natoceny thriller s hororovym nadechem. Cekal jsem od toho rutinni zanrovy prumer, dockal jsem se prijemneho prekvapeni s velmi pusobivou atmosferou. Julianne se sve role zhostila zodpovedne, tema, prostredi i hudba jsou dostatecne hrozive (v pozitivnim smyslu). Jediny problem je v tom, ze pokud uz mate nejaky ten film za sebou, zrejme se nevyhnete pocitu deja-vu, ze koukate na neco v blede modrem - Silence of The Lambs, Mothman Prophecies, Identity, X-Files... inspiraci to sbira vsude mozne, na druhou stranu, pokud jsou vam zminene kousky blizke, vite co cekat a nebudete zklamani. 7/10 ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)