V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

korbitch22

sex,drogy a rock´n roll!!!!wow!!!vím že se asi budu opakovat,ale zase jeden z nejlepších filmů co jsem viděl v poslední době,snad i v životě.s nádhernou přirozeností hrající lidé,ne herci:-)skvělé dialogy,perfektní vtipy,úžasná hudba.opravdu dospělá komedie,která musí pobavit i toho největšího mrzouta na světě.miluju filmy,který mi zvednou náladu a i při stresu kterym trpím v práci,hroutícího se vztahu s přítelkyní a vůbec poslední dobou všemožnejma sračkama mi ztrpčují život a piráti na vlnách to dokázaly.opět bohužel ne pro každého.já srdcem rocker plesal blahem.(bill nighy a rhys ifans ve svých životních rolích,bez debat)víc takových filmů prosím,víc. ()

Jirka_Šč

Díval jsem se na to a říkal si, že to je krásné okno do minulosti vysílání pirátských rozhlasových stanic. Svým způsobem je The Boat That Rocked nezapomenutelný film. Extravagantní. Jenže je bohužel také fragmentový a ne všechny fragmenty jsou stejně dokonalé. Za mě slabší 4 hvězdičky. ()

heyda

Je mi jasné, že hopeři, diskaři, technaři a další nemusí zrovna skákat nadšením, ale moje rock´n rollové srdíčko zaplesalo a o to Curtisovi šlo především - aby tento film chytil za srdce. Ačkoli by se dala řada věcí vytknout (stejně jako se dala u Lásky nebeské), tak tyhle chyby díky Curtisovi prostě vyšumí do ticha, tím že jsou převálcovány těmi skvělými momenty. Nedá se nic dělat, musím dát opět maximum. And now ...3....2....1... and the rest of silence ..............šššš..............ONLY KIDDING YOU....LET´S ROCK !!!!!!!! :-D ()

lola3121

Po dlouhé době pětihvězdičkový film, s Richardem Curtisem jsem asi naladěná na stejnou vlnu a tímhle počinem mě tak jako s Láskou nebeskou opět trefil přímo na komoru. Britský humor + hudba mého srdce = paráda na vlnách. Billy Nighy pak už je jenom třešničkou na dortu. Na zvednutí nálady - k nezaplacení. ()

mat.ilda

Hudebně reminiscenční sentiment jako zakázka pro osamělé domácí pijany, co zrovna potřebují veselou společnost pracovního kolektivu snů (který hraje pro miliony, ale sám nemá co hrát) a v sílícím finálním napětí, hodném zkázy Titaniku, i v euforii konce, jsou nuceni dát pause a ještě jednou odskočit do kuchyně pro vývrtku... nu a mně se zrovna nechtělo zpít do nálady britských šedesátých. ()

giblma

Všichni ať se jdou s Láskou nebeskou a z ní tekoucí sladkostí vycpat, stejně to bylo zábavné, jen když byl na scéně Bill. Takže z toho logicky vyplývá, že z Pirátů budu nadšená.Dejte mi britský humor, hudbu z nejlepší dekády, (nejen) ajťáckou grupu a vrním blahem. I přes divný konec. ()

jojinecko

Rock´n´roll, yeaaah baby:) Fajn ujetá lightková retro záležitosť s kopcom sympatických postáv. Richard Curtis sa evidentne vyžíva v oslavných záberoch, kde sa tlieska, raduje, všetko tak nádherne gýčovité, až sa mu to musí odpustiť. Kým v Láske Nebeskej (neprekonanej!) nešetril "brutálnou romantikou", až sa z tej sladkosti lepil televízor, tak teraz nešetrí výborným hudobným podmazom (soundtrack je už pripravený na môj prehrávač:). Je to ľahký oddychový žáner a v rámci danej kategórie som bol výrazne spokojný. ()

Flego

Predstaviteľ britskej vlády ako reprezentant všetkých suchárov, ktorý chce zrušiť ilegálnu rozhlasovú stanicu a na druhej strane rádio s uvoľnenosťou a radosťou k životu. Ak sa do toho primiešajú správne ingrediencie v podobe rockovej hudby 60- tych rokov vznikne milá vtipná komédia s humorom niekedy suchým ako najsuchšie martini. Ale tento film nie je o iba o tomto konflikte, je predovšetkým o slobode, láske a rock´n´rolle. Curtis ( aj scenár ) dokázal vydolovať najkrajšie emócie a scéna ako topiaci sa muž kašle na seba a zachraňuje LP- čka je jedna z najzábavnejších aké boli kedy natočené. ()

MontyBrogan

Absolútne sa neviem rozhodnúť medzi 4 a 5 hviezdičkami, pretože mi vadil príliš pozitívny dej na pomery rock ’n’ rollu. Na druhej strane, je to pre milovníkov tejto hudby a životného štýlu niečo ako splnený sen. A včera zomrel Philip Seymour Hoffman, preto by som si dovolil parafrázovať slová jeho postavy DJa rádia rock, tak aby sa hodili na tohto skvelého herca s predčasne ukončenou kariérou: jediné čo mi môže vadiť keď zomriem, sú všetky tie výborné filmy, ktoré som ešte mohol natočiť... To síce vôbec nemusí byť pravda. Nikto iný nebol v jeho koži, aby sa mohol podobne vyjadrovať, ale práve toto najviac mrzí jeho fanúšikov (aby som teda nebol pokrytec). Nám bude chýbať ako herec, iným ako človek a tým ľuďom patrí úprimná sústrasť. A jemu venujem aspoň tento bezvýznamný komentár. R.I.P. ()

Ivoshek

Je to fajn film, to jo, ale spíš celkovou atmosférou, výborně vybranou hudbou a různými bizarními postavičkami. Celkový příběh tu dost chybí a hlavně - narozdíl od Love Actually - jsem si ve filmu nenašel jednu dvě postavy, se kterými bych se ztotožnil, sledoval je, fandilm jim a tak.... Milé, příjemné, hudební, leč pro mně v porovnání s Curtisovou prvotinou už trochu odosobněné. škoda. ()

Kailo

Are you doing something dirty?___ Are you doing something___ your parents don't know about?___ Are you breaking the law?___ (CHUCKLES)___ Are you breaking the rules?___ Open your knees and feel the breeze, because Gavin's back to stay. 85% ()

Pítrs85

Mám rád rockovou hudbu. Mám rád Billa Nighye, Kennetha Branagha, Nicka Frosta, Rhyse Ifanse, Emmu Thompson i ty týpky z The IT Crowd... Tak mi teda vysvětlete, jak je možné, že jsem se u tohoto filmu NUDIL?!? :-) ()

Janek

Stejně optimistické až vánoční jako Láska nebeská. Pro někoho může být toho optimismu a laskavého humoru až příliš (můj případ). Tři hvězdy za hudbu a šedesátkovou atmosféru (výborné kostýmy). Příště bych ten čas raději přece jen strávil s posádkou Life Aquatic. ()

Thomick

Dlouho jsem si říkal, co na tom je tak "nářezového" ... ale hergot! Curtis má jednu úžasnou schopnost - citlivě dokáže dávkovat to, čemu normální lidi říkají "klišé" nebo prostě "cukr". V jeho podání to ve finále vyznívá jako nejsilnější stránka filmu, tak jako v Lásce nebeské. Navíc ta hudba, scéna s taťkou a synem pod vodou, závěrečný Countův proslov do éteru, celá postava Thikc Kevina - všechno kouzelné aspekty, které z téhle nenápadné komedie dělají velikána žánru. ()

AlfaNumerO

Ani nevím čím, jestli těma rockovejma peckama, co tam poušteli nebo trochu uvolněným životem, ale ten film mě prostě bavil a občas docela rozesmál. Co víc si kolikrát přát :) 77% ()

SOLOM.

Nejdřív jsem si říkal, ty vole co to je zas za chujovinu, ale potom jsem přišel tomuto filmu docela na chuť. Jasně, většina postav jsou totální idioti, ale postupem času s nimi byla i docela prdel – tedy alespoň s některými. Ono to však celé bylo nejen o skvělých hitech, ale především boji proti vládě a svobodě (každý má právo poslouchat co chce) a to se mi na tom líbilo nejvíce. Navíc jsem tu narazil i na několik solidních momentů, které se mi jen tak z hlavy nevypaří (hlavně ta návštěva fanynek na lodi…). Takže já byl spokojený a dávám tomu lepší průměr – což znamená 60%... ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

02.02.2014

Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote, byl nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec měl již delší dobu problémy s drogami. Před kamerou se začal… (viac)

Herecké posily 2: Chlapi

Herecké posily 2: Chlapi

07.03.2008

My jsme vás varovali! Včera tady byla smršť ženského půvabu, dnes se budeme věnovat obsazování té ošklivější části herecké obce do rozjetých projektů. Ale nebudeme skrblit ani zajímavými novými… (viac)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (viac)