Wayne Campbell s kamarádem Garthem Algarem stále vysílá svou bláznivou show, také pořád ještě chodí se zpěvačkou Cassandrou to už pochopitelně bez Gartha. Přes dobře míněné rady okolí stále odmítá dospět, protože by ještě rád vykonal nějaký velký čin. Kamarádi spolu navštíví vystoupení skupiny Aerosmith a jsou nadšeni skvělou atmosférou. Ve snu pak Wayne vidí Jima Morrisona, který mu poradí, aby uspořádal velký rockový koncert. Wayne s Garthem se okamžitě pouštějí do zařizování. Nic se nedaří peníze na pronájem místa sice sehnali, ale nemají podepsanou jedinou smlouvu s hvězdami, neprodali téměř žádné vstupenky, Cassandřin producent se snaží akci zhatit. Navíc mají oba kamarádi milostné problémy. Jak tohle všechno zvládnou? (oficiálny text distribútora)

B!shop

Jo tak tohle je jina kava. Tvurci si uz ohmataly styl, kterej pouzily v prvnim dilu a herci uz si zvykly na svy postavy, navic tu je docela smysluplnej pribeh a je to narvany forkama a hlaskama, ktery jsou vetsinou hodne vtipny a nektery jsou az kultovni. Po nevtipnym prvnim dilu me tohle mile prekvapilo a smal sem se skoro porad. ()

corpsy

Pokračovanie kultovky je samozrejme ešte bizarnejšie a veľkolepejšie ( vizitka takmer každého sequelu ) a nabité vtipnými cameami slávnych hereckých hviezd. Toto je iba pre verných fanúšikov rokov 90tych, pričom Generácia Z žiadna šanca. Pri toľkej kadencii gagov, by vám počas surfovania po sociálnych sieťach na mobile, asi všetky ušli. ()

choze

"JSI K NIČEMU! JSI ÚPLNĚ NA HOVNO! TY SEM NEPATŘÍŠ! CO TĚ TU DRŽÍ?" Jednička vzatá až na nápad s Waynestockem přes kopírák (Wayneovi se Kassandru opět snaží odloudit zlý producent, Garth má další MILFku...) včetně řady fórů, ale srovnatelně zábavná. Super parodie na ABSOLVENTA. A scénka s polovičním očním albínem. A Jim Morrison ("MĚ SE LÍBÍ, JAK JSEM TO ŘEKL JÁ."). "ČLOVĚK SE MUSÍ PTÁT, JESTLI SE TO VůBEC VYPLATÍ." ()

VasaX

Tak dvojka lepší jedničky! (A koukám že tady v tom nejsem sám). Coopera nahradil Jagger, Wayne a Garth se dali trošku více do kupy, příběh a celý děj získal trošku větší smysl, více (lepšího) vtipu a hlášek. A taky gagy/scénky nabraly nějakou hlavu a patu (linie Cassanřina otce) Walken jako šedý záporák je sice takový upozaděný a mdlý, ale i tak jeho výskyt potěší. Taky se tam mihne Locklear a Barrymore, kterou jsem hned překvapivě poznal ale moc jsem tomu nevěřil. Bohužel poslední třetina filmu jde zase dolů, ztrácí smysl, scénáristické zkratky a jiná kouzla tlučou rozum hlava nehlava (Cassandřina překvapivá svatba - proč?!?!) a dohra s fesťákem je taky aby se neřeklo. Jednička si u mě získala bonusovou hvězdičku za několikero detailů, a tak dvojka musí dostat o hvězdu více, aby bylo jasné, že i přes poslední třetinu (jedna třetina oproti třem třetinám jedničky nic není) je prostě lepší. Ale ve skutečnosti, kdybych byl objektivnější, je Waynův svět na dvou hvězdách za jedničku a třech za dvojku. ()

playboxguest

O něco zábavnější než jednička, ačkoli je to stále to samé a nebýt sexappealu hereček (k půvabné Carrere přibyly mlaďoučká Barrymorre a neuvěřitelně hot Basinger), nemělo by cenu koukat do konce (čímž byste přišly o bezvadnou parodii hned na několik kousků, což je to nejzdařilejší v celém filmu). Myers se do mého srdce zapsal jako Austin Powers a Waynův svět, ačkoli je třeba "nejlepší, k sežrání", na tom nic nezměnil. ()

• Tvorcovia filmu veľmi chceli, aby si malé cameo na Waynestocku strihli aj členovia skupiny Nirvana. Tí sa natáčania dokonca zúčastnili, no nakoniec nesúhlasili s tým, aby sa ich scény dostali do záverečného zostrihu. (m.a.t.o.)
  • V jednom z Wayneových (Mike Myers) snov sa Jim Morrison rozpráva so Sammym Davisom Juniorom. Zaujímavosťou je, že obaja páni sa narodili 8. decembra. (m.a.t.o.)