Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

Davies182

UPDATE: Mám za sebou zatím celkem 15 hodin bonusů (zbývají 4) z prodloužených verzí prvního a druhého dílu, plus jsem si k tomu dnes (8.2.15) naordinoval maraton obou zmíněných filmů. Co chci napsat, je, že pokud se naplno ponoříte do Jacksonovy Středozemě, tak se Hobit Pánovi Prstenů opravdu v mnohém vyrovnává, nostalgie funguje (zvlášť když Shore často vykrádá a kopíruje sám sebe). Klasické verze jsem obě zklamán odsoudil, Extended Cuts už ale to hravé kouzlo opět mají. Popozítří jdu poprvé na kinoverzi trojky - nalomilo mě to! - tak snad zase nebudu moc prskat. Jo, a konečně mám po hodinách rozhovorů skvělýho pamatováka na úplně všechny trpajzlíky i herce, co je hrají! * * * Původní koment následuje: Má vůbec smysl, hodnotit bez zhlédnutí extended verze? Je tahle podoba snímku doopravdy tou ultimátní, kterou by PJ bez ostychu pustil svým fanouškům, nebo se jedná spíše o předkrm? Až za rok si tak budu svým hodnocením jist (předpokládám, že stoupne), do té doby vidím Hobita čím dál více jako něco, čím byla nová trilogie Star Wars v souvislosti s tou starší, kultovní. Ne, není to Pán Prstenů - nesrovnávám. Druhou část hravé rodinné fantasy jsem ovšem hlavně v závěru prozíval, alespoň nějaké to mrazení a emoce sem mohl Jackson propašovat. Ne jen stále machrovat s epickou, megavýpravnou pohádkou plnou trpajzlíků a digitálních skřetů... ()

gogo76

Asi najviac sa zhodnem s užívateľom Duke90. Prvý diel mal pre mňa kúzlo napriek nedostatku akcie. Bol tam chytľavý song, zoznamovanie s postavami, Glum a hlavne bol čas rozhliadnuť sa. Pokračovanie Hobita nás stále niekam ťahá, ešte po dvoch hodinách máte pocit, že sme sa oproti úvodnému filmu neposunuli ani o meter. Akcia bola na môj vkus až priveľmi digitálna, bolo to fakt vidieť a bolo to rušivé. Strih i tempo v akčných scénach boli na môj vkus a predchádzajúce dobrodružstvá zo Stredozeme niekdy až prirýchle. Stačilo iba ubrať v rýchlosti, menej je niekedy viac a akčné scény, by som si užil podstatne viac. Všetci, ktorí si robili žarty na úkor toho, ako môže mať tak tenká kniha tri filmové diely si tentoraz prišli na svoje, pretože po prvýkrát som mal pocit, že sa to akosi vlečie. Každý dobrý dialóg ma ihneď vtiahol, myslím všetky scény okolo vznikajúcej love story medzi krásnou elfkou a trpaslíkom. Za zmienku určite stojí i napínavá scéna s pavúkmi. Všetky nové postavy boli obohatením, len ten Bloom vyzeral staršie akoby mal. Celkovo som s pokračovaním spokojný. Možno k mojej neúplnej spokojnosti prispela i moja únava za ktorú si môžem sám. Po 10 dňovej rekonštrukcii bytu a nedostatku spánku asi nebol najlepší nápad ísť do kina na 3 hodinového Hobita. Teším sa na záver trilógie. 80%. ()

Tom_Lachtan

Nasral jsi mě, Peteře Jacksone, vážně si mě nehorázně nasral [ Tento komentář nechť raděj nečte nikdo knihznalý před tím, než film uvidí, nedopustím se sice spoileru, ale mohutného náznaku ano ]. Jaký mám problém? Konec není, konec filmu má být výdech označující úlevu postav, označující alespoň drobný konec, nehledě na to, že přijde něco většího, u dvou věží se to povedlo, tady ale místo výdechu přijde jen mohutný nádech, který se svého výdechu letos už nedočká... Tohle není obyčejný clifganger Cliffhanger (.odkaz na wikipedii, ha!), tohle je prostě zasraná prasárna, jenže je to ovšem prasárna neskutečně zábavná, veškeré změny oproti předloze fungují skoro až perfektně a ač například Bomburovi slovo dáno už asi nikdy nebude, mlčky přesto část filmu naprosto opanoval, dokonce ani ti elfy mi nevadili, skoro až naopak... Jak může být dobré něco tak se sviňsky pokurveným koncem... Kino podruhé pocity pořád stejné, vědomí, že trojka bude űbernářez roste a dvojka bude jako předskokan fajn, ale jen pokud si budu moct trojku pustit vzápětí. A titulková píseň se svým kníkavím hlasem a veselým tónem krutě nehodí. ()

Xmilden

Druhá část aneb Možná příjde i drak. Na scéně se zjevuje supermanovský Legolas. Je zvláštní že poprvé mě neskutečně štvala digitální honička v sudech, nyní již spokojeně pokyvuji hlavou. Těch nápadů má prostě pan Jackson neskutečné množství. Největší klenot si film nechává na závěr a to provedení Šmaka. Ještě nikdy jsem neviděl lepšího draka. Tady se opravdu tvůrci vytáhli. Navíc mu propůjčil hlas Benedict, takže není vlastně co řešit. Mírně zamrzí počátek trošku nelogického Thorinova chování, pro který jsem nespatřoval nějak důvod. I s druhým dílem u mě panuje víceméně spokojenost. Hodnocení jednou prověří až čas a ten bude v Hobitovi hrát jednoznačně pro něj. 85% ()

Arbiter

.. a v srdcích dobrých roste neklid / a v srdcích zkažených hlad // A srdce čistá jed chtějí pít / když temný pán se směje, ve stínu lží skryt // ___ Věčné pokušení, které drnká na ambice i těch zdánlivě nejčistších. To je jeden z motivů, který Tolkien protkal celou Ardou a Peter Jackson příjemně akcentuje v druhém díle své trilogie, která Hobitem je, ale v mnohém není. ___ S technickým pokrokem roste tvůrcovo pokušení nasadit si onen "prsten moci," který nabízí možnosti doposud nevídané. Jak zrádné.. Vyvstane totiž obrovská výzva: odolat, neutopit se v říši, kde jsou sny splnitelné a nevědomky tak vytvořit, v našem případě z filmu, přeplácanou a impotentní volovinu. Hlavně pro to jsem byl prvním dílem poměrně zklamán. Myslím, že Jackson se od dob Pána prstenů plácá a opijí v testování hranic technických možností, a že souboj o soudnost vloni trochu prohrál.___ Předpokládám dvě možnosti. Buď jsem zkrátka potupně přistoupil na Jacksonovu starou hru nebo se v druhém díle naučil skloubit samožerskou velkolepost s vizuálními i vypravěčskými drobnostmi, funkčním narativem, vlastní invenci a dětinskými radůstkami, které dají chvilkami vzpomenout i na ten legendární Braindead. Po druhém díle se dá uznat, že započaté linie a nitky příběhu sebejistě a uvěřitelně směřují ke společnému grand finále, které Tolkienovo universum, tvrdím, obohatí a v mnohém stmelí. ___ Stále nepotřebuji mít z Elfů ninja bojovníky level 99, kteří hiphopují po světě, jako by neexistovala gravitace. Trpaslíci pro mě nikdy nebudou sympatičtí v roli řvoucích a neohrabaných Chaplinů, kteří neustále někam padají. Každý záběr, kde se něco obrovského nehroutí, je pro mě i tentokrát balzámem na duši. To vše ale v tomto díle organičtěji zapadá do vyprávění. Hlavně ale, jak už jsem říkal, je vše 1) protkáno rozvíjejícím se motivem zla a jeho milence, pokušení, které testují a mrzačí duše, a 2) určitou komorní linkou vyprávění, která si drží své místo za opulentním pozlátkem. To je to nejdůležitější. První část byla rozkročena mezi pohádku a temnější styl Pána prstenů. Vizuál byl křiklavý a místy příliš umělý. Nabourávalo to dojem celistvosti. Nyní forma drží více pohromadě, je uvěřitelnější a vizuál méně nadreálný - a v tom neohrabaný. Moc se těším, až bude příštím rokem sága kompletní. ___ Mnohé je tedy odpuštěno, Petere, na desetiný to máš za 3,7* a na píseň k závěrečným titulkům jsem při hodnocení raději zapomněl. P.S.: Na myšlenky výše zmíněné si nenárokuji autorství. Mnohé vznikly organicky během diskuze při jízdě metrem z projekce. ()

-bad-mad-wolf-

Kino přeplněné lidmi, z nichž nezanedbatelné procento bylo navlečeno do tematických kostýmů, dávalo jasně tušit, že Tolkien od Jacksona pořád táhne. A není se moc čemu divit. Šmakova dračí poušť je velkolepá atrakce, fantasy blockbuster v nejlepším smyslu slova – a je o krok dál než Neočekávaná cesta. Možná proto, že neuvěřitelně rozvleklý prolog máme za sebou, takže nyní jsou natahované především akční sekvence (často a hodně, každopádně jsou zábavné). Nutno říct, že ta se sudy na řece je vskutku dynamickým a vtipným zážitkem, takže jí odpustíte i očividně zfotrovatělého Legolase a poněkud necudnou Tauriel. Tihle dva elfové se v knižní předloze nevyskytují a jsou v příběhu víceméně zbyteční, nicméně nějakým způsobem se přerostlá stopáž naplnit musela. Zajímavějším zážitkem je sledování nesourodých skupinek hrdinů a vůbec všech ras Středozemě, které se mezi sebou často a z mnoha důvodů nenávidí. Útržkovité odhalení temného pána dává v kombinaci s věčným hašteřením se jeho potenciálních obětí pořádný náboj očekáváním posledního dílu, jenž bude rozhodovat o osudu všeho a všech. Je dobře, že to pro všechny nezavání happy endem; osudovost tolkienovkám sluší. Takže zase za rok - což je trochu k vzteku, zvláště poté, co se v závěru dočkáme mocného dračího cliffhangeru (minimálně pro ty, co nečetli knihu). Do té doby musí temnější a méně infantilní druhý Hobit stačit, přičemž k rozebírání bude zejména charismatický drak Šmak s podmanivým hlasovým projevem a hutně atmosférické prostředí trpasličí pokladnice. Možná je malinko škoda, že v závěru je navzdory dobře napsaným dialogům už dost přeŠmakováno a obří zlatý trpaslík z finální scény tak de facto reflektuje komerční nabubřelost celého projektu - ano, zatím stále vše umocňuje přesvědčení, že by dva filmy bohatě stačily. Triková stránka a výprava to nicméně mají za výbornou, stejně tak spolehlivý Howard Shore a jeho noty. Vlastně nezbývá nic víc, než říct, že jsem se bavil... přinejmenším více, než u prvního dílu. 7/10 ()

darkrobyk

Kde začít? Vítězství formy nad obsahem není úplné, jelikož sledovat 3D je stále utrpením (byť se oproti první části zlepšilo). ,,Nesrovnávat s LOTRem!" To se snadno řekne, když režisér dělá vše pro pravý opak. Jestliže LOTRa dělal Jackson především srdcem a pak pro peníze, nyní se pořadí priorit obrátilo. Film pro celou rodinu (jenže to pro mne stejně není, jelikož má dost děsuplných míst), takže ani kapka skřetí krve nazmar. Hlavy lítají, jen to sviští, ale na sucho. Jasně, jinak by to v Americe pro děti nepovolili. Tedy, proč by tam měly hlavy vůbec lítat, že? Americký fekální humor -,, vysmrknutí " Bilba v jedničce - pokračuje trpaslíky v záchodě. Paráda, jakých šťáv a hnusáren se asi dočkáme ve trojce! Pominu, že opět se sahalo do Silmarillionu a četných dodatků, a zaměřím se na klíčové scény z knihy. Režisér si řekl, že je třeba udělat je naruby. Napínavá scéna plavby v původně zavřených! sudech se mění v nehoráznou taškařici inspirovanou lítacími filmy wuxia a spol, kterou by snad žádný z trpaslíků ve skutečnosti nepřežil.... Vtipná potyčka Bilba s pavouky se naopak promění v děsuplný horror, kdy diváci, trpící arachnofobií, musí kolabovat do několika vteřin. A přiznejme, že v téhle bitvě by většina trpaslíků rovněž zařvala. Naštěstí Bilbo alespoň není šikanován trpaslíky jako v jedničce, možná i proto, že na plátně moc dlouho nepobyde. Prostě dort pejska a kočičky a je jedno, jestli předlohu znáte, nebo ne (jinak by vás vykolejilo tolik věcí....zlatým hřebem je Sauronovo oko....). Slepenec rozličných scének, který je zakončen zhasnutím obrazu. Ale, ale, něco přeci: hudba, kamera (kromě bitek, kde se mi účastníci měnili ve šmouhy, ale to lze přičíst špatnému střihu), příroda, Šmak! Není toho ovšem mnoho na nejočekávanější snímek roku. Přesto se na něj vydám ještě jednou v 2D a doufám, že snad bude i s titulky.... Jinak upřímnější by bylo, kdyby se film jmenoval: Dobrodružství ve Středozemi, čímž by odpadly povzdechy, že takhle to Tolkien nenapsal. Po opětovném zhlédnutí ve 2D a rozšířené verzi (byť nic světoborného nepřibylo) přidám hvězdičku, ale je hlavně za Šmaka... ()

kinej

Zatímco v prvním díle mi bylo rozšíření světa Středozemě oproti předloze sympatické a vkusné, v tom druhém už to je hodně za čarou. Dojem umělého účelového nafouknutí je nesetřesitelný. Hodně se o to zasloužila ona všude zmiňovaná elfka, která je opravdu hodně navíc. Peter Jackson měl podobné "vylepšováky" už pro Dvě věže, kdy měla Arwen bojovat v Helmově žlebu po boku Aragorna, naštěstí tato informace leaknula a fanoušci zahájili frontální útok proti takovému prznění, až Jackson ustoupil a bylo to ku prospěchu. Škoda, že k něčemu takovému nedošlo i nyní. ()

Hrabka

Strašně těžko se mi to hodnotí. Má to své mouchy a ve srovnání s Pánem prstenů to hrozně zaostává (sorry, to prostě nejde nesrovnávat), na druhou stranu je to tak fantastický počin ze světa, který jsem si oblíbil, s postavami, které mě více či méně zaujaly, s množstvím odkazů na Pána prstenů, že prostě bezprostředně po první projekci nemůžu dát míň jak pět hvězd. Je pravda, že hodně toho dělá právě ona nostalgie způsobená Pánem prstenů, ale co s tím nadělám. Druhý díl se mi líbil o poznání víc než první, bavil jsem náramně a to po většinu času. Něco málo bych tvůrcům vytkl, kromě těch ujetě komických scén, které bych radši vypustil, si mohli určitě odpustit ten románek elfka-trpajzlík, to tam působilo hrozně blbě. Síla příběhu to je samozřejmě kapitola sama pro sebe, člověk se prostě musí smířit s tím, že tady nejde o tolik jako v PP. S postavami to taky není jednoduchý, ale čert to vem, že z hlavních 13 minihrdinů se divák seznámí tak se 3-4, ostatní postavy, ať staré známé či nové, jsou víceméně zajímavé a dostávají dostatek prostoru. Závěrem bych chtěl říct, že hodnocení možná změním, až se na film podívám po určité odmlce podruhé (zřejmě za rok před posledním dílem), pokud mě to bude bavit stejně tak jako v kině, tak nevidím důvod, proč bych měl hodnocení měnit. UPDATE 2018: Dvojka je o fous slabší jak jednička, když to člověk dává hned za sebou. 85% ()

LiVentura

Jackson prostě ví, co dělá, aby ne, více jak dekada stravena prakticky jen s jediným autorem, to ovlivní každého.!! :-) Díky za takové snové fantazialni tvůrce, v této tragické době bez invenci a ducha.!!! ()

juta

Pro zajímavost: Je to druhý film zabývající se Hobití tématikou, na kterém jsem byl v kině. Zajímalo mě, jaká bude HFR verze a oproti normálnímu 3D promítání se obraz zdál o něco ostřejší, že například byly vidět pupínky na tváři Bilba, ale nevím jestli to bylo tak naschvál, nebo to bylo touto verzí, ale zdálo se mně, jakoby byl obraz zrychlený. Vypadalo to tak, jako když si zrychlím přehrávání u nudného filmu, což mně trochu vadilo. Ale návrat k filmu. U tak dlouhého filmu je zřejmé, že musí nastat scény, ve kterých se jen mluví a nic moc se neděje a není tu kouzlo "novoty", takže by se to dalo přirovnat ke Dvoum věžím, ale byly tu i super akční scény, líbila se mi třeba ta, ve kterých se trpaslíci plaví v sudech a jsou obklopeni hordou skřetů, z nichž jeden nováček vypadal nabušeně a drsňácky. :D ()

Fiftis

Peter Jackson je snáď najlepším trikovým režisérom súčasnosti. Jeho filmy v poslednej dobe sú tak geniálne prepracované - Páni prsteňa, alebo King Kong. Je to filmár, ktorý sa v efektoch veľmi vyzná a vie to s nimi veľmi dobre. Tento film je teda opäť trikovo perfektný, obsahuje nové akčné scény, ktoré veľmi pobavia, nové postavy a samozrejme dej. Herci sú výborne namaskovaní, rovnako ich kostýmy. Postavu Evangeline Lilly som si hneď obľúbil. Snímka plná trikov vás rozhodne pobaví a nebude nudiť. Ťažko povedať, či je tento diel lepší, než jeho predchodca, je tu predsa istá podobnosť a navyše aj Pán prsteňov je tomu veľmi podobný, ale ako som písal, je to super film. ()

DJ_bart

Sice zamrzí, že je zde důraz kladen spíš na CGI než na vyloženě praktické efekty, ale když přivřu očko své zelenavé musím uznat že mi druhej Hobit kupodivu ŠMAKoval ()

Shakers

Nesnáším trpaslíky... Starají se jen o sebe a nemají zájem o nic co je živé... Ale skřety nenávidím ještě víc! Jacksonov druhý Hobit je herecký koncert akčných scén, za doprovodu úchvatnej výpravy, kostýmov a výbornej hudby. Oproti predošlému filmu a knihe rozhodne lepšie, dospelejšie, temnejšie, menej humornejšie a dvakrát tak akčnejšie. Druhý Hobit ponúka množstvo akcie a to čo si tam Jackson oproti predlohe primiešal je len rozhodne plus. Knihy sa však stále drží, hlavná dejová línia ostáva neporušená. Predloha je po obsahovej stránke ešte o niečo chudobnejšia ako Jacksonova Smaugova pustatina a aby Jackson len nesmeroval priamočiaro k osamelej hore, výborne zakomponoval Legolasa a Tauriel, ale predovšetkým Dol Guldur. Pídžej pritvrdil v tempe aj v atmosfére a presne tieto dva prvky povyšujú druhý diel nad ten prvý. Jackson zo svojimi vedľajšími linkami robí film ešte zaujímavejší a akčnejší, ale mne stále nestačilo a chcem viac. Väčšina sa určite bude stažovať na prehnanú dĺžku, ale nové postavy (ktoré sú dosť zaujímavé a nenudia) dostali skutočne málo priestoru. Dúfam, že presne toto napraví Director's cut. Hobbit: The Desolation of Smaug je svojou atmosférou, hudbou, miestami (Beorn House, Woodland realm, Mirkwood, Laketown, Erebor) a postavami (Beorn, Thranduil, Bard a perfektný Smaug v podaní Cumberbatcha) skutočne jedinečný a úplne odlišný od toho čo sme už videli. Aj keď kniha nemá v prostrednej časti miesto na emócie Jackson a Shore dokážu divákovi stále hrať na city. Čo sa týka efektov a kostýmov, tak film stále ostáva na vysokej úrovni. Pídžej vsádza trochu viac na efekty, čo je drobné, ale nevýrazne mínus. Za to Hudba Howarda Shore-a je úplna novinka v stredozemi. Shore jemne zanechal staré motívy a viac sa sústredil nové a na temnú zložku filmu. Vďaka jeho novej hudbe dostáva film úplne iný rozmer a temnejší nádych. Občas sa tu nájdu aj celkom pekne nové motívy, ale je ich tu len minimum, ktoré by ste si pískali. Každopádne hudba vo filme funguje viac než dobre. Tí, ktorí sú rozmaznaní zas budú porovnávať a zhadzovať, no tí, ktorí chcú vidieť nový kúsok stredozeme budú nepochybne nadšení. Druhý Hobit vytiahol k Ereboru v úplne inom kabáte, ako ten prvý a vďaka Jacksonovi za to, že čerpá z dodatkov a z vlastných nápadov, inak by bol film rovnako plochý ako kniha. Predĺžená verzia ponúka rovnako ako aj v Neočakávanej ceste ucelenejší zážitok. Predovšetkým sa nepridávali drobnosti a pár sekundové zábery ako v prvom diely, ale celé, vyše minútové scény. Najzásadnejšie a asi aj najdlhšie scény pridali Beornovi a Thrainovi a práve tieto scény robia The Desolation of Smaug ešte o chlp zaujímavejším. Pridané scény do SE.Obľúbené soundtracky: Wilderland, Feast Of Starlight, The Forest River, Thrice Welcome, Girion, Lord Of Dale, Kingsfoil, On The Doorstep, The Hunters, Beyond the Forest. Můj pancíř je železo, moje zuby jsou meče, moje drápy oštěpy, úder mého ocasu hrom, moje křídla uragány a můj dech smrt! "I am fire. I am death!" Kino verzia 100% - 5* / Director's cut 100,5% - 5* () (menej) (viac)

lamps

V podstatě souhlasím s většinou negativních ohlasů, které tuhle sérii doprovázejí. Po vizuálně i vypravěčsky dokonalém LOTRovi vypadá Hobit jako přehnaně foremná plastová bábovička, jejíž obsah se pod vlastním velikášstvím drolí a rozpadá. Mluvím teď přímo o dvojce, která zkrátka postrádá hmatatelně osudový cliffhanger a rozmělňuje tempo zapojováním vynucených (romantika s Tauriel) či nostalgických (přehnaně vážný Legolas) aktérů. Ale hlavně chce nabídnout natolik epické scény, že sama sobě nestačí a místy působí křečovitě - což omlouvám jen proto, že Jackson je pořád takový hračička, aby i seberoztahanější příběh napumpoval návykovou energií a vrcholné sekvence obdařil tak kulervoucí inscenací, že si je lze přehrávat do zblbnutí. Jak jsem se netrpělivě kroutil při návštěvě Jezerního města, tak jsem byl bohatě odměněn nástupem charakterního pana Šmaka, v jehož společnosti se rozpoutají hotové popkornové orgie. A vůbec, jako hrdinská balada o putování za ohromným pokladem, střeženým majestátním (ne)tvorem, je druhej Hobit super - podstatně horší už je jako dějově rozvětvená story z legendární Středozemě, která i zcela mimochodem mapuje vzestup největšího záporáka filmových dějin. Méně je více, tečka. ()

Pepinec

Mohl jsem být doma, cpát se bramboračkou, kaprem a salátem, mohl jsem rozbalovat ponožky a trenýrky pod stromečkem, mohl jsem trávit svátky jako každý jiný rok. Ale já si řekl ne! Jednou seš na Zélandu, je Štědrej večer, tak mazej do kina a naděl si Hobita. A taky že jo. Takovou krásnou vánoční pohádku jsem dlouho neviděl; navíc umocněno tím, že člověk má všechnu tu parádu na dosah ruky. Jasně, druhý díl Hobita je podobně zbytečný jako dvojka Hunger Games, zároveň ale stejný jako noc s krásnou ženou - i když se během ní nestane nic převratného, je nám po ní krásně a nikdy na ni nezapomeneme. Jestli Hadamczik pořád váhá s nominací na olympiádu, jako režisér naší hry by měl jet Peter Jackson. (Waiheke Island, NZ) ()

Boogeyman

Šmakova dračí poušť si narozdíl od prvního dílu na nic nehraje a pouze se snaží bavit (ne vždy jí to ale vychází), díky čemuž ani ty extrémně přepálené akční sekvence nepůsobí tak dementně. Šmak se povedl, od chvíle co se objevil na scéně jsem se přestal nudit a sledovat hodinky, proto mi ukončení příběhu v nejlepším dost zvedlo mandle. ()

Madsbender

Mám určitý systém nie nepodobný tomu, ktorý využíva Sherlock od BBC - istých užívateľov, nezávisle na tom, či ich mám pridaných alebo nie, či ich mám rád alebo nie, využívam ako indikátory. Pokiaľ sa ich hodnotenia a komentáre vymykajú normálu, je mi jasné, že je na horizonte filmový prúser. A tak to dopadlo aj s druhým Hobitom. Tam, kde nás jednotka zoznamuje s postavami, reáliami a univerzom, na ktoré už neznalci série postupne zabudli, a kde rozdáva karty pre blížiace sa veľkolepé dobrodružstvo, tam dvojka stroskotáva a ukazuje, že Peter Jackson už patent na rozprávačskú epiku jednoducho nemá. Nie som si istý, či o ňu prišiel po vlne remcania nad inak famóznym King-Kongom, ale to kúzlo je už nenávratne preč. Príbeh má extrémny spád, ktorý ako divák ani nestačím zaznamenávať, akciu strieda akcia a zasa ďalšia akcia, plus efekty, efekty a efekty... a je toho až príliš. S pribúdajúcimi minútami je stále silnejšie cítiť to umelé naťahovanie, ktoré poukazuje na fakt, že dva filmy by boli až-až. Vďaka tomu tu máme scény ako 20 sekúnd čučania na vychádzajúce slnko, 20 sekúnd čučania na zapadajúce slnko, dlhé pohľady sa hádžu aj na vodu, do diaľky, na kľúč, na skalu a sú tu ešte onakvejšie, mnohonásobne iritujúcejšie naťahovačky. Aby toho nebolo málo, Jacksona pochytil digitálny ošiaľ a vyzúril sa medziiným na inak perfektnej, ale neskutočne nevkusnej umelej pasáži úteku v sudoch (moja obľúbená časť knihy!). A stále ani stopa po skutočnej epike a skvele napísaných dialógoch... Vlastne som chcel ísť ešte nižšie. Lenže. Lenže potom prichádza na scénu so všetkým majestátom nebývale ohromný DRAK ŠMAK, ktorý zmetie všetko z povrchu zemského, a niekoľko minút vedie s Bilbom ten najlepší dialóg, aký som vo fantasy počul za ostatných 5 rokov!!! Niečo neskutočné a neopísateľné! A keď si k tomu pripočítam skvelý návrat Legolasa (Orlandovi to stále ide) a fantastické postavy Barda a Tauriel, vystačí to aspoň na prostredné 3*. Od Jacksona som však čakal niečo iné... A muselo to vážne byť tak dlhé a otravné? Odpoviem si sám - nemuselo. A na trojku už do kina nepôjdem. 60% ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)