Cesta do stredu Zeme

• Česko Cesta do středu Země (viac)

Brendan Fraser v hlavnej úlohe svižného rodinného dobrodružstva podľa knihy Jules Verna. Pri pokuse nájsť stred Zeme urobí Trevor Anderson so svojim synovcom a sprievodkyňou Hannah objav, ktorý odštartuje napínavú výpravu do neznáma. V priebehu vedeckej expedície na Islande sa vizionársky vedec Trevor Anderson (Brendan Fraser), jeho synovec Sean (Josh Hutcherson) a pôvabná sprievodkyňa Hannah (Anita Briem) ocitnú v jaskyni, ktorej jediný východ vedie stále hlbšie pod zemský povrch. Cestou do stredu Zeme sa stretávajú s doposiaľ nepoznaným svetom plným fantastických tvorov, ale keď začne hroziť nebezpečenstvo vulkanickej erupcie, trojica musí nájsť cestu naspäť skôr, ako bude neskoro. (TV Markíza)

Danula13

Plytká průměrná rychlokvaška na jedno použití. Pro mne zklamání, čekal jsem daleko daleko víc. Trocha vtipu, několik efektů, jeden hladový Tyranosaurus a malý náznak dobrodružství. 50% ()

sedm.1

Pravá,nefalšovaná,dobrodružná,rodiná zábava,plná speciálních efektů,sympatických herců,vtipu a vše zabaleno do odsejpacího děje.Zní to sice všechno velmi pěkně,ale pravda je to tak vše napůl.Že jde o dobrodružnou rodinou podívanou není pochyb,ovšem zbytek už diskutabilní je.Zábavná je Cesta do středu Země chvílemi.Nejednou jsem se přistihl,že se trochu nudím.Speciálních efektů je vskutku hodně,ale jejich úroveň je dost kolísající.Občas dokážou vyrazit dech,občas by se vyjímali spíše v nějakém TV béčku.Sympatičtí herci sice také jsou,ale jejich postavy jsou šíleně ploché,bez špetky jiskry.Vtipné to je tak napůl,střídajíc se s trapností.A ten odsípající děj je sice pravdou,ale dost na úrok logiky.Ostatně,těm,kterým vadí nelogické momenty ve filmu,těm je naprosto tento film zakázán,to je jedna obrovská absurdita a tím nemyslím zrovna existenci bujarého života uprostřed Země.Cesta do středu Země je zkrátka dělaný spíš pro děti a pro odreagování,celkově však nijak neoslňuje,ovšem koukatelný je v naprosté pohodě,neboť se na to hezky kouká. ()

Arius

Fajn relax. Nerozmýšlať extra a iba si film užiť. Ani si nemyslí že sa pri takýchto záležitostiach dá baviť o hereckých výkonoch, skôr mi vadili tie klišovité výroky a gestá ale na tie som si už zvykol, podobne ako aj na retuš ale s tým nenarobím nič. ()

skinny

Mě to bavilo, bylo to sice trochu víc "umělé" a těch pár praštěných scén by se dalo překousnout (např. B.F. se pere s masožravou rostlinou). Po dlouhé době film s Brendanem Fraserem, na který se dalo dívat. ()

Marty89

Mám rád filmy, které dávají (alespoň dle nastavených mantinelů) smysl. Bohužel tenhle mezi ně v žádném případě nepatří. Hlavní postavy by dle mých výpočtů musely minimálně 5x zemřít nebo se alespoň velmi vážně zranit. Protože jsou to ale zjevně polobohové, tak si ani neroztrhnou košili, natož aby tekla alespoň kapka krve. Celkem 1* za snahu. ()

herr_carter

Rok výroby 2008 a specialita pro 3D projekci? Tak to jsem se zase po dlouhé době ze srdce zasmál, grafika tak předpotopní, jako nepovedení dinosauři a herecké výkony tak mdlé, že by měli šanci na angažmá v Olmerových filmech, tfujtajxl....................moje hodnocení = 2 z 10. ()

chmíří

Hrůza! Tak triky byly snad lepší i v Cestě do pravěku a k tomu scénář, který je taky naprosto mimo a o hercích se ani nebavím...Jediný důvod proč dávám 2* je, že jsem to neviděl ve 3D takže nechci být až moc krutý v IMAXu to snad je lepší (doufám)...40% ()

rozbris

Nebylo to špatné, ale vím kde by to bylo určitě dobré v Imaxu v Praze jako 3D film to by si s pousta lidi nadělala....Fraser mi moc jako věděc nepřipadal, moc mu to nesedlo, ale zato měl dobrý sexepiel a dobrou kuráž udělat si srandu a nejen ze sebe. Snad to někdy v Imaxu bude, protože na tohle bych si určitě zašel, než na nějaké přírodovědné filmy, které tam prozatím běží. ()

Kracken

Ničím extra zajímavým tahle dobrodružná pohádka nezaujme. Brendan Fraser není moje krevní skupina a Anita Briem taky není žádná sexbomba. Jen děkuju za délku filmu, víc jak hodinu a půl bych to asi fakt nevydržel. ()

piserius

Je to docela příjemná oddychovka... Akorát je škoda, že jsem neměl možnost to shlédnout v 3D provedení, ale v klasickém. Domnívám se, že díky 3D technologii by tento film mohl býti opravdu zajímavým zážitkem. ()

dris

Když jsme šli ze školou do kina na tenhle film nebyl jsem zrovna dvakrat nadšený více méně jsem čekal rodinnou nezáživnou podivanou navíc jsem nešli ani do 3D kina, takže jsem si ani nemohl vychutnat asi nejvetsi zbran tohodle filmu, ale i přes to jsem s kina odcházel s mírným usměvem na rtech. Ano byla to rodinna podivana, ale dobrá rodinná podivana a dokonce poměrně vtipna. Brandona Frasera mam rád jeho styl hrani se mi libi, takže jsem sním byl spokojen a navíc zbytek obsazení byl taky dobrý hlavně průvodkyně pro mě doposud neznámá Anita Briem i když bych nechtěl zastínit Joshe Hutchersona, málokdy se mi totiž libi tihle nactiletí herci on mě kupodivu parkrát pobavil. Jinak je film krásná čistokrevná popcornová zábavá která neurazí, ale rozhodně nešokuje pustí te si ji jednou dvakrát, ale potřetí není důvod teda pokud nehlídáte třeba malého synovce. Závěr: Pěkná podivaná, která rozhodně neurazí naopak pobaví a navíc si myslím, že pokud si ji zhlednete 3D užijete si ji ještě víc. ()

Mr.Floyd

Akčná dobrodružno-romanticko-napínavá komédia hollywoodskej produkcie je typickou komerčnou zlátaninou pre všetky divácke kategórie bez štipky invencie (teda až na prehnané použitie technológií, inak nič moc kvalitných) a originálnych nápadov. Autori vyrabovali slávnu Verneovku, koncept "vylepšili" a predhodili dobrodružstva chtivým detičkám do kín. Herecky to tiež nie je bohviečo (veď sú tam len traja herci, dvaja neznámy a pán Fraser, ktorého osudová rola sa volá George a pochádza z džungle to zachraňuje len tak-tak), efekty mi pripadali akoby nedorobené, ako pri nejakej počítačovej hre, dej je predvídateľný (a to aj vrátane zápletiek) a celkovo ma film, ničím nezaujal. Tieto prefabrikáty vyrábané zrejme podľa nejakého filmárskeho návodu sa objavujú na plátne (aj mimo neho) tak desať až dvadsaťkrát do roka. Pre tých, ktorí tieto rodinné filmečky obľubujú a hľadajú nenáročnú "zábavu" alebo chcú pre svoje deti (malé deti) efektný filmový zážitok je tento film trefa do čierneho. ()

dudyvan

Další remake původního zpracování z roku 1959.Tento film nepřekvapí ale ani nezklame,udržuje si svůj průměr díky dobrému a sympatickému hereckému obsazení.Příjemné odreagování po celém náročném dni.Efekty by se daly lépe využít ve 3D !! dávám 60% ()

Cracker

Brendan Fraser vie pobaviť svojich fanušíkov aj keď jeho film práve nedostane Oscara, nemusí to byť ani nejaký hit stačí obyčajný priemerný film ktorý má v sebe istý druh dobrodružstva ktorý vie Fraser zúžitkovať vo svoj prospech:) ()

Han22

Asi tak na úrovni Země ztracených. Místy působivé triky (ale k velkoleposti to mělo daleko) a místy fajn hlášky... celkově ale asi na úrovni pro desetileté děti. Nebo můžete brát vážně film, kde hrdinové hrají baseball s přerostlými piraňami, surfují v dinosauří lebce nebo přeskakují po levitujících plošinách jak v nějaké plošinovce 90. let? Když k tomu připočtu vykradenou scénu s důlními vozíky a pomalejší rozjezd, vychází mi řemeslně slušný průměr, který nadchne především děti. ()

matolas

Samozrejme je to strašne primitívne, nedrží sa to knihy a je to americké. Ale dosť som sa bavil a hanbím sa za to :). A počet nelogičností bol obrovský. Najviac ma pobavil ten dlhý pád. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Ačkoliv Angry Birds vydělali 346 milionů dolarů a Warcraft 433 milionů dolarů, kvůli rozdílným rozpočtům (73 milionů vs. 160 milionů) se nejspíš dočká pokračování jen první jmenovaný film. Co to… (viac)

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (viac)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (viac)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (viac)