Cesta do stredu Zeme

(TV film)
  • Česko Cesta do středu Země (viac)

Podle románu Julese Verna. Napínavá výprava do neznáma! Manžel Marthy Dennisonové je již čtyři roky pohřešován. Ačkoliv jej chtějí prohlásit za mrtvého, je Martha stále přesvědčena, že její muž žije. Spolu s uznávaným antropologem Jonathanem Brockem se vydají na Aljašku, kde se prý nachází cesta do samého středu Země. Jejich výpravu čekají podivuhodné zážitky a objevy, o jakých se nikomu ani nesnilo! (oficiálny text distribútora)

Lachtaan

Kdekdo by řekl, že v televizní verzi jednoho z nejslavnějších dobrodružných románů jde o vykrádačku stejně starého rodinného filmu s Brendanem Fraserem. Ten o něco úspěšnější snímek se ale vydal svou vlastní cestou , zatímco tenhle nízkorozpočtový pokus se skutečně pokusil adaptovat Verneův román a mně osobně tím nijak příběh nepošramotil. ()

Skuby47

Stejnojmenná dobrodružná kniha Julesa Verna byla již zfilmována několikrát. Mám moc ráda dílo tohoto vizionáře, ale tato verze je nejslabší, co jsem zatím viděla. Je smutné konstatovat, že již v roce 1959 s daleko jednodušší technikou, byl natočen mnohem kvalitnější film, než o padesát let později. I když se jedná o televizní snímek, tak při dnešních technických možnostech by měl mít dokonalejší vizuální efekty, jinak jsou to vyhozené peníze. Stačilo sáhnout do filmového archivu. A to ještě pominu fakt, že v tomtéž roce byla natočena ještě jedna kvalitnější filmová verze. Není to jenom v technice, jsou tam mnohé dějové rozpory vymykající se logice. Jules Verne se musí v hrobě obracet. ()

zdeny99

Tohle zfilmování knihy Julesa Verna je podle mne to nejslabší, které jsem doposud viděl. Těšil jsem se na tajuplnou cestu do středu Země a v ní skrývající se příšery, dinosauroidy a masožravé rostliny, tak jak to kniha nabízí. Jenže tahle filmová adaptace na všechno jakoby zapomenula. Dokonce i na to, že naši hrdinové jsou v originále Evropané (tady jsou Američané) a do země vstoupí na Islandu (tady na Aljašce). Jedinou zábavou na tomhle nudném a značně pozměněném přepise je pár minut, kdy dobrodruhové potkají na řece několik létajících a vodních příšer v čele s plesyosaurem. Zaujme tak jedině ta blonďatá milfka Victoria Pratt (tou dobou měla 38 let). Příště se raději podívám na CESTU DO STŘEDU ZEMĚ z roku 2008 či stejnojmený, legendární film z roku 1959. I zdlouhavý, dvoudílný film CESTA DO STŘEDU ZEMĚ z roku 1999 byl dobrodružnější, svěžejší a obsahoval mnohem více příšer než tady tohle. [627. hodnocení, 35. komentář, 35%] ()

viperblade

Taky se hlásím k těm, kteří byli natolik líní a neověřili si, o jakou verzi se jedná (ano, taky jsem si myslel, že jde o tuto verzi). A i když jsem svůj omyl poznal prakticky okamžitě (po prvních sekundách pochopíte, že pod tohle by se žádné velké studio, tím pádem ani Fraser, nepodepsal(o)), dal jsem tomu šanci, abych si po konci filmu nadával, že jsem to nevypnul. Tohle je ztráta času. Krom začátku (podle kterého jsem si myslel, že tohle by nemusela být ztráta času) a té scény na voru nic nestojí za zmínku. Ani herci, ani efekty, opravdu nic. Hvězdu dávám vlastně jen kvůli tomu, že existují mnohem nudnější a hloupější filmy. Jo a proto, že to mělo jen hoďku a půl… 20 %. ()

pakobylka

Jedna z mnoha variací na známé téma. Účastníci nebezpečné výpravy do samotného středu Země se chovají jako čtveřice nezvedených dítek na školním výletě a na své záchranné misi úspěšně ztrácejí jednu hvězdu po druhé, až jim pověstný poslední hřebíček do rakve zatlučou místní "domorodci". P.S.: Ale navzdory všemu musím přiznat, že představa světa v hlubinách naší planety, který naše moderní doba ještě nestihla objevit - a tím pádem zdevastovat, je pro mě neobyčejně přitažlivá, takže jednu drobnou hvězdičku nechávám ležet na místě. ()