Televizní minisérie HBO natočená podle literární předlohy Evana Wrighta - reportéra časopisu Rolling Stone, který jako člen 1. rozvědky námořnictva zaznamenával své zážitky z průběhu první vlny amerického útoku na Bagdád v roce 2003.  Generation Kill je televizní minisérie HBO vycházející z literární předlohy Evana Wrighta z roku 2004, která se zaměřila na prvních čtyřicet dní války v Iráku. Sedm epizod líčí skutečné osudy mladých vojáků a jejich zážitky z předvoje americké invaze, nazvané Operace Svoboda pro Irák, kdy zápolili s nedostatečnou výzbrojí, s nekompetentním vedením důstojníků i s nejasnou bojovou strategií. Ewan Wright se účastnil této válečné operace jako člen 1. rozvědky námořnictva a napsal o jejím průběhu řadu článků pro časopis Rolling Stone.
Seriál těží též ze zážitků dvou vojáků, kteří se této operace osobně zúčastnili - jsou to seržant Eric Kocher a kaprál Jeffrey Carisales, kteří při natáčení působili jako konzultanti. Třetí člen rozvědky, seržant Rudy Reyes, jenž v seriálu vystupuje, hraje sám sebe. V hlavních rolích uvidíme Alexandra Skarsgarda, Jamese Ransoneho, Starka Sandse, Lee Tergersena, Jona Huertase ad. (oficiálny text distribútora)

Hollohlaway

Syrový, naprosto vystihující fakt, že v podstatě kluci, kteří ani nevědí proč a s kým bojují, bez jakýchkoliv bojových zkušeností, jdou a zabíjejí lidi. Nekompetentnost, chyby velení, nedostatek zásobování, honba za metály v konfliktu, kterých už moc není a tak si každý chce zabojovat...To je moderní válka. Ne ta v televizi, plná dokonalých a milimetrově přesně vedených zásahů, při kterých nikdo nepřijde k úhoně. Tady se na nějakého toho mrtvého civila nekouká, vždyť jsou to jen hadžíci, tak o co jde... ()

3 AM Code

Přidám se k 5kám. Napřed negativa: z Generation Kill je cítit umělecká licence v podobě až trochu překarikatizovaného velitele jedné skupiny, kterému doslova začne šplouchat na maják, kdykoli dojde k akci. Také až příliš dobře vypilované hláškování některých vojáků. Na druhou stranu, tahle "zábavná" stránka filmu dobře odlehčuje divákovi zbytek obsahu, což je až nečekaně realistický mini-dokument o tažení jedné průzkumné jednotky Irákem. Otevřený obraz toho, že válka v 21. století je v základech stejný bordel, chaos a absurdistán, jako byla kdykoli v dějinách lidstva. Příklad za všechny: v jedné scéně mariňák vystřelí směrem k civilnímu autu kouřový granát aby dal řidiči najevo, že jestli se přiblíží, tak ho rozstřílej na cucky. Granát se nešťastně odrazí od vozovky a zasáhne do hlavy staršího civilistu u krajnice. Ten je na místě mrtvý. O minutu později už se humwee valí dál ke svým vytyčeným cílům plnit rozkazy. Mrtvého civila nikdo neřeší - nehoda, jakých se ve chvíli, kdy se stotisícová armáda valí zemí staly a stanou stovky a tisíce. Seriál tyhle momenty nijak neomlouvá, prostě je ukazuje, bez emocí, bez příkras. Jedna z nejvěrohodnejších military sérií k vidění. ()

Bratricek

Téhle perle opravdu nemohu dát nic jiného než 5*. I když by někdy neuškodilo prodloužit a zdramatizovat akční scény, celou dobu jsem si řikal, tak takhle to v tom Iráku bylo. A pokud ne, tak jsem jim to sežral i s navijákem. Až po několika dílech jsem si všiml absence hudby. Docela to umocňuje dokumentárnost a důvěryhodnost seriálu. Skvělá práce, skvělí herci, skvělý seriál. ()

slovan1

Kdo se těší na seriál napěchovaný bitvami jako například u BoB, tak bude možná zklamán. Pro mě byl a je tenhle seriál skvělý. Užíval jsem si ho od 1. dílu až do konce, a je velká škoda, že není delší. Generation kill je spíše sonda do života mariňáku 1. průzkumnéh praporu. Jsou to zfilmovné zážitky novináře, takže asi těžko se zde někdo dočká brilantních bitev jako u již zmiňovaného BoB. Jenže je to síla! Dialogy a vůbec všchno mluvené slovo v téhle minisérii je opravdu velmi zábavné a prostě nádherné :-)) Když už dojde k nějaké té bitvě, tak člověk vidí, čím američani v irácké válce disponovali a o jaký kus byli před svým nepřítelem. Nezbýva než dodat, že tohle vřele doporučuju a snad nebude nidko zklamán. ()

Houda666

Oveľa radšej sledujem vojnové filmy alebo seriály zo staršieho obdobia, ktoré mi dávajú možnosť oklamať sa ilúziou, že také veci sa v našej dobe predsa nedejú. Toto brilantne natočené svedectvo súčasnej doby vo mne vyvoláva pomerne veľký smútok a sklamanie. Jones a White odviedli super prácu pri adaptácii knihy Evana Wrighta. I obsadenie jednotlivých rol je veľmi podarené. Moje hodnotenie: 85% ()

LuciusWlk

Tak trochu jiný válečný miniseriál od HBO. Než o akci jde spíše o sondy do duší samotných vojáků. Těžko říct, kolik materiálu je od Wrighta a kolik přidali, či ubraly scénáristé a producenti. Překvapilo mně, jak sebekritický je celý seriál. Přesto, že Irák byl asi velký průser a demonstrace síly, odmítaná i samotnými Američany, čekal jsem přece jen více vlastenecký postoj. Přesto jde o výbornou práci, skvělý humor a vynikající herce. ()

Kleki-Petra

Já prostě nemůžu jinak. Když jsem seriál dokoukal, dal jsem mu čtyři hvězdy. Pět jsem jich nedal hlavně proto, protože mi chybělo trochu víc akce a střelby. Pak ale člověku dojde, že v tom je právě tento seriál vyjímečný. Nepoukazuje totiž na samotné bitvy, ale celkově na válku jako takovou, která není třeba až tak akční a "černo-bílá", jak si mnozí z nás myslí. Nakonec jsem musel dát hvězd pět. ()

laky158

nejdříve jsem se přikláněl ke 4 hvězdám, zejména kvůli táhlé a spíše nudné atmosféře. Seriál tak trochu postrádá klasickou akčnost, ale za tu reálnost musím dát plný počet. ()

kenkaku

Každý kdo si prošel armádou musí mít jasno, že tohle je zcela PŘESNÝ obraz toho jak to v reálu v armádě chodí. Je jedno jaké. Armáda je armáda. Vypatlanci s funkcí a hodností jsou všude. Homo-kecy na denním pořádku. Lidé různého intelektu na jedné hromadě... Vážně učebnicový. Žádné efektní hrdinské přestřelky (to co tady vidíte jsou skutečné bitky tak jak reálně probíhají). Hodně se žvaní o kravinách. Jedna dutina vedle druhé :D. Ne každému se tohle bude zamlouvat ;) ()

chmíří

HBO takovýhle seriály rozhodně umí, nespokojí se s nákýma "vojákama" , kteří cedí hlášky přes pysky, ale ukáže pravý vojáky, kterým polovinu věcí normalní člověk ani nerozumí, ale jsou rozhodně věrohodní. A to je to co dělá tenhle seriál tak dobrým realismus...Jednoznačně doporučuji, stejně jako Bratrstvo neohrožených ukazuje válku takovou jaká doopravdy je i když tady se přece jenom méně bojuje, ale i tak super...95% ()

medlo

Jeden z najlepších seriálov, aký som kedy videl. Hlavne pre jeho realistickosť. Neviem síce, koľko sa toho stalo naozaj, ale ja som tomu uveril. Vykreslenie charakterov postáv bolo geniálne, ako aj rozdieli medzi vojakmi. Niektorí boli úplne ľahostajní k umieraniu civilistov, iní sa z toho skoro nepozbierali. Tiež je pravda, že tam chýbala akcia, ale až tak mi to neprekážalo. Band of brothers bol o trochu lepší. Ale porovnávať tieto dva seriály je ako porovnávať 2. svetovú vojnu s vojnou v Iraku. ()

casioa....

J.LO fuckin´dead, man. Armáda plná rasistov, násilníckych hovád a zabrzdených idiotov. GO, marines, GO. Kapitán Amerika, Godfather, Sixta, Trombley (no proste, boh nás chráň). Ale, vojna není kojná. Reálne zobrazenie modernej vojny, čosi ako BoB pre WW2. Kúsok od pánov z javiska "Irak", nech sa páči...."Cpl. Ray Person: [in response to a child’s letter] Dear Frederick, thank you for your nice letter, but I am actually a US Marine who was born to kill, whereas clearly you seam to have mistaken me for some sort of wine sipping, communist dick suck. And although peace probably appeals to tree hugging bi-sexuals like you and your parents, I happen to be a death-dealing, blood-crazed warrior who wakes up every day just hoping for the chance to dismember my enemies and defile their civilizations. Peace sucks a hairy asshole, Freddy. War is the mother-fucking answer.".....""Sergeant Brad 'Iceman' Colbert: I want you to know you done good, Tony. You earned a lot of reputation in the recon community as my ATL. You always had my six and... I just want you to know that I really appreciate that. And it's been, uh-- Sergeant Antonio 'Poke' Espera: You realize the shit that we've done here? The people we've killed? Back in the civilian world, dog, if we did this... we would go to prison. Sergeant Brad 'Iceman' Colbert: Poke, you're thinking like a Mexican again. Think like a white man. Over there they'll be laying on medals for what we did."" ()

Tjaden

Další výborný válečný seriál z produkce HBO, který prostřednictvím jedné průzkumné jednotky mapuje válku v Iráku, a rozhodně si u toho nebere servítky. Za nejlepší považuju závěrečnou scénu posledního dílu, ve které si vojáci pouští video z jejich kampaně a postupně si uvědomují, že to všechno stálo za h*vno. ()

Mistickzz

Proste ma to nebavilo a nevedel som sa prinútiť to pozerať. Nezmyslený seriál presne tak ako bola nezmyselná vojna v Iraku a presne tak ako bola nezmyslená každá vojna, nie len tá, kde sa zúčastnili srabíci. ()

klukluka

Nejsem a nebyl jsem voják, ve válce jsem taky nebyl (když nepočítám návštěvu uprchlického tábora v Kosovu), ale předpokládám, že tenhle seroš je tak dobře hodnocený pro svoji “dokumentární” popisnost. Takhle jsem ho i vnímal- jako věrnou ukázku postupu vojenských operací, způsobu vojenského myšlení a mluvy a to všechno vylepšený mixem charismatických herců v super kondici. Právě tu autentičnost považuji současně za největší slabinu, občas jsem se v tom jejich vojenským ptydepe ztrácel. ()

Krabak

Tenhle seriál jsem zkoukl za 3 dny. Nejvíc se mi na něm líbilo, že to není další z těch mnoha nerealistických válečných seriálů(popř. filmů). Opravdu si nepamatuji seriál/film, který by byl tak realisticky natočený, jako Generation Kill. Všem milovníkům válečné tématiky můžu tento seriál jen doporučit.--->90% ()