Olimpius Inferno

• Rusko Олимпиус Инферно
všetky plagáty

Do Južného Osetska prídu dvaja mladí americkí entomológovia Michael a jeho priateľka, za účelom natočenia filmu o vzácnom motýľovi. Počas ich prvej noci gruzínski vojaci napadnú Južné Osetsko. Michael filmuje začiatok operácie. Čoskoro si obidvaja uvedomujú, že sú nástrojom novej informačnej vojny. To však vedia i gruzínske špeciálne služby. Ak však chcú, aby svet poznal pravdu, musia sa dostať z okupovaného územia. (andykovac)

Fr odpad!

,,TOHLE NENÍ MOJE VÁLKA“....... /// Úvodem chci napsat, že je mi stejně jako TADY ,,politická pravda“ lehce ,, u prdele“. HODNOTÍM FILM!...... Vykulenej a trochu nemotornej Amerikánec si vyjel na Kavkaz na svoji první výpravu za brouky. (A hlavně točit motýla!) HLOUPEJ ÚVOD, PO KTERÝM PŘICHÁZÍ JEDEN Z NEJIDIOTIČTĚJŠÍCH FILMŮ, JAKEJ JSEM KDY VIDĚL! Gruzínská armáda to ,,tam“ začíná řešit ,,po svým“ a dva studentíci (má sebou kámošku) čuměj a chtěj volat policajty (nebo 911, to je fuck). Po té, co odmítnou jít na ambasádu se přidaj ke skupince přeživších (jako ve Stake Landu?) a cestují po zničený a hořící zemi. Postupně se stanou válečnými reportéry, chirurgy a hrdiny. Několikrát jsem se pozvracel, protože co tam předváděj ....JSME ODHALENÍ! .... Klídek, maník s rychlokurzem na Ramba (toho v Afghánu) mění tok dějin!... zachránil nás, MUSÍME PŘEŽÍT A ŘÍCT JIM PRAVDU! Scénář k tomuhle dílku pro fanšmejkry psali Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv (a když se dívám kolem, už vím jaký maj na CSFD nicky..). ,,VŠUDE ŘÍKAJ, ŽE JSTE NAPADLI GRUZII!“ .... Miška totiž telefonuje do USA (mobilem). Ještě tu je sprint před snajpry a tanky (úspěšnej). Tolik MEGAsraček v hodině a půl nepamatuju! (zase bych blil, ale už tu není místo....). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem RUS a tenhle pohled na konflikt je správnej! 2.) Chcu vidět dva nejchrabřejší studenty na světě, který, přestože si nehrajou na nesmrtelný se nesmrtelnými stanou. 3.) Slyšel jsem, že je ,,Fr“ mrtvej a nechápu, proč ho ta ruská mafie sejmula. 3.) Thx za titule ,,petrik1“. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne a nebo 5* AKCE * NAPĚTÍ ne ()

emma53

Možné Spoilery! Při zhlédnutí tohoto filmu je zapotřebí brát v úvahu, že některé scény byly fakt nevěrohodný až to bolelo. Kmitání dívčiny mezi kulkami a tanky bez újmy na zdraví je skutečně hodné Houdiniho. To nemluvím o tom jak to bylo v reálu, ale jak už tady píšou jiní uživatelé, tak média jsou natolik silná monstra, že dokážou měnit pomalu i dějiny lidstva. A takových podobných momentek tam bylo víc. Nicméně jsem se ani chvilku nenudila a to se počítá. Snědla jsem u toho brambůrky rychlostí blesku. ()

zette

O neco lepsi nez Pet dni valky, presto jsem cekal vice. Jinak si oba filmy nemaji moc co vycitat (zajimave, ze oba maji stejne hodnoceni 64%), v obou Americane, milostne vztahy atd. Tento pribeh je ale uveritelnejsi a s lepsimi dialogy. Polina Filonenko svou roli zahrala dobre. ()

noriaki

Hodně slušný film o Rusko-Gruzínském konfliktu. Na rozdíl od konkurenčního 5 Days of War se nesnaží o maximální patos, ale o realitu. Především začátek působí skoro dokumentárním stylem. Propagandě se kupodivu dokázal téměř vyhnout a scénárista uklouzl jenom ojediněle. I když pevně věřím, že bojiště mediální války bylo pro Gruzii snad ještě důležitější než bojiště skutečné a že se západní média ráda přidala na její stranu, pochybuji o tom, že by ta vědomě zamlčovala protikladné informace. Za zbytek ovšem musím zatleskat. Svět ruskýma očima není černobílý. Gruzínští vojáci nejsou vraždící monstra, ale lidé plnící rozkazy. Hlavní postavy nehodlají položit život za abstraktní ideály, ale touží především přežít. Americký spektákl se snažil vsugerovat divákovi nenávist vůči nepříteli, ruský film sází na pocit ohrožení sklouzávající až do absurdity. Ústřední dvojice celou svou existencí dává najevo, že je válka něco nepřirozeného a oni jsou v ní omylem. Vrcholem toho je scéna, kdy Michael musí vyndat střepinu z krku malého chlapce, přestože je hemofobik a má sotva semestr na medicíně. Mezní situace do které se oba mimoděk dostali, je žene do extrému a přináší ty pravé emoce. Oba herci jsou skvělí, přirození a to i mimo bitevní vřavu. Za zmínku stojí konec, který jsem doopravdy nečekal - poslední půlminuta má brutální sílu. Pokud bych měl vedle sebe postavit 5 Days of War a Olimpius inferno a hodnotit je z hlediska snahy o vyvážený pohled, tak vedle sebe postavím odpad a čtyři hvězdičky. Porovnání z hlediska kinematografického zážitku nabídne férovější souboj, ale i ten ruská verze vyhraje rozdílem třídy. ()

KM Phoenix odpad!

Propagandistický škvár. Simplicistní postavy, černobílé vidění. Manipulace s fakty a očividné lži podávané jako čistočistá pravda. Avšak i provedení (z pohledu propagandy) je hodně mizerné, kam se to hrabe na některé druho či studenoválečné kousky a to jsou dnes k dispozici takové technické možnosti (i v Rusku). Dalším problémem je, že tento film neobstojí ani jako akční thriller (natož drama), velmi stěží se to dá klasifikovat jako průměrné béčko a to bohužel ne moc zábavné. Idiocie hlavních postav a jejich počínání je do nebevolající, stejně jako dost často nesmyslné "akční" scény. Celý film doprovází ještě urputná a toporná snaha, předat myšlenkový náboj o tom jak jsou ti Gruzínci zlí, která občas přechází až v nechtěnou komičnost (ultra zlý gruzínský voják kosí kulometem nebohé civilisty, k tomu si je točí na mobil a u toho se směje tak ďábelsky, že se mu může rovnat jen málokterý z ultra záporáků z dětských animáků). Ale abych jenom nehaněl, některé záběry na přírodní krásy nebo na rozstřílené sovětské sídliště docela ujdou. ()

Carbo

Celkem zajímavý film zaměřený na nedávnou válku v Gruzii. Začátek a konec jsou celkem procpané propagandou ale část odehrávající se při invazi byla dobře natočená, hlavně po stránce efektů. ()

Tipko

Téma napadnutia Južného Osetska sa vykladá rôzne a tento film poskytuje jednu z verzií. Avšak na filme ma zaujala myšlienka, že oficiálne média dnes aspoň v podstatných veciach častokrát zatajujú pravdu, klamú, neinformujú objektívne a manipulujú verejnou mienkou. V tomto s autormi filmu súhlasím. ()

Zmeo

V porovnání s 5 days of war ten lepší z dvojice snímků. Jinak je tu též jasná manipulace se skutečnosti, přesto podána skrytější formou, než jako v případě amerického snímku. Pokud se oprostím od faktu manipulace, tak je to co do vizualizace dobrý snímek. ()

Unterschleif

Na rozdiel od 5 Days Of War kde hrdinstvo a pátos tryskajú z každého záberu, tento film sa snaží byť čo najviac realistický. Gruzínci tu nie sú vykreslení tak ohavne ako Rusi v tom druhom filme a príjemne ma prekvapil originálny koniec. Celkovo sa jedná o zručne natočený film. ()

spawnxp

Někdo neví co je občanská válka? Paneláky jako naše - jenom prostřílený tankama, na kterejch přijeli bejvalí sousedi. Jasně, je to propaganda (ruská), za to taky bod dolu (ale ruku na srdce: kterej dobrej válečnej film není propadanda?). Nicméně, kdo má oči tak vidí... ()

DrSlaxLax

s porovnaním 5 days of war by som dal tomuto 5* Je tu cítiť samozrejme propagandu,ale nie tak do očí bijúcu ako v 5 days of war.Niekedy mi vadilo prehnané obetavé spravanie Žeňky ale dalo sa to prehliadnut.S filmom som spokojný,spracovanie bolo na úrovni a zanechal dobrý dojem.A tí co tu točia do očí bijúcej propagande,uprimne,ktorý veľký americký vojnový film nieje propaganda? Každý vo filmoch zhadzuje rusov tak este aj oni sami by to robili? Trocha toho patriotizmu za matičku rus hadam zvladnete. ()

czerny

Recenze filmu v "západním tisku" slibovaly ruskou propagandu. Bral jsem je s rezervou jako součást propagandy druhé strany. Ale měly recht, zobrazení gruzínského barbarství a ruské mírumiluvnosti bije do očí a chce se vám smíchy plácat se do stehen. Řemeslně jinak kvalitní film. ()

BaseDallas

Propaganda vo filme je, ale to sa mi vôbec nechce rozoberať, nie je to dokument, ani životopis. Inak, natočené je to fajn, šedivo, bez prikrášlení, akurát zopár neuveriteľných vecí sa udeje. Z hlavných postáv, ktoré sú vám na začiatku ukradnuté a na facku, sa pomaly stanú hrdinovia. Obyčajne to nie je zlá téma, ale tu sa dosť preháňa. Pokiaľ vám netrčí zo zadku americká zástava, dá sa to v pohode pozrieť, ale ruskí film má jednoznačne omnoho lepšie kúsky. ()

Waczi

Ruská propaganda samozřejmě na snímku je , v době této recenze ale ještě nevišel americko - gruzínský film o válce v Jižní Osetii. Očekávám od něj vesměs tu samo propagandu, jako jsem viděl na tomto snímku. Jinak je film docela dobrý. Je vidět, jakou sílu mají v moderním konfliktu sdělovací prostředky. No dnes za 3. ()

ragnar1

Proč ne. Sice je film od začátku až do konce nasáklý východním (r. putinovským) pohledem na kavkazské dění (jistá paralela se západním pohledem na věc a snímkem 5 Days of War) - ono těžko soudit, kde leží pravda (oba filmy nám dávají svéhlavou odpověd) - ale ve výsledku celý počin není tak špatný a některé věci fungují. Olimpius inferno si své oddané diváky najde. I dokonce čeští soudruzi z OV KSČM Frýdek-Místek "pochopili" přínos tohoto filmu a na krátkou dobu byl film ke shlédnutí na jejich rudých webových stránkách (a třeba také byl možná promítán v "mičurinovských" letních kinech...) ()