Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

kery-

Máte rádi postavu dr. House? Tak to si postavu pana White rozhodně zamilujete! Ve Whitovu rakovinu plic věřím rozhodně víc než v Housovo rozkousanou nohu..Další báječná věc je ta, že tento seriál si na nic nehraje, House je až příliš chytrý, ale Breaking Bad zůstává při zemi..Seriál mě oslovil hned a za pár dnů už jsem měl proládováno 2,5 série a hřeje mě pocit, že se mám každý týden na co těšit. Báječný seriál, už jen námět a charakteristiky postav - středoškolský učitel chemie ve starším věku onemocní rakovinou plic a dá se na dráhu vařiče pervitinu, kolem něj se motá jeho švagr z protidrogového, jeho žena kleptomanka, Waltova žena, která je neskutečná kráva a jejich syn po mozkové příhodě..Celé je to doprovázeno napětím, ale najdou se i místa pro humor, kterých není moc, ale když už jsou, tak jsou famózní, hlavně scénky dohadů Walta a jeho společníka Jessyho(nejvíc si vybavuju 2 díly - Poprvé jak zůstali sami v pustině když je nechal jejich karavan a druhý když se jim do vaření připletla moucha). S každým novým dílem se děj dost mění a díky tomu nevíte co od každého dílu čekat, protože není díl kdy by se nic významného nedělo! Víc už nemám co říct, v současné době pro mě jeden z nejlepších seriálů(v USA ho prý označují jako vůbec nejlepší).. ()

showxman

Pokud skousnete první nezáživnou sérii čítající sedm dílů, tak rozhodně nebudete litovat. Ta totiž jenom uvádí do děje, a to pravé inferno, kdy se soukolí drogového průmyslu na jihu Spojených států rozjíždí na plné obrátky, začne v sérii následující. Skvělá gradace děje, zajímavá zápletka, bezkonkurenční herecký výkon hlavního hrdiny a výborné zpracování dělají z Breaking Bad jeden z nejlepších a nejzajímavějších seriálů současnosti. ()

Paity

Nevím, čím se to stalo tak oblíbené, já na to koukal a koukal a skutečně vykoukal jen to, kolik minut tenhle seriál má. Ano, dobře, pár zajímavých momentů tam bylo, ale nic z čeho bych šílel. ()

Scevola

Len malo kvalitnych serialov je takych kde prva seria ani zdaleka nie je najlepsia (ako je to v tomto pripade). Vynara sa tu vela otazok, ako napriklad kde je ta hranica za ktoru sa uz neda zajst v ziadnom pripade. Nevsedne spracovany serial s kvalitnym hereckym obsadenim. 9/10 ()

Corpsegrinder

Po několika zkouknutích můžu říct že tohle je pravděpodobně to nejlepší co kdy bylo natočeno. Neskutečně dobře napsaná gradace příběhu od prvního vaření přes ovládnutí městskýho drogovýho byznysu až po mezinárodní kšeftování. Schválně se v posledních sériích ohlídněte za prvníma dílama a uvědomte si tu cestu jakou seriál od tý doby ušel a jak kvalitně ten přechod proběhl. ()

eagle-eye

Seriál asi z nejidiotštějším českým překladem názvu jsem dlouho míjel. Nicméně po shlédnutí prvního dílu, co dílu, prvních vteřin, mě vtáhl do dění a přikoval k bedně spolehlivě až do čtvrté série. Aaron Paul jako Jesse Pinkman se pro mě stává snad jednou z nejoblíbenějšcíh a nejvýraznějších seriálových postav vůbec, objev jako hrom. I když konkrétně v tomto seriálu je těch výrazných postav hned několik, Jesse je mi nejbližší... ()

kukuuuc10

Každým dílem příběh nabírá na oprátkách. Kdo u první řady nepropadne skepsi, má zajištěnou luxusní podívanou. Výborný seriál, který si pohrává s lidskou psychikou až do úplného konce. Druhou polovinu 5.série jsem si dával 2 dny vkuse. Neskutečně přímočaré, tvůrci si na nic nehráli a dokázali vytvořit potemněle feťáckopřekupnickou methamfetaminovou atmosféru! 1.série - 80%, 2.série - 95%, 3.série - 95%, 4.série - 100%, 5.série - 100% ... ()

arexam

Tady není co řešit. Všechny série jely na max. A finále? To bylo silný, jak noha od kulečníku. Dexter tady hraje druhý housle. ()

Mathew55

Od S03E06 je to úplně jiný seriál. Do té doby byly některé zápletky tak vycucané z prstu, že jsem musel přehrávač shodit do lišty a jít si naštvaně projíždět fejsbůk nebo hledat miny. Od onoho dílu do sebe všechno začne perfektně zapadat... Na celém Breaking bad je nejlepší proměna Walta z podpantofláka na nekompromisního alfa samce a geniálního zločince Heisenberga. Pomalu v každém díle od Walta slyšíme větu: "I do it for my family!" a v posledním díle naopak "I did it for me. I liked it. I was good at it." Vyskytne se i pár ikonických postav. Mezi mé nejoblíbenější patřil skvěle vymyšlený i zahraný businessman Gus Fring... BB je výborný seriál, ale z mého pohledu tomu něco chybělo. Například po dokoukání 4. série jsem měl více než měsíční pauzu a to by se u seriálu stávat nemělo. Chybělo zkrátka to 'něco', co by mě nutilo zůstat vzhůru do 3 do rána, jen abych viděl další díl. Hodnocení jednotlivých sérií: 1. série- 80 %, 2. série-65 %, 3. série- 90 % 4. série- 95 % 5. série- 100 % hlavně kvůli bezchybnému konci seriálu. ()

jhlahulek

Nejzajímavější a nejsilnější vývoj hlavní postavy ze všech seriálů vůbec! Úžasné téma drog a jednoho učitele chemie, které zaujme všechny věkové kategorie. Navíc exponenciální růst kvality jednotlivých řad a intenzity napětí. V posledních dvou řadách již máte k postavám a příběhu tak hluboký vztah, že během závěrečných dílů ani nedýcháte...Takhle se dělá kvalitní seriál a není ani třeba známých herců. Ihned v mých TOP10. ()

Milan25

Nějak mě šílenství kolem tohoto seriálu těžce minulo. Je to dobře natočené, skvělá hlavní dvojice, ale neskutečně mě na tom vadí nestabilita tempa. Jeden dobrý díl střídají vždycky aspoň tři díly poměrně o ničem, např. 3x10 - Fly (to měl scénárista asi zrovna dovolenou). Uvidíme co s hodnocením provede kompletní shlédnutí. Edit Po finální epizodě o hvězdu zvedám. Nebýt toho úpadku kvality během 3. série, dal bych plný počet, ale musím nechat "jen" 4*. ()

VIPerson

Kdo přežije první a druhou sezonu (ty jsou super taky), nebude litovat....snad jen krom otravné manželky hlavního hrdiny zde není co vytknout. ()

MaaaR@

1. série - 3* - Tahle série mě tedy nepřesvědčila, že by to měl být tak úžasný seriál, jak každý tvrdí. Navíc většina postav je mi krajně protivná. Nicméně poslední díl naznačil, že to možná ještě není ztracené. ()

jakeer

Čo povedať k seriálu, ku ktorému sa už vyjadril každý? Po včerajšom dopozeraním finálnej epizódy mám rozporuplné pocity. Breaking bad som som začal pozerať na základe neskutočného hypu, ktorý hovoril o najlepšom seriáli všetkých čias, s taktiež najlepším finále. S ani jedným, s ani druhým nesúhlasím a preto nedávam plné hodnotenie. Avšak napriek tomu sa mi BrBa vryl tak do mozgu ako snáď žiadny iný seriál. Zo začiatku to bol boj - prvú sériu som doslova pretrpel s dúfaním, že sa to neskôr rozbehne (najmä prvá epizóda vo mne budila dojem televíznej tvorby na sobotnajšie dopoludnie). V závere druhej série sa to však poriadne rozbehlo (s príchodom Tuca na scénu). Vrcholom pre mňa boli epizódy s Gusom Fringom, ktorého považujem za jedného z najzaujímavejších antagonistov v seriálovej histórii. Po jeho ukončení účinkovania v seriáli sa dej opäť spomalil - atmosféru zachraňoval Mike. Úvod prvej polovice 5. série bude teda opäť pre mňa útrpný a v mnohých prípadoch teatrálny - toľko bol zmieňovany Waltov prerod osobnosti, avšak po konci Gusa Fringa nastal až šialený zlom (dovtedy prebiehal ten prerod prirodzene). Do tohto momentu dokázal divák pochopiť Waltovo konanie, ba s ním aj sympatizovať. Avšak akonáhle sa z neho stal mafiánsky boss, ktorého sa boja aj jeho najbližší spolupracovníci (Jesse a Saul), v tom momente si divák voči hlavnému hrdinovi vybuduje odpor. Druhým vrcholom seriálu je pre mňa Hankovo veľké odhalenie - priznám sa, že vetdy som mal zimomriavky. Avšak na moje veľké sklamanie dej v druhej polovici záverečnej série negradoval a po Hankovom odchode ma už nič nezaujalo. Veľké nádeje som vkladal do toľko ospevovanej finálnej epizódy, ale tá sa niesla skôr v komornom duchu (a to zapojenie Badgera a Skinny Peta do nej bolo doslova zalostne - ich scenka bol skor skečom). Ako som však povedal, hoci BrBa nepovažujem za najlepší seriál všetkých čias, no nesporné kvality mu uprieť nemožno. Deň po záverečnej epizóde si prehrávam v mozgu všetky série (celý seriál som zvládol za jeden mesiac) a snažím sa v nich nájsť odkazy tvorcov seriálu. Najväčším pozitívom celého seriálu sú neskutočne zaujímavé postavy - okrem Waltera nimi sú Skyler, Hank, Jesse, Gus, Mike - každá jedna z týchto postáv seriál neskutočne obohatila (dokocna na úrovni hlavnej postavy). Najnezmyselnejšou postavou je naopak Marie. ()

divak84

Yea, science , Bitch ! Včera maraton poslední 1 a půl serie. famozní gradace, tempo i temnota... Přerod ňoumy Walta v bezohlednou (ale nemužu si pomoct - pořad otravnou) mašinu na promyšlené zabíjení. Bylo fajn vidět jak z počatku nesympaticky (zaměrně) nalajnované postavy byly ke konci právě ty "dobré" , ke kterým sme měli cítit největší sympatie (Skyler, Hank, hitman Mike ale i Jesse) a naopak. u Walta mě sralo to že po zabití Mika, ale i jiných dalších ste pořad věděli že jde o neohrabaneho vola, který chtěl své činy prostě jen obkecávat a jeho "we need to talk, i want to talk ..." bylo fakt otravné. Hankova smrt patřila k nejsilnějším zažitkům. Konec s MG40 super, Jesse si ale zasloužil nějakou post scenu - třeba na te Aljašce jak chtěl.. odříznut od civilizace , jak by třeba do řekny vysypal poslední zbytky travy nebo fetu a začal konečně odznova.. Btw ty "jeho" sceny ve fetackych doupětích, ty byly monstrozně nechutne ale nemohli ste odvratit zrak, že jo ... jeho povaha byla na houpačce nejvíc -přesně jako u fetaků v realitě. čistí par týdnů, pote sliby, lhaní vlastní sobě a bum... Pro mě druhá řada nejslabší z celeho příběhu. Poslední řada - narozdíl např. od LOST, vubec nijak zmatená, nedopsaná na koleni ... vše zapadlo skvěle.. fandili ste, nenaviděli ste, přáli ste si, doufali ste... Boží konec, Musím uznat že Gilligan se vypracoval ve tvůrčí špičku. Díky za tenhle serial, který jsem shlédl po sedmi letech od jeho premiery :))) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis