Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Jak si na stará kolena splnit dětský sen...Úvod je natolik dojemný, že člověk zamáčkne nahořklou slzu. Sledovat Vzhůru do oblak je jako číst povídky Oty Pavla. Chvíli je vám teskno a vzápětí se neubráníte smíchu. Když hrozí, že příběh sklouzne do prvoplánové taškařice, nastane mohutný obrat - buď se třesete obavami o hlavní hrdiny, nebo posloucháte dojemné vyprávění malého průzkumníka. Při prohlížení rodinné knihy-alba, jež měla zůstat nedokončena panem Fredricksenem, se do oka hrne další slza. Není poslední, ta se objeví v samém závěru. Prostě nádhera! A český dabing se mimořádně vydařil. ()

Hrabka

Vydařený animák, ale čekal jsem, že to bude ještě lepší. Začátek je fajn, zavedení do děje je zde velmi zajímavé. Postupem času ale Up ztrácí a závěr se mi teda moc nelíbil. Humor je dobrý, dabing se povedl, ale do TOP10 mých animáků se to nevleze. 70% ()

kinej

Nejsem nekritický milovník animovaných filmů, pár se mi jích líbí (Wall-E, Finding Nemo), většina ne (Shrek, Ice Age, Cars). No a Up patří spíše do té první skupiny. Ze všech digitálně animovaných rodinných filmů mi přijde nejdojímavější a nejlidštější. Prvních cca 15 minut považuji za ukázku mistrné filmařiny. Do pár scének sestříhaný příběh celoživotního manželství je asi to nejpůsobivější co jsem kdy od Pixaru viděl. Bohužel tento úvod je nejsilnějším momentem filmu, pak už Up nikdy takové dojetí nevzbuzuje. Proto nedám plný počet. Jako režisér bych dal onu zmíněnou pasáž až na závěr, kde by působila ještě o něco silněji. ()

cheyene

Příjemný pixarovský animák, kde je hlavním hrdinou rozkošný stařík, jenž po smrti své milované ženy vidí, že jeho domov bude brzy srovnán se zemí a celý jeho život tak skončí v domově pro seniory. Rozhodne se tedy se svým domem pomocí balónků odletět do ztraceného světa a tímto začíná dobrodružná jízda, které nechybí emoce, vtip a nápaditost. Celkově roztomilá podívaná za sympatické 4*. ()

nunka

Pixarovka, ktorá sa nerozhodla či má byť viac pre dospelých či detských divákov? Úvod naozaj veľmi pekný, netradičný v rámci animovaného štýlu, nápaditý a vkusný. Od chvíle, kedy pán Fredricksen lieta v oblakoch sa veškerá poetika vytráca a celý príbeh a vtip uletí do detskej rozprávky - farebnej, plnej zvieratiek, ktoré hovoria, skáču, spievajú, fungujú ako GPS systém...V rámci animé však všetko ide správnym smerom, len úvod ma navnadil tak trochu inak - na dospelácke farebné dobrobružstvo, ale to už nie je problém filmu. ()

juta

Neobvyklý animák, který začíná hodně smutně a postupně se z toho stává všem známý animák plný zvratů a nekončící zábavy. Tentokrát se dabing povedl na výbornou, jako by ani nebyl dabovaný. Především Liška byla ta správná trefa do černého. ()

CrypzzXD

Neskutečně přeceněná, přeslazená a o smilování volající nudná blbost, která se pokouší ždímat emoce jako o život. Bohužel neúspěšně. 3/10 ()

Fiftis

Či už konanie postáv, časti príbehu či situačná komika - zasmejete sa na príjemných vtipoch podávaných typickým pixarovským spôsobom a detaily celkovo, vás ešte väčšmi vtrhnú do príbehu. Tak ako i hudba, ktorá je vskutku krásna, zvýrazňuje napätie (scéna s búrkovým mrakom) a dotvára atmosféru. Ako by som teda zhodnotil tento netradičný počin? Určite piatimi hviezdičkami. Je umením rozpracovať zvláštny príbeh s prvkami klišé do originálnej dokonalo-nedokonalej podoby. Ak si chcete oddýchnuť, potešiť trochu svoju dušu, zasmiať sa, snívať s otvorenými očami a pozrieť sa na životný príbeh, ktorý sa nás všetkých týka, hor sa na film plný charizmy. ()

DJ_bart

"Dobrodružství nečeká!" ___________ Nikdy mě nepřestane fascinovat, jak Pixar dokáže ve svých tvůrčích laboratořích vždy vyrobit tak efektivní drtičky na city a emoce.... Vzhůru do oblak je totiž nesmírně půvabnou a neobyčejně okouzlující oslavou těch nejniternějších a leckdy (ne)uskutečněných dětských snů. Pixar vytvořil skutečně ojedinělou, koncepčně originální, nostalgicky laděnou a svým způsobem i srdceryvnou pohádkovou alegorii o síle přátelství, kde vše dokonale funguje – nevyjímaje i epesního českýho dabingu (Pavel Liška jako mluvící pes Dug rules!) – a která vaše slzy vyždímá do poslední kapky. Doopravdy nemám slov. 10 balónků z 10, must see záležitost, a dle mýho skromnýho úsudku jedna ze třech nejlepších celovečerních pixarovek – byť si ji užijí spíše ti věkově starší. A celkově vzato zde platí, že čím starší jste, tím víc vás tenhle unikátní animák emočně semele. ()

lamps

Animák, ve kterém si každý najde to svoje. Dospělým zvlhnou oči během úvodních minut, neopakovatelně mapujících celý život hlavního hrdiny, děti budou paf z jednoduchého humoru a akčního dovádění druhé poloviny, kterému kupodivu vévodí úžasný "vedlejšák". srandovní pes dokonale nadabovaný Pavlem Liškou. Dohromady to místy moc nepasuje a od Pixaru pamatujeme rozhodně větší dějovou kreativitu (Úžasňákovi) nebo výraznější dávku skutečných emocí (V hlavě), avšak zdejší postavy si i tak zamilujeme a budeme s nimi celé dobrodružství chtít opakovaně prožít - v tomhle kouzlu je Pixar opravdu nedostižný... ()

filmfanouch

Jedna z nejintenzivnějších Pixarovek. S originálním příběhem si Pixar opět naběhl na krále animovaných filmů. Kouzelně emotivní, zábavné a roztomilé, dějově orgazmické a především propracované. Pixar rules! ()

Pepinec

Díky za pozvání do klubu Brečíme nad tím, že jsme plakali u filmu; koukám, že členů má už víc než dost. Já si tu s úsměvem na tváři vyvěsím svoje čtyři rudé hvězdice, a pak vám hned skočím do krámu pro kapesníčky. ()

Big Bear

Pixar tentokráte udělal animák pro velký. Chápavějším dětem může způsobit nemalý šok. Snímek je už od začátku velmi dojemný... Opuštěný dědoušek se starou chaloupkou uprostřed ruchem žijící ulice... A tak si tam žije sám se svými vzpomínkami do dne kdy mu přijde demoliční výměr.... /// Animace jsou provdeny velmi zdařile a ztvárnění mi velmi sedlo. Avšak i já mám trochu dojem, že to dojetí bylo z diváka místy umně taháno... S klidným srdcem dávám čtyři balónky. * * * * ()

JohnnyD

Chcel som napísať dlhý komentár, kde vypíšem aspoň okrajovo všetky tie krásne myšlienky, ktoré popri dokonalej animácii a zábavnej akcii film obsahuje, ale nedalo sa. Zmôžem sa len na jedno slovo, ktoré vypovie o všetkom: PIXAR! ()

Boogeyman

3-4.Poměrně nepixarovsky obyčejný zábavný animák, který nijak nevybočuje z řad Madagaskarů, Kungfu pand a Divokých vln, ba za nima spíš zaostává. A na to u Pixaru nejsme zvyklí, obzvlášť po dechberoucím Wall-E. Geniální Pavel Liška jako Dug. ()

playboxguest

Slabší pixarovka, silná zpočátku, první půlhodinka opravdu stojí za to, ale pak už jen pomalu ztrácí dech, který sem tam popadne nějakou vtipnou scénkou či hláškou ("Vyplivni to!"). 3D * je na animák, u kterých jsem už zvyklá na nějaký ten standard poměrně chabé a ničím nevyniká, efekty nestojí za zmínku vůbec, je holt znát, že jde spíš ještě jen o konverzi než plnohodnotnej 3d kousek alá Na Vlásku, nebo Loxar. ()

Ducharme

Moje první setkání s 3D a zrovna taková bomba!! Fantasticky promyšlený animák - na jednu stranu citlivý a inteligentně vtipný pro dospělé, na stranu druhou praštěný a ujetý pro malé děti. Veverka!! Po dlouhé době můžu konečně zase jednou vyzvednout český dabing - Pavel Liška je v roli Doga naprosto suveréní! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky