George & A.J.

• USA George & A.J.
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
USA, 2009, 4 min

Film animovaného studia PIXAR začíná scénou z filmu VZHŮRU DO OBLAK. Dva sociální pracovníci George a A. J. zaklepou na dveře staříka, ten se ale nechce vydat do jejich rukou a společně s domem odlétá do oblak. Mnozí jiní staříci a stařeny se tímto činem inspirují a George s A. J. mohou tomuto fenoménu jen přihlížet. (Dydzej)

ABLABLABLA

Povedené. Up jsem viděla a to se mi strašně líbilo. Tento kraťásek dal nahlédnout do trápení dvou pracovníků domova důchodců. Upřímně jsem jich litovala, evidentně všichni důchodci se rozhodli vyhlásit jim válku a zdrhali i se svými domy jakýmikoliv způsoby (asi nejvtipnější stejně byla babka, která zapřáhla svou tlupu koček a nechala se jimi odvézt :D). Animace sice neskutečně bídná, ale tak jestli to bylo v rámci návrhů na Up, jak jsem někde četla, tak fajn, ono na humornosti to stejně neubírá. "That was the crazies thing, I've ever seen." - talking dog: "Hi there.". ()

kaylin

Tohle je další kousek, který navazuje na snímek "Vzhůru do oblak". Je o dvou chlapících, kteří měli vystěhovat Carla Fredricksena (děda ze "Vzhůru do oblak"). Co na snímku hned zaujme, tak to je animace, která je rozhodně netradiční. A já jsem z ní nadšený. Myslím, že se většinou nebude líbit, ale nemůžu si pomoct, mě naprosto dostala. Hlavně proto, že snímek je jen bonusem k hlavnímu filmu a vlastně nic nového a ani moc zajímavého nepřinese. ()

LeoH

Jen hrubě nahozený nápad, co by se dřív na veřejnost dostal leda jako dobře schovaný DVD-bonus pro skalní fandy. Zařazení do druhého dílu regulérního výběru „Pixar shorts“ je další známkou, že krásným hračičkům s perfekcionistickými sklony začala někde kolem desátého celovečeráku docházet šťáva a firemní žezlo převzali obchodníci. ()

LuiCJ

Podľa mňa je to jeden z najhorších krátkych filmov od Pixaru. Ani mi tak nevadila storyboardová 2D animácia, naopak ma inšpirovala. Je zaujímavé sa pozerať na storyboard, ktorý bol neskôr animovaný v Adobe After Effects. Áno, takže animácia je OK. A teraz k príbehu. Opäť tu máme to keď Pixar robí niečo ako prequel alebo doplnok k celovečernému filmu (teraz je tu k filmu Hore). Tu to nedopadlo až tak dobre ako u iných kraťasov tohoto typu. Nie je to záživné, je tam síce zopár dobrých vtipov, ale inak nič. Na Pixar je to dosť málo. Videl som si aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Josha Cooleyho, kde rozprával skutočne zaujímavé veci o tomto snímku. ()