Dogove dni

USA, (2021–2023), 46 min (Minutáž: 6–9 min)

Dogove dni od Pixar Animation Studios je séria krátkych filmov, ktoré opisujú humorné príhody milého psa Doga. Každý krátky film obsahuje každodenné udalosti, ktoré sa vyskytujú na Dogovom dvore, a to všetko prostredníctvom vzrušujúcich (a mierne skreslených) očí nášho obľúbeného hovoriaceho psa. (Disney+)

Melios

Sladký spin-off pre fanúšikov pôvodného filmu Up. Jedná sa o zoskupenie menších jednoaktoviek zo života Duga a jeho majiteľa starého, známeho Karla. Okrem neho si tu menšiu rolu strihne aj večne ukecaný, hyperaktívny junák Russel ako aj nové postavy, ktoré zväčša pozostávajú z nemých zvierat. Ako fanúšik pôvodného srdcervúceho počinu ma tento menší fan-service určite potešil a ak máte predplatený Disney+ neostáva mi nič iné, než srdečne odporučiť. Hlbšiu myšlienku, ale od toho nečakajte. Nehovorím, že sa žiadne nenájde, len nemajte prehnané očakávania od cca 30 minútového počinu.  ()

AloeB

Na rozdíl od jiných minisérií vydaných jako bonus k populárnímu filmu (z hlavy mě napadne jen ten Groot, takže jsem možná nic jinýho neviděl) jsou Psí kusy (v originále Dug Days a ve španělštině La vida de Dug) velice zábavným kouskem, který sice popírá, že nature is metal, ale tuším, že mnozí pejskaři v tom své čtyřnohé miláčky poznají a budou si říkat, že přesně tohle ten můj Alík říká, když... Bromance s veverkou je zábavnější než ve filmu a Dugova pozitivní energie neomrzí. ()

MarekTulen

Za mě v pohodě blbůstka, když chcete narychlo něco zkouknout. Parádní animace, toho psa prostě musím pochválit, a nápady v jednotlivých epizodách rozhodně není nic, co by z tohoto dělalo něco špatného. Sice název Psí kusy mi fakt do hlavy nejde, tím mám namysli proč se to tak kurva jmenuje, ale okay, i tak to doporučuji. ()

mzss1

[76%] Solidní pětidílný „kraťásek“ nepřímo navazující na vynikající pixarovku VZHŮRU DO OBLAK. Jak už napovídá název, hlavní postavou je zde mluvící pes DUG, který se postará o většinu zábavy a vtipných momentů. Nechybí tu ani nevrlý dědula z výše jmenovaného filmu. Já jsem spokojen, sice se mi tyhle „kraťásky“ těžce hodnotí, ale 4 díly po 4* a 1 po 3*. Vidět oblíbené postavičky z toho filmu je super. ()

3DD!3

Tyhle kraťasy jsou parádní. Disney+ válí. Reakce dcery na díl se štěňátky se snad ani nedá popsat. Koncentrovaná radost. Samozřejmě je tam i nějaké to ponaučení, ale je to hlavně zábavné blbnutí pro děcka. Linka o výchově i o tom, že nejlepší kámoš člověka je pes výborně pasuje do celého konceptu Vzhůru do oblak. ()