Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

FilmFan24

Čekal jsem peklo...a to doslova...a dostalo se mi (skoro) rajského pohlazení. V rámci domácí produkce nadmíru povedená záležitost natočená s nebývalou výpravou v krásných lokacícha v televizním stylu, který této pohádce nadmíru sluší. Vtip a spád jde ruku v ruce s pohádkovým obsazením. Nejvíce zaujme Jiří Mádl, kterému role nešikovného prince sekne a ve spojení s partnerkou Terezou Voříškovou tady máme další pohádkový pár. Jenom škoda, že na úkor čertovské akce je méně té romantické, která ke každé pořádné pohádce patří...Čertovinou vskutku královskou je herecká účast Miloše Formana. ()

runner85

Aj keď to nemá takú úroveň ako staré české rozprávky ale aj tak to bolo celkom dobre a dokonca som sa aj par krát zasmial ... Terezka ani ja neviem plávať, naučíš ma to ? :) ()

kajas

"Postavíme se mu na odpor!" "My dva?" "Ne, naše armáda!" "To vyjde nastejno.." Tuto pohádku zdobí zejména jedna z nejsympatičtějších ústředních dvojic posledních let, Terezka je velmi pohledná a Jirka už nepůsobí tak trotlovsky jako v Janákových filmech. Pochvalu zaslouží také krásné kostýmy. Peklo ale znám mnohem kvalitněji zpracované, zkrátka jsem se nebavila tolik, abych si pohádku nějak zvlášť oblíbila. ()

Petfruf

Nemám ráda trapný čerty. Nechápu, proč se ve všech nových pohádkách snaží napodobovat styl četů ze S čerty nejsou žerty... ()

kinderman

Většina novodobých („vánočních“) pohádek se vyznačuje jistou scenáristickou bezradností (M.Poledňákovou bych od svého scénáře hnal bičem), trapným figurkařením herců ve vedlejších rolích (Vojtek, Táborský, Vydra) a úpadkem stavu našich hradů a zámků, kdy nejsou peníze na to vyspravit aspoň ty části budov, které se objeví v bližším záběru. ()

Chrysopras

Jako svého času velký pohádkový labužník, jsem si nenechal ujít ani tento nový přírůstek do české rodiny pohádek. A je to příbuzný nepříliš povedený. Neseděl mi Mádl a zvlášt Voříšková - chápu obsazení do netradičních typů , ale tohle bylo moc. Předevšim to celý ale působí nedotaženě, místy až ochotnicky. Některé figury nezapadaly vůbec ( Vydra, Pecha, Vojtek ), jiné se celkem povedly ( králové, Skopeček, Táborský ), ostatní bloumají. Nejtragičtější byla práce s dětmi - ty snad vytáhl režisér někde den před natáčením a řekl jim "tohle přečteš". No a finále? Škoda slov. Pohádka opravdu neni jednoduchá disciplína. U těch nových je evidentní snaha navázat na úspěšné recepty dob minulých ( princové/princezny, peklo, hodně známých herců apod. ). Chybí ale takové to "vypiplání" scénáře, postav, dialogů a často se tříští i snaha kombinovat starou dobrou pohádku s něčím netradičním. Dobrá pohádka se i dnes povést může ( např. Anděl Páně, Lotrando ) a i ty moderně šmrncnuté můžou být skvělé ( napadá mě Hvězdný prach, ikdyž je to samozřejmě jiná liga ). Tady se to prostě nepovedlo. Ještě pořád to neni odstrašující koprodukce německo-slovenských pohádek ( pro mě pohádkové dno ), ale takový ten průměr, kterým se budou příští roky vyplnovat vánoční dopoledne a odpoledne... ()

Moena

Když tomu absolutně odpustíte peklo tak na zemi to docela funguje. Všechny scény z pekla spolu s čertama vystříhat a je z toho docela hezká česká pohádka, bez trapnýho humoru a pitvoření. Hodnocení drží hlavně Terka, na tu pěkně kouká v čemkoliv. Jak já tomu Jirkovi záviděl... :-) ()

Linda.csfd

Hned na začátku musím vychválit hudbu, protože ta je prostě úžasná. Něžná, romantická, veselá, dramatická, je tam prostě všechno, nádhera. Nemám ráda ani matláka Mádla ani skřehotavou Voříškovou, ale tady mi ani moc nepřekáželi. Příběh je milý s řadou vtipných scén. A taky pár trapných scén (nejtrapnější věta z celé pohádky je: "Vracíme se hromadnou."). V podstatě když si odmyslím všechny ty nesmyslný nadbytečný scény týkající se pekla a čertů, tak je to úplně super. ()

jezurka42

To je hůňka! Ocas má dneska každej vůl! Již dlouho jsem nezažila, abych se u pohádky nesmírně bavila, nečekaně poučila a ukrutně se zamilovala. Vtipy, které jsou vskutku vtipné, děj, který opravdu nějakou dějovou linku má, a pohádka, která má všechny své specifické postavy a vývojové linky, a přesto je něčím nová a neohraná. Obsazení se povedlo, a já jen neúspěšně v paměti pátrám, kdy naposledy jsem viděla v jednom jediném filmu takový sraz českých hereckých es, které zdařile hrajou a baví nejen diváky, ale i sebe samotné. Stránského hlas, Adamovské ostrý jazyk, Táborského nenažranství (také v tom někdo viděl odkaz na pana Menšíka v pohádce Jak se budí princezny?) a Betky pekelný kukuč. No a ta hudba...bravo bravissimo! ()

Katarine

Povedené. Voříškovou teda naprosto nesnáším, ale nějak jsem to překousla. Jinak perfektní role pro Martina Stránského a Betty Stankovou. ()

SonG

Tereza Voříšková je kus, a proto jsem se i dodíval. Jinak je to veskrze průměrná pohádka, která ničím nevykukuje, jen snad krásnými scenériemi Českého ráje. ()

Fíla

Není to zrovna jedna z nejlepších pohádek, ale hodnocení má odpovídající. Krásná, průměrná pohádka, která je určitě lepší než Troškova " Nejkrásnější hádanka " . Zasmál jsem se hlavně u Jirky Mádla, který roli baviče zvládl. 5,5/10 ()

rakovnik

Děj pohádky se sice trochu potácel sem tam, příliš mě nevtáhl a spíš jsem přemýšlel, kam zase poskočí, protože opravdu poskakoval z jedné scény na druhou. Nakonec tedy všechno zaklaplo, ale trošku lopotně. Herecké obsazení je sice výborné, ale to bohužel neznamená, že i pohádka bude taková. Každopádně duo Voříšková - Mádl toho tentokrát herecky moc nepředvedli a to samé si dovolím tvrdit i o Nárožném, který se mi zdál poněkud toporný. Nejkrásnější na pohádce byla výprava - krásné exteriéry i interiéry, nákladné kostýmy, sem tam se povedl vtip. V současné tvorbě nadprůměr, ale k dokonalosti chybí mnohé. ()

ZoltanCZ

Smutné je, že se jedná o jednu z nejlepších pohádek za poslední roky - přitom se ani ona nevyhne křečovitosti. Na druhou stranu pobaví, neunudí k smrti a na Terezku se dobře dívá. Bohužel nejzajímavější linie s Voříškovou a Mádlem je docela upozaděná, ty další jsou spíš průměrné. Někteří herci příšerně přehrávají. Celkově vzato se jedná o průměrnou pohádku, což je víc, než by člověk čekal. ()

cariada

No opět jedna z filmových pohádek, na rozdíl od loňské Nejkrásnější hádanky Zdeňka Trošky se nejedná o nákou klasickou pohádku , ale nový příběh, kde hlavní linie jsou princ a princezna, kterým rodiče smluvili kdysi dávno svatbu a když k ní má dojít ani jeden toho druhého nechce a utíkají z domova. Jak jinak než , že se potkávají a zamilují aniž by věděli kdo je kdo.(to je jediné co už to bylo xkrát) Král, otec princezny vymyslí s komedianty lest jak se vyhnout sňatku a to tím, že namluví druhé straně , že princeznu chce Lucifer a oni přestanou mít zájem. Jenže jak jinak se to celé zamotá a do toho se připlete opravdové peklo, které je dotčené, že si někdo hraje na čerty a bere jejich jméno nadarmo. Pak je tu pro změnu čertice, která žárlí na Luciféra , který pokukuje po krásné princezně(já se mu nedivím) Někdy mě přijde, že tvůrci se záměrně snaží zbírat Terezu tak ,aby vynikla její krása a tak člověk sleduje spíš něco jiného než by měl (mě to,ale nevadí). Je tu čertovská škola podoba se Saxanou a její čarodějnou školou. Výběr herců je poměrně trefný Nárožný , Postránecký jako králové či rádce Skopeček. Hlavní protagonisté Tereza a Jirka Mádl taky, Tereza jako ta šikovnější Jirka jako ten co se moc nepotatil. Čerti taky dobrý viz Vydra nebo Alžběta Stanková jako čertice velice pohledná. Malý čertíci jsou pěkný spratkové. Asi nejvíc se mě líbí vodník Jirka Pecha ten byl kouzelný. První polovina příběhu je spíš průměrná, ale pak to krásně graduje. Budme rádi za to, že aspoń někdo točí filmové pohádky jen se jich nebojme. At nekoukáme každý rok jen na Popelku a nebo na tv produkce. ()

bourec

Na českejch pohádkách ulítávám a tak sem si ani tuhle nemohl nechat ujít.A vůbec sem nebyl zklamanej.Pravda,o originalitě by se dalo dost pochybovat,ale je poměrně dost složitý se vyhnout tomu,aby se scény nepodobaly scénám z jinejch pohádek.Humoru je tady dost,obsazení je taky super,a jedinou výtku mám k roli Mádla.Ten kluk vážně neumí hrát,a tváří se tady stejně jako v jeho předešlejch filmech.Jako pako.Jinak slušnejch 70%. ()

Jino

Na to, jaké pohádky se u nás v této době natáčejí, jsem s Peklem s princeznou spokojen a trošku i překvapen. Mádl s Voříškovou sice nemají až zase takový prostor, jak by se na na hlavní role patřilo, ale to vůbec nevadí, protože ostatní známé herecké tváře je plně nahradí a někdy i zastíní. Ono taky co na kladných postavách hrát, že? Proto jsem se více soustředil na peklo. Martin Stránský a jeho podřízení vypají pěkně a pekelné triky taky nejsou nakonec k zahození (až teda na tu plazmu :-)) ). Dokonce jsem při sledování neměl ani ten přetrvávající pocit studu nad ztrapňováním se herců. Tentokrát jsem měl problém jen s několika málo postavami. Hlavně teda s vodníkem, který při zpětném pohledu bohužel sloužil jen jako pomocná berlička scénáristy, jak posunout děj blíže konci. A potom se mi nelíbili ti malí a přeslazení čerti. Ale jinak spokojenost. 70% ()