Alica v krajine zázrakov

• Česko Alenka v říši divů (viac)

Spadnite do zajačej nory a zažite fantastické dobrodružstvo s Alicou! Toto je nová nápaditá verzia tej najobľúbenejšej rozprávky. Alica (Mia Wasikowska) má 19 rokov a vracia sa do čarovného sveta, aby objavila svoj skutočný osud. Táto Krajina zázrakov sa nepodobá na nič, čo ste kedy videli. Neobyčajné postavy, ktoré milujete, ožívajú v bohatšej a farebnejšej podobe. Sú tu Klobúčnik (Johnny Depp), Biela kráľovná (Anne Hathaway), Červená kráľovná (Helena Bonham Carter), Biely zajac a ďalší! (Disney+)

Andreas83

Vizuální stránka je skvostná a opravdu propracovaná ale co dál. Děj je čitelný a to víc než je nutné a že by mě něco překvapilo se také říct nedá, snad až na Šklíbu, ten byl jedinečný. Jinak některé pasáže byli až nudně dlouhé a jakoby neuspořádané, za mě tedy dva a půl, 50%- ()

Blue.Poison

Ne a ne a ne, mně ten Burton styl prostě nesedí. Ploché postavy, vše přehnaně přitažené za vlasy a stojící na vizuálu. Ale jako pohádka pro děti se to akceptovat dá... A barvy byly vlastně natolik kýčovité, až se mi líbily. ()

venalce

Zajímavý film ve stylu Karlíka a továrny na čokoládu. Celý film jsem litovala, že neznám knižní předlohu, protože pak bych si ho víc vychutnala. Snad jediný film, kde až tolik nevyniká Johnny Depp, protože mu suverénně kraluje Srdcová královna Helena Bonham Carterová. Mile mě překvapila Anne Hathawayová se svou sladkou Bílou královnou. Burtonova ruka je na filmu hodně znát a je to dobře, takhle se vám film vryje do paměti. ()

nevermore

Oh dear, Oh dear.. Takhle zmršili mou milovanou Alenku. Jendo Švankmajerů, takys to viděl? To se s Tebou vůbec nedá srovnávat. Johny Depka si mě každým svým dalším a dalším počinem NEzískává. A scénář, ten byl psanej asi taky tou kouzelnou nití. No a teď vážně.. Že to bylo barevné a bujaře rozjuchané a s Deppem, to už jsem tak nějak od Burtona čekal. Ale Alice in Wonderland je neryze epický příběh, to je tam až v pozadí. Tady měla hrát roli imaginace (např. jako v Něco od Alenky - to bylo brnknutí správné struny) a ne brakovitý příběh, kdy sem jen k dovršení všeho čekal na polibek Alenky a Kloboučníka, který by vedl ovšem k Odpadu! Z původní předlohy zbylo jen torzo... někdo si s ní vytřel ř*ť a vzniklo toto. Můžete namítnout, být tam více imaginace, přišlo by to o diváky..- No jasně že přišlo, ale nebyl by to Blockbuster-cukrblik, takhe to přišlo o mé kladné hodnocení a o menší množství nenadšených diváků. A těch 70% - to je hodně zlý sen, ještě horší, než do jakýho se uvrtala Alice.. 35% ()

IdentityS73

Když jsem šla do kina, čekala jsem něco víc....všichni o tom mluvili jako o něčem fantastickém....nebylo to špatně, ale Tim Burton mě prostě asi zas tak neoslovil... ()

H.Gordon

Takové zklamání jsem nečekala, i vzhledem k tomu, že původní Alenka v říši divů se mi opravdu moc líbila. Hodně jsem se nudila, dokonce se mi nelíbil ani výkon Johnnyho Deppa. Ve filmu mě zaujal pouze srdcový princ, na kterého se dobře koukalo a snad jako jediný mě dokázal pobavit. 1, 55 ()

Sany33

Zobrať starú rozprávku v ktorej každý vie o čo ide a pridať do nej úžasnú animáciu a skvelé herecké výkony vie každé druhé Hollywoodske režisérske pako. Ale od Tima som čakal oveľa viac, čakal som, že sa s postavami pohrá a, že atmosféru spraví krásne temnou ako to iba on vie. Naopak dočkal som sa, prerosprávaného príbehu z môjho detstva v ktorom som poznal každý jeden dialóg a aj každú jednu postavu presne tak ako ju Tim vykreslil. Myslím si, že so vstupným kapitálom sa dali urobiť oveľa väčšie zázraky ale na druhú stranu decká dnešnej doby, ktoré na tom nevyrastali to budú žrať, tak prečo nie? 58% ()

lykan9

Slušná pohádka, jak jí umí natočit jedině Tim Burton, obzvlášť, když má nadále k dispozici obsazení Depp x Carter. Tato verze Alenky v říši divů je líbivá, napínavá a dobře koukatelná. Na druhou stranu, když bych si měl vybrat film od Burtona, tak tento to nebude. ()

VanTom

Svého času jsem dal spokojené 4 *, které ponechám, i když to teď napodruhé bylo horší (ano, sterilní) a omámení z neomezené fantazie (aka CGI přeplácanosti) již dávno vyprchalo. Alenka se totiž stále může opřít o souborné Burtonovo vizuální cítění, ale hlavně sem veškeré bláznivosti a výstřednosti vysloveně patří, a Mia je v odrostlejší titulní roli neodolatelná i/obzvlášť jako obrněná rytířka stínající Tlachapouda. Plus znamenité Elfmanovo ústřední téma. ()

Mr.Dogman

Klasický Burton. Ale proč ne? Perfektní vizuál, dobří herci, kteří vás nebudou nudit, a skvělá hudba, která je sice pořád o tom samém u všech Burtonových filmů, ale mě to nevadí. Mám ji rád. Film rozhodně nenudil. Někdy měl ale své slabší chvilky. Mezi ty lepší patřila například úvodní honička v říši divů. Ta mě neuvěřitelně bavila a natěšila mě na celý film. Hold tady někdo ví, jak to udělat, aby celkový film, i přes všechny zápory, vypadal (a z části i byl) fantasticky. ()

Bagr_007

Odpudivě stylizovaný film, který na diváky útočí mnohými zbraněmi. Nudou, mizernou akcí a smrtelně nevtipným humorem. Prostředí, tedy říše divů, je mrtvější než dvacetkrát přejetá kočka na kraji silnice první třídy. Burton měl zřejmě během natáčení nějaké vidění budoucnosti, kde spatřil nadšené reakce na živou Pandoru z Avatara a hordy lidí, kteří se na ní chtějí vracet znovu a znovu. Načež si řekl: "Moje prostředí bude tak mrtvé a tak hnusné, že se hned po dokoukání půjdou všichni poblejt a na film už se v životě znovu nepodívají." Burton navíc naprosto nezvládá akční scény a to jak mu epická hudba burácí v momentech, které jsou asi tak stejně epické jako průměrný průjem, působí trochu úsměvně. Co film naštěstí pozvedá alespoň do snesitelného průměru jsou herci a sympatické postavy. Především Anne Hathaway, jako Bílá královna, je až neuvěřitelně úžasná. 50% ()

Guzo

Před odchodem do kina jsem se obával dvou věcí a to, aby se film moc nepodobal Karlíkovi (kterého, asi jako jediný film od Burtona, moc nemusim) a českého dabingu. Naštěstí se nesplnila ani jedna z obav, dabing je na velmi dobré úrovni a ačkoliv sem tam "karlík" probleskne, naopak přilepšuje filmu, než aby mu ublížil. Co se týče hudby, je naprosto typická pro Burtonovy filmy, takže standartně skvělá. Ani za herecké výkony se nikdo nemusí stydět, hlavně Depp (jako vždy) a pak Crispin Glover. Ve finále mi vadily na celém filmu jen dvě věci a to Kloboučníkův tanec (hned jsem si při něm vzpomněl na konec Milionáře z chatrče) a pak Anne Hathaway, ta mi sem prostě vůbec nesedla. ()

Pražák

"Kloboučníku, proč je havran jako psací stůl? – Nemám nejmenší ponětí. Sbohem Alenko. Čarodějný den." Zklamání. Vůbec to nemuselo být 3D. Bylo to jalový i na děti. A nemůžu si pomoct, Burton to dělal na zakázku. ()

Kurikmoon

Krásny svet, kopa nápadov, zábavné postavičky (hlavne kocúr a pojašený zajac), ale... Po filme veľký otáznik. Bolo to pekné, ale kde sú emócie, prekvapenie? Chýbalo to niečo, čo robí film výnimočným. STERILNÉ. 3,5* :( Tentokrát to nezachránili ani herci, ani čarovný svet... ()

D28

Základná otázka podľa mňa znie - pre koho bol film natočený?Pre deti je málo zábavný a postavy sú príliš divné,dospelák ocení vizuálno-hudobnú stránku,ale vadí mu málo originality a poézie.Nájde sa ale i divák,ktorého Alicina cesta nenudí,užije si i nedokonalé dialógy skrývajúce dokonalé myšlienky.Ja. ()

Gerret

Johnny Depp v roli kloboučníka byl fakt skvělej, ten dokáže zahrát kohokoliv :). Myslím že si to zasluží aspoň 4 hvězdičky (hlavně za zážitek z kina), ale od Tima Burtona sem čekal o trochu víc, ale těžko říct jestli by z tohohle námětu šlo vyždímat více. Animace se povedla: nejlepší byly asi ty králíci. Hodnocení 65%. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (viac)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Alenka v říši divů, Mocný vládce Oz, Zloba - královna černé magie... co hraná disneyovská pohádka, to obrovský hit, není tedy divu, že tenhle trend pokračuje. Už v březnu dorazí Popelka od Kennetha… (viac)

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (viac)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (viac)