Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

kecupka66 odpad!

Jak by řekl Arnold J. Rimmer: "To byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá musela dřepět u tak děsného pubertálního škváru ()

kiki1

V originále je to pěkný film, ale s českým dabingem je to neshlédnutelné. Knižní předloha je asi tak o 150% lepší. ()

neo101

Wesleyho Snipese na vás. Bella je bella, ale to je tak všechno. Nečekal jsem zázraky, byl jsem zvědavý, co na tom mají a donutilo mě k tomu shlédnutí Města z kostí, které je se Stmíváním srovnávané. Mimochodem horší než tohle. Tohle je vlastně romantický film, kde jsou upíři jen do počtu. ()

ernesta9

Každý říká : je to pořád lepší, než stmívání. Je to romantický film s upíry. Mě to baví. Roli Edvarda velmi dobře zahrál Robert Pattison. ()

mpet

Absolutní úlet, který neměl být nikdy natočen. Tedy aspoň ne tímto stylem a s těmito herci. Sakra ty albínští upíři vypadají absolutně otřesně. Vyumělkované hraní, které mě ani na minutu nedokázalo zaujmout. A ještě ke všemu absolutně debilně napsaný scénář, který totálně ničí knižní předlohu. No pokud hledáte návod na to jak totálně zazdít slušný příběh a udělat z něj takovýto odpad, nemusíte hledat daleko, stáčí se mrknout tady na tento rádoby film. ()

mimca77

Jedinečný zážitok. Prvý krát ma totiž chceli vyhodiť z kina, tak som sa smiala a nevedela prestať. Príbeh je stupídny a slaboduchý ako množstvo ďalších, ale v tom nespočíva jeho devíza. Tá je hlavne v špeciálnych momentoch, ktoré neviem vymazať z pamäti. Napríklad trblietajúci sa Edward („Si krásny!“) pôsobil ako z reklamy na telové mlieko s kvapkou samoopaľujúcej látky. Bella na Edwardovom chrbte spolu letia lesom – vtedy som sa začala zamýšľať, či som si omylom nekúpila halucinogénny popcorn. Chvíľu som zvažovala možnosť prečítať si predlohu, aby som mohla objektívne posúdiť, kde udělali soudruzi chybu, ale po slovách mojej kolegyne „čítala som to, a tá kniha je ešte horšia ako film“, som to radšej v záujme zachovania duševného zdravia vzdala. Bullshit na druhú. Jednu hviezdu dávam za soundtrack. ()

KismetSamedi odpad!

Dost dlouho jsem přemýšlela, kdy vlastně přišel ten zlom a z krvežíznivých potvor (záporáků) se stali emočně nevyrovnaní, na slunci zářící, bledí Calvin Klein models, co se běžně zamilovávají do prapodivných teenek... a řekla bych, že vše začalo tady. ()

smajki

Ti živí jsou krásní, Ti mrtví taky. Všichni jsou krásní a přitažliví. Nechtěl jsem být povrchní a udělat si o tomhle počinu názor jen z doslechu, takže jsem sjel celou sérii. V jedničce se seznámíme s hlavními představiteli a vidíme jak vzplane hluboká láska mezi těmi nejhlavnějšími (třemi). Romanťárny vcelku snáším a jako fanda fantasy žánru jsem si na film v pohodě troufnul. Myslím, že tady jako nikde jinde, záleží na pohlaví diváka. Ženy milují hlavní (především mužské představitele), muže zajímají především akční části filmu zachycující souboje mezi vlky a upíry (i když dámské obsazení je velmi koukatelné, uznávám). Alespoň takhle to mám nastavené já. Na první díl jsem se díval proto, abych zjistil, co že je to vlastně zač, ostatní jsem sledoval už jen vyloženě kvůli obrovitým vlkům a soubojům. ()

1p1100

Snad nikdy mě tolik neurazila filmová adaptace knihy. Fakt tenhle film.. nevydýchávám? Jo, to bude to správné slovo. Z lehce zasněné, trochu nezapadající, ale svým způsobem okouzlující knižní Belly udělali mentálně retardovanou blbku se zhuleným výrazem, která není s to říct jednu větu v kuse, nedokáže zavřít ústa a jenom blbě pokukuje. Ale fajn, to by se s přivřením oka dalo tolerovat. Ale jestli si někdo mohl myslet, že pan Pattinson je alespoň podobný tomu, kým měl být Edward, tak musel být skutečně zpitý pod obraz. Ne, ne ne! Tohle si nezaslouží žádná kniha. Tady nepomůže ani zavření obou očí. Filmu celkově chybí ony uvolněné pasáže, které, věřte nevěřte, v knize jsou. Fakt nevím proč, ale někdo se prostě chtěl dvoum hlavním hrdinům z knihy pomstít a proto jim vdechnul život prostřednictvím těhle dvou, řekněme, herců. Naopak třeba Alice nebo Esme hezky odpovídají knižní předloze a jádro věci, tedy láska mezi "dvěma světy", byla více méně zachována. Ach jo.. Snad příště, snad lépe.. ()

OokamiCZ odpad!

Pojďme se tvářit jako fošny, třpytit se na slunci, povídat si o lásce a další neuvěřitelné věci v neuvěřitelně stupidním terči všemožných internetových meme a (pseudo)vtipů. Z počátku se přiznávám dobrovolně, že knižní ságu Twilight jsem nečetl, každopádně od fanoušků knižních sérií mi bylo řečeno, že jde o úplně něco jiného, takže jsem nejspíš o nic moc nepřišel. Tak či tak se stejně bavíme o filmové sérii, o které vlastně ani není moc co říct. Klasická teenage angst Bella se zabouchne do klasického teenage angst Edwarda (narovinu - kromě toho, že na slunci může dělat disco kouli, běhá rychleji jak Bolt a vykrádá - doufejme že ne jiné banky s tělesnými tekutinami - krevní banky není Edward ničím výjimečným), seznamuje se s jeho rodinou, prochází si skororozchodem navždy, dávají se dohromady... to vše je možná důvod, proč nejsem jediný, kdo ve filmu nevidí nic víc, než jen klasický a miliardakrát ohraný příběh dvou zamilovaných Američanů s miliardakrát ohranou konstrukcí a miliardakrát omílaným happy endem, to vše za doprovodu nevýrazných hereckých výkonů a... byl ve filmu vlastně nějaký soundtrack? Asi kvůli jeho nevýraznosti si na něj nevzpomínám. Na celý Twilight jsem se upřímně podíval jenom kvůli tomu, abych mohl říct "přišel jsem, viděl jsem, hodnotil jsem" a uděluji mu úžasných 0%, neboť kromě mladistvého Pattinsona pro mladé holčičky a starší dámy na okrasu nemá film co nabídnout. ()

nezdula

jako milovník knižní předlohy jsem to musela skouknout. toz první díl se celkem dá.. Výběr herců mě moc nenadchl,jen Jackob je boží!!!! ()

Pettr450

"No tak dobře, podívám se na to, třeba to bude fajn" řekl jsem si po sléze, co jsem byl nucen. Nyní tu stojím jako přeživší a varuji ostatní ! Pokud chcete zachránit svoje oči od příšerné, nudně- tvářící se a nesebejisté Kristen Steward tak se NEDÍVEJTE ! Kniha jako film. Hlas herečky v pozadí, v nepochopitelném "vojs-ouvru" mi tak lezl na nervy, že bych si radši přečetl už tu knihu. Mělo by to stejný efekt. Jak říkám, slátanina jako kniha s BONUSEM v podobě Stewardové. Jednu hvězdičku dávám za snaživého Taylora Lautnera. Ale jinak "Ne děkuji. Už nikdy více". ()

uberblix

Přiznám se, že jsem měl ještě před shlédnutím k tomuto snímku velký odpor. Příběh metrosexuálního upíra, který se zamiluje do teenagerky a navíc zde pobíhají vlkodlaci mne totiž moc neláká. Filmu jsem každopádně šanci i přes děsivé komentáře dal a dokonce jsem se vydržel dívat až do konce. Další díly už ne děkuji! Vše na mne působí až moc sentimentálně a až moc pubertálně. Věřím, že se bude líbit dívkám okolo 15let. Mne neoslovilo a dávám 1*. ()

AndreiRanger odpad!

Katastrofální průšvih. Jediná dějová linie, žádný emoční podtext, prostě budem běhat po lese a honit upíry jupí... Když jsem kritizoval zfilmování Harry Pottera ve smyslu chybějících a nepřesných scén netušil jsem co mě může ještě potkat. Tvůrci tohohle, to ani není film, vzali slušně propracovaný příběh popsaný na několik set stran a vytrhali z něj náhodně vybrané stránky, svázali je do paperbacku a podle toho natočili film. Jako autor původního příběhu bych je žaloval za morální újmu... Hodnocení herců bezvýznamné - oni neměli co hrát. Hodnocení příběhu 0% ()

Bambulka89

Súmrak je teenegerský upírsky film, ktorý ničím neprekvapí. Mladé dievča+ upír = zakázaná láska. Jeho najslabšou stránkou je scénar. Hneď ďalšou slabinou je herecké obsadenie a fakt, že jeho dĺžka by sa dala bez ujmy na deji skrátiť o polovicu. ()

monny2503

Nádherný film a nákazlivý.Pre mladých najzaujímavejší.Musím sa priznať,keď mi o tom hovorili kamarátky,nejak som sa nezbláznila z toho...samozrejme pokiaľ som neuvidela film.Pre mňa najkrajšia postava je Jacob... podľa mňa by on mal byť priateľom Belly. Kniha ma pohltila tak sito ako aj film ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)