Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (CinemArt SK)

eLeR

Celkom fajn sci-fi rozprávka, v ktorej neváhali hrať ani oscaroví herci, a ktorá bude mať akiste pokračovanie. Dievka s tvárou anjela a telom bojovníčky celkom obratne zvláda boj dobra a zla, stret mocných a chudobných a ešte stihne zažiť aj osudovú lásku, zlikvidovať pár individuí a povoziť sa na korčuliach. ()

SeBig

Tohle musí mít pokračování. Kyberpunk s perfektním vizuálem a barvama, cute Rosie, super postavy a fighty. Z nedůvěry se stala spokojenost a já chci víc prosím. ()

Chrustyn

Robert Rodriguez pod dohledem Jamese Camerona natočil "malý" a úžasně vypadající film, který má jedinou slabinu a to je ta, že vypadá jako pilotní film, velkolepého seriálu. Po technické stránce je Alita úžasná a na film se kouká velice dobře. Prostředí chudinské čtvrti je také skvěle využito a diváka bez problému vtáhne do filmového světa. Jediné co Alitě chybí, jsou jakékoliv pamětihodné scény. Takhle se divák po celou dobu skvěle baví a kochá se úžasnými triky, ale na konci si uvědomí, že se toho ve filmu vlastně moc nedělo a když už to vypadá, že přijde nějaké úžasné vyvrcholení, je konec a na pokračování to popravdě moc nevypadá. ()

classic

» Bobby s Jimom spáchali ďalší filmový h-r-i-e-c-h « 『 Pomenovaný, ako = VIZUÁLNE OBŽERSTVO 』A pritom Rodriguez už pár-krát zakúsil, aké je to byť v „hriešnej spoločnosti” ! Čiže sa mi javí, ako najvhodnejší kandidát na režisérsku stoličku, keď samotný “PÁN NAJVYŠŠĺ” nad ním neustále bdie, lebo sám o sebe je najviac poznačený tým, ako VEĽA pre neho znamená technologický pokrok, ktorý vylepšuje donekonečna a ešte ďalej. _ Prostredníctvom ich vízie sa dychtivo pozerám na prvotriedne hollywoodske spracovanie, sfilmovanie japonského komiksu Jukitu Kišira, zasadeného do ďalekej budúcnosti - 26. storočia, v ktorom vystupuje kyborg dievča Alita, ktorá ovláda bojové umenie lepšie, ako frekventovaný šampión v kung-fu, BRUCE LEE. _Cameron má dokonalý prehľad o vzniku filmu, pretože jednak produkuje, píše scenár spolu s Bobbym, síce tentokrát nerežíruje, ale taktiež mám veľké podozrenie, že Rodriguezovi radil, ako má vizualizovať tento vizuálny kolos, pripomínajúci Terminátora a nedávny filmový trhák Stevena Spielberga - Ready Player One. Ako nasledujúce pozitívum vnímam d.p. Billa Popea, ktorý nadobudol bohaté skúsenosti s M-a-t-r-i-x-o-m, a tak i toto môžem pridať ku kladu k výslednému hodnoteniu filmu, v ktorom si zahralo TRIO oscarových hercov, a síce za vedľajšie herecké výkony, ale aj tak je to celé o nesmierne sympatickej, digitálnej postave Alite. Tým istým spôsobom, ako sa oživil Glum z Pána Prsteňov, t.j. snímanie pohybu = MOTION CAPTURE, sa taktiež pristupovalo aj k Alite, ktorej aktuálne tvár prepožičala washingtonska rodáčka Rosa Salazar, známa z filmovej série - Labyrint. V skutočnosti je kočka, no i v digitálnej podobe to isté ! Je to perfektné, ako napredujú vizuálne efekty, ktoré sa zase o kus posunuli dopredu ! Fantastická práca. To je na jednej stránke mince - výborné, ale na druhej - trochu priemerné, na mysli mám scenár a málo rozvinutí herci, najmä Ali a Connelly. Waltz bol skvelý. Postava Huga, Keeana Johnsona, stačila k tomu málu, čo ponúkala. A zase kyborg Zapan, t.j. jeho predstaviteľ Ed Skrein sa podobá na Cilliana Murphyho ? PS : Sledovanie tohto filmu v 3 D vylepšuje konečné pocity, čiže minimálne, čo najväčšie plátno a vynikajúci zvuk vykompenzuje túto, poprípadnú stratu. Mne sa to v tomto „troj-rozmernom” šate veľmi pozdávalo, ale na to, že za tým stál JAMES CAMERON, som predsa čakal trochu viac... ()

Marze

Typický projekt pro fanoušky známého japonského cyberpunkového komiksu. Bojovnice, která má duši puberťačky i kyberdoktor, který oživil její trosky ze skládky šrotu. Padouši jsou až křiklavě temní. Christoph Waltz ho hraje s vlídnou noblesou, jako by se inscenovala klasická hra o stvoření, Pygmalion. I na dojemnou digitální hrdinku se kupodivu pěkně dívá, zvláště člověku, který je pro zálibu v trikových efektech ochoten vyřadit na dvě hodiny mozkové buňky. Projekt, který vzbuzoval pochybnosti a jemuž u mnoha diváků nepřidaly první trailery s hrdinkou Alitou a jejíma nepřirozeně obrovskýma očima, překvapuje. Cameronův nástupce Robert Rodriguez, známý jako režisér Desperada nebo Sin City, natočil svižnou akční sci-fi, která se příliš nepodobá dnešním hollywoodským trendům. ()

korbitch22

Musím se Bobbymu omluvit. Při ohlášení Ality a po prvním traileru jsem čul neskutečný průser a ono to dopadlo o mnoho lépe. Bohužel dobré recenze nestačí a jelikož dnešní diváci chodí jen na čurákoviny se Spidermanem a animáky pro děti, zřejmě se druhého dílu kvůli nedostatečným tržbám nedočkáme a je to zatracená škoda. I když Alitu hodnotím středním hodnocením jedná se o vrchol vizuální podívané a svět ve kterém se Alita odehrává má neskutečný potenciál. Mám rád Cyberpunkové filmy a dobrých je jako šafránu. Alita je roztomilá, akce přehledná a zábavná. Potěší spousta hereckých es a takové cameo Caspera Van Diena nebo Edwarda Nortona jsou lahůdka. Nehledě na to, že z Jennifer Connelly v podvazcích jsem se málem uslintal. Ta ženská je prostě den o de dne hezčí. Kámen úrazu Ality je bohužel předloha. Režisér se jí drží a místo mytologie světa, důvodu útoku Marsu na Zemi, původu Ality a Novy se drží jen v ploché rovině akce, romance a debilních akčních her, které pokaždé zbytečně odvrací pozornost od perfektně promakaného světa lidí a cyborgů a to mě neskutečně sralo a jelikož se dvojky nedočkáme, otevřený konec si můžete nechat vysvětlit jedině mangou Bojový anděl, 390 kč za sešit, ehm. Jsou čtyři a opravdu nevím zda mě to natolik zajímá, abych vyhodil 1200 za kus papíru s obrázky. Nesnáším otevřené konce, netočte kurva filmy na půl, když nemáte tušení, jestli si na dvojku vyděláte.65%. ()

Scalpelexis

Dětské pozlátko, kterému k důstojnosti kvalitních sci-fi příběhů chybí hloubka, ucelený záběr a respekt tvůrců k postavám. Na první (i na ten druhý nebo stý) pohled svět Iron City je futuristicky malebný, mechanicky živý, plný nápadů a jeho piktoresknost ve mně budila mé kdysi dávné obrovské nadšení při budování jakýchkoliv stavebnic. Optimismus a radost Ality hřála na srdci, dobrosrdečné postavy v jejím okolí budily dojem klasického základu charakterů milé pohádky a objevování světa s Alitou nás diváky vodí zvědavě počátečním představováním scény. Skřípání se ale ozve nevděčně brzo. Šířka témat, žánrů, worldbuildingu či drobného filozofování je vskutku enormní, nicméně krom zmínky není cokoliv více rozvedeno a nikdy nám není dána šance se ponořit hlouběji, protože už tehdy nepříjemně drhneme o dno. Všechno je teskně naivní, což se nejvíce projeví na postavách. Jejich chování, smysl, směr a rozhodování je neskutečně dvourozměrné a jsou až na Alitu protivně šablonovité; sám jsem kroutil hlavu, jak je možné se k postavám chovat takhle nespravedlivě a bez sebemenšího citu. Všechny postavy mají svůj velmi plochý, průhledný, předvídatelný smysl a žádný "zvrat" nemá šanci překvapit ani nemluvné batole. Rád (mno, zas tak moc ne) bych se též zmínil o romantické lince, ale to bych se pak pochvalně musel o ní zmínit v jakémkoliv Rosamund Pilcher braku. Snažil jsem se to přejít a věnoval jsem se tomu lepšímu, ano, grafická stránka a choreografie soubojů. Na oba tyto prvky bylo soustředěno a propoceno hektolitry potu, protože tomu sám nemám co vytknout. Když se Alita porvala, vypadal to jako sakra efektní ohňostroj, po kterém jste lačnili o přídavek, i kdyby to byl jen zbytek omáčky. Nepopírám, že efekty v kombinaci s postavou Ality a pohledného světa měly šanci mě uchlácholit, ale konec mě zas naštěstí vyvedl z lehkého blouznění. Závěr mi totiž připomněl, že jsem se o mytologii nic nedozvěděl a protivná otevřenost (co dyby nám to vydělat mnógo a my natočit další supa dupa díl?) mi vyloženě leze na nervy. Odcházel jsem z kina s povzdechem. Chybí tomu pro mě inteligence pro dospělejší publikum a hlavně srdce pro jakkoliv starého diváka. ()

Jirka_Šč

Alita je po svém znovuzrození tabula rasa a pokud toto divák akceptuje, tak jedná a uvažuje přesně tak, jak by měla. Čili nemám námitky vůči ničemu a souhlasím s názorem F. Fuky, že se R. Rodriguez pochlapil a odvedl výbornou práci (F. Fuka to přesně takto neřekl, ale určitě chtěl). Prostředí je dokonalé, herci (bersekři) také. Takže co na tom, že to je popkornová zábava? I popkornová zábava se dá udělat dobře nebo blbě (dokonce jsem uvažoval nad 5*). ■ Jeden detail mi připadá cool a jeden mě zaujal: Motorka, na které Hugo jezdí, má tak dělané sedadlo, že dívka na klukovi vpodstatě leží - cool. Moment, kdy se Alita ptá: "Who is he?" - velmi mi to připomínalo obdobnou scénu v Romeo a Julie. Možná to tak i bylo zamýšleno a pak má i smysl povaha Ality, neboť je jako Julie podobně čistá. ■ Vzal jsem na to Prťata (10 let a 10 měsíců) a líbilo se jim. Jedna byla spokojená moc, druhá trochu míň, protože už viděla filmy, které "byly akčnější." ■ Po dalším vidění: Tvrdím, že autor hudby přepracoval A Time of Us ze Zefirelliho verze Romea a Julie z roku 1968. Kdyby se na to člověk zaměřil, možná by se našlo ještě víc styčných míst (scéna v kostele). ■ Úvaha: Díval jsem se na videa z natáčení a napadlo mě, že Alita je mnohem atraktivnější (ve tváři), než skutečná Rosa Salazar. Její velké oči se mi líbí. Což je zajímavé, protože se mi líbí něco, co se "v přírodě" reálně nevyskytuje. Napadá mě, že to je stejné, jako když vědci uměle prodloužili ocasní pera samečkům vlaštovek. Samičky se po nich mohli utlouct. Přitom by takový sameček v přírodě nepřežil. Nebo to samé, když u jiných druhů samečky pokusně obarvili barvami, které se u daného druhu nevyskytují. Samozřejmě ne každý pokus vyvolá nadšení u druhého pohlaví, podle mě ale občas živočichové nadšeně reagují na něco zcela nového (například, když se před mnoha tisíci lety poprvé objevila blondýnka). Oči Ality takový prvek jsou a tento film je vlastně prvním "živým testem", jak by lidé na něco takového reagovali. V neposlední řadě je Alita jako osobnost dost zajímavý charakter, protože v sobě spojuje dětskou naivitu s místy docela dost odvázaných nebo naopak silně soustředěným (cool) chováním. Přemýšlím, zda takováto kombinace povahy není podobně vzácná, jako její velké oči. ■ Měním na maximum. ()

Stanislaus

Alita je líbivě a svižně natočeným postapokalyptickým sci-fi, jež je zabalené v okázalém audiovizuálním hávu v čele s hlavní hrdinkou Alitou, která oplývá neskonalou lidskostí, odvahou a touhou poznat samu sebe. Na první pohled jde poznat, že za scénářem stál Cameron (silná ženská postava, lokace, některé repliky) - docela by mě zajímalo, jak by film vypadal, když by seděl i na režisérské stoličce a neuvázal se naplno Avatarům. Celkově jde o řádně akční podívanou, ve které si člověk není jistý tím, kdo je záporák, a kdo klaďas, a dokonce si své místo našla i hořkosladká romantická linie. Snímek, který je nutné vidět v kině, kam po právu patří - a rozhodně bych se nebránil dalším pokračováním, byl-li by k dispozici podobně kvalitní scénář, protože k tomu onen otevřený konec hodně vybízel. ()

rollman1

Za mě osobně hodně povedený kousek. Minimálně vizuálně film vyniká a kino tomu opravdu sluší. Po dlouhé době jsem byl i 3D a byl jsem až udiven jak to vypadalo dobře. Příběhově myslím minimálně v pohodě, i když se nejedná o bůhvíjaký scénář. Alita je každopádně dost sympatická postava a to i díky samotné herečce. Dvě hodiny utečou jak voda a snímek nestíhá vlastně nudit ani sekundu. Akce parádní, přehledná. Jen je škoda, že to svým způsobem nemělo uzavřený konec. Automaticky se počítá s dalšími díly, ale film stál 170 mega a tohle bude těžké dostat do výnosových čísel. Já osobně snímku přeji úspěch a minimálně dvojku bych rád viděl. 9/10 ()

BMW12

Tyhle sci-fi filmy mám rád. Tohle je příběh z roku 2563, kdy Ido nalezne zbytek Ality a vdechne jí život. A už sledujeme to úžasné dobrodružství, které Alita prožívá. Alita je hrozně roztomilá a určitě nejlepší postava filmu. Dobrej je i ten její kluk. Digitální efekty jsou parádní, stejně tak i režie a scénář. Doufám, že tenhle film vydělá dost peněz a že se dočkáme pokračování, když to skončilo tak otevřeně. Viděno v Cinema City Liberec 2D. ()

Pejpr

Klasické teenage sci-fi (Enderova hra, Ready Player One, atp.). Nic překvapujícího, dostal jsem to, co jsem očekával. V mladším věku si dokážu představit, že bych to ocenil víc. Konec je značně frustrující. Tvůrci zjevně počítali, že letos už vyjde Cyberpunk, ale ten, jak víme, vyjde až v roce 2077. ()

Darneth

Dvě hvězdy jen a pouze za vizuál. Mazácké, nikoli však překvapivé. Na Alitu jsem čekala bezmála deset let, bohužel snímek přišel už dosti se zpožděním do doby, kdy herní průmysl je na hony daleko a dokáže vyždímat mnohem více (např. virtuální realita atd). Ostatně počkejme si na blížící se Cyberpunk 2077. Navíc nejsem na panenky s očima přes půl xichtu. Další... ()

sharky

Vizuálně velmi povedené, dobře obsazené, má to šmrnc a drive, ale scenáristicky to místy dost pokulhává a vždycky, když se to rozjede, přijde nějaký strašný faul v podobě falešného patosu. navíc film skončí v nejlepším a asi se úplně nedá předpokládat, že ještě bude další díl. ()

honajz

Přebarvičkovaná a přeanimovaná omalovánka, která vykrádá něco z Death Race, něco z Blade Runnera, něco z Westworld a mnoha dalších, ode všeho něco, a kombinuje to s pedofilně vyhlížející postavičkou hlavní hrdinky, která má oči větší, než je zdrávo, asi aby bylo jasné, že to je původně podle japonského komiksu, a která zmydlí i nestvůry jako hora. Podle otevřeného konce očekávám, že Rodriguez chystá druhý díl "tam nahoře". A z kdysi hezké Jennifer Connelly je dnes asi díky dietám ošklivý babochlap s kobylím, kostnatým obličejem. ()

TheEvilTwin

Jeden z mála filmů, který mě před pár měsíci zaujal už z traileru, to se mi často nestává. Úvodní půlhodina filmu se věnuje seznámení s postavami a světem, který připomíná Ready player one, akorát v takové hezčí, kreativnější a barevnější verzi. Přiběh zaujme a vtáhne diváka už od začátku, protože prostředí je tak famózní a kreativní, jak dlouho v žádném filmu - od lovců odměn, propracovaných záporáků (každý v něčem výjimečný a odlišný) až po motorball soutěže, o kterých bych si klidně dokázal představit celý samostatný film. Největším tahounem Ality je ale samotná akce, u které jsem měl od prvního momentu husí kůži a celkové její zpracování a přehlednost bylo dechberoucí. Nedokážu ani popsat, jak intenzivní akční zážitek jsem v tomhle filmu cítil, jednoznačně nejlepší akce, co jsem kdy viděl. Originální jsou i titulky, které se zobrazovaly pod objektem, na který je zaostřena kamera, a i když mě to zpočátku překvapilo, tak se mi to četlo lépe a taky se díky tomu lépe vnímá samotný film. Závěrečná 20minutová akce byla úplně třešnička, u které jsem chtěl několikrát řvát a furt jsem se v sedačce vrtěl nervozitou a finalní scéna s náběhem na druhý díl bylo skvělé zakončení. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, ne-li úplně nejlepší. ()

HellFire

Jasně, má to svoje chyby, ale Alita a Waltz zachraňují celý film. Alita svým dokonalým ztvárněním (jak hereckým, tak CGI) a Waltz.... svou přítomností. Povedly se zejména bojové scény a i romantická linka nebyla špatná, až na mdlého klučinu. Co mi vyloženě chybělo, tak výraznější soundtrack, který by film pozvedl na vyšší úroveň. Na to, jaké srajdy Rodriguez poslední dobou točil, tak tohle se mu fakt povedlo. Zajímalo by mě, jaký podíl na tom má Cameron z pozice producenta. Mimochodem, Alita je skvělým příkladem toho, že muži umí psát silné ženské postavy, aniž by jejich snaha vyzněla příliš prvoplánově. ()

anderson

Režisér, ktorý svetu priniesol ultrazábavného a nekorektného DESPERADA spojil svoje sily s Cameronom a vyprodukoval popkornový mix pre tínedžerov. A keďže 80-roky sú už v nenávratne, do hry vstúpila počítačová animácia, roboti, anime, bojová akrobacia a aj nejaké to politicky hyperkorektné poučenie pre mládež. Napríklad, že láska k robotovi je absolútne normálna. Svetlé zajtrajšky nás neminú. (4.1.2021) ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů