Lúpež po taliansky

• Česko Prácička v Itálii (viac)

Zlodejíčka Charlieho práve prepustili z väzenia a už rozmýšľa nad ďalšou akciou. Vymyslí plán na krádež štyroch miliónov libier v zlate, ktoré sú dopravované do talianskeho Turína z Číny, a to všetko priamo pred očami mafie. Na svoju lúpež však potrebuje peniaze... (STV)

Tomigun

Neuvěřitelně nadhodnocený film. Zprvu zkoušíte absolutně vypnout veškeré logické myšlení a brát to jako hodně přestřelenou komedii. Jenže ani to vám nepomůže, než se film dostane k samotné loupeži uteče doslova věčnost a vy pořád čekáte na nějaký humor, na něco co odůvodní tento nesmyslný patos natažený přes polovinu stopáže. Hlavní hrdina kurevník toho nejvyššího řádu, dává dohromady nesmyslně velký tým na nesmyslně provedenou loupež století. Následuje samotné provedení loupeže (které opět nedává nejmenší logiku) s teamem analfabetu co by si bez našeho obšourníka nezavázali ani tkaničky u bot. Potom všichni naskočí do "mini" a následuje tak jediná světlá chvilka snímku. Při honičce (která teda opět nedává smysl) vzniklo několik zajímavých záběrů které definovali moderní způsob natáčení těchto scén. Dalším kladem jsou i některé hlášky, zajímavé exteriéry a použité vozy (hlavně první Lambo). Celkově si ale myslím, že film byl ve své době prostě jen propagandou Anglické rádoby nadřazenosti nad celým světem a účelné zesměšnění všech občanů Itálie jakožto nejhloupějších lidí vůbec. Někomu to může přijít vtipné ale je to spíše trapné. Za mě 35% ()

Mamutol

Remake z r.2003 jsem viděl, ale tohle je  bohužel docela nudný a hloupý originál. Honička v mini cooperech byla docela ucházející, ale závěr byl naprosto stupidní. Když totiž balancovali nad srázem, tak se nejdříve všichni na povel přemístili do předku autobusu, přestože měli ke zlatu někteří blízko a autobus byl v té chvíli vyvážený, tak mohli zlato postupně ihned přemisťovat do předku a autobus vyvažovat. Stalo se to, že se zlato samo začalo sešoupávat do zadku autobusu, což vzhledem k jeho váze mělo okamžitě způsobit pád do srázu. Co myslíte, že se stalo ... ()

carl.oesch

Musím říct, že po shlédnutí Italian jobu mi to připadalo slaboučké jako čajíček a mnohem méně zajímavé a zábavné než pozdější americké remake. To se nestává až zas tak často. Honičky poloamatérské a postradající (v rámci žánru) logiku, stejně jako vlastní děj. Takže pouze snad retro kvality filmu, ale jinak velké zklamání. Britové natočili řadu filmů, které provází nezasloužená pověst a tohle je jeden z nich. ()

FlegyCZ

K tomuhle filmu člověk nemůže být příliš kritický, mafiáni jsou spíš z nějakého komiksu než z reality a ani ostatní postavy nejsou nikterak zajímavé. Děj není nikterak složitý ani příliš napínavý a až na velké finále se tam vlastně nic moc neděje. Skoro by se dalo říci, že celý film je jen balast nabalený okolo ústřední honičky. Ale i přesto je to legenda. Spousta krásných klasických aut, útěk tří mini skrz Turín a hlavně scény natočené tak, že prostě sedli do aut a řídili. Žádný počítač, hromady výbuchů, zkrátka žádný hollywood. Respekt. ()

unclejack

Po zhliadnutí filmu Lúpež po taliansky od F. Garyho Greya som si spokojne bručal a hladkal svoje ego spomienkami na podarené naháňačky a Edwarda Nortona v úlohe záporáka. Po istom čase som s prekvapením zistil, že on je to vlastne remake a že v pôvodnom filme hrá úlohu Charlieho Crokera Michael Caine. Zobral som to teda ako výzvu na komparáciu a dostalo sa mi značnej odmeny - mladý Michael Caine je skvelý, Wahlberga tromfol na plnej čiare a jeho postava právom nezlezie z obrazovky. Za doprovodu podarenej hudby a so zdatným Noelom Cowardom ako sekundantom - najvtipnejšie momenty súvisia práve s jeho postavou Veľkého šéfa v tieni väznice, kde ovláda všetkých a všetko - nakrútil Peter Collinson výborný a vtipný akčný film. Nuž a tu je práve tá chyba - tým, že sa jedná o akčný film, nutne museli veci ako vykreslenie postáv alebo ich vzájomné spoznávanie sa ustúpiť do úzadia a ich miesto zabrali akčné naháňačky s Mini Cooperom a diery v zápletke. Tvorcovia sa to síce snažili napraviť občasným podpichovaním sa, ale stále im tu zostali hluché miesta - napr. mafoši a ich posadnutosť radlicou - ktoré filmu z môjho pohľadu uberajú jednu hviezdu. ()

MrKrahujec

Seznam filmů, které tenhle připomíná, by byl opravdu sáhodlouhý, takže jen velmi letmo: Určitě Melodie podzemí (s Jeanem Gabinem a Alainem Delonem), Velký šéf (s Belmondem, Bourvilem a Davidem Nivenem), Nenapravitelný (rovněž s Belmondem), tak trochu i Svatý rok (opět s Gabinem a s Briallym) a vlastně i Dvanáct křesel od Ilfa a Petrova (zfilmováno vícekrát), zkrátka všechny ty zlodějský komedie s nesmírně sympatickými zločinci, kterým se sice podaří "lup století", ale nakonec o něj stejně přijdou, protože krást se přece nemá!! Bohužel zrovna tenhle film mezi nimi stojí tak spíš uprostřed, balancující k té horší polovině (jak tohle nenapsat!!) ()

PTuranyi

Výborný film o lúpeži zlata, ktorý pripomína Dannyho jedenástku.. Takáto akcia si vyžaduje perfektný plán. Preto Charlie Croker tiež zorganizuje partičku na túto prácičku. Profesionálov je v nej síce pomenej, zato je s nimi viac zábavy. Najmä taký profesor Simon Peach stvárnený Benny Hillom má svoje slabé stránky. Našťastie má podporu bossa britskej mafie, pretože vodcovia talianskeho organizovaného zločinu sa na ich snahu nepozerajú s pochopením. Produkcia je dobrá, takže napriek veku nechýba filmu šarm a štýl s atmosférou konca 60-tych rokov a ešte k tomu všetkému je to zábavné. Herecky samozrejme dominuje Michael Caine a ostatní herci mu sekundujú na veľmi dobrej úrovni. ()

chaosteory

Stejně dobré a zábavné jako remake. Řekl bych, že tato britská verze je více komická a méně akční, scény typu "Měl si otevřít dveře, ne zničit auto" nebo při houpání nad propastí "Pánové, mám nápad" dobře výřily jinak ne moc záživný děj, naopak Mini loupež nepůsobý tak velkolepě, to ale způsobuje velká propast mezi dobou vzniku obou filmů. ()

adako

Toto je ďalší z prípadov keď je originál o x tried vyššie ako remake. Pointa je jednoduchá, oba filmy majú na ČSFD žánre Akční / Krimi / Thriller, originál však má navyše ešte aj Komédiu. A tam som zabral. Oba filmy sú strašne slabé akčno-krimi-thrillery, originál je však skvelá komédia. Skutočne som sa väčšinu filmu rehlil, hlavne pri tej mega naháňačke (a mega konci). Ďalší problém remaku - kdesi som o originále čítal že je to "naj anglickejší film ever", a asi to bude aj pravda. Je to aj jediný dôvod prečo hlavnú úlohu mali tri Mini-Coopre, jazdilo sa na Land-Roveri, a ešte aj ten autobus bol nejaký Bedford, samozrejme z Anglicka. Všetci sú patrioti ako repy, všetci majú silné prízvuky že by im človek z vedľajšej štvrte nerozumel. Alebo hláška "You're only supposed to blow the bloody doors off!". Všimnite si to "bloody", môže niekto iný ako brit ktorému koluje v žilách čaj povedať "bloody door" namiesto "fucking door"? (Nie, nemôže). Je to skrátka nářez. A predovšetkým uvidíte ako jedným bicyklom vyhodiť elektriku v celom Turíne. ()

luga

Příjemné dílko pro jeho barevnost, pěkné záběry, milou naivnost a poctivě odvedené automobilové honičky. Domnívám se, že se jednalo o nejdelší reklamu na Mini Cooper obalenou jakýmsi dějem. K nedostatkům je třeba být shovívavý, jinak to nelze dokoukat. Řekněme, že 75% je odpovídající hodnocení, více by nenáleželo. K opakovanému zhlédnutí nebude zřejmě důvod, ale jako připomenutí doby nedávné jistě zajímavé a pro někoho nostalgicky dojemné. ()

gizi

První polovina je takový normální rozjezd, pak už to začíná být dobrá zábava. Pěkná komedie na odlehčení všedních dnů. 80%, 26.5.2016. ()

Doffy

Příběh byl chvílemi nepřehledný a některé scény by potřebovaly trochu dovysvětlit a některé mi naopak přišly poměrně zbytečné. Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy, ale kvůli fenomenálně legendární finální honičce musím dát hvězdy čtyři. A ten konec - ten taky překvapil. ()

ado7

Nadupané autá, špinavá prácička, veľa peňazí, krásna žena... čo vám treba viac. Hlavný záporák síce nič-moc, ale Jasona Stathama mám celkom rád. Rýchly strhujúci dej a dve hodinky v kine, alebo pred TV utečú ako voda :o) ()

Choucas

Geniální a ve své době určitě velmi COOL :). Nicméně dnes to již nemá většinové populaci co nabídnout. A on to stejně pan Bridger myslel s Anglií dobře. První půlka opravdu super, druhá, jak jsem již zmínil, geniální, cool a úžasně zábavná. Otevřený konec s super nápadem kterej sme se bohužel nedozvěděli mně ovšem lehce naštval, čekal jsem něco jiného ale nakonec, proč ne, předvídatelně končících filmů je velká spousta. Nádherný Mini Coopery, Aston Martiny a vůbec všechny auta. Kdo má rád takový filmy, bude se velmi dobře bavit.. Remake tohoto filmu se nese jen v hrubých obrysech původního, což je skvělá věc, nedošlo k žádnému sprznění. Dobře sem se bavil a proto dávám 5 hvězdiček PS.: je mi líto všech krásných aut který zničily, ale v tý době holt nešlo o vyjímečný auta, tak to tolik nebolelo :( ()

Ardath

Klasika, která se dnes ocitá ve stínu remaku a kterou naplno docení snad už jen hrdí vlastníci Mini Cooperů či skalní fandové Michaela Cainea. Styl ovšem nevymizí nikdy a tahle komedie ho má. ()

doom.cz

pokud tenhle film nebudete brát vážně, tak se zasmějete. ale běda u něj myslet... děj sice občas zaskřípe, ale dá se to odpustit. hlavní hrdinové jsou roztomile praštění, anglický přízvuk je geniální. a třešínkou na dortu je trochu WTF závěr. takže vypněte mozek a bavte se ()

Carney

Jeden z mála případů, kdy je remake lepší než původní film. Větší přiblblost s prostoduchými vtípky jsem dlouho neviděl, očekával jsem napínavý film s geniální loupeží, ale viděl jsem pitomou taškařici. Jedna hvězda za Bennyho Hilla. ()

kratajirka

Legendární scéna s Lambo Miurou! Skvělý Michael Caine. Ten film má pořádný švih i v 21. století. Honičky s MiniCoopry? Boží .... :D ()