Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

hellstruck

Příběh reportérky, která napíše článek, v němž odhaluje tajnou agentku CIA a protože odmítne uvést svůj zdroj, musí jít do vazby.. Můj první dojem byl opravdu velice mylný-"To to bude celou dobu o nějakým odtajnění vládní agentky? Tak to bude fakt "zajímavý"(ironicky myšleno)", ale ono to zajímavé opravdu bylo. Z nevýrazného námětu se brzy vyklube napínavé (bojím se říct "strhující") drama o nepochopitelně zásadové novinářce. Pro mě její chování bylo opravdu nepochopitelné a to do posledního momentu. Přestože to Kate Beckinsale zahrála opravdu na jedničku, její postava mi šíleně lezla tím svým rozhodnutím na nervy. Za celé to trápení to nestálo. Jako inteligentní drama se to bohužel jen tváří, protože je to celé poskládané více méně jen z logických chyb. Ale přesto, že to tak je, nenudila jsem se ani minutu a film můžu vřele doporučit.. Mimochodem,Alan Alda podal zase jednou nejsympatičtější výkon. ()

Kaka

Scénáristicky vypiplané, tématicky naléhavé a herecky grandiózně velkorysé. Backinsale, Dillon, Alda apod. - vyzdvihují tohle soudní drama o stupeň výš, ač to na první dojem díky komornímu feelingu a skromnému marketingu vypadá na ryzí průměr. Ale je to přesně jeden z filmů, který nemá tendenci být velký, ale o velkém vcelku obratně pojednává. ()

Krouťák

Dvěma slovy :Precizní drama.... Kate Beckinsale mě mile překvapila a to tím, jak přesvědčivě dokázala zahrát někoho, kdo tak silně bojuje se sebou samým. Dostát slibu mlčenlivosti, nebo vyhovět zvláštnímu žalobci ? Ztratit rodinu a svobodu, nebo zradit své zásady a zničit tím někomu život ? Je to obrovský vnitřní boj a dle mého se režisérovi i hercům povedlo vytvořit perfektní film, který Vás donutí přemýšlet nad tím, co by jste v takové situaci dělali právě Vy. Tohle výtečné '' pokoukání '' ve mně vyvolalo silné emoce a tak tomu má u filmu přece být... Na závěr mohu jen doufat, že se Rod Lurie vydá cestou, po které má našlápnuto a v budoucnu mě zas něčím odrovná. ()

Falko

Zaujimavy scenar, divak musi mat hlavne trpezlivost, kym zisti, preco ani za svet nechcela novinarka prezradit totoznost informatora a za to musela tvrdo zaplatit. Hlavne na konci je to na zamyslenie. Velmi dobre herecke obsadenie, aj kvoli hercom sa oplati tento thriller vidiet. Reziser Rod Lurie nema vo svojej filmografii vela filmov, avsak z tych najznamejsich by som spomenul napriklad politicky thriller KANDIDATI (2000) s Garym Oldmanom, väzensku dramu s Robertom Redfordom POSLEDNA PEVNOST (2001) alebo sportovu dramu REPORTER V RINGU (2007) so Samuelom L. Jacksonom. __________ Kate Beckinsale - (Rachel Armstrong) +++ Matt Dillon - (Patton Dubois) +++ Angela Bassett - (Bonnie Benjamin) +++ Alan Alda - (Albert Burnside) +++ Vera Farmiga - (Erica Van Doren) +++ David Schwimmer - (Ray Armstrong) +++ Courtney B. Vance - (Agent O'Hara) +++ Rod Lurie - (Larry) +++ Produkcia: Rod Lurie +++ ()

castor

„Muž může mít dobrý život, být uznávaný, přispívat na charitu. Na konci ale počet lidí, kteří přijdou na jeho pohřeb, většinou závisí na počasí. - A počasí se změnilo.“ Dosti ošemetnou látku si vzal pod svá křídla režisér a scénárista Rod Lurie, který se opřel do vládních kruhů a po několika ne zrovna jistých filmech se konečně našel. Drama podpořené silným scénářem a nadprůměrnou hereckou sestavou (standardně velmi dobří Matt Dillon a Alan Alda, překvapivě velmi dobrá Kate Beckinsale) neklouže jen po povrchu, ale solidně se zavrtává do palčivých otázek mediální zásadovosti i senzacechtivosti, která paradoxně vyústí v bezvýchodnou situaci.. Mnohé se dalo řešit jinak, přesto tu máme inteligentní „dilema“ snímek, ve kterém prostřednictvím ambiciózní novinářky po celou stopáž vyčkáváme na pointu – a ta rozhodně nezklame!! ()

viperblade

Nothing But the Truth je dalším filmem, do kterého jsem šel, aniž bych o něm něco věděl. Teda, věděl jsem pouze to, že v hlavní roli je Kate. A po skončení tohoto vynikající snímku musím říct, že pokud jsem do teď bral Kate jen jako ozdobu, ač sebehezčí, tak mi dokázala, že fakt umí. Když si to vezmete kolem a kolem, tak zjistíte, že v tomhle filmu záleží na tom, jak moc uvěříte Kate tu novinářku, která chrání svůj zdroj. Já jí to uvěřil a možná proto se mi tento snímek tak líbil. Máme tu hned několik témat - novináři vs. spravedlnost, pak taky osobní témata (u postavy Rachel matka vs. novinářka). Tento snímek mě překvapil a to fakt mile. Hlavně obsazením - Farmiga skvělá, Dillon byl parádní hajzl a Alda zase advokát. Jediný, kdo mi tam nepasoval, byl Schwimmer. Nevím proč, ale tady byl nijaký. Ve všech scénách jsem neviděl manžela Rachel, ale Davida, jak se snaží odříkat text a rychle vypadnout. Co mě nejvíc dostalo, byl samozřejmě závěr a odhalení zdroje. To totiž dalo už takhle silnému snímku další, zcela silnější stránku. Ano, zamávalo to se mnou. Protože když jsem tak uvažoval po skončení filmu, tak jsou činy Rachel daleko jasnější, stejně jako důvod, proč opravdu nemohla porušit důvěru a prozradit zdroj. Tento film můžu doporučit každému, kdo by se chtěl podívat na nějaké hodně solidní drama a plus se přesvědčit o tom, že Kate Beckinsale opravdu není jen velice pěkná ozdoba filmů. ()

*CARNIFEX*

Na tak závažnú tému, kedy si tvorcovia tohto filmu zobrali na paškál ohrozenie bezpečnosti amerického národa, nie veľmi vydarený snímok, ktorý by mal vyvolať nejaký mimoriadny pocit úzkosti, sklamania či zadosťučinenia zato, že jedna z novinárok obetuje vlastný život aby ochránia identitu svojho informátora. Určite si väčšina spomína na film "Pár správnych chlapov", ktorý mal na rozdiel od tohto filmu hĺbku a vážnosť. Divák miestami doslova prepadal pocitom, akoby sedel v súdnej sieni, či bol samotným "Tomom". A tu? Tu sa o tom debatuje takmer bez emócií, akoby rozoberali recept na nejakú oškvarkovú pomazánku. Za ďalšie, celkom nerozumiem tomu, o čom to tu "chlebodarca čsfd" píše. Právničina tu z 3/4 snímku nedostáva žiadny priestor. V samotnej súdnej sieni sa divák z celkovej stopáže ocitá maximálne 5 minút. Žiadne právnické kľučky ani nič podobné. Nebyť toho prekvapivého rozuzlenia, ktoré z časti napravilo reputáciu tohto snímku, neboli by to ani priemerné tri. ()

Davies182

Vynikající. Z Kate Beckinsale se po mírně podivných začátcích v akčních filmech a nahánění upírů stává plnohodnotná herečka, která svůj um jen tak snadno neschová (nehledě na to, že je rok od roku krásnější). V tomto napínavém dialogovém dramatu hraje tak přesvědčivě, až jsem ke konci kroutil hlavou nad tím, jestli jí ztráta budované novinářské kariéry a ideálního rodinného života za nezvěřejnění jména informátora opravdu stojí. Odkud všechno to odhodlání? Tady dokonce i umírají lidé! Zdravý člověk přeci neriskuje celý svůj život, může-li v tomto případě odpovědnost svalit na někoho jiného! Zdrcující smutná pravda, ale pravda (národní bezpečnost také má svou váhu, a člověk prozrazujicí citlivé informace by opravdu měl být soudně stíhán). Proč se tedy hereččina hrdinka chová tak hloupě iracionálně? Pozor: odzbrojujících posledních pár minut dokáže po tomto přemítání při finální gradaci snímku vyvést z omylu tak překvapivě, jako sladká brusinková omáčka na talíři se svíčkovou. Za sebe mohu říci, že se mi nikdy nestalo, aby mě tak dlouho mrazilo při sledování konce filmu. Ta intenzivní minuta nepříjemného pocitu, která se dostavila s nečekaným rozuzlením, ve mně bude doznívat ještě minimálně... dlouho. ()

petero

Páčila sa mi myšlienka ako si človek dokáže stáť za svojím i keď sa postupne ostatný obracajú proti. Dobre obsadená a dobre zahraná dráma nie len pre fanúšikov Kate Beckinsale, napríklad Matt Dillon tieto nevďačné úlohy zvláda perfektne, s peknou pointou na záver. ()

gogo76

K.Beckinsale predvádza jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov, možno aj preto, že je čo hrať. A ak navyše máte po boku tak presvedčivého herca akým je A.Alda, tak to je radosť. V. Farmiga ma už nieviem po koľký krát v priebehu roka presvedčila, že má neuveriteľne dobré našliapnuté na jednu z najobsadzovanejších herečiek. Príbeh je v podstate jednoduchý a prevažná väčšina bude so mnou súhlasiť, že by sa zachovali podobne ako hlavná hrdinka. Až do samého záveru som pevne stál za jej rozhodnutím, ale zrazu prišlo odhalenie a ja som zneistel, pretože čo by sa asi tak mohlo po zverejnení zdroja stať? Súd by celú túto záležitosť mohol v sekunde uzavrieť a obžalovanú prepustiť. Trošku lacná a nepresvedčivá bodka, za inak výborným filmom. 80%. ()

Xmilden

Člověk se musí někdy prokousat hromadou blbostí aby mohl po čase ocenit i poctivou filmařinu. Věřte nebo ne, ale já si při sledování tohoto novinářského dramatu opravdu vzpomněl na Reportéra v ringu a teď jsem zjistil že režisér je tentýž :) Nic než pravda je na oko skromný příběh o novinářce, kterou se snaží zlomit vláda potažmo žalobce (skvělý Matt Dilon). Trošku jsem s obavami přistupoval k první opravdové roli Kate Beckinsale, ale podobně jako dokázala Angelina Jolie zazářit pod dobrým řežisérským vedením, povedlo se to i Kate. Závěr mě zaskočil, takže člověk okamžitě pochopí, proč všechna ta příkoří musela Kate trpělivě snášet. ()

cheyene

Soudní dramata mám rád, ale tohle řadím spíš mezi ta slabší. Námět je sice zajímavý, ale jeho odvyprávění nedokázalo udržet moji pozornost po celou dobu filmu. ()

Shakers

Dosť dobrá politická dráma. Herecký perfektné obsadené a zahrané, ale predovšetkým perfektne napísané a zrežírované, kde divák stále čaká na postupné odhadovanie deja. Začiatok sa síce ťažšie rozbieha, ale keď sa film rozbehne tak konečne stojí za to. Rovnako tak ako záver filmu, ktorý fakt prekvapí. Nothing But the Truth je film, ktorý ocenia a ktorý si vychutnajú len diváci, ktorý majú radi tento žáner, pretože obyčajný divák moc na politické drámy nie je. Rovnako ako ja. 70% - 3* ()

lamps

Člověk by si měl stát za svým. Maminky nám to sice vtloukají do hlavy již odmala, ale teprve po boku věrné a urputné reportérky Kate Beckinsale máme možnost odkrýt pravý význam téhle prosté věty. Poctivé soudní drama, které svým průběhem možná nijak neohromí a nezůstane v paměti, ale díky výborným hercům se na něj krásně kouká a zásluhou perfektně vymyšlené pointy natolik překvapí, že na něj zaručeně nezapomeneme. A Kate to navíc náramně sluší. :-) 80% ()

Madsbender

Vôbec nie slzopudná, civilná novinárska dráma s uveriteľnými výkonmi veľkých hviezd v malom filme o tom, ako ľahko je možné stratiť slobodu. O ústavných zákonoch, ktoré nemyslia na všetko, o orgánoch, ktoré zabúdajú na ľudí tam dole. O záludnej zdanlivej demokracii, o nedomyslenom systéme, o absencii jasne stanovených pravidiel, o chýbajúcej etike a morálke. O ctižiadostivých novinároch bez chrbtovej kosti a o štátnych úradníkoch, ktorí fungujú ako mlynček na mäso Mladá, hrdá ambiciózna novinárka Rachel Armstrong je symbolom boja do poslednej chvíle, zdanlivým mementom obhajoby pochybných ideálov mediálneho biznisu, konfrontovaného so zodpovednosťou za vlastné činy. Možno drsné, chladné, emočne neprístupné (s výnimkou záveru, ktorý je akoby z iného filmu a oslabuje silu výpovednej hodnoty a spoločenskej dôležitosti) - prosto presne také, aké by to malo byť. Perfektná kamera a minimalistická hudba. Jeden z posledných poctivých filmov na tému vnútroštátnej politiky, ktorá sa týka nás všetkých bez ohľadu na čas a miesto. Bez príkras a bez nadbytočných prvkov, jednoducho nič než pravda. 80% ()

Aky

Pěkně vystavěné drama kolem novinářské etiky, které trpí jedině tím, že promlouvá a prohlašuje po americku vzletně, čímž se stává trošku méně věrohodné. Necelé 4*. ()

sochoking

Ježišmariá, Tým koncom to úplne posrali! A najlepšie by úplne bolo, keby zdroj nevišiel najavo vôbec. Takto som sa musel jednej * vzdať :( A ešte jedna vec; nech som sa snažil ako len vedel, stále mi tam pobehoval Ross Geller! ()

Šakal

Co vše je člověk schopen obětovat, aby neprozradil svůj zdroj.... ikdyž díky úplnému závěru se divák dozvídá, jak to doopravdy s tou "obětí " bylo a tato skutečnost snímek v mých očích sráží! Hlavní hrdinka vlastně nebojuje za tu osobu, ona bojuje za sebe samu, protože ji ( vzhledem k okolnostem ) nic jiného nezbývá. S tím bych problém neměl, pokud by tvůrci celou dobu snímek nebudovali právě na tomto faktu, aby to v úplném závěru ( překvapivým ) " dovětkem " pohřbili.¨Nothing but the truth je silný příběh s výbornÿmi hereckými výkony, což v případě Dillona, Farmigy či Aldy nepřekvapí, ale co jistě potěší je velice sympatický ( uvěřitelný) výkon Kate Beckinsale v roli reportérky Rachel Armstrong. ()