Cizinec s násilnickou minulostí se během světové hospodářské krize vydává ve státě Iowa za kazatele a shromáždí farmáře, aby zahájili stávku. (Netflix)

TV spot 2

Mirek.Soukup

Drsný seriál z drsné doby, plný drsných mužů a krásných žen, z nichž některo si z drsností nezadají ani náhodou! AppleCore se zde zmínil o drsných Peaky Blinders a já s ním musím souhlasit. Seriál vás vtáhne spoustou krvavých přestřelek, ale i dějových zvratů i když bratrský vztan hlavních hrdinů mi byl jasný prakticky ox začátku. Fakt je na co se dívat! ()

AppleCore

Pro fanoušky Peaky Blinders nutná povinnost, která ačkoliv ani z daleka tak nechytne, rozhodně skrze hutný násilí, slušný výkony, fajn soundtrack a dobrej vizuál nabídne víc než adekvátní náhradu v době čekání na další řadu – i když to ve výsledku tolik podobný není. Nenechte se odradit kritikou na „rottentomatoes“ a jděte do toho! ()

OG_Swifty

Musim hned na uvod poznamenat, ze po shlednuti Damnation divak spokojeny nebude. Neni to vsak vinou serialu samotneho, nybrz Netflixu a jeho tvurcu - koncem serialu se totiz dockame typickeho cliffhangeru, ktery uz zustane navzdy nevysvetlen, jelikoz pokracovani Netflix nadobro zrusil. Serial s nadechem komunisticky ideologie pojednava o souboji mezi chudymi farmari a bohatymi prumyslniky (vlastne jen jednim). Hlavni hrdina, nejakej kazatel, je docela nymand a jeho manzelka na me pusobila spis jako presvedciva svine a agitatorka nez jako podporujici zena, ale dalo se to snyst. Logan je z ty squadry asi nejlepsi, i kdyz jeho romanek s negrici taky nijak zvlast neoslnil. Mihne se tam spousta dalsich postav, jejichz osud je zaverem nejisty, ale vicemene vsechno jsou neznamy hlavy - nekteri dokonce pusobi i presvedcive. Asi bych to i doporucil, kdyby to nezustalo otevreny jak prdel.. ()

Gogo333

Docela mě překvapilo jak Logan Marshall-Green vypadá trochu jak Tom Hardy a Dan Donohue jako Conan O'Brien. Dva bratři, jeden předstírá, že je kněz a pomáhá farmářům se stávkou za lepší peníze, druhý je na straně obchodníků a snaží se překazit stávku a vůbec mu nevadí ušpinit si ruce. Nakonec se musí oba spojit a postavit se černé legii, která chce všechny postřílet a ovládnout město. První polovina je trochu nudnější i když pár momentů se tam najde, ale druhá polovina se rozjede a střílečka střídá střílečku, když se do všeho zamotá černá legie. Ze známých tváří potěšil Christopher Heyerdahl, bohužel se moc nepředvedl a jeho role v HoW je nepřekonána, a Zach McGowan, který byl perfektní v Black Sails, ten tu moc prostoru nemá a jeho postava je docela nudná, takže taky žádná sláva. Celkově mě seriál moc nezaujal, postavy a jejich chování bylo občas na pěst a tak zrušení po první sérii vůbec nemrzí, i když byl konec otevřený. ()

Necrotongue

O seriálu jsem se dozvěděl díky yvoně, takže jsem čekal solidní podívanou, a tu jsem i dostal. K celému seriálu jsem měl jen pár nepříliš podstatných připomínek, jinak jsem byl velice spokojen. Američani mě příliš neberou, ale k období prohibice a hospodářské krize jsem si vytvořil hezký vztah, protože filmy a seriály, které tuto dobu popisují, nejsou většinou patetické, neopěvují patriotismus, ale zato mívají kvalitní příběh. 4*+ ()

• Kulomet, z něhož střílejí členové Černé ligy, je Browning M1919, který se za 2. světové války montoval zejména do tanků, ale používala jej i pěchota jako těžký kulomet. Jednalo se o velmi spolehlivou zbraň použitelnou prakticky na všech bojištích včetně pouští a džunglí. (Necrotongue)