Ebenezer Scrooge (Jim Carrey) začne Vianoce svojou zvyčajnou lakomeckou neúctivosťou, šteká na svojho verného úradníka (Gary Oldman) a veselého synovca (Colin Firth). Keď mu však traja duchovia minulých, terajších a budúcich Vianoc odhalia pravdu, ktorú starý Scrooge nechce vidieť, musí otvoriť svoje srdce a odčiniť roky zlých skutkov, kým nebude neskoro. (Disney+)

Rathalos

Robert Zemeckis je perfektny reziser a samozrejme aj tato animovana vianocna zalezitost je na vysokej urovni s krasnym pribehom,clovek sa pri sledovani zamysli a usmeje...:-) ()

kobliha odpad!

Možno keby som to videl v IMAX 3D. Ale v TV úplná zbytočnosť, 90 minút utrpenia. Ešte že mám na telefóne 9GAG ktorý mi to pomáhal pretrpieť. ()

muskcz

Tak jsem zase po nějaké době zašel do IMAXu a až na předražené vstupné a ticho vyplňující brebtání nudících se cizinců, kteří nerozuměli českému dabingu (!), jsem byl příjemně překvapen. Kouzelné zpracování dickensovské klasiky, umocněné záplavou 3D efektů, se Zemeckisovi opravdu povedlo a myslím, že ani sám Mr. Dickens by adaptací své novely nepohrdl. Jen by mě zajímalo, jestli nápadná podobnost s knižními ilustracemi italského malíře Roberta Innocentiho je čistě shoda náhod, inspirace stylem nebo obyčejná vykrádačka. ()

Narayan

Jednoduchý příběh, vyplněný spoustou efektivní vaty. To je ve zkratce charakteristika filmu. Efektní průlety a podobné scény sice ve 3D vypadají hezky, ale příběh prakticky nikam neposouvají a při několikerém opakování už působí dost nadbytečně. Líbila se mi naopak místy až hororová atmosféra...a duch věcí budoucích...sympaťák...narozdíl od těch zbylých dvou. Pro pokus o navození vánoční atmosféry je to ale každopádně dobrý film. A takovej nicotnej poznatek na závěr, nějak jsem nebyl schopnej soucítit s chudou rodinou, která musela na Vánoce večeřet "jen" obrovskou pečenou husu, místo tradičního krocana. Čekal jsem, že vytáhnou kůrky od chleba, a budou se litovat, ale kdepak, na stole se jim válí obří pečená drůbež, a jim je to málo. To prostě nepůsobilo moc dobře :) ()

Torgal

Tomuto filmu sa nijak nepodarilo vtiahnuť ma do deja. Orientácia na 3D kiná je z celého filmu dosť cítiť, ja som ho ale videl v 2D a pôsobilo to na mňa (mierne) kontraproduktívne. Neprirodzene veľa sa poletovalo vzduchom, kamera lietala všade možne, ale pri sledovaní na klasickej obrazovke to moc nefungovalo. Príbeh je klasika o premene držgroša na filantropa a ničím extra nezaujme, animácia je síce na úrovni, no tento filmársky štýl ide mimo mňa. Dojmy mám proste také nijaké. Nebola to nuda, ale nič som si z toho filmu neodniesol (snáď len to, že Tiny Tim z Futuramy je inšpirovaný postavou z Dickensovej knihy). Btw, neviem pre koho je tento film určený, deti sa pri ňom budú báť a dospelých zas odradí schematickosť a rozprávkovosť deja. 6/10 ()

cogi

Jim Carreyho moc nemusím, ale v tomhle podání mi nevadil, naopak, sedla mu tahle role (ještě například Grinch), není to jen nějaká splácanina, po grafické stránce nádhera, velice doporučuji ()

Haide

Lituji dnešní děti... Ošklivá animace a dlouhé scény "pro 3D", které zoufale nudí. Z krátké pohádky se nám stal celovečerní film, který ztratil svou původní lehkost i poetičnost. Kdybych neviděla Mickey's Christmas Carol , možná bych přemýšlela nad ***, ale takhle je z toho pro mne pouze jedno velké zklamání. Dvě hvězdy jsou za klasicky krásný příběh, který (díky Bohu) snad nelze pokazit. ()

Rasle

To čo som od tohto filmu očakával sa nakoniec nekonalo. Dokonca by som to nedoporučoval ani mladoletým divákom kvôli hororovím scénam a ťažko by potom zaspávali. Dej filmu je dosť predvídateľný no zasa výborne spracovaný charakter hlavnej postavy a po grafickej stránke tiež. Jim Carrey bol správna voľba. A preto hodnotím tak ako hodnotím, možno po ďalšom zhliadnutí dám o hviezdičku viac :). ()

bif

Naprosto úžasná a úchvatně natočená vánoční pohádka s dokonalou atmosférou, do tohoto snímku jsem se beze zbytku zamiloval. ()

Mr.FreeZer

Skvělá vánoční pohádka podložená krásnými detaily v počasí a v okolí Londýna. Postava Jima Carreyho je parádně udělaná a také dobře zahraná. Já jsem spokojen. Jinak snímek pro docela odvážné děti. ()

salamandrr

Vizuální stránka je bez diskuze jedna z nejlepších animací jaké jsem kdy viděl a animáčů mám za sebou spoustu. Pokud jde o příběh, tak jde o klasiku akorát je nacpaná do animovaného hávu. nevím asi by se mi nelíbila ani původní verze, takže i tohle je jen pro děti. Všeobecně ty Zemeckisovi animáče stojí za prd, jedinou vyjímkou byl králík Roger ()

frbulka

Musím uznat, že příběh má ohromnou sílu a v době, kdy se většina materiálních jistot zdá víc a víc nejistých, kdy lidé brečí nad svou situací, kdy vzpomínají na staré dobré časy - a to trochu zkresleně, kdy si stěžují na seškrtávání platů, přitom ale mají na to, aby si každý den zašli na oběd, večer si zatopili, oblékli slušně sebe i své děti, přečetli si knížku či pustili televizi...v této době je takových příběhů strašně potřeba. Abychom zase spadli na zem. Vánoční koleda mi do duše (přiznávám, někdy vydřigrošské) vpustila takový zvláštní klid a mír...mír Vánoc. ()

Porp

Kedysi som mal detskú knižku s Disneyho postavičkami, ktorá obsahovala rôzne príbehy. Jedným z nich bola aj Vianočná koleda. Dodnes mi v pamäti utkveli traja duchovia a disneyho strýko Držgrož ako Ebenezer Scrooge. Preto som bol zvedavý najmä na nich, a taktiež na ducha Jacoba Marleyho, zosnulého Scroogeovho spoločníka. Zostal som príjemne prekvapený a ani lietajúca kamera, ktorej som sa najviac obával deju nejako zvlášť neublížila. ()

Kingjiri

Moc jsem nečekal, takže mi ani tolik nevadí, že jsem příliš nedostal. Zkounul jsem hlavně kvůli Carreymu v hlavní roli a Zemeckisově režii. Jenže - nevim, kam se podělo 200 mega z rozpočtu, protože technická stránka nijak dechberoucí nebyla. A z hlediska příběhu vzniknul takovej kočkopes. Třeba temně laděná atmosféra byla dost slušná (občas jí ale paradoxně narušil nějakej ten infantilní duch), ale klasická konstrukce pohádky mě jako dospělýho diváka uplně nepobavila a i přes střídmou stopáž jsem se občas nudil. Ve výsledku tak bude dětem chybět víc srandy a dospělákovi zase víc vážnosti. Takovej lepší průměr, třetí silnější hvězda za atmosféru. ()

chrispe

Vánoční příběh, o kterém jen málokdo neslyšel a který je už x-krát natočen a jehož kostra je xxx-krtá zneužita v kdejakém (i pochybném) snímku. Tady to hodili do animace a nechali klasiku žít. A mně se to moc nelíbilo, ale já se musím přiznat, že mě moc v tomto případě ta klasika nebere... hlavně jsem čekala, že mě to vánočně strhne a tak jsem na to poctivě čekala v TV, ale nic. Pro mě trochu bez atmosféry. Tak třeba příští vánoce to bude vidět jinak. ;) Ještě tomu šanci určitě dám. /// 14.12.2020 Stále to není film, ke kterému si o vánocích sednu a užiju si ho. Ale s těma dvouma hvězdičkama jsem nejspíš přeci jen přísná. Takže zvyšuju o jednu. ;) ()

Ozzy2

Typický Vánoční film.Chytilo mě to u srdce,chvílemi horror a chvílemi se mi draly slzy do očí.To hodnocení tady mi přijde naprosto nehorázné. ()

Biopler

Hodne temná rozprávka, ktorá sa po veľkú časť stopáže ani nevymaní z tmavých farieb. Krásny príbeh s jasným posolstvom. Škoda len, že nám Ebenezerova minulosť nie je o čosi viac jasnejšia. Lepšie by sa dalo pochopiť jeho správanie či charakter, pre posolstvo to však nie je až tak nevyhnutné. Animácia nádherná, dychberúca. Užíval som si to až na prepálený disneyovský blázinec počas naháňačiek v druhej polke. ()

geek.ondra

Nemám slov. Dokonalá adaptace Dickensovy Vánoční koledy s brilantní atmosférou a skvělým Carreym. A i když půjdu proti většině tak říkám že pro mne je to jeden z nejlepších vánočních filmů vůbec. Zemeckise nesnáším ale tady se mi zkrátka trefil do srdíčka. 9/10 ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (viac)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)