Ebenezer Scrooge (Jim Carrey) začne Vianoce svojou zvyčajnou lakomeckou neúctivosťou, šteká na svojho verného úradníka (Gary Oldman) a veselého synovca (Colin Firth). Keď mu však traja duchovia minulých, terajších a budúcich Vianoc odhalia pravdu, ktorú starý Scrooge nechce vidieť, musí otvoriť svoje srdce a odčiniť roky zlých skutkov, kým nebude neskoro. (Disney+)

Pavelos

Bohužel lehké rozčarování:-( Jelikož jsem knihu nečetl a příběh neznal, tak mě trochu zklamal samotný název.. Já se totiž strašně těšil na pořádnou načančanou vánoční jízdu a ta bohužel nebyla.. Tento snímek pro mě rozhodně není určen na vánoční svátky.. Vše to bylo až moc ponuré a chvílemi velice depresivní.. To je k příběhu vše, ale co se samotného zpracování týká, tak to byla luxusně odvedená práce.. Chvílemi jsem si nebyl jistý, jestli je to vůbec animovaný nebo je to hraný.. ()

Dejvi21

Vánoční koledu beru jako neoddělitelnou součást Vánoc. Navodí krásnou atmosféru, připomene význam Vánoc a trochu nám pohrozí, abychom se chovali slušně i během roku. Příběh byl slušně zachován a záběry na Londýn byly úžasné. Ani animace, která mi dělá často problém, tentokrát nerušila. ()

Yokolobuna

Můj oblíbenec Jim Carrey a Vánoční film prostě nejde dokupy... Grinch je podle mě kakanec největšího rázu a ani Vánoční koleda není žádný trhák a chvilkami se člověk pěkně ponudí. Hektolitry scén, kde se někdo chechtá poté lezou na nervy. Ale co je to pohádka a jakás takás atmosféra tam je. ()

JK-Stinger

V 3D by to možná bylo fajn, ale pořád je to "jen" o pěkném vizuálu, kde příběhová složka někde pozadu hlasitě sípe. Vůbec mi tohle dílo nepřišlo vánočně, spíš taková lehce hororová propagace 3D technologie. Asi nikdy víc. ()

Eterninox

Zemeckisova Koleda mohla být výborným vánočním animákem pro dospělejší publikum. Dickensovu společenskou satiru zpracovává bez přílišné eufemizace a zjednodušování, a mimojiné díky pěknému audiovizuálu si většinu času udržuje správně tíživou atmosféru. Velmi sympaticky na mě působilo také zachování původního jazyka originálu (oproti dnes běžné konverzi starší angličtiny do moderní američtiny). Pak ale přicházejí scény, ve kterých hlavní hrdina někam samoúčelně akčně letí, padá nebo utíká, a celé je to velmi inteligentně doprovázeno výlučně jeho "uáááááááá"-ním. Takových momentů je ve filmu asi desetkrát tolik, než by mi přišlo vhodné i pro běžný rodinný animák. To ve výsledku nejenže mohutně degraduje celou sociálně-kulturní pointu, ale také dělá Ebeneezerův mentální vývoj, který by měl být pro příběh naprosto ústřední, o to méně uvěřitelným. 60% ()

kamil.i

Vianočná koleda mohlo byť v kine vynikajúce 3D, no nám ostatným, ktorí sme ju videli v televízii alebo na DVD ponúkne len niekoľkokrát obohraný príbeh vypĺňajúci hluché miesta kvantom trikových sekvencií... ale na Vianoce o hviezdičku viac. ()

Lilloos

Z každého záběru dýchá patřičná atmosféra, ať už vánoční, dojemná či strašidelná, emocím se tedy ubránit nelze. Animace je naprosto úžasná a pamatuju si, že v kině na mě především ty poletující scény udělaly neskutečný dojem. To samé platí i o posledním duchovi, který je maximálně působivý a i dnes mi z jeho strašlivých stínů šel mráz po zádech. Plus asi dva bafáky, takže to bez váhání beru jako regulerní horor. ()

Kiedes

V imaxu je to prostě bomba! Spousta těch nejlepších létajících scén, při kterých se vám motá hlava, spousta kouzelných scenérií a uliček. Čekal jsem trochu víc "akční" pohádku a dočkal jsem se skoro hororu! Na tohle děti prostě nemůžou a jestli půjdou, tak třeba z třetího ducha( 3D prstenový přízrak!) se budou pochcávat po zbytek dětství. Takže je to pohádka pro dospělé, ze které na vás mocně dýchá hřejivé kouzlo vánoc. ()

Money_too

Povedená pohádka s prvky hororu... Ve 3D je zážitek určitě silnější,já bohužel tu čest neměl...Musím pochválit grafiku,která je vskutku výborná, ale co je nejdůležitější: Dětem se to líbí! Enjoy it ()

LordBeeDoO

I když asi hlavním cílem tohoto filmu bylo v divácích vzbudit nějakou vánoční atmosféru, tak se mu to bohužel nedaří. Protože nejsem detailně seznámem s přílohou, nemůžu těžko posoudit jak moc dickensovské nebo nedickensovské je toto dílo. Můžu ale říct, že film evidentně tápe mezi polohororem a polovánočním snímkem a nějak nedokáže pořádně evokovat ani jedno z toho. Vizuální stránka má své světlé momenty,které nadchnou, ale samotné 3D, které se téměř omezuje převážně na létání nad městem, je zbytečně nevyužité. Závěrem je tedy možné doporučit se na tento film zajít podívat, ale pouze na 3D verzi a pokud možno bez přehnaných očekávání. Z kina budete odcházet s takovou vánoční atmosférou, s jakou jste do něj vstoupili a tento film na tom nic nezmění. Leda že by ji ještě srazil k zemi divně vyhlížející Duch přítomných Vánoc. ()

TomasKotlant

Perfektní temná pohádka, trochu připomínající Karlíka a továrnu na čokoládu. Film má sice pár slabších míst, ale celkový dojem umocněný 3D efektem je vynikající (bez 3D by to bylo asi na 4 hvězdičky). Animace doznala od Beowulfa obrovského pokroku a vypadá velmi realisticky a přitom má i takovou tu kouzelnou atmosféru animace. Ačkoliv hlavní hrdina jako Jim Carey moc nevypadá, mimika je úžasná. Přelety nad městem jsou úžasné, dává to takový pocit, že člověk letí. Konec sice nenabídne žádnou překvapivou pointu, ale je příjemně pohádkový jako celý film. *** Ve zkratce: Neslavím Vánoce. ()

KOZEL84

Zemeckis asi začíná senilnět.Nuda k uzoufání kterou nezachrání ani dobrá animace (ne výborná.proboha vyser se už na to performance capture Bobe!) a co hůř ani můj oblíbený Jim Carrey.Pochubuju že bych to viděl jinak i kdyby mi byly dva roky.To je totiž nejspíš cílovka této odporně omšelé moralitky.Nechápu kdo mu na tohle dal 200 mega.Nestojí to za ty peníze ani námahu.Rozhodně tomu nebudu dávat ani o hvězdu víc z nějakého sentimentu! ()

Siriuss

..hlavně by mě teda zajímalo, pro jaké publikum je tento film natočen? pro děti to podle mě rozhodně není (možná pro starší) a dospělého to začne cca v polovině filmu nudit bo je jasné jak to dopadne a navíc se to dost opakuje... takže ??? ()

pend

Další verze klasiky od Ch. Dickense. Vizuálně hodně působivé, některé scény s duchy bych se nebál označit za hororové. ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (viac)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)