Ebenezer Scrooge (Jim Carrey) začne Vianoce svojou zvyčajnou lakomeckou neúctivosťou, šteká na svojho verného úradníka (Gary Oldman) a veselého synovca (Colin Firth). Keď mu však traja duchovia minulých, terajších a budúcich Vianoc odhalia pravdu, ktorú starý Scrooge nechce vidieť, musí otvoriť svoje srdce a odčiniť roky zlých skutkov, kým nebude neskoro. (Disney+)

Lukadlo

Co dodat... Ve 3D (polarizační brýle) rozhodně ohromující zážitek. Ale když bych měl popsat děj, trošku pomalejší rozjezd a krátký závěr. Chvílemi se mi scény také zdály dosti rozmazané, že by to bylo zrovna použitou technikou? No nevím, ale kdo zvažuje návštěvu kina, určitě by měl zajít. ()

Deftie

Ja musím za 5. Nielenže je toto jedna úžasná predloha, ktorej spracovanie nám už prinieslo zopár režisérov, ale navyše je to 3D!. Áno, pozerať sa v kine na túto polorozprávku s okuliarmi na okáľoch, tak to je presne ten správny zážitok, aký Vám kino môže poskytnúť. Nehovoriac o tom, že aspoň mne sa tak zdá, že toto je najlepšia adaptáca Dickensa, akú som videla. Carrey úžasný, atmosféra dostatočne hustá, aj keď nie veľmi vianočná, ale mne to nevadí. Tak prečo strhávať hviezdičky? Nie je dôvod. ()

haWranka

Ten příběh znám - kdo taky ne:) Myslím, že tohle se opravdu povedlo. Tvůrci se předlohy drželi, grafika je prostě perfektní a líbilo se mi poznávat mimiku známých herců v těch kreslených obličejích. Jo a nesmím zapomenout na hudbu, která si krásně pohrávala s motivy známých koled (bravo, pane Silvestri). Co mi ale opravdu vadilo byla ta zbytečně dlouhá část s duchem budoucích Vánoc, u toho jsem se normálně nudila... Proto ty čtyři. Jinak můžu vřele doporučit. ()

DarkoCohen

Přestože jsem to viděla v 3D kině (bohužel s nadabovaným Vydřigrošem:/), s prima kamarády a za akčních 50Kč, zážitek se nedostavil takový, jaký sem očekávala. Příčina je více než jasná. Jaromír Kaňkovský ani zdaleka nedosahuje hlasových kvalit Jima Carreyho !! Navíc dech beroucích 3D prvků tu najdete taky jen tuze málo. A vánoční atmosféra, která na vás dýchne se závěrečnými titulky, nemůže zachránit vše. Když o tom tak přemýšlím, z promrzlého nedělního večera mi v mysli ani tolik neutkví Christmas Carol, jako spíše pokinová hospa;p ()

Joski

Neuveriteľne morbídny 3D gýč! Nechápem prečo to radšej režisér nenatočil s živými hercami. Takmer žiadna štylizácia. Postavené na suchom naturalizme a lietajúcich efektoch. Podľa mňa toľko zložitej práce na grafike a úplne zbytočne! 35% ()

Valkyria

Moc krásné zpracování klasické Vánoční Dickensovské pohádky. Perfektní animace, chvílemi až hororový nádech. Robert Zemeckis je výborný režisér... A všechny jeho filmy, které jsem viděla, mne zaujali! :) 85% ()

josieaddms

Už po pěti minutách jsem zjistila že se mi to moc líbí, a neopustilo mě to až do konce. Dokonce jsem už dlouho neviděla takhle dobrý animovaný film který by mimo pobavení, dokázal i dojmout, nebo určovat určité směry a vykládat určité názory. Dickens z toho dýchali i přes to, že to byla v podstatě netradiční, a tak trochu akční adaptace. K tomu navíc podmanivá a zábavná hudba Silvestriho. Nemluvě o animaci nebo hereckých výkonech. Opravdu jsem se tím na velmi dlouho potěšila. Ode mě jsou to čtyři hvězdičky a třičtvrtě. ()

Petulka88

Tuhle Dickensovu klasiku mám opravdu rád a můžu říct, že Zemeckisova verze je její nejlepší filmové zpracování. Animace je jednoduše úchvatná a co mě udělalo největší radost, Zemeckis se poměrně věrně drží předlohy, takže nevznikla žádná rozjuchaná rodinná podívaná, ale film, ze kterého by mohlo mít leckteré dítě noční můry. Pravda, příchod ducha budoucích Vánoc je trošku exhibice 3D formátu, ale naštěstí netrvá nijak dlouho. Celkově vzato musím dát plný počet. Je sice už po Vánocích, ale tomuhle filmu se podařilo u mě vyvolat opravdovou vánoční náladu. Bravo! ()

aLCaP0Ne

Keď som si stiahol tento počin Zemeckisa, pravdupovediac moc som od toho nečakal a s blížiacimi sa Vianocami 2010 som sa do toho pustil. Po prezretí som zostal milo prekvapený a táto Vianočná koleda má fakt niečo do seba, keď sa človek pak nad tým zamyslí, až potom začne postupne chápať, prečo prišli niektoré problémy, hádky, straty atď.. Pekne spracovanie, zaslúžených 80% ()

Chip89

Spíše horor než pohádka. Dětem do deseti let v žádném případě nepouštět. Moc morbidních a temných prvků, které by mohly způsobit, že vůbec nebudou spát. Mně se to líbilo, koukala jsem na to s otevřenou pusou a užívala si výborného příběhu pro dospělé s životními moudry. Temná hudba, výborná myšlenka a skvělé podání. Jako v každé pohádce i tohle dobře dopadlo,ale co v životě? Většinou nikdo druhého neupozorní na podstatné chyby a nedá druhou šanci... ()

lakart

Nádherná animace a skvělá mimika všech postav (hlavně těch, které hraje Jim Carrey :D). Klasický příběh v podaní velikého režiséra je ovšem trochu povrchní a místy nudný a dlouhý. Prostřední část (návštěva duchů) by potřebovala výrazně zkrátit a myšlenkově obohatit, ale jinak se jedná o dobrý vánoční film. 75% ()

Kingjiri

Moc jsem nečekal, takže mi ani tolik nevadí, že jsem příliš nedostal. Zkounul jsem hlavně kvůli Carreymu v hlavní roli a Zemeckisově režii. Jenže - nevim, kam se podělo 200 mega z rozpočtu, protože technická stránka nijak dechberoucí nebyla. A z hlediska příběhu vzniknul takovej kočkopes. Třeba temně laděná atmosféra byla dost slušná (občas jí ale paradoxně narušil nějakej ten infantilní duch), ale klasická konstrukce pohádky mě jako dospělýho diváka uplně nepobavila a i přes střídmou stopáž jsem se občas nudil. Ve výsledku tak bude dětem chybět víc srandy a dospělákovi zase víc vážnosti. Takovej lepší průměr, třetí silnější hvězda za atmosféru. ()

Armin82

Velmi nevšední pohádka...no pohádka? Nejem si zcela jist - chvílema slušně morbidní, ujeté a zvláštní. Každopádně je tato věcička určena všem lakomcům, hamounům, morousům a nepříjemným lidem, kteří kolem sebe kopou a neváží si obyčejných věcí. Tyto vlastnosti se povětšinou ještě dětí netýkaj, takže je to spíše pro větší diváky. Režisér Zemeckis chtěl lidem ukázat, že život nejsou jen prachy a moc. Doufam, že to viděl i Putin....každopádně moc zajímavě natočeno----->80% ()

Black-star

Strašidelný vánoční příběh na motivy CH. Dickense, přesto si myslím že by ho měli vidět všichni, aby se nad sebou samými zamysleli,zda nejsou jako Vydřigriš! Příběh nesoucí hluboké poselství o dobrotě a lásce a naproti nim o lidských špatnostech na kterých je třeba každodenně pracovat. Výborná hudba! ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (viac)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)