Ebenezer Scrooge (Jim Carrey) začne Vianoce svojou zvyčajnou lakomeckou neúctivosťou, šteká na svojho verného úradníka (Gary Oldman) a veselého synovca (Colin Firth). Keď mu však traja duchovia minulých, terajších a budúcich Vianoc odhalia pravdu, ktorú starý Scrooge nechce vidieť, musí otvoriť svoje srdce a odčiniť roky zlých skutkov, kým nebude neskoro. (Disney+)

KajusaK

Za ten překrásný dojemný konec musím dát alespon ty 4* silné velmi silné. Animace nádherná,příběh inspirován knihou ale skvěle zpracovaný. ()

Saraswati

Klasický príbeh, ktorý prešiel toľkými spracovaniami, že už pred začiatkom filmu som si kládla otázku, prečo zase. A do konca filmu som odpoveď nenašla, ba čo viac - musela som sa pýtať i to, prečo bol celovečerný film s hviezdnymi menami (na strane hercov i na strane režiséra) horší než spracovanie Dickensovej klasiky v jednej z vianočných epizód Simpsonovcov... ()

majo25

Veľkolepé 3D divadlo, v ktorom sa asi nešetrilo na ničom. Pekne atmosférické až strašidelné spracovanie s pozoruhodne realistickou animáciou. Dickensova Vianočná koleda ako vyšitá. Vadila mi iba jedna vec - tie všemožné rýchle akčné sekvencie, lietanie, padanie z výšok, ktoré mali byť asi kúúlové pre mladšie publikum, pre to staršie ale narúšajú kontinuitu príbehu a trocha aj kazia atmosféru. Pri žánroch je na druhom mieste uvedená komédia...netreba sa ale strachovať, humor tu nenájdete. ()

Noviik

Původně jsem chtěl jít na Ctihodného občana (thriller), ale ten jsem nestihl, takže jsem se rozhodl zajít na Jimma Carreyho v nové pohádce od Zemeckise. Pochmurná atmosféra filmu vyšla dobře, hororová atmosféra také, vtip nebyl špatný, i když mi místy přišel trochu nevhodný vzhledem k právě hororové atmosféře. To co jsem ale od filmu nedostal, byla vánoční atmoféra, ta se prostě nijak nedostavila a to mě mrzelo úplně nejvíc, protože film je to skvěle udělaný a hodně hezky "zahraný". ()

SoolenJV

Velmi Dickensovské, příjemně Vánoční, místy hororové, místy vtipné, s morálním ponaučením, které ale z děje vyplývá přirozeně, nenásilně. Ale hlavně, vizuální stránka je perfektní, animace dokonalá a 3D film povyšuje. I když by někteří nesouhlasili, je zde 3D jen jako vylepšení, film by obstál i ve dvou rozměrech, jako velmi povedená adaptace Charlese Dickense. ()

tomeek

Velice příjemná vánoční pohádka o napraveném darebákovi (to tu ještě nebylo) v performance capture. Skvělé výkony Jima i ostatních, velice dívatelné, dostatečně vánoční (ovšem v americkém gigaměřítku) a chutný vizuálek. Jediné, co mi vadilo byly ty "nucené" prostorové kompozice (těsně mineme komín, ruce natahované zásadně ke kameře). Zajímavé, že Avatar se bez toho krásně obešel. O malý kus technologicky lepší než Béowulf. Velmi príma podívaná - až to bude o vánocích v telce, rád na to mrknu :) ()

zombkiler

Krásně vytvořený vánoční příběh je ze začátku výborný, pak ale začne až moc klesat a neustalé rychlé létání a zmenšovaní postavičky, kterou výborně zahrál Jim Carrey unaví až z toho začne bolet hlava a mě taky pěkně dlouho bolela. ()

tom88

Celkovo pekný vianočný príbeh spracovaný dosť temne. Pre moc malé deti to zrovna nie je, pretože film obsahuje množstvo strašidelných scén, duchárskych scén, ľakačiek a smutných scén. Povedal by som, že je to viac pre staršie deti až dospelých. Až záver bol klasický happyendový, ktorému by sa potešilo aj najmenšie publikum. Ja som mal z Vianočnej koledy celkom radosť. Škoda, že Zemeckisovi film nezarobil toľko, koľko by si konečne zaslúžil, pretože už dlhšie nemal poriadne zárobkový trhák. Jim Carrey ako Scrooge bol veľmi dobrý, Oldman ako jeho zamestnanec tiež. Kamera a hudba dobrá, veľmi pekné zábery. Atmosféra navyše tiež nezaostávala, ale jednoznačne nebola pre malé deti, tie sa budú určite trocha báť. Potešila ma hlavne perfektná animácia, veľmi vydarené až na pár nezrovnalostí, ktoré som si všimol. Veľmi pekné. Škoda, že dej nebol o niečo lepší a škoda, že som nevidel film v 3D. Inak mi aj tak Vianočná koleda vychádza na 4*, aj keď slabšie. 70% ()

sir-dave

Docela by mě tady zajímal názor, hodnocení, jak to mají kategoricky rozděleno na imdb.com.. Například v rozmezí ve věku 5-12 let. Graficky poctivě zvládnutá práce, ale námět poměrně duchařský, strašidelný, skrblický :-) Nakonec se divákovi dostane to, co je správné. Jsem na vážkách mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Pravděpodobně taky skrze sledování v červnu. O Vánocích si by si získala více na své atmosféře. ()

TomStall

Animované filmy obecně nejsou můj šálek čaje... Vánoční koleda mě ale dostala především svou skvělou atmosférou (nechápu proč ve výčtu žánrů chybí horror, který se často cpe všude ale zde chybí). Navíc příběh je to bez debat opravdu skvělý a v nadcházejícím čase vánočním jsem se do něj nechal rád vtáhnout. Audiovizuálně se samozřejmě jedná o naprostou parádu i když bohužel musím souhlasit s tím, že k dokonalosti stále něco chybí (zejména opravdu realistický pohyb očí). ()

Estrellita

Moc pěkná animace a příjemný film, který věrně dostál Dickensově předloze. Kromě krásného vizuálního provedení musím vyzdvihnout i Silvestriho hudbu a silnou atmosféru - v některých pasážích člověka i zamrazí, což se u animáků aspoň mně nestává často. ()

filmmovier

Na začátek Štědrého dne jsem si snad ani nemohl přát jiný film, protože Vánoční atmosféra je v téhle koledě naprosto úžasná... Musím se přiznat, že předlohu jsem nečetl, ale samozřejmě vím, oč kráčí a na tuhle adaptaci jsem byl vskutku zvědav. CGI animace se vyvedla, všechno vypadá fakt neskutečně luxusně a z herců pak hlavně Jim Carrey a Colin Firth. Ovšem úplně pro děti to není. Příběh začíná celkem obyčejně, ale postupně houstne a s duchem Vánoc budoucích film zabrousí skutečně až do hororu. Opravdu, děti by se u toho opravdu mohli bát, ale na druhou stranu se taky poučit. Já jsem se u filmu ovšem obstojně bavil a měl jsem radost z každé minuty, protože to vypadá fakt nehorázně skvěle. A to, že jsem film viděl na Štědrý den (vlastně teda ráno) byl určitě ještě o něco působivější. Já se opravdu nestydím dát 5*, film si to zaslouží. Za všechno. 100%. ()

Motinski

Čo sa týka vianočných filmov, ideálna voľba ak vás už prestali baviť Mrázikovia a iné nadhodnocované rozprávky. Zemeckis opäť rozpráva s ľahkosťou a vytvára silnú atmosféru, no je až moc rozvláčný. Po opakovaných pozretiach je to tempo pre mňa trochu problém, no ajtak mám Vianočnú koledu rád. Hlavne vďaka trefnej animácii a nestarnúcemu príbehu. Mňa to morálne ponaučenie čo z filmu ide proste stále dostane do kolien. Odporúčam si pozrieť aj hranú TV verziu s Patrikom Stewartom ktorá je rovnako kvalitná, ajkeď viac ponurá. ()

tatanapope

Velmi známý příběh, který je natočen v mnoha, mnoha podobách. Graficky velmi povedené a příběh se držel zajetých kolejí bez větších vylepšení, ale bohužel už jsem viděla tuhle pohádku i v lepším provedení, především po té stránce, která by měla ovlivňovat naše city, ale jinak velmi povedené. U tohohle provedení se zaměřili především na obraz, aby to lahodilo oku. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 a Vánoční Filmová Jízda 2015 ()

filip.novak

V hrůzostrašných momentech funguje Vánoční koleda skvěle, atmosféru však ředí několik samoúčelných 3D exhibicí, což z části omlouvá fakt, že o produkci se staral Disney. Performance capture působí o krapet reálněji, ale stejně se obávám, že velký Jim nakope v prosinci Zemeckisovi zadek, a Vánoční koleda bude brána jen jako fajn 3D předskokan té pravé podívané. Chudák Zemeckis, léta se snaží jako nepochopený vizionář pixel po pixelu posunout hranice CGI, a pak se odnikud vrátí Cameron a ukáže světu, co teprve znamená pojem "reálné CGI". ()

KanjiVital

Úžasná horová atmosféra v 3D kině. Děti vedle mě se div strachem neposraly, a když se obrátili na tatínka s tím, že to není žádná pohádka, ale horor, tak sem se s něma aj shodnul. Jejich tatík to však vyřešil šalamounsky a s pohledem na spokojené 20-leté děti (my) řekl, že ostaním dětem se to líbí, tak ať ho neotravují :-))) Hvězdička dole za to, že bez 3D masky by to nebylo ono a další za poněkud urychlený závěr. Výborné vánoční naladění. Šťastné a veselé. ()

Mrkvič

Jako vždy u podobného nového animáku - dechberoucí o krok realističtější animace. Ve 3D si divák všimne pár triků a při titulcích má skoro závrať, když kamera poletuje nad Londýnem. A pak přijdou duchové sny a smrt a já si už 3D efektů skoro ani nevšiml. Běhal mi mráz po zádech, napětím o osud hrdiny jsem nevnímal nic jiného a pak už se jen strachoval o malé děti v sále, zda nebudou mít příští rok špatné sny. Vánoční koleda toho zase tolik nenabízí, ale na poli animáků působí mnohem opravdovějším dojmem než takové filmy, které na sebe kupí blbůstky, jen aby pobavily malé diváky a ukázaly možností technologií. ()

Struhy

Na tomhle filmu bezesporu hrajou velkou roli 3D efekty. Dovedu si představit, že bych se ve dvojrozměrné verzi tolik nebavil. Temný, mlhavý, až skoro opuštěně vypadající Londýn byl prostě nádhernej! Po skončení filmu jsem měl ihned chuť dát si repete. ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (viac)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)