Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

Oxyk

Nemohl jsem si pomoct, ale ten drak je tak kurva roztomilej! Teď vážně, "Jak vycvičit draka" je opravdu skvělej animák, animace a nápaditý příběh Vás také přesvědčí. 5/5 ()

koza3

No moc pěkný animák. Dlouho jsem žádný neviděl a jako přípravu na třetí díl, který zrovna běží v kinech jsem si dal tuhle pochoutku a moc mi chutnala. Měla všechny svoje animácké klišé, ale berte to prosím jako pohádku. Zajímalo by mě jaký to má rating, protože je tam trošku toho killování (i když vlastně žádného draka ve filmu nezabijí, ale snaží se o to), tak to pro malé děti asi úplně není nebo jsem stará škola a tohle se pouští i batolatům? Anyway, super a těším se na dvojku a trojku! ()

blazma

Možná jsem přeháněl, když jsem myslel že Zataženo občas trakaře byl pro mě nejlepší animák hned po lvím králi. Protože mi z hlavy vypadl Jak vycvičit draka trilogie a hned jsem si za to nafackoval. Protože tohle! tohle je pro mě animák který možný je i před lvím králem. Kdo ví. ()

PaTeXx

Parádní kousek. Jak má animovaný film dobrou animaci, hezký příběh a Powellův parádní soundtrack (jako to dokázal už několikrát), který dokáže pohnout s emocemi (a taky že pohnul), tak se mi ten film prostě nemůže nelíbit. Jeden z nejlepších počinů od DreamWorks vůbec. Krásné podtržené čtyři hvězdy. ()

lomikarus

Skvělé, s výjimkou Shrekovy série jsou animáky od Dreamworks stále lepší a lepší a přibližují se kvalitě Pixarovských snímků, narozdíl od svých předchozích filmů totiž pokladují důraz na příběh místo akce. Skvělá podívaná i pro dospělé, u těch nejmenších si nejsem úplně jistý, přeci jen jsou některé scény poměrně drsné. Po technické stránce není, co vytknout, hlavně kamera Rogera Deakinse (Shawshank Redemption) zaslouží pochvalu. ()

Pathetic

Jak vycvičit draka , jak.Podívaná to byla pěkná, strašně se mě to líbilo , no ale reakce dětí kolem pěti roků v kině místy trochu děsila a lekala.Starší to hltali. Po prvních deseti minutách už si dokážete představit o čem to asi bude dál.Ale v tomto případě to vůbec nevadilo.Při pohledu na draka řečeno BEZZUBKA najdete podobu Stiche z pohádky Lilo a Stich.Jediné co mě trochu vyděsilo a to né jen mě ,i ty menší ,bylo že přišel Škyťák o nohu. Jinak super.Člověk se nenudí. ()

orbil

Sice viděno ve 2D, ale... pohodový film plný emocí, vtípků, s jednoduchým příběhem, který není od začátku do konce ekologicky modře nudný. A malí dráčci mě dostali :) ()

damdamh

Velmi příjemné, zábavné a s krásnou hudbou, která se u animáků jen tak nevidí, ale prostě tomu něco chybí... Nějaká silná zapamatovatelná scéna a hlavně emoce, které tam sice jsou, ale cítil jsem jak mě o milimetry míjejí. Rozhodně bych film nedoporučil dětem, což je (co se týče animáků v dnešní době) velké plus... P.S.: Nechápu pořád to srovnávání s Avatarem... Takových příběhů je tuna (Avatar ani Jak vycvičit draka originalitou skutečně neoplývají, ale stejně tak spousta dalších snímků). ()

TheTimo

Velmi zdařilá věc z dílny Dreamworks. Skvělý příběh, který Vás chytne a nepustí až do konce. Rozhodně nebudete mít pocit odejít z kina a budete se bavit. Zasloužilé 4 hvězdy. Rozhodně pobaví nejen malé diváky, ale je i uklidňující podívanou pro dospělého diváka. ()

vofo

Skvělá zábava, které ropzhodně není pro nejmenší. Hodně dobře udělaná fantasy pohádka. Opět po dlouhý době animák, který stojí za vidění. ()

punkyii

Vždycky jsem víc fandila Pixaru, ale po tomhle dílku jsem na rozpacích. Tohle se opravdu povedlo. Tenhle film mě dostal se vším všudy a myslím, že tady máme Oskara za animák. A kdo ví, třeba Pixar odpoví :-) ()

ElKamil

Skvělá podívaná! Scénář je sice takový, jaký už v podobných animácích bývá, a tak jej lze víceméně už od začátku filmu poměrně přesně předvídat. To ale vůbec nevadí, stejně jako jeho jednoduchost. Hlavní gró tohoto velmi příjemného díla je animace (draka obzvlášť), vtip (povedený), hudba a 3D rozměr, který si zde narozdíl od jiných rádoby-3d filmů užijete. Ta hodina a půl v kině utekla snad jako nikdy a klidně bych si dal hned poté repete. Koneckonců, ani ten český dabing nebyl nikterak špatný, naopak! Pět hvězd jako vyšitých... :) ()

Hird

Konec mě trochu zklamal - mírně potrhaný scénář, příliš sentimentu, zaměřený spíše na menší diváky. Místní hodnocení (89% 11.4.2010) mi přijde trochu nadnesené, nicméně jako veselá, akční pohádka určitě neurazí, bavil jsem se téměř nepřetržitě. Nejlepší postava jednoznačně táta viking:-). PS: Pokud jste fanoušky knížek o Vikingu Vikovi, určitě se na tenhle film podívejte. ()

Little

Odpočinková podívaná, s příjemným humorem, poutavým pojetím a pěknou hudbou potěší nejedno oko i ucho. Povedený animák, který trpí velmi špatnými upoutávkami. ()

E.T.Martin

Už jsem dlouho nedával filmu pět hvězdiček s takovou chutí, jako tomuhle pohádkovému vikingsko-dračímu dobrodružství. I když se dá říct, že po příběhové stránce tenhle film nic extra nového nenabízí, má jednu velkou přednost, a to, že dokáže chytit za srdce. Hrdinové i jejich strasti jsou uvěřitelné, film má spád, střídají se tady zábavné, dojemné i vysoce akční okamžiky. Nad vizuálním ztvárněním některých scén se člověku tají dech, při dalších chvílích se zase skoro zastavuje srdce. Opět se po tomto filmu, podobně jako po nedávno opět viděné Princezně Mononoke, nemůžu vyhnout srovnání s Avatarem, který svým plochým příběhem klesá v mých očích stále níž a níž. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům