Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

deRewn

Jednoduché, předvídatelné...okouzlující, vtipné a naprosto dokonalé :-). Řadím do síně animákové slávy po bok Pixarovským velikánům. ()

Pavlinenka

Strašně hezký a vtipný animák. Takhle povedeného a milého dráčka jsem ještě neviděla. I když je hlavní linie filmu otřepaná, prostředí a postavy jsou natolik originální, že film ani chvilku nenudí. ()

Vakomlok

Úžasná podívaná a zároveň asi největší překvapení tohoto roku. Draci i vikingové jsou krásně zpracovaní, nechybí napětí, akce, nádherné letecké scény ani báječný hudební doprovod. Už dlouho jsem neviděl lepší animák, skoro bych si i dovolil tvrdit, že vypálil rybník pixarovkám. ()

melloun

Upozornění: uživatel je animovaně pozitivní! Jak vycvičit draka je pro mě trefa do černého podobně jako předminulý rok Bolt. Povedený vtipný příběh ze světa Vikingů a tajemných draků. Zvuková stránka za tou vizuální ani náhodou nepokulhává ba naopak. Ozvučení a animace draků je perfektní. Blbnutí a grimasy noční fúrie Bezzubky mi silně připomínali chování Simon's cat. Tohle se prostě Dreamworks podařilo. ()

grerar

Jo. Tak od Shreka další pořádný komediální fantasy (Miyazaki je trochu jiná kategorie, že jo). Animace zase o krok blíž skutečnosti. Příběh slabší, ale tak co už. Tohle má především bavit. 5* ()

TomasKotlant

Zajímavý příběh outsidera je docela zajímavý, poutavý, napínavý a obsahuje několik zvratů, které nejsou příliš prvoplánové, což je u filmu určeného spíše pro děti docela úspěch. Vizuál je pěkný, ale přišlo mi, že to občas vypadá až moc digitálně. Nejsilnější stránkou filmu jsou samozřejmě draci a akrobatické scény předčí mnohá akrobatická letadla. Vadily mi některé vedlejší postavy, které se jakoby příliš drží vikingské povahy a jsou tak všechny hodně jednotvárné, což ubírá filmu na prostorové mnohotvárnosti. Samozřejmě zde nechybí trocha romantika, ale vyvolená slečna mě moc nezaujala a spíše je tam proto, aby to mělo nějakej rádoby romantickej nádech. Finále je velkolepé, ale určitě mohlo být trochu lépe udělané, takhle je to jen pár napínavých scén a přijde pěkný happy end, který však není natolik happy, jak by se dalo očekávat, což je v záplavě pořád stejných happy endů určitě dobře. *** Ve zkratce: Když s někým bojujeme a nevíme vlastně proč, možná je řešení někde jinde. (Pardubické letní kino 2010, 2D verze) ()

KOZEL84

Zatímco Pixar mi připadá čím dál horší (výborné recenze sou spíš přáním samotných recenzentů než pravda),Dream Works je čím dál lepší.Škoda,že sem to neviděl ve 3D.Nejvíc se mi líbil drak Zipáč ;-)) ()

GE*O*R*GE

Příjemné překvapení tohoto roku, které dokazuje, že i studio DreamWorks umí vytvořit poutavý a pěkně zpracovaný animovaný film. Film jistě zaujme nejednoho dospělého diváka, byť je určen především pro děti. Také výběr Johna Powella na pozici skladatele hudby pro tento film považuji za dobrou volbu, která nese své ovoce. ()

Martyr

Teraz sa zase vsetci poserieme od zlatosti tohto animaku a za mesiac bude vsetko fuc. Nad Mrazikom teda neonanujem ale tieto moderne rozpravky su fak na jedno kopyto. Studia sa predbiehaju kto urobi lepsiu grafiku, divaci su vo vytrzeni z neskutocne zlatounkych postav, ktore sa chovaju total coool a inak bezi vsetko po starom. Pamata sa tu niekto na Valleho? Ja uz velmi nie, a za mesiac sa nebudem pamatat ani na Skytáka. Netvrdim, ze som sa nudil ale cakal som viac. Vlastne necakal, vsak je to rozpravka.Ako hovori moja mama " Pamatajte moje slova", tak vy si pamatajte ze v nasledujucich rokoch bude takychto rozpravok za 3 kyble. ()

Pidzey

Krásné,úžasné,nádherné,ale proč to muselo být tak krátké,chci nášup.Chci další dráčky.Chci další létací scény vedle kterých i ty z Avatara vypadají jak malé,neobratné dráče.A vůbec,nevíte někdo kde se dá sehnat nějaký drak.Třeba další Bezzubka?Já ho chci taky.Nejlepší film s draky co jsem viděl.A snad i nejlepší animák. P.S.:Tak adié..nějakého dráčka jsem si sehnal,tak se du proletět,mějte se. ()

Heui

Kdybych před pár dny neshlédl všechny tři díly Toy Story, možná bych hodnotil výš. Bez ohledu na předvídatelný děj, který podporuje samotný název(..což k pohádkám asi patří...), je to rozhodně nadprůměrný animák u kterého se člověk možná až zas tolik nepobaví, ale určitě nenudí. ()

mirliflore

Velmi silné tři hvězdičky. Nejvíc bodů získává Jak vycvičit draka na hudbě a na lítacích sekvencích - sice nevím, jak draci fungují po aerodynamické stránce, ale přesto mi animace v tomhle ohledu přišla velice realistická a užíval jsem si ji. Další plus jsou sympatický hlavní hrdina a hrdinka, i když u většiny dalších postav se tohle úplně říct nedá (ale zas to není žádná tragédie). Příběh v rámci mezí docela ujde, rodinná a romantická linie ho ale sráží trochu dolů - žádný doják se nekonal. Bránicirvající humor se taky nekoná, ale jinak se na Jak vycvičit draka dívá dobře a na hodinu a půl dokáže tenhle animák zabavit slušně. 70%. ()

AndreyCSFD

Po dlouhé době animák, který není nacpaný popkulturními odkazy a hláškujícími zvířátky či přehnaným moralizováním. Příjemným osvěžením je i animace, která není tak přehnaně líbivá a naleštěná jako u Pixaru. Příběh je prostý, ale díky chytře napsanému scénáři nenudí ani minutu. A navíc pasáž, kdy Škyták sveze Astrid poprvé na drakovi za doprovodu hudby Johna Powella je milionkrát dokonalejší než obdobná scéna letohrátek z Pearl Harboru, kde spolu skotačili Josh Harnett s Kate Beckinsale, a to je Bay zatraceně dobrý vizuální režisér. ()

jasanka

Dle ČSFD nejlepší animovaný film od roku 2002, podle mě nuda. Kde jsou doby prvních dílů Shreka a Madagaskaru; světlou výjimkou posledních let je pro mě Megamind (Megamysl). "Drak" určitě ne. Pomalý děj, asi tak milion prázdných míst, nuda, ani jsem to nedokoukala. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům