Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

islanzadi

Animáky že jsou pro děti? Pohádka? Ne, tento film se může zařadit mezi fantasy. Ano, nevyrovná se Pánu Prstenů, to opravdu ne, ale je lepší než filmy, o kterých si tvůrci myslí, kdovíco nejsou a ve finále je v klídku hodíte do odpadu. Tento vcelku nenápadný film má příběh, styl, hudbu, prostě vše, co si můžeme přát. A navíc, kdo by si po tomto filmu rád nepořídil nějakého draka? Já určitě ano. ()

Ragdoll

Po dlouhé době sledování neanimovaných filmů jsem se konečně rozhodl nějaký si pustit. A vybral jsem si tu nejskvělejší, nejmilejší, nejvtipnější a naprosto bezkonkurenční pohádku se skvělým soundtrackem a originálním příběhem, jejíž nevšední zpracování je pro všechny věkové skupiny. Naposledy jsem viděl Tangled a byl jsem nadmíru spokojen, avšak tento animák jej bez problému předstihl a dá se říct i zesměšnil. Už se těším na druhou projekci. 100%. ()

Michelle75

Po delším přemlouvání mého syna jsem svolila, že se budeme dívat na něco spolu. Vymlouvala jsem se jak nedýl to šlo/protože animáky moc nemusím/ a zbyla jako poslední v rodině a SVĚTE div se, ono to bylo koukatelné a velmi. Takové na nic si nehrající, bez zbytečných drsňačin, prostě pro děti s jednoduchým a předvídatelným dějem, hezkými dráčky, kteří jsou jeden po druhém originální. A připadám si tak divně, když mě nakonec i ten animák dojme málem až k slze.:O). ()

MARTIN*I

Jakože animáky moc nemusím, tak tenhle snímek mě mile překvapil.. Dojemný, vtipný, na nic velkýho si nehraje.. příjemná odreagovačka a hezky zpracované. ()

adam9

DreamWorks umí, umí. Tolik emocí jsem asi ještě v žádném animáku neviděl, respektive mě tak nedostal. Výborná idea příběhu a "Bezzubka" je prostě adorable dragon, kterého by chtěl každý :) A ještě na něj sbalit holku, proč ne? :) ()

anaxtal

Jsem milovnicí draků a vždycky jsem chtěla draka. Po zhlédnutí tohoto filmu jej ale budou chtít i ti, které by to nikdy nenapadlo. ()

serger

Vtipná animace a milý příběh, u kterého mi na konci bylo líto, že už skončil. Z rodiny animovaných rodinných filmů rozhodně jeden z těch nejlepších. ()

Šiftíček

Od mého dětství plného disneyovek první animáček, který mě úplně dostal. Skvělá animace, zábava, hudba, děj .. Už od začátku vás to vtáhne do děje a nepustí. Tvůrci přesně věděli na jakou notu hrát - vymyšlení Bezzubky - kdo by jí dokázal odolat? Taky bych chtěla přesně takového dráčka doma :) ()

Ivusha

Jeden z nejlepších animáků, který jsem viděla...:-) Toothless je nejrozkošnější mazlíček a chtěla bych ho domů!:D U některých monologů hlavního hrdiny se prostě nejde nesmát (viděno v autobuse SA) a nerušit okolní cestující. Myslím, že tenhle filmeček se brzy prodere do mých oblíbených. Musím to vidět znovu, značka brzo! ()

YoZo8

Príjemná oddychovka pri telke. Mám rád históriu Vikingov, a preto mi bol tento námet blízky. Pekná grafika a milé postavičky drakov a vikingov. Táto rozprávočka má silnéjšie, ale aj slabšie momenty. Humornejšie, ale aj nudnejšie pasáže. Ku dokonalosti mi v tomto animáku chýbala väčšia dávka emocii a trošku akčnejší a epickejší záver. Dnes už viac-menej všetke novodobé rozprávky kladu dôraz na humor, čo je samozrejme super, no len tie výnimočne pridaju ešte niečo navyše. A rozprávka Ako vycvičiť draka neprekročila tieň výnimočnosti.(3,5 * resp. 80%) ()

BluT

Top animák! Originální příběh sice přímo nesršel vtipem každou vteřinu, ale o to lépe pak každý gag vyzněl. Tvůrci také velmi vkusně do příběhu zapracovali několik Škyťákových vztahů (drak, holka a táta), které občas vyzní tak trochu nuceně, ale tady se vše povedlo na jedničku. Nechybělo napětí, zápletky, ani pěknej příběh. Tohle by bejvalo stálo za to vidět v kině... No, tak možná na dvojku pudu do kina. 90% ()

wooozie

Po pátém shlédnutí jdu do plných. Proč? Plným počet dávám animovaným filmům, které jsou nejenom zábavné jak pro děti, tak pro ty starší, ale dokážou říct mnohem více, než se na první pohled zdá a How to Train Your Dragon je přesně ono. Jasně má to svoje mouchy, hlavně celý příběh je naprosto předvídatelný, ale tento animák se zařadí mezi moje srdcovky, už jenom pro ty dokonalé výrazy Bezzubky, které vás odzbrojí, ať už jste jakkoliv staří. ()

charlie_ando

Slavný válečník a vůdce vikinského kmene drakobijců Kliďas Velikán je dubová palice a má trable se svým malým synkem Škyťákem, protože ten má po otci stejně tvrdohlavou povahu. Tenhle chytrolín je postrachem celé vesnice Blb, protože je to neuvěřitelné nemohlo a chudinka. Jednou se mu, ale svým vlastnoručně sestaveným samostřílem podaří sestřelit draka, ale k jeho smůle to nikdo neviděl. Jeho kořist je, ale kapitální úlovek, protože se mu na mušku dostal nepolapitelný Noční běs. Originální příběh podle knižní předlohy od britské spisovatelky Cressida Cowell vypráví poutavě o složitém dospívání a komplikovaném vztahu k otci, který je zasazen do půvabného prostředí severských mýtů, kde nebesa ovládají strach nahánějící draci. Přerostlých plazů je tu opravdu velká řada, ale prim hraje hendikepovaný Bezzubka. Musím říct, že mě dostali scény, kdy k sobě dítě a zraněný drak hledali cestu vzájemné důvěry. Tyto části filmu doslova sršely pozitivní a hřejivou energií a měli svoje kouzlo. Výtvarné zpracování je velmi povedené a líbivé. Letecké pasáže jsou dech beroucí a skvěle je doplňuje povedený a chytlavý soundtrack od Johna Powella. Velmi milá pohádka, kdy vzájemná důvěra dítěte a divokého tvora dodává filmu nádech upřímnosti, která mě dokázala překvapit svým kvalitním příběhem a zpracováním. ()

HiddenDragon

Prvni dil "Transformers" v anim. podani od DreamWorks :) Vpodstate stejny scenar jen v jinych kulisach :) A to mi sedi. Misto Sama a Bumblebeeho tu mame Skytaka a Bezzubku. Utaply a nemotorny teenagersky viking - "prvni po tri sta letech, ktery nechce zabijet draky" - potkava ochranitelskeho a hraveho zastupce "jineho druhu". A ze jim toto setkani prinese spoustu dobrodruzstvi je celkem jasne. Cela ta anabaze se sblizovanim a vymyslenim spravne "protezy" na poskozeny ocas je sikovne vystavena. I poznavani toho, co maji draci radi nebo ceho se boji. A kdyz dojde na litaci sceny, je to lahoda. Letani je castym motivem v animacich, a tady to neni nijak repetitivni, nybrz akorat cool, doplnene pasujici hudbou s podle me irskymi motivy, ktere se sem opravdu hodi. Zpocatku mi moc nesedl styl lidskych obliceju, ktery se v animacich samozrejme nesnazi byt realisticky, ale vzdy je jistym zpusobem komiksovy, ale je to jen otazka zvyku, v pulce filmu uz jsem na to vubec nemyslel. Naopak treba textury Bezzubkovy kuze ale i jine povrchy (chlupy, vousy, vlasy) jsou zvlaste v blizkych zaberech perfektni a az puntickarsky precizni. Holt jsem se znova presvedcil, ze stejne jako roboty, muzu i draky v jakekoliv podobe - a uz od dob Draca z "Dragonheart" (1996) nebo v desivejsim podani v "The Desolation of Smaug" (2013) jsou na platne fascinujici, a ani v anim. podobe neztraci kouzlo... ()

Han22

V podstatě moc hezký animák, kde nechybí parádní letecké scény, pubertální humor a naprosto bezvadná přehlídka draků všech možných tvarů, podob a schopností. Je to ale zároveň bohužel takový ten klasický příběh o loserovi, který nic neumí, ale nakonec zachrání celou vesnici. A ten krásný multikulti příběh - nesmíte s cizinci co ničí naše vesnice bojovat, ale spřátelit se s nimi mě taky moc neseděl. Nojo, jsem holt starý nácek. Ale kašlat na to, Škyťák je pohodář a Bezzubka je parádní mazlík. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům