Smrť čaká všade

• Slovensko Smrť číha všade (viac)

Ak je vojna peklo, prečo sa toľko mužov hlási do armády? V čase, keď armády netvoria regrúti ale dobrovoľníci a muži sa hlásia do vojenskej služby dobrovoľne, je adrenalínové prostredie bojiska silným a neodolateľným lákadlom, často priamo závislosťou. Napínavý príbeh elitných vojakov, ktorí majú jedno z najnebezpečnejších povolaní na svete - uprostred bojov deaktivujú bomby. Keď sa velenia špičkového pyrotechnického tímu ujme nový seržant James (Jeremy Renner), prekvapí svojich dvoch podriadených, Sanborna (Anthony Mackie) a Eldridgea (Brian Geraghty), a priamo uprostred bojov v uliciach mesta ich vtiahne do smrteľnej hry. James sa chová tak, akoby si neuvedomoval, že môže zomrieť. Kým sa obaja muži snažia svojho nového veliteľa udržať pod kontrolou, v meste okolo nich sa rozpúta absolútny zmätok a Jamesova skutočná povaha sa ukáže spôsobom, ktorý všetkých z nich navždy poznamená. (TV JOJ)

Dárius

To je přeci tak skvělý film,tady se nedá mluvit ani o napětí.Tady jde prostě o život v každé minutě-či vteřině.Irák!-tam Vás pálí půda pod nohama normálně,bez války.A kdo se zžije s hlavní postavou,a zneškodňuje bomby s ním-ten pak nemá čas myslet na nic jiného a i v noci má pak slušné můry.Já měl dvě.Existují různé filmy o pyrotechnicích-např."Ohrožení Britannicu"r.1974 nebo "Zděšení"r.1994.Tam ale mají na práci teoreticky KLID.Ovšem v "Hurt Locker" nevíte jestli Vás při práci nesejme nějaký hnusně zákeřný arabáč.A jak nádherně se ve filmu projevují snipeři!!!!USA snipeři používají pušku Barrett M82 A1-účinný dostřel 1800m.Arabští teroristé používají patrně(detailně nezabrána)pušku SVD Dragunov,nebo její licenční sestru vyráběnou v Íráku pod názvem AL-Kadisa.Prostě ten film si 6 oscarů podle mě zasloužil.Premiéra v TV s cz dabingem-10.4.2010,TV-Barrandov. ()

Blaogranas

No, už jsem viděl řádku válečných filmů, ale nevzpomínám si na žádný z pohledu pyrotechniků. Není to žádný dějový film, ale každodenní rutina očima přímých účastníků hry život-smrt. Překvapivě kvalitní práci odvádí paní režisérka, o které se přiznám, slyším poprvé v životě. Servíruje nám skutečný obraz, syrovost, mnohdy bezmoc, každodenní nasazení života ... a to tak, že si člověk uvědomuje, jak se má doma zatraceně dobře! ()

Peat

Nesmírně autenticky a působivý pohled na jednu z misí do Iráku, pohledem týmu pyrotechniků. Byť se režie ujala žena, dokázala ryze mužskou záležitost vyobrazit nesmírně zdárně. Za klad považuji i apolitický význam filmu. Ten pravý směřuje na vztah a pocity mezi vojáky a alespoň částečné přiblížení situace panující ve válce moderní doby – současna. „Jednou přijel chlap v dodávce doprostřed tržiště. Začal vykřikovat: “Sladkosti zdarma”. Celé rodiny s dětma se k němu rozeběhli. Pak se odpálil. 59 mrtvých." ()

mutace

Film je dost dobrý, trochu mě překvapilo, že dvě největší hvězdy Guy Pearce, Ralph Fiennes se tam sestihly ani ohřát. Ale o to lepší:) ()

Kaučuk03

Dlouho jsem tomu nemohl přijít na chuť, ale jakmile přišla přestřelka v poušti, zaradoval jsem se. Ten kolotoč událostí, co pak nastal, už byla hodně hutná káva. Asi má něco do sebe, když takovýto film natočí žena, vyznívá pak úplně jinak než plno ostatních válečných. Skvěle propracovaná psychika, výborné herecké výkony. Libůvka ()

Pořez

Rozhodně nejde o špatný film. Mise v Iráku je podána dostatečně syrově a díky tomu i uvěřitelně. To je bezesporu velké plus filmu. Ale musím se přiklonit k načaté recenzi od POMO, která přesně vyjadřuje slabiny filmu. Např. "snajperská" přestřelka v poušti je epizoda skoro zbytečná. Navíc je plná hloupostí, které přímo bijí do očí (a ani nemusíte být v oblasti vojenství toliko sečtělí). Pokud by mělo dojít na doporučení, tak volte parádní věc, seriál od HBO "Generation Kill". ()

SuperFigo

Film o pyrotechnicích v Iráku se povedl. Všichni ti, co si stěžují, že to nemá děj, no bože vkládat nějaký hlubší děj by nedělalo dobrotu. Někde je bomba, zavolá se pyrotechnik, za pár dní je bomba jinde, a je to jiná akce, ty se přeci nedájí propojit. Moc hezká je kamera. Moc hezká je mise se sniperem. A ty +- 2 scény v bullet-time, taky hezké. ()

saltonsea?

Už chápu proč film v USA finančně propadl. Ukazuje totiž jaké to skutečně v zemích kde jsou nasazeni vojáci vypadá. A že ti vojáci umírají. To americký divák vidět nechce. Jinak po technické stránce brilantní, napínavé od začátku až do konce. ()

FeiNike

Suverénnym spôsobom šlapajúci pumpovač adrenalínu v ktorom na mňa osobne veľmi zapôsobil aj zobrazený cit pre detail [vzdúvajúca sa zem v spomalenom zábere tesne pred výbuchom, mucha na mihalnici maximálne sústredeného snipera=wow] ..Okrem prvotriedne zvládnutej akcie Bigelow skóruje plusové body i za osviežujúco nepatetický a nesentimentálny pohľad pod kožu členov tímu na zneškodňovanie bômb.. Držím palce na Oscaroch! ()

Mr.FreeZer

Drama z válečného prostředí, které si ale každopádně zasloužilo projekci v kinech. Gratuluji první režisérce, která získala plešouna. ()

Pacek

Nevím proč ale tento film mi nesedl.A proč? Nestalo s emi ještě,abych u filmu tak moc zíval.Málo akce na jinak nápaditý příběh.S vyjimkou hlavního herce,protože toho tvrdáka sem mu nežral.Ale za caprisone a rockový soundtrack dávám nakonec 2 ()

mi-ib

Tak tohle nefunguje. Celková atmosféra a zpracování se mi líbilo. Ta třesoucí se kamera se už mnohokrát vyplatila a i zde navozuje tu správnou autenticitu. Jenže scénář mi přišel jakýsi slabý. Jo, udělat film o pyrotechnicích, tak to tu ještě snad nebylo. To je fajn. Jenže největší zklamání pro mě přišlo, když se James vydá na vlastní pěst do ulic Iráku a pak se u výbuchu cisterny vydá, opět na vlastní pěst, hledat atentátníka, jen proto, že ho to napadne, a ohrozí tím i členy svého týmu. Za tohle by měl dostat basu! Aspoň že mu to Eldridge dal trochu sežrat. Zajímalo by mě rozbor tohoto děje od nějakého vojáka z Iráku. Podle mě to zkrátka takhle nefunguje a nevím o co se tady američtí filmaři a scénáristé snažili. Dodatek 9.3. 2010: Nejsem žádný odborník, takže nebudu zpochybňovat volbu akademiků a ani jsem neviděl všechny nominované filmy, ale troufnu si udělat jednu vyjímku. Jak tohle mohlo získat oskara za nejlepší scénář? Vždyť je to největší slabina celého filmu! ()

bif

Výborně natočené drama, Kathryn se opravdu přemohla, tento snímek je opravdovým Oscarovým konkurentem pro Avatara, jsem velice zvědavý jak to dopadne. ()

Gixian

První půlka (= první bomby, přestřelka v poušti) dokonalá, ve druhé jsem se už nemohl ubránit dojmu že Bigelow chtěla do filmu za každou cenu narvat všechny problémy současného iráku, a že z původně uceleného vyprávění vytvořila poměrně nesourodou směsku. Lepší než Jarhead, horší než Black Hawk down... Celkově tak na čtyři hvězdičky. ()

MJ

Asi nejlepsi z tohoto prostredi co jsem videl. Ten kdo tohle napsal a natocil moc dobre vedel co dela. Vite ono to tam sice mozna nevypada presne takhle, ale hodne podobne to je. Tenhle film je jen o tech lidech. Nestoura se po zadnych pricinnach a politice a to je velke plus. Proto nechapu nektere komentare co jsem si tu precetl. Nezajimave postavy? Dilogy o nicem? Hlavne ze lide co takhle hodnoti v soukromi rozebiraji jen ontologii a kulturni vyvoj v Mezopotamii. Tohle je nakouknuti do soukromi tech vojaku tam. O tom co se jim v tech hlavach honi, co musi resit a jak se s tim dokazou vyrovnat. Ja jen doufam, ze az tam treba pojedu ja, ze na me ta zkusenost nenecha takove nasledky, protoze ikdy na jednu stranu chapu proc na zaver hlavni hrdina udela to co udela, nechci dopadnout stejne. Coz by nechtel nikdo, kdo ma v hlave neco vic nez kus prejtu. ()

Ssoumess

Drsné, skličující, horké, napínavé, předlouhé, smutné, paranoidní, suché, krvavé, bezvýchodné - kdo by sakra chtěl tohle dobrovolně zažít? Zatím nejlepší "dokumentární" film z iráku. Rozhodoval jsem se mezi 8 a 9 body, za scénu se zámky na tržišti dám tu lepší... 9/10 ()

NormadSoul

Náklad filmu 15 miliónů dolarů, zisk filmu 12 miliónů dolarů.Originální scénář. Dobré obsazení herců, hlavně Jeremy Renner. v roli nebojácného vojáka přímo exceloval. Atmosféra v Iráku je děsná, bomby jejich každodenní chleba, stres, chaos. Hlavně stres vojáků, obávají na něco, co nevědí, co bude dál. Prostě prima napínavý film ()

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

13.05.2024

Je tomu již sedm let od té chvíle, co první režisérka, která vyhrála Oscara za nejlepší film, přinesla svůj poslední snímek Černobílá spravedlnost. Kathryn Bigelow, jenž se do filmových análů navždy… (viac)

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu

17.11.2014

Sepsat celovečerní adaptaci videohry Uncharted není legrace. Na tomhle úkolu si vylámalo zuby už několik lidí, a to včetně Davida O. Russella (Terapie láskou), Thomase Deana Donnellyho a Joshuy… (viac)

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

15.07.2011

Byl by asi hřích, kdyby mu dříve nebo později taková role nespadla do klína. Stellanův syn a hvězda seriálu Pravá krev se ze všech sil snaží rozběhnout filmovou kariéru. Po Melancholii, remaku Straw… (viac)