Bývalý mariňák Tommy Riordan (Tom Hardy) sa po rokoch vracia do rodného Pittsburghu a požiada svojho otca Paddyho Conlona (Nick Nolte), niekdajšieho boxerského trénera a v súčasnosti už len alkoholika, aby ho pripravil na legendárny turnaj v zmiešaných bojových umeniach nazvaný Sparta, ktorý výhercovi ponúka najvyššiu finančnú odmenu v histórii tohto športu - päť miliónov dolárov. Tommyho brat Brendan Conlon (Joel Edgerton), učiteľ fyziky na strednej škole a bývalý úspešný zápasník v kategórii zmiešaných bojových umení MMA - Mixed Martial Arts, má tiež finančné problémy, preto sa rozhodne pre návrat do amatérskeho ringu, aby víťazstvom a výhrou zabezpečil svoju rodinu. V súkromí čaká oboch bratov neodvratný stret kvôli krivdám, ktoré ich rodinu kedysi rozdelili. A potom sa musia stretnúť ešte raz v ringu na turnaji bojových umení ako súperi v neľútostnom životnom zápase o veľký balík peňazí, ktorý by zachránil ich existencie a rodiny. Je však možné, že v ringu získajú aj niečo viac než len päť miliónov dolárov. (TV JOJ)

marvan

Nesrovnávejte Warriora s Fighterem, ten první představuje čisté žánrové potěšení, ten druhý je sociální drama. Pochopitelně, že pro většinu uživatelů bude přístupnější Warrior, protože je přímočarý, u Fightera je potřeba vynaložit určitou námahu. Pokud někdo tvrdí, že je to horší film, pouze tím klasifikuje sám sebe, řekl bych. Tím nechci nijak ubírat kvality Warriorovi, ale pokud mám použít sportovní terminologii, tak srovnáváte dva borce v různých váhových kategoriích. ()

tnp101

Po počátečním extrémním nadšení a následném snížení adrenalinu konečné hodnocení snižuji o jednu hvězdičku. Ono je to, když už nic jiného, setsakra dobře odprezentované a to ve finální třetině natolik, že jsem neměl žádný problém odpustit tu výraznou klišovitost. A nejspíš s tím nebudu mít problém ani napodruhé, což však nemění zhola nic na tom, že jí tu je opravdu hodně. V současné době je film velmi nadhodnocený (92% a "9. nejlepší film" působí spíše jako vtip), to ale neznamená, že se nejedná o neobvykle intenzivní zážitek, který mi vzhledem k délce utekl nečekaně rychle. Nedoporučuji k němu však přistupovat jinak, než jako k výtečně zahranému filmu o boji. ()

ywo666

Slabšie ako Miracle a lepšie ako Pride and glory. Tématikou MMA mi O'Connor po hokeji opäť trafil na strunu. Súboje sú dobre natočené. To, že celý film je klišé som sa dozvedel už z komentárov a bol som na to pripravený. Oproti Rockymu to má viac mlátenia a menej kecania. A na rozdiel od Rockyho sa to nezameriava na úmorný tréning. Každopádne film má silné emócie a herci sú presvedčivý. Nechápem úplne prečo práve tento film je nadhodnotený. Lebo aj taký fanúšik MMA, ako som ja môžem dať hodnotenie tak 85%. Čo je dosť, ale v porovnaní s percentami na csfd??? ()

Chris Masters

Je to sice teprve minuta, co jsem zhlédl tento film, ale i to mi stačí abych hned věděl jak tento film ohodnotit a okomentovat.Brilantní film v podání Toma Hardyho, Joela Edgertona a smaozřejmě Nicka Noltieho (který podle mě by za tuto roli měl tutově dostat oscara).Všichni, kteří jste neviděli, děláte chybu! ()

Maki89

jednoduchý priamočiary dej bez nejakých výrazných chybičiek, pekne spracované vzťahy a pomerne dobré súboje...teda... dalo sa na ne pozerať... keď to všetko dám dokopy - vynikajúce... nemyslel som si, že ma tento rok ešte nejaký film takto poteší... Fighter a Wrestler sa môžu ísť schovať do kúta...a Tom Hardy je zviera... 9/10 ()

Jazzzz

Já si říkal, že bojové drama prostě nemůže mít takový úspěch. Ano jsou zde propracované motivy k boji, je zde složitá rodiná situace a dokonce i vhodné herecké obsazení. Pořád však film spěje k závěrečnému boji, který už od dob Rockyho se snaží hrát si na něco jiného než jenom na boj, ale jde tam o ten boj a většina diváků se na bojové filmy dívá kuli tomu boji. Boj na jednu ránu je tak maximálně kuriozita na youtube, ve filmu o to žádný divák nestojí!!! K hodnocení - nikoli lepší než Rocky :-) ale také ne horší než Rocky V. (O týden později: Ano film mi leží v hlavě, ale podobným způsobem jako Grand Torino... Nevidím v něm nic světového, prostě jen další bojové drama, které se mi zdá se všemu důležitému vyhýbá a snaží se vypadat zajmavě (krize mezi bratry, krize mezi dětmi a otcem, nezahojená křivda z války) a koukatelně... A lidi mu to žerou. Každy ví, že se nakonec bráchové potepou a dokonce je i jasne který vyhraje. Ale nikdo neví čím vším se tvůrci pokusí oddálit závěrečný boj. Hromadou prázdných scén, které ač se snaží být emotivní. Jediná myšlenka, která stojí za zvážení je ta, zda opravdu někdy existuje zlom, kdy si někdo nezaslouží žádné odpuštění. Pokud to zubaté zvíře už nekouše a mi mu to vracíme tak jako ono se chovalo dříve k nám nejsme o nic lepší než to zvíře. Snad tohle je nejvýznamější myšlenka celého filmu, ale proto si možná zasloužila byt rozvedena a ne ututlána někam do ztracena na úkor špatných bojových scén a nic neříkajícímu finále. ()

ivan bohatyr

Dost kvalitní snímek, **POZOR následující věty poodhalují průběh filmu!** škoda, že v semifinále trunaje jsem se už dost rozčílil, protože to, co ten fyzikář "Mr.C" scyhtal by nikdo nemohl ustát. Už od toho rusáka dostal několikrát kolenem přímo do hlavy a spoustu direktů, tam už prostě podle fyzikálnách zákonů a zdravého rozumu musel jít k zemi. No a to, co předváděl Tommy - když dvakrát vyřídil protivníky pouze jedním úderem, tak by s ním Mr.C nevydržel ani jedno kolo. Takové pecky a jak s ním házel o zem, to by roztrhlo vejpůl i boxovací pytel. Zkrátka pro větší zážitek diváka to tvůrci přehnali a udělali z toho nereálný přeemotivovaný snímek, taktéž v mnoha fázích dost předvídatelný, ale hudba velice dobrá. Tom Hardy výkon na jedničku, Edgerton už horší a taky mu mohli tvůrci dát ještě ze dva měsíce v posilovně, protože na to, že by mohl bojovat s 15 nejlepšími bojovníky na světě rozhodně nevypadá. ()

Hnedoocko

Nepochybuji o tom, že jde o jeden z nejlepších filmových kousků všech dob! Po shlédnutí Rockyho jsem byla dosti skeptická, nečekala jsem, že by se mohl natočit film lepší, nebo alespoň stejně tak dobrý, jako byl právě Rocky. Ale velký omyl. Nedokážu posoudit, který z těch filmů je lepší, Rocky je klasika, no ne? Ale Warrior, ten mě dostal hned na začátku a na konci posadil na zadek. Kdo by tušil, že se v úplném finále střetnou dva rozhádaní bratři, kteří svým bojem nakonec vrátí vše dopořádku. Jednoznačně doporučuji! ()

venison

Po tom, co celé mé okolí pělo ódy na "Warrriora", jsem se k němu také konečně dostala.. Musím říct, že mám ráda sportovní filmy a mezi ně patří i zápasení.. "Warrior" mě však tolik nenadchl.. Ocenila jsem skvěle vystřiženou roli Nickem Noltem, ale bohužel oba hlavní přestavitelé bratrů Brandana a Tommyho mi byli krajně nesympatičtí, stejně jako Jennifer Morrison.. Myslím, že velké hodnocení filmu není zásluhou režiséra, či hereckých výkonů, ale především film zaujal příběhem, který je opravdu silný.. Při závěrečném boji jsem držela palce, ale vlastně jsem nevěděla komu :-) ()

noriaki

Není to tak dobrý film jak se o něm traduje. Je ještě lepší. Nedostatků by se sice dalo najít relativně dost, ale vtip je v tom, že pokud je vyloženě nehledáte, žádných si nevšimnete. A hledat není kdy. Warrior je brutální emocionální jízda, od začátku až do konce. A nejenom v bojových scénách. Ty slouží spíš jako oddech, kdy tělo zaplaví vlna adrenalinu a alespoň na chvilku spláchne všechno ostatní. Mimo ring jde o tísnivé existenciální drama, které až nepříjemně silně předává pocity na diváka. Režisér svojí práci rozumí a svůj podíl na výsledném dojmu má skvěle zvolená hudba, ale troufnu si tvrdit, že tahounem zážitku je trio hlavních hrdinů. Na omezené ploše minimalistického herectví, se všem třem podařilo navodit tak hutnou atmosféru, že by se za ni nestyděl leckterý psychologický thriller. Ve skutečnosti jediné okamžiky kdy se film zadrhával a nefungoval jak měl, byly v době, kdy se děj přesunul někam daleko od nich. Pokud byl ale poblíž někdo z Conlonových, všechny chyby jako kouzlem zmizely. Warrior je zvláštní záležitost. Cítil jsem se u něj jakoby mě někdo posadil na židli a pustil mi solidně natočené, excelentně zahrané, ale přesto na svou dobu jenom mírně nadprůměrné sportovní drama z roku 2030, a já jsem z něho byl celý pryč, protože bylo ve všem o tři kroky dál než současná konkurence. Top 10 za rok 2011. ()

Tomasso001

Výborné nápady převzaté z bojových filmů, na které se již pomalu zapomíná, vojáci, odvod hlavního hrdiny, vykloubené rameno, lví srdce, Koba místo Attilly a další a další, ale proč ne, když to takhle super funguje a vznikne z toho akční, dokonalý film jak ze staré školy, není to nic špatného... Pro mne příjemné překvapení a jen houšť.. ()

BoncheR

Takto - tesne po skončení filmu - v bojovej nálade mám chuť povedať to, čo už 1000-krát odznelo: TENTO FILM MAL TOHO OSCARA DOSTAŤ. A aj to poviem: Tento film mal toho oscara dostať!" _______________________________ Po roku 2011 klesla moja mienka o filmovej akadémii z vrcholu Mt. Blancu až na dno Mariánskej priekopy. Je totiž očividné, že niekto musel poriadne zaplatiť, aby tento film dostal len jednu nomináciu aj tak "len" nomináciu. Film je (aj napriek svojej dvojhodinovej stopáži) veľmi svižný. Mieša sa tu rodinný motív s tým zápasníckym, hrá symfóniu, ale nie naraz. Vždy sa skvelo dopĺňajú. Nechce sa mi písať dlhý komentár, možno neskôr. Zatiaľ len toľko, že by bolo hriechom prehliadnuť tento film a hodiť ho do koša. Je totiž emotívny, akčný, zaujímavý a až na zopár drobností takmer dokonalý. Pre mňa jednoznačný ***FILM ROKA 2011*** so zaslúženými 98%. ()

Pavlínka9

Předvídatelný děj, který vrcholí "nečekaně" společným bratrským odchodem...To se opravdu DALO čekat :) Ale příprava na boj, atmosféra i samotné souboje - to se jen tak nevidí. Film je pro mě vyjímečný, i když až po Fighterovi na druhém místě, ale i tak ho doporučuji k ukázce toho, jak se dá také za 1) přijít k penězům, 2) jít za tím, co člověk skutečně chce... ()

Bobik9

Skutečně to všechno byla pravda! Veškerá chvála nebyla přehnaná. Je to nejlepší film minulého roku bez sošky! Skvělý (pravda hodně americký) příběh, který v několika situacích skoro vháněl člověku slzy do očí. Neskutečné výkony Hardyho, Edgertona a Nolteho mě dostaly a nechápu, jaktože nemají zlatou sošku za ně. Miluju podobné fighterské filmy typu Nikdy to nevzdávej a myslím, že Warrior překonal všechny dosud natočené. gavin O´Connor znovu potvrdil, že sice netvoří haldy filmů, ale tvoří jedině kvalitu. Těším se na nějaký další jeho kousek. ()

Tomes83

Když Tommy nastupoval do ringu a místo doprovodné písně mu hlasitě zpíval zástup přihlížejících a fandících mariňáků, už to muselo být pro něj poctou a velkým vítězstvím! Nejlepší sportovní drama od dob ROCKYHO BALBOY!!! ()

Phietros

Skvělé podání ze života dvou bratrů, které rozdělil osud při rozvodu rodičů a jejich cesty opět spojil o několik let později při zápasech v ringu! Starší z bratrů má ženu, dcery, učí na škole, ale potácí se v dluhách a tak se vydá do ringu přivydělat peníze. Mladší bráška, kterého vždy upřednostnoval jejich otec alkoholik a trénoval ho, je již vyspělý mariňák, který po smrti svého přítele opouští své řady a rozhodne se pro manželku zesnulého vydělat peníze! Do všeho je zapletený otec, který chce vše napravit, již nepije, ale u obou nenachází odpuštění.. Opravdu strhující podívaná a hlavně příběh třech rozdílných životů! Kdyby nebylo nudného začátku a pohádkového konce, kdy oba bratři vykosí hlavní hvězdy-hlavně Brendan, Tommy na to aspon měl, tak by to nemělo chybu! 80% ()

adli

naprosto tuctová rubačka ve stylu Van Dame a jemu podobných, navíc pro mě jako fanouška MMA s tolika logickými nesmysly, že výš jít nemůžu, moc nechápu tak vysoké hodnocení ()

geklon

pojišťovák je hnusnej bezpáteřní hajzl, hlavně dá li se dát do příběhu jako důvod proč učitel ze střední, který na prahu osobního bankrotu, naběhne do kolotoče superballou v MMA a prořeže se až do finále, kde mu soupeřem není nikdo menší než jeho mladší bráška Tommy, který posledních 14 let trénoval v Iráku a chce hlavní cenou pro vítěze zabezpečit rodinu svého padlého kamaráda. Klasika, další nabubřelej patos s naprosto předvídatelným dějem a levnou ždímačkou citů všech, i otrlejch drsňáků, co si i do kina vzali trička Tapeout. Nick Nolte je tak roztomile napravenej starej sráč, že i já bych ho pozval na hrnek kafe. Rodinné drama je to opravdu strašidelně prvoplánové a všechny atributy klání v osobních soubojích obou bratrů ať už současných či minulých, jsou možná neotřelé,ale těžko uvěřitelné. Scénáristé tu v rámci příběhu balancují opravdu na tenké hraně naprosté sračky.....snímek naštěstí dokáže v pravý čas fungovat jako lehce nadprůměrné sportovní drama. Herecké výkony jak T. Hardyho, tak J. Edgertona jsou natolik elektrizující, že tento snímek z naprosté žumpy vytáhli do konejšivého průměru ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Už pár měsíců víme, že režisér Gavin O’Connor (Zúčtování, Cesta zpátky) pracuje na převedení svého úspěšného MMA dramatu Warrior do seriálové podoby. Snímek z roku 2011 se tak má dočká desetidílného… (viac)

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Snímek Warrior režiséra Gavina O’Connora patří mezi nejpopulárnější sportovní dramata vůbec. Film vypráví strhující příběh o střetu dvou bratrů, bývalého mariňáka Tommyho (Tom Hardy) a učitele na… (viac)

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Loňská comicsovka Sebevražedný oddíl sice moc lidí nenadchla, 745 vydělaných milionů nicméně znamená dvojku. Té se ujal Gavin O'Connor, režisér Warriora nebo Zúčtování, a měla by se začít točit v… (viac)

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)