James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

wOOzIe

Lepší než QoS horší než Casino Royale... Velké plusy jsou samozřejmě v hereckých výkonech, v režii atakdál... Ale proboha kdo smolil zase ten scénář..... No Bondovky už zkrátka nejsou to co bývaly a ani pár vcelku povedených a nepovedených gagů to nezachrání.... ()

Expertt

Začal bych s lehkými asociacemi: Úvod - Dangerously energetic, Intro - Full of perfection, Scénář - Excellent as always, James Bond - Irrepleceable, Skyfall - DONE! Jak už všichni předem řekli, tenhle Bond neni jako ti předešlý, a taky že ne. Narozdíl od těch ostatní neni až tolik akční, což ale neplatí pro ten naprosto dokonalej začátek a několik akcí v průběhu filmu, i tak tam je akčního dost. Skyfall je víc o hloubce, víc a perfekcionismu. Vše je dokonalé, každý aspekt abstraktního intra, každý tvar a symbol zapadá do sebe jako puzzle. Dokonce každý kámen, který se odkutálí od kola přijíždějící auta má ten správný směr. O 007 jsme se toho až tak nikdy moc nedozvídali..tento díl svým způsobem zahrnuje i minulost, což je opět nový směr. Stejně tak jako je dokonalej film, tak je v týhle roli dokonalej i Daniel Craig. Chyba ve filmu, SPOILER!: Kdy už konečně filmaři pochopí, že čelní lepené sklo, které se v servisech vyřezává strunou o dvou lidech, se prostě nohou vykopnout nedá :-/ ()

wixet

Po posledním Quantum of Solace příjemné překvapení. Kameru už nedrží nikdo s trojnásobným parkinsonem, takže je při akci konečně vidět, co se na plátně děje. Děj a jeho logika na Oskara vážně není, ale v rámci žánru ani neurazí. Naopak kvituji stále realnějšího Bonda, coby člověka který JE zranitelný, a který ma nějaké emoce. Q a jeho IT mi přisla jako z Marsu, ale to je obecný problém snad všech filmů, které jsou pro masového diváka a tak to taky beru a scénáři to v tomto případě nevyčítám. Sečteno a podtrženo, přijemná Bondovka... :) ()

Looka

100% Restart celé série, který započal Craigovým příchodem je 100% završen. Tento díl se dá chápat i jako boj o Bondovo přežití v moderní době nových trendů. (i proti producentským tahanicím) Ve scéně kde stará M hovoří o nejasnosti dnešního skrytého nepřítele doslova naskakuje husí kůže a máte pocit, že mluví přímo k vám jako divákům. Navíc je to celé prošpikované odkazy na předešlé díly. ()

fantomas19

* akcia / Turecko, Šanghaj, Londýn * klasika vs moderná doba * politika vs tajné služby, verejnosť vs tieňohra, pravda vs lož * teórie & počítačový svet vs stlačenie spúšte a nôž * ()

Petus

Začátek dobrý standard. Úvodní song fantastický (tuhle melodii marně vyháním z hlavy už několikátý den). Bondův návrat do služby a představení R. Fiennese – skvělé, vtipné a nádherně navazující na klasiku v podání prvních bondovek. Od scén v Šanghaji a Macau (příjezd do kasina a scéna v něm se mi obzvlášť líbily) a objevení hlavního záporáka bych vůbec neměla problém představit si namísto Craiga Seana Connoryho a ve finále ve Skotsku by se vyjímal přímo báječně. Odmítám názor, že nejde o Bonda, resp. že jde o odklon od tradice. Právě naopak. Bond se k ní vrací. Stylově a v plné síle. Tenhle Bond se mi prostě hrozně líbil a to čestně prohlašuji přes fakt, že nejsem právě Craigovým fanouškem. ()

VvV14

Naprosto dokonalé přizpůsobení Bonda do dnešní doby. Perfektní scénář, kamera, lokace i obsazení. Nemůžu být spokojenější. A v porovnání se dvěma zbývajícími Craigovkami se tahle povedla nejvíc. ()

popos

Žádnou jinou než špičkovou bondovku jsem nečekal a nebyl jsem zklamán. Akčnost, spletitost, krásné ženy, dokonale hodící se hudba, ani se nepokouším hledat cokoliv špatného, stejně bych nic nenašel. Ještě dlouho se nemusíme bát, že by bondovky ztratily na úrovni :) ()

Kinpr

Skyfall už nemá bohužel to, co bylo předností u předchozích bondovek s Danielem Craigem. A to tu správnou a drsnou syrovost. Přesto si opět drží nastolený standard a přidává ještě něco navíc v podobě odkazů na klasické bondovky. A Bardem je opravdu to nejlepší, co ve Skyfall rozhodně jen tak nepřehlédnete a je radost si každou chvíli, kdy je na plátně, užívat. ()

Čejkyn

Nejrealističtější Bondovka ze všech co jsem viděl.Asi nejlepší jsou na celým filmu úvodní tituky a Bardemova "welcome" scéna,i když vlastně každá scéna s tímhle krasavcem stojí za to.Jinak je to docela klasický příběh,jen je právě zajímavé že se to vše děje u nepřemožitelného agenta 007.Mendes natočil neBondovku,která má spíš blíže k psychologickému thrilleru než k akční sypačce,každopádně se mi to líbilo-80 % ()

sunfreedom

Nejprve smršť negativních recenzí, potom pár co říkalo "převratné". S tímhle se do kina nechodí lehce. Nemohu dát pět hvězd, protože jsem je nedal ani Casinu Royale. Každopádně cosi převratného tu bude. Při scéně na ostrově jsem usínal. Od té chvíle ale už ne. Film je to skvělý, je to nadprůměrná bondovka. Byl bych ale dalek nějaých širších soudů, jakože se právě odehrála revoluce na plátně. Opravdu výjimečný film si nesmí dovolit během svého běhu zakopnout. Skyfallu se to, bohužel, jednou nebo dvakrát podařilo. ()

sigi2

Nie som fanúšik, no pár som ich videl. Nebavia ma, lebo nie sú príliš reálne, a to ma irituje. Skyfall im ale úmyselne vzdáva poctu a robí to lepšie, ako originály. A potom sa v garáži objaví Aston Martin. A Bond už nie je Bondom. A Bond je zrazu sakra dobrým filmom. Ako nadviažeš, ty, čo budeš pokračovať? ()

Murdock

Další zářez pro Craiga, Bond pro mě začal bejt zajímavej až s jeho příchodem a Skyfall to potvrdil. Zápletka nenudí a napětí se buduje zajímavě, což bohužel končí v polovině filmu... Vizuálně úchvatný místa taky potěší jenže i to končí v polovině filmu... zhruba tehdy totiž dojde ke "zvratu", který vrhne Bonda do zběsilý akce, která posléze nudí až do konce a variace na Sám doma to opravdu nezachraní...trochu škoda. Když už si tvůrci dali tolik práce s první půlkou, mohli zapracovat i na závěru. ()

Franche

Přiznám se, že Bondovek jsem viděla poskromnu. Co vím ale jistě, že tahle byla nejlepší. A ať si říká kdo chce, co chce - podle mě je i Craig nejlepší Bond. 4* P.S. Slizoun Javier Bardem aka blonďák s protézou, bez chyby! ()

karlee

Kam se poděl humor a nadhled? A kam bondgirl (tu zoufalou černovlásku snad nepočítají)? Jedinou kladnou stránkou dílu je asi R. Fiennes (a jedna pěkná hláška z bondových psychotestů ohledně M), nový Q ucházející. Ale Bardem nic moc, jeho fixace na M mě neořesvědčila, celá poslední hodina poměrně slabá. . ()

Judy24

Pierce Brosnan spoustu z nás přesvědčil o tom, že Bondovky jsou naprosto průměrné akční filmy, akorát je v nich ten Bond. Daniel Craig (a Sam Mendes) mě ale tentokrát vysvětlili, že Bondovky jsou skvělé akční filmy, které vybočují nad průměr a ještě navíc (jako takový skrytý bonus) v sobě skrývají něco, co už známe a na co se těšíme. Skyfall je nádhernou podívanou od písničky Adele až po závěrečné titulky. Je tam skrytá spousta ironie, nadhledu, sakrasmu a jedinečných scén, kde si Sam Mendes hraje se světlem. Asi to není ten nejlepší komentář, co jsem kdy napsala, ale je to možná tím, že i měsíc po shlédnutí jsem tím filmem ohromená. ()

Brodyman

SPOILER! Není možné abych dal nějaké "bondovce" méně jak 4 hvězdičky. Tahle série filmů je asi nejúspěšnější co kdy byla. A s potěšením musím říct, že tenhle film nijak nekazí průměr. I přesto, že hlavní záporák je v podstatě taková variace na zlaté oko, a Bond si v závěrečné části filmu spíše hraje na Macalauye Culkina, je Skyfall krásným pokračováním Bondovské ságy a zároveň konec jedné dlouhé epochy Judi Dench, kterou Fiennes snad dobře nahradí. A ať je to kvůli skvělým akčním scénám, nebo to, že z Bonda už je opět víc ten správný agent typu:,, Jsem Bond. James Bond´´, nebo kvůli Astonu Martin DB5, či snad kvůli úvodní písničce, která se dá konečně poslouchat (viz. Die Another Day, nebo Quantum of Solace) těch 5* si zaslouží. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)