James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

davebono

Úspěšný restart agenta s povolením zabíjet. Přenesení se od tradičního 007(klasický auťák, klasické hračky a pěkná ženská od hlavního záporáka) k novodobému 007 (bez minulosti). Místy to Sam Mendes trochu moc zpomalil, ale 4* si film zaslouží. Mimichodem, doufám, že Daniel Craig jako James Bond tady bude ještě dlouho. ()

stepma

Kdyby to byl akční film pro holky, neváhala bych dát 5*, jako bondovka to ode mě ale nemůže dostat víc než 4* - zkrátka dobré, leč nebondovské. ()

michalkop

Bezprostřední dojmy z projekce v kině: Zajímavé, netypické, dynamické, působivý a nerušivý hudební doprovod, dobře vystavený příběh. Chybí mi v tom wow efekt - něco, kvůli čemu bych si ten film zapamatoval, něco, kvůli čemu bych se k němu chtěl vrátit. To tam není, takže za mě jen 75%. ()

mine.slayer

Je to neuvěřitelné, i když je film plný nesmyslných okamžiků, jsou vždycky vykompenzované jinými, které v okamžiku zase vše napraví a tak to jde celý film. Návrat k původnímu korpusu Bondovek? Money Penny je zpět no vypadá to tak. Výborná bondovka, dlouhá jak den na poušti, ale v případě Skyfall ztráveného v Oáze. ()

pájap

NOVÁ BONDOVKA SE FAKT POVEDLA.CRAIG JE DALEKO LIDŠTĚJŠÍ,ZRANITELNĚJŠÍ NEŽ JEHO PŘEDCHŮDCE BROSNAN A TO SE MI LÍBÍ...I KDYŽ BROSNANA MÁM V TÉHLE ROLI TAKY RÁD.....MÁ TO PŘÍBĚH ,NĚKDE JE TO PŘEHNANÉ,ALE U 007 SE TO DÁ ČEKAT NE???MOC LÍBILO PROTO 5.......to co tady předvádí někteří jedinci je na pováženou....to má asi tolik společného s hodnocením jako teplý eskymák narozený ve Rwandě s otvírací dobou v pražském marketu..... ()

MJI

Chvílemi jsem uvažoval dokonce jen o 3*. Pak se mi to rozleželo. Ono, nebýt to Bond... Ale ono je to Bond. A právě proto to, co by jinde už dávno působilo okoukaně, je zrovna tady nakonec skutečně originální. ()

Jan_Maly

Musím říci, že tento díl mě velice nadchnul, jak obsazením, tak scénářem. Opět se ukázalo, že tvůrci vědí, jak fanoušky nadchnout. Prostě jednoduše, tento film si u mě zaslouží plný počet hvězdiček, jelikož je tam i dost té akce a příběh, ten doslova stojí za to. :) ()

Rommaano

M se vrací do své původní staroanglické kanceláře a napříště už si zase bude zapínat poklopec, jak si to Ian Lancaster Fleming představoval. Zranitelnost Bonda zlidšťuje a zároveň podtrhuje jeho výjimečnost (klidně zvládne i dva inkasované zásahy s jedinou jizvou, když na to přijde). Díky skotským exteriérům se do filmu vrací téměř "holmesovská" atmosféra - blata, mlhy, klikaté silničky, krásné kamenné domy, prostě paráda! Ani zápletku není potřeba nafukovat - stačí přece, že jde o život - není nutné zachraňovat hned amerického prezidenta nebo celou zeměkouli. Došlo i na přiměřenou originální destrukci, takže pokud jde o dobrou zábavu, snímek určitě nezklame. Přestože obsahově bude vždy do čeho rýpnout (třeba do didaktičnosti obhajoby existence tajné služby před ministerskými úředníky, která má možná spíš vychovávat diváka k toleranci k opatřením proti terorismu, nebo do zbytečné baterky starousedlíka na cestě do kaple), v mnoha ohledech se však Skyfall dá považovat za návrat k původním bondovským hodnotám. ()

Antal89

Nová Bondovka spíše zachraňuje situaci po dvou zpackaných dílech. Daniel Craig proto až nyní mohl před náročným divákem dokázat, že na roli britského agenta má dostatečnou kvalifikaci. Ve filmu je naprosto minimální množství milostných scén. Převažuje zde spíše láska k vlasti a patriotismus. Fanoušci Bonda, kteří doufali v Bondovu homosexuální náklonnost se dočkali, ale to takovým způsobem, že si z nich filmovi tvůrci vystřelili už tím, že hlavního padoucha v roli Javiera Bardema, který jej začíná osahávat spíše zesměšní a s ním tedy i ty diváka, kteří očekávali něco víc. ()

Kubin...

Nejhorších Bondovka nebo Spíš B-éčkový akční film, protože tento film až na to že v něm hraje postava 007, nemá s Bondovkou nic společnýho. Záčátek filmu je ještě vcelku zajímavý až po úsek kdy do pevnosti přiletí helikoptéry, pak už to jde s celým filmem z kopce. Celkový námět ve kterém hraje velkou roli minulost ,,M" a Bonda zní skvěle, ale provedení bohužel otřesné. ()

Pickardino

..ale tak nejak se nedostavuje extaticke nadseni. Doufal jsem, ze pan Mendes Bondovsky kanon aspon trochu nekam posune, a on, pro me prekvapive, udelal presny opak - paklize se prvni Bondovky s panem Connerym daji povazovat za definici tradice, pak tohle je tak tradicni jak to jenom jde.. Pocta prvnim Bondovkam. A nejsem si jisty, jestli ty ji potrebuji.. ()

pavelpetr

Bylo to jiné. Kde je sakra bondgirl, kde má pořádný bondcar. Ale konec mě opravdu velice mile překvapil. Bylo to prostě trošku jiné než Bondovky, ve kterých Bond od začátku do konce drtí každého kdo se mu postaví do cesty. ()

Etrox49

Po rozpačitých dojmoch z QoS opäť Bondovka, ktorá má grády! Najsilnejším článkom je tu pre mňa jednoznačne Javier Bardem, po všetkých stránkach ideálny výber hlavného hajzlíka. Hoci skvele zahratý, LeChiffre v podstate riešil len zlaťáky a otrasný Green bol skôr komická figúrka. Silva / Rodriguez v podaní Bardema je však skutočný, démonický parchant. Chalaniska som od No country for old men nikde nevidel, no opäť ma uchvátil svojim úsporným vystupovaním a nenapodobiteľným prejavom. Určite si film pozrite v pôvodnom znení, viem si predstaviť, že akýkoľvek dabing spotvorí pôžitok z Bardemových výstupov o 70%. Pani Denchová tradične nadštandard. Craig, ktorý sa na moment objaví aj so šedivým strniskom a pripomenie nám, že čas nešetrí ani Jamesa Bonda, detto. Veľmi zaujímavou je aj Whishawova, skvele podaná, podivínska postava. Od úchýlného smradofila z Francúzska je to obrovský skok k lepšiemu a popravde, spoznal som ho až na konci filmu. Dej v priebehu celého Skyfallu ani na moment nestráca paru a nepostráda akčné nápady od klasických automárovačiek až po bagre či strešné enduro. Vizuálna stránka niektorých scén (e.g. Silvov ostrov, Skyfall) je proste úchvatná. Jasné, pár múch lepšie povedané mušiek tu je a v porovnaní s Casinom je to u mňa tak na 4,5 hviezdy. Ale za celkový dojem a kvalitné akčné vyžitie po dlhšej dobe pôjdem proti sebe a dávam za plný počet. ()

crola

Bondovka je Bondovka :-). 007 běhal, střílel, byl špinavej, všechno přežil, dal si Martini a nakonec všechno vyhrál :-)... ()

waclaf

první Bond, kterého si pamatuji je Goldfinger s asi nejlepším představitelem Seanem Connerym, nikdy jsem tyto filmy nevyhledával, připadaly mi srandovní kvůli nereálným scénám typu skok na motorce do letadla atd. Nicméně od chvíle, kdy byl nominován Daniel Craig se má náklonnost začala pomalu měnit a Skyfallem to vygradovalo. Výborně jsem se bavil, filmy Sama Mendese nikdy nezklamou. Od teď se řadím do fanklubu. ()

pitbull96

Ale jo, je to kvalitní film, jen kdyby. Film sice splnil mé očekávání, takže ani nejsem zklamanej. Ale místy se děj nějak prapodivně zadrhával a nepříjemně zamotával. Abych se přiznal v několika minutách jsem se opravdu nudil. Hodně mi to připomínalo posledního Temnýho rytíře, který byl podle mého názoru kvalitnější. Britský dabing byl suprovej a o paromatických snímcích z Asie a z Británie ani nemluvě. 4* ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)