Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Eve Lyn

Takhle otrávená z kina už jsem dlouho neodcházela. Podle ohlasů jsem čekala oddychovou zábavu na úrovni, ale Thor je stupidní americká slátanina s naprosto předvídatelným průběhem, podtržená otřesným dabingem. ()

peeters11

Tak si tak koukám a najednou zjistím, že je konec a vlastně nic závratného se nestalo. Ne že bych očekával nějaké obrovské bitvy nebo akční scény, ale musím si postěžovat na oficiální text distributora. Asi ve třičtvrtě filmu jsem pořád čekal na ono v oficiálním textu tvrzené 'bratr Loki chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která v duchu přísloví „Když se kácí les, létají třísky", rozpoutá peklo na Zemi. Boží synek se bude muset rychle rozhodnout, jestli nechá lidi za sebe krvácet, nebo se vzchopí, zvedne kladivo a vyrazí na zteč" a až pak jsem pochopil, že tomu tak asi nebude. Žádné peklo na zemi se nekonalo, ale ve finále můj dojem z uchopeí celého příběhu nakonec převážil nad zlostí na autora oficiálního textu. Říkal jsem si, že bych dal tak 60%, ale nakonec jsem si to rozmyslel kvůli skvělým hláškám, kterými mi je film prošpikován (hlavně thorovi hlášky na zemi), a v neposlední řadě i kvůli hereckým výkonům hlavních protagonistů. Nakonec 75%. ()

marysa

Tento film bol na mňa až príliš veľké fantasy, a keďže ja tento žáner veľmi neobľubujem, boli pre mňa príjemnejšie skôr scény odohrávajúce sa na Zemi. A to aj vďaka vtipným situáciám vyplývajúcich z toho, že sa Thor ako mytologická postava ocitla medzi bežnými smrteľníkmi. Žiaľ bolo toho menej ako som dúfala. Naviac, čo ma sklamalo bolo pre mňa slabé 3D spracovanie, ktoré sa v tmavých scénach stávalo takmer nepozerateľným a celkovo dobrých 3D efektov tam bolo pramálo. Inak ale nemôžem povedať, že by ma to nudilo. ()

Mc.Flurry

Skvelej napad se skvelym pribehem skvely herci a skvela Natalie Portman ktera ma velice uspesnej rok co se filmu tyce. Tahle role ji padla moc hezky. Pribeh je krasny propracevonay a me tam proste nechybelo. Rozhodne by to chtelo pokracovani protoze to opet jako vecina takovych filmu skoncila dost neuzavrene. ()

Luciaaas2

Thor v režii Kennetha Branagha je jedna z nejlépe natočených comicsových adaptací, postavy jsou sympatické, děj vás rychle vtáhne do dění fimu. Hlavní představitel Thora, jako by sám vypadl z comicsu. Film má šmrnc, který je odlehčený humorem a po vizuální stránce ve 3D překrásný. Bál jsem se z filmování mého oblíbence a jsem moc rád, že to dopadlo za 1. Snad brzy bude dvojka :-) ()

Mrnavej

Jelikož s předlohou jsem obeznámen jen zběžně, tak si nemůžu moc vyskakovat ohledně nesrovnalostí, i když ten černoch v severské mytologii mi trošku neseděl. Ovšem co se samotného filmu týče - herci mě přesvědčili, výborná hudba, výborné zpracování celého vesmíru (od Asgardu až po Jotunheim), jednu hvězdičku bych měl dát už jen za tu práci maskérů!. Konec trošku klišé, a taky by neuškodilo více akčnějších scén (jak kvantitativně, tak kvalitativně), ale jako výsledek to velmi dobře pracuje - dávám tomu 80-85% ()

aml

Partia dobrých hercov, či už Hopkins, Portman, Skarsgard alebo Hemsworth, v dobrom a zaujímavom filme, ktorý preniesol severskú mytológiu do modernej doby a vedy.. Nečakala by som, že sa práve na tomto filme toľko nasmejem, aj keď som sa niekedy smiala sama.. Mínus bod za dabing, máloktorý český dabing naozaj stojí za to.. Len ten koniec.. Čakám druhý diel.. A Odinovi chýba nesprávne oko, len tak mimochodom.. ()

ElPajo

Naprosto ohromující epické vizuální zpracování Azgardu, bifrostu a ostatně všeho co je s říší Odina spojeného, které vám vyrazí dech....dokud ovšem nezačnou herci mluvit. Tak stupidní, nesmyslne, nasilne a neobratne dialogy jsem už dlouho nezažil, a to je něco co naprosto dokáže zkazit dojem z filmu. ** a ani o jednu víc ()

Kájuška

Jsem zklamaná. Film jsem shlédla s přítelem, který jej viděl podruhé, a cca v polovině filmu jsem odhadla, jak skončí, včetně těch serepetiček s Lokim a Jane. A to prosím nejsem žádný znalec! Celé mi to připadalo jako jakýsi sestřih, párkrát jsem se zasmála, ale celý film byl pro mne jen jako strip. Chápu že šlo o adaptaci komiksu, ne ztvárnění původní mytologie, ale zkrátka se mi to nelíbilo. A přijde mi že na to, že Thorovi spolubojovníci měli být božští hrdinové, by se museli chovat trochu jinak než banda uchichotaného "křoví" z Pomády. Zkrátka jsem čekala něco jiného. ()

Whoossain

Jsem mile překvapen. Thor byl pro mě jednou z nejpřehlíženějších postav Marvelova universa a nikdy u mě nebyl příliš oblíbený. To ovšem neplatí pro jeho filmovou adaptaci, která se mimořádně vydařila. Film je zábavný, svižný, díky množství intrik ovládajících Asgard nepostrádá ani dějové zvraty a překvapení. Zábava až do konce (a myslím až do úplného konce, na který si počkejte až po závěrečných titulcích). ()

milford

Příjmená letní podívaná, jako samostatný film jakžtakž ujde, ale všechno se to teď skvěle napojuje na Avangery, jsem rád že jsem dřív viděl Kapitána Ameriku a až poté Thora, alespoň trochu jde vidět o co půjde. I když mám trochu obavy že si pro Avangery toho připravují až moc, aby to nakonec nebylo moc přeplácaný. No uvidíme a zpátky k Thorovi - Chris Hemsworth sympaťák, Natalie Portman mi tam přišla nějaká moc umělá a místama moc přehrávala, ale co už, pořád se na ni pěkně dívá... :o) ()

kondomxxl

Mohlo to byť lepšie, ale aj oveľa horšie. Stačilo doladiť scenár, pretože ani 2 hodiny nestačia na to, čo sa vo filme deje. Skôr by ale fungoval iný scenár ktorý by toho tak veľa neriešil, nakoľko myslím že mnoho divákov počas projekcie zažilo momenty pri ktorých nevedeli čo sa deje, prečo sa to deje atď. Zámery niektorých postáv som niekedy vôbec nechápal, neviem či je to chyba scenáristov alebo je to originalita komixu. Tak či onak, ďalšie spracovanie komixu sa podarilo, je ale škoda že Branagh sa už neobjaví na režisérskej stoličke sequelu. BTW: do sequelu vymeniť scenáristov !! ()

samoso

Velmi osvěžující. Hlavní hrdina sympaťák, vedlejší postavy neprudí, scenář nenudí a režie je nápaditá a nehollywoodská, obsazení netradiční . Co víc si přát. Překvapení letošního roku. Jen se těším, co Kenneth Branagh stvoří příště, sci-fi..? ()

Big Daddy

Další komiksová hra na hrdiny plná fantaskních postav, scén i motivů. Pro fanoušky Marvelovek povinost, která je nezklame a zapadne zdařile mezi Iron Many, Hulky či Transformers. Ovšem ruce pryč pokud máte kopřivku z příliš fantasy snímků parazitujících na bájných povídkách prahnouce po zisku. Sáj jsem někde uprostřed a proto slušné tři hvězdy. ()

StressMode

Ale jo, mě se to líbilo, ale nemám rád, když nás trailer navnadí na super akční biják a nakonec je tomu jinak. Přijde mi, že snad všechny akční scény sou v traileru. Tenhle trend u dnešních filmů se mi fakt nelíbí. Thor je hodně ukecanej film, ale bohužel nemá dost velkou stopáž k tomu aby na tom stavěl. Zdá se mi to tudíž všechno trochu uspěchaný. Jako by to někdo brutálně sestříhal. Vývoj postav díky tomu někdy jakoby postrádá smysl a plynulost, někde úplně chybí. V tomhle směru se mi nejvíc líbil první Iron Man. Co se mi na Thorovi líbí je i když ne tak častá akce, efekty, zvuk, přesvědčivý herecký výkony a Natalie Portman :) Film má tu správnou komiksovou šťávu a dost tomu (aspoň u mě) přidává, že se všechno děje v jednom Marveloskym světě. Představení Thora dopadlo velmi dobře i když 4* s odřenýma ušima.. Zas se o to víc těšim na Avengers, doufám že to nezkopou... :) ()

Welsiot

A já tomu těch 5 dám, i přes všechny mínusy, které mě napadají, celkově z takového námětu šlo vytáhnout o několik desítek procent více, ale úchvatně krásná Natalie a Chris, který se ze záporáka vypracuje na klaďase, do toho slaboučký Tom Hiddleston, který na konci má i můžný hlas a dokonalý guard u duhového mostu, prostě jízda, jak se u takového filmu sluší a patří. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)