Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Pseudoproblém se závislostí (2016) (S10E03)

Na příkladu třetí epizody bylo jasně vidět, jak tvůrci postupují v případech, kdy jim odchází fantazie. K čemuž dochází stále častěji. Sheldon dostane stimulant (alkohol, kofein a podobně) a do děje se znovu nasadí postava, která měla už dříve u diváků úspěch (Arthur, Bert a podobně). No, a kolem obou výše zmíněných záplat se už jen napatlá nějaký děj a výsledkem jsou díly jako tento. / Poučení: Najdi si svou cestu k vlastní popularitě. ()

Experimentování se soužitím (2016) (S10E04)

Nemůžu si pomoct, ale nedokážu se zbavit pocitu, že byla čtvrtá epizoda původně součástí úplně jiného seriálu a tvůrci ji naroubovali na The Big Bang Theory. To, co jsem měl na seriálu rád, tady prakticky chybělo a řešilo se pohlaví nenarozeného dítěte a vztahy. Aby mě někdo nepochopil špatně; já už jsem se stavem věcí smířený, jen zdůvodňuji své hodnocení. / Poučení: Experimentuj, ale buď opatrný. ()

Kontaminace vířivky (2016) (S10E05)

Mé hodnocení páté epizody by se příliš nelišilo od toho minulého, kdyby tvůrci nepřišli s přerozdělením dvojic a sdílením zkušeností. Debata mezi Penny a Sheldonem mě totiž k mému vlastnímu překvapení bavila a dalo by se říct, že se u mě zasloužila o druhou hvězdičku, protože ostatní dění mě nechávalo chladným a nebudilo ve mně skoro žádný zájem. / Poučení: Jdi do sebe. ()

Fetální kopnutí (2016) (S10E06)

Zjišťuji, že je stále těžší napsat komentář/ recenzi, když jsou si jednotlivé díly svou kvalitou či nekvalitou tolik podobné. I tentokrát to vypadalo, že se dočkám dalšího depresivního zážitku, pak se ale ukázalo, že jsem se přece jen občas pobavil, protože se docela vydařila Pennyina autogramiáda a z hrůzy u Sheldona a Amy mě zachraňovala svými intelektuálními záblesky paní Petrescu. / Poučení: Důkladně si schovávej své nejcennější kameny. ()

Aspekty pravdomluvnosti (2016) (S10E07)

Tak nevím, jestli jsem už z toho množství epizod zblbnul, nebo vyměkl, ale přistihl jsem se při tom, že se u sedmého dílu docela bavím. Chvíli jsem byl v šoku, chvíli jsem se sám před sebou styděl, pak jsem všechno analyzoval, a pochopil jsem, že to bylo kombinací vztahových otázek a geekovin/ nerďáren ve snesitelném poměru. / Poučení: Lež, máš krátké nohy. ()

Inkubace mozkových buněk (2016) (S10E08)

Osmá epizoda začala výborně, to ale tvůrci jen klamali tělem, protože hned vzápětí plynule přešli k tomu, co se v posledních sezónách stalo jejich běžným standardem, ke vztahovým otázkám. Za jiných okolností by mi k ohodnocení tohoto dílu postačila jedna hvězdička, ale zrod nového mozku a neodolatelný svůdník Sheldon mě přiměli jeden kousek přihodit. / Poučení: Buď neodbytný. ()

Zneuznaný génius (2016) (S10E09)

No jo, už jsem to v jednom ze svých komentářů/ recenzí napsal a je to tu zas. I v deváté epizodě desáté sezóny se tvůrci vrátili ke svému zlozvyku a nahradili nedostatek kreativity znovunasazením divácky oblíbených charakterů. Což o to, Bert by byl skvělou postavou, ale způsob/ důvod, jakým (pro který) je v seriálu využíván, zavání trapnou neschopností. / Poučení: Papír možná balí kámen, ale v reálu bych radši dostal mezi oči papírovou kuličkou. ()

Šachování se společným majetkem (2016) (S10E10)

Já už si ani nedovedu představit, že to tvůrci mysleli vážně. Tyhle vzájemné naschvály byly dříve skvělé, jenže v desáté epizodě desáté sezóny už šlo zase jen o slabý recyklát. Do toho mě ještě dorazilo furtdokoloidní dění v domě Wolowitzových. Já už fakt nevím, co mi má přijít vtipné na situaci, kterou jsem už v mírných obměnách viděl mnohokrát a která mi ani poprvé nepřišla příliš vtipná. Už je to spíš únavné. / Poučení: Bojuj za své barvy. ()

Synchronicita narozenin (2016) (S10E11)

Ojoj, jedenáctá epizoda mě opravdu nebavila, ale byl jsem připraven vydržet až do konce, vždyť jde jen o dvacet minut. Ve chvíli, kdy mě scénáristé vzali do porodnice, už mě mé odhodlání začínalo opouštět a ptal jsem se sám sebe, jestli to mám zapotřebí. Pokud by Sheldon neutrousil sem tam nějakou svou poznámku, asi bych si sám před sebou tu hvězdičku neobhájil. / Poučení: A takhle to vypadá, když si nedáš pozor. ()

Resumé vánočních svátků (2017) (S10E12)

Sváteční epizody různých sitcomů ale i jiných seriálů patří zpravidla k tomu nejlepšímu, co ta která sezóna přináší. U dvanáctého dílu desáté sezóny se ukázalo, že nejde o pravidlo, které by bylo vždy platné, protože tyhle Vánoce byly opravdu zoufalé. Začátek mě přitom vcelku bavil, jenže pak se přestalo dařit už za pobytu v Texasu a všechno ostatní už bylo spíš za trest. Hvězdička z milosti. / Poučení: Před dovolenou si zjisti, kolik hvězdiček má stát, který hodláš navštívit. ()

Reorganizace vztahu (2017) (S10E13)

Každá epizoda The Big Bang Theory, která se nenimrá ve vztazích mi připadá skvělá. Třináctý díl, který pro mě otevřel druhou polovinu desáté sezóny takový nebyl. Z původního seriálu tady zbyla jen Sheldonova smlouva a Howardova Mission: Impossible. Paradoxním jevem je to, že je pro tvůrce Mission: Impossible dát dohromady epizodu, jejíž děj by mě bavil. / Poučení: Na každou cestu si zabal i razítko a klotové rukávy. ()

Prototyp emočního detektoru (2017) (S10E14)

Tvůrci přijdou v každé epizodě alespoň s jedním dobrým nápadem, ale jeho provedení zabere maximálně pět minut ze stopáže a těchto pět minut následně utopí v patnácti minutách vztahových problémů a nudných furtdokolových řečí o ničem. A nejhorší je to, jak opakovaně využívají postavy, které se už v seriálu někdy vyskytly, protože prostě nepřijdou s ničím lepším. Už jsem dlouho neviděl Berta a Arthurova ducha. / Poučení: Někdy je lepší nevědět. ()

Další manipulace lokomotivou (2017) (S10E15)

Žádná změna; i patnáctá epizoda trpěla stejným neduhem jako prakticky každá epizoda desáté sezóny, kterou jsem zatím viděl. Jeden povedený motiv prostě nestačí, protože to množství nezajímavých až otravných záležitostí, které tvoří většinu každého dílu, to dobré hravě přebije a spolehlivě mi pokazí výsledný dojem. / Poučení: Nepodléhej přílišnému nadšení. ()

Sublimace kapesného (2017) (S10E16)

Šestnáctá epizoda začala skvělou předtitulkovou scénou s Eulerovým diskem, aby se následné ukázalo, že šlo zároveň o jedinou takovou scénu v celém dílu. Já vím, po všech těch zkušenostech už bych s tím měl počítat, přesto jsem sám před sebou hanebně selhal a odvážil se na chvilku doufat. Já bloud! Tvůrci mě zákeřně navnadili a veškeré ostatní dění už bylo jen o vztazích a rozmazlenosti. / Poučení: Platí za tebe někdo? Drž se ho. ()

Šaráda s Comic-Conem (2017) (S10E17)

Už jsem ani nedoufal, že bych se mohl u desáté sezóny ještě zasmát, ale tvůrci v sedmnácté epizodě překročili vlastní stín a vytvořili pro mě něco jako náznak toho, co mě kdysi na seriálu tak bavilo. Jasně, nebyla to žádná pecka, ale já už jsem fakt vděčný za každý dobrý záblesk. Comic-Con nezklame, i když se o něm jen mluví, a Sheldon jako osobní účetní byl skvělý. / Poučení: Čas od času přehodnoť své priority. ()

Metafora s únikovým východem (2017) (S10E18)

Tak, u předchozího dílu jsem se podle tvůrců zřejmě dostatečně namlsal, takže osmnáctá sezóna už zase naplno dodržovala standardy desáté sezóny, a já jsem tak nemusel plýtvat hvězdičkami. Je to sice smutné, ale jediným pojítkem mezi tím, co přináší scénář v poslední době a tím, jak seriál vypadal původně, je Sheldon. A i jeho už tvůrci ohýbají k obrazu svému. / Poučení: Než se vzdáš mecenáše, promysli to. ()

Fluktuace spolupráce (2017) (S10E19)

Rozdělit devatenáctou epizodu do několika dějových linií bezpochyby nebyl špatný nápad. Špatným nápadem bylo to, že ani pro jednu z těchto dějových linií nebyl napsán kvalitní a hlavně zábavný děj. Celý díl tak byl vcelku nezajímavý až nudný a situaci tentokrát nemohl zachránit ani Sheldon, který měl sice tabule a fix, ale scénář k jeho scénám byl slabý stejně jako u ostatních. / Poučení: Nebuď za křena a jdi radši někam jinam. Třeba do knihovny... ()

Bezprecedentní ztráta paměti (2017) (S10E20)

Ani dvacátá epizoda se nedokázala vyhnout standardu většiny dílů desáté sezóny, a její byl tedy dosti chabý. Já už si vlastně ani nejsem jistý, jestli tvůrci ztratili invenci; stále více podléhám dojmu, že už je původně zvolené téma seriálu přestalo bavit, takže se v jeho polovině rozhodli, že se budou věnovat radši nějaké vztahovce při zachování původních postav. Zase to jednou trochu zachraňoval Sheldon. / Poučení: Jídlo přes hadičku stojí za prd. Vím, o čem mluvím. ()

Frustrace z odloučení (2017) (S10E21)

Tak ne, má odvážná myšlenka z komentáře/ recenze k předchozímu dílu vzala rázem za své, za poklesem kvality skutečně stojí nedostatek tvůrčí invence. Jedenadvacátá epizoda byla totiž natočena udržitelným způsobem, jelikož se mocně recyklovalo. V ději se tak opět vynořil Bert, jako mocný keporkak zpod mořské hladiny, znovu zavlály vlajky, ale alespoň Howard tentokrát přispěl ze své vedlejší koleje, kam byl tvůrci odeslán. Jsem si jistý, že Sheldon by poslední větu ocenil. / Poučení: Všechno je jen otázkou peněz. ()

Akceptace nezdolatelné výzvy (2017) (S10E22)

Tvůrci už mi to několikrát provedli, ale nezaváhali a udělali to zas. Perfektní předtitulková scéna, která dala vzpomenout na skvělé časy tohoto seriálu, a pak....... nic. Už jsem se nedočkal ničeho jiného než rozebírání současných, minulých a budoucích vztahů. Jo, a abych nezapomněl, znovu se vynořila postava, která se tu a tam objeví, aby se lépe vatilo. / Poučení: Nenech se omezovat. ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů