Teória veľkého tresku

• Česko Teorie velkého třesku (viac)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre, Bill Prady

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann (viac)

Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů. (oficiálny text distribútora)

moviesfan

Hodně lidí mluvilo o tomto seriálu jako o americkém The IT crowd. Já bych to tak vůbec nesrovnával. S prvním dílem jsem nevěděl jak ho vlastně přijmu, jelikož jsem to srovnání nějak bral vážně. Po prvním zkouknutí jsem věděl, že ho přirovnávat k ,,ajťákům" nebudu. Vlastně není důvod. The Big Bang Theory je velmi zábavný seriál, který těží z ,,outsiderů" a hlavně jejich odborných hlášek. Sheldon je opravdu výborná postava, která všechno okecá, hlavně jednoduchá slova, desítkami vět:) Samozřejmě i zbývající trojice a ,,sousedka od naproti" a další jsou skvěle zábavné postavy. Takže jen tak dál. ()

CiTrus007

Zábava, o kterou se stará především Parsons, je kombinací typického amerického hořkého humoru o mezilidských vztazích, humoru na úrovni a parodie sama na sebe ve stylu Red Dwarf. U většiny epizod jsem se musel smát. Seriál je na nejlepší cestě do mého zlatého fondu.... ()

villon17

Až ve druhý sérii sem se rozhodla pro 5, pže sem to dycky srovnávala s trpaslíkem, it nebo himym, ale 4.série himym se mi zdá celkem slabá a bbt naopak válí, tak mi nezbejvá nic jinýho. ono vlastně stačí, když si vzpomenu na retardovanej vláček a dopplerův jev nebo cokoli, za čim stojí Sheldon:) ()

zablaga

Čistý geek seriál o svete inteligentných maniakov žijúcich vo svojom svete, ktorý sa mi veľmi páči. :) Trvalo však dlhšie, kým som si to obľúbila a neskôr scenár dosť hapruje takisto niektoré postavy mi nie sú práve sympatické (Leonard + Penny a ich vzťahy). Ale zachraňuje to Sheldon na celej čiare - je to skvelá postavička a preto som si tento seriál aj zapamätala a rada mu venujem čas:) ()

Marek1991

Keď som to prvýkrát videl pripadalo mi to ako obmena IT Crowd. Nie je to síce britské, je to americké, ale humor je veľmi podobný. Akýsi anglosaský humor s reáliami súčasnosti. Som nesmierne prekvapený tomu, ako vysoko ho ocenili užívatelia a že patrí medzi najobľúbenejšie seriály vôbec. Niekedy mám naozaj dojem, že seriály sú tu nadhodnocované. Mne tento seriál nesadol, ja sa pri tom nebavím, príde mi to obyčajné, len iné, nie veľmi reálne, čo sa týka bežných ľudí, ak si predstavím však indivíduá medzi nami, tak je to už iné, istá sranda to je. Myslím, že väčšina Čechov a Slovákov má veľmi blízko Anglosasom a ich modernému suchému ironickému, či cynickému, niekedy čiernemu, ale ozaj svojskému a občas aj otvorenému humoru, už len z toho ako toto vždy zjedia. To, že sa veľa chlapov rozplýva nad Kaley Cuoco chápem, je krásna, ale mne tento seriál a aj mnoho moderných nie je po chuti, cítim sa pritom dosť rozpačito a znudene. ()

corpsy

Prečo ma nezaujalo dielo, ktoré má XY popkultúrnych odkazov na mnoho mojich obľúbených snímkov, seriálov či komiksov? Nerďácky humor s množstvom infantilných dialógov ma akosi nezobral tak, ako ostatnú polovičku planéty. Občas si pripadám, akoby som z nej ani nebol. ()

liquido26

Tento seriál je totální ODPAD. Bazinga. Právě jste se stali obětí jednoho z mých klasických šprýmů :-)))) ___ Končím třetí sérii a z The Big Bang Theory stala The Big Bang Addiction :-) Budou tři ráno a já si už několik hodin říkám, že příští díl bude tím posledním :-) No nic tak snad ještě jeden :-)) ()

khedy

Jednoznačně nejzábavnější neanimovaný seriál současnosti. Možná je to tím, že tématika nerdů a geeků je mi více než blízká, ale u ničeho jiného se tolik nezasměju. Mimochodem - Sheldonovi hlášky a grimasy jsou sice bezkonkurenční, ale hrozně jsem si oblíbil postavu Rajeshe - co slovo, to hláška! ()

F.man

Naprosto skvělá záležitost... K BBT jsem se dostal náhodou, avšak uchvátila mě tak, že nemůžu přestat. Spousta lidí srovnává BBT s IT:C, což je podle mého nemožné - jedná se o jiné produkce, humor i typologii postav - i když žánr je podobný. Pokud už bych ale opravdu porovnával tak parta okolo Leonarda, Sheldona a Penny mě baví daleko více. Super hlášky, promakaný scénář, geniální výkon Sheldona - to pro mě dělá komediální jedničku roku 2007. (s05e08) ()

PauloZ

Po třetí jsem dal BBT šanci a jak se říká, do třetice všeho dobrého. Netuším, jak je možné, že jsem při prvních dvou pokusech o sledování tohohle seriálového klenotu nedokázal ocenit jeho kvalitu. První sérii jsem sjel za 2 dny a neskutečně mě chytla, ale uznám, že 50% zásluh má Kaley Cuoco coby cute blonde Penny :-). Zatím to sype díl po díle víc než dobře a bavil jsem se při každé epizodě. Každý díl je originál, čtveřice IQváčů, které si oblíbíte už po prvním díle + Penny, do které se zamilujete při prvním nástupu na scénu. Tohle je neskutečně atraktivní sebranka, takže zvedám z původních neuvážených 3* na pěkné 4* a uvidíme jak to půjde dál, doufám, že stále tak dobře. PO 3. SÉRII musím bezpodmínečně zvednout na plný počet a zároveň si přidávám BBT mezi nejoblíbenější seriály. Scénáristé jsou géniové, protože to co se tam stále dějě nebere konce, je to zábavné a co víc, originální a nevídané:). Jednotlivé charaktery postav jsou výborně a značně odlišně napsané, každá postava je zajímavá sama o sobě a dá se na ní stavět, což u většiny sitcomů říct nejde. Jako klíčový bod úspěchu považuju geniální skloubení nadprůměrně "inteligentních" vědců s naivní blondýnou, která jejich vědecké tendence spočátku vůbec nechápe a je jí to naprosto ukradené, jenže postupem času se na ní jistý "vědecký" vliv projevuje v použitých frázích. Navíc ty její odzbrojovačky! Pokud nepočítám Penny, tak nedokážu říct, kterou postavu mám nejradši, protože všichni čtyři jsou TOP. Z amerického prostředí je BBT nejlepší sitcom, který momentálně nemá konkurenci. Himym je potenciálně jediná konkurence, ovšem v posledních dvou sériích značně strádá a charaktery nejsu zdaleka tak výrazné.... Tak jsem to za 14 dní sjel po aktuálně poslední 19 díl 5 série. Jediné co můžu s jistotou říct je, že bych klíďo přihodil další hvězdu :-)). ... Jede Sedmá řada a já nemůžu než konstatovat, že se jedná o neupadající top zábavu. ()

ConanVJ odpad!

Pro mě absolutně trapný seriál, který mi nepřijde vůbec vtipný. A to mám rád hry, komiksy, Star Wars a podobný věci, které se zde propírají. Hlavní protagonisté mi vůbec nesedli a na většinu jsem i alergický. Mě to prostě nebaví a dávám 0% :( ()

Kryton

Po prvním díle hodnotím seriál vysoko. Od šestého dílu mě to začlo neskonale bavit. Do té doby pár dobrých forku a stále mě ti klucí ušatí a mazaní nechytly. 6tý díl a halloween neměl chybu. Sheldon rulezzz. ()

spaceboyCZ

Po trech seriich: Shledona jsem prvni dve serie primo nesnasel, ted ho miluju... Leonard je porad stejny slizoun. Howard po case mysli nekdy i necim jinym, nez rozkrokem. Raj je stale stejne sladky a roztomily (a v jeho pripade diky bohu za cesky dabing, ktery jeho postavu dovedl k dokonalosti). Penny stale stejne trhla =) Season 3, Episode 8: The Adhesive Duck Deficiency - the best episode ever!!! ()

HBO Max se mění

02.01.2019

Teorie velkého třesku končí

Teorie velkého třesku končí

23.08.2018

Přestože stanice CBS nedávno naznačovala, že jedná o dalších sériích populárního sitcomu Teorie velkého třesku, nyní se situace změnila. Seriál totiž skončí po aktuální dvanácté sérii. Oznámil to… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů