V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiálny text distribútora)

PetrPan

Film na tělo pro Nicolase Cage a  jeho herectví. Netuším, zda se herec přizpůsoboval režisérovi nebo  naopak, ale Hadí oči opravdu sedly zběsilému projevu páně Klece dokonale. De facto krimi jednohubka, v které byly karty rozdány naprosto jednoznačně od  samého začátku a šlo jen o to,  kdo s koho.   Postupem času sice De Palma začne hrát nejen s odkrytými kartami, ale taky změní styl hry a z naznačeného pokeru se stává "prší" a v závěru doslova dětská "válka", kde eso bere krále a je vymalováno. Děravý scénář je zkrátka největší slabinou jinak docela hravého filmu a finále bylo  až nedůstojným úderem pod pás.  Na druhou stranu trochu až překvapivá nadstavba s rozložením obrázku hrdiny a následně s klasickým "kiss happyendem"  těsně přelézá přes hranici čtyř hvězd. ()

klerik

Toto si predstavujem pod pojmom triler. Úchvatné. Hlavná postava je (ne)sympaticky reálna, dej má grády a De Palma sa hrá so svojimi osvedčenými technikami (a peknými herečkami... ako vždy...) ()

iamek

Dobrý akční thriller, který je zde trošku nedoceněný. Scénař je hodně jednoduchý, ale díky Brianu de Palmovi a jeho dobré režii můžeme i přesto vidět parádní thriller. Co mě trošku zklamal byl konec kde si tvůrci mohli ještě trošku více pohrát. Bylo to strašně rychlé a neholywoodske. ()

SeBig

Napětí, napětí, napětí a zase jen napětí! Srovnal bych tohle k Telefonní budce až na to že se to odehrává v Casinu kde se řeší vražda. Cage pátra a nakonec všemu přijde na kloub! Velice překvapiví závěr čuměl jsem! ()

Chrustyn

Zamotaná detektivka o vraždě a několika verzích, jak k ní mohlo dojít a kdo je vrah. Nic výrazného ale De Palmovi hrátky s kamerou jsou vynikající. ()

LaciLC

De Palmove filmy milujem a aj on už natočil oveľa lepšie kúsky ako Hadie oči. No bezpochyby sa jedná o pomerne netradičný triler a ak pristúpite na režisérov štýl budete sa náramne baviť. Okrem kvalitných hereckých výkonov film ponúka aj pár zvratov, ktoré vás možno zaskočia, alebo ako písal Tom Hardy odhalíte všetko už po tridsiatich minútach. ()

Janek

Je dávno, co jsem tento film viděl, ale po kritikách mě tento film velmi překvapil svým stylem vyprávění a svou formou. ()

Luboshmir

Jak již tu bylo řečeno, o finále tu nemůže být řeč. Je to spíš shoda náhod, jak se to celý vyvrbilo. Ale jinak celkově je to cool ,dlouhý pasáže, skvělý Cage i ten záporák. ()

Lacike

Napriek tomu, ze nemam rad kriminalky, tak tato ma bavi. Zapletka je sice jednoduchsia a naviac vysledok je evidentne zostrihany, takze to uplne dokonale nesedi, ale po rezijnej stranke to je tak uchvatne natocene, ze je radost na to pozerat. Film ma dost svizne tempo. Kym sa stane vrazda, tak si môzeme vychutnavat uvodnu 15minutovku natocenu akoze bez strihu. Neskôr zase vidime rovnake sceny z pohladu druhych osôb. Takze aj ked je obsah slabsi, tak vizual to dostatocne vynahradi. A pozadu neostali ani herci. Nicolas Cage prehrava jak o zivot a pod taktovkou De Palmy to pôsobi zabavne. Gary Sinise tu je adekvatnym zaporakom, ktoremu ide o dobru vec. Zvysok tvori uz len dobre zahrany komparz z ktoreho ma zaujal vtedy este dost chuducky Luis Guzmán. Vysledkom je film v ktorom zvitazila forma nad obsahom a vdaka dynamickemu tempu ani na chvilu nenudi. 7/10. ()

Mike.Myers

Cage a Hadí oči bavily zhruba do půlky. Potom se to začalo táhnout a nerozhodnost, která byla ze začátku symptická eskalovala v protivně natahovanou stopáž. Za první třetinu filmu - od filmařský dělničiny po scénář 4 hvězdy. Druhá třetina filmu (casino) - v celku zábavné drama 2,5 hvězdy. Finále - odpad! Je to škoda.. Dvě různé poloviny, které byli silně nevyrovnané. ()

Gary

Energický Cage, zabijácký Sinise, skvělá kamera a slušná režie.Kriminálka, kterou si moc rád někdy zopakuju.A ta začáteční scéna - 12 minut jedním vrzem - tak to je cool. ()

PROROK14

Toto som neplánoval pozerať. Chystal som sa spať keď to začalo v televízii. A zaujalo ma to. Pozeral som to jedným dychom. Neviem prečo pomerne nízke hodnotenie na ten film tu je ale ja dávam 80% ()

MoiJe

No neviem. Začiatok mi pripadal pretiahnutý a po všelijakých detektívnych seriáloch (to jediné znesitelné vačšinou beží v TV keď sa dostanem domov) bol ten týpek prvý, kto mi napadol. No, nič extra. ()

Terva

CITÁT - Já jsem v televizi? Já jsem v televizi!.......... Nicolas Cage je ukecaný detektiv, ale ví po čem jde. Někdy je trochu trapný, ale časem si na to divák zvykne. CITÁT - ....a podepiš se, kurva, mému synovi!!!!......... V 50 minutě si kameraman Stephen H. Burum pěkně hraje. Kamera letící při stropě krásně míjí vnitřek několika hotelových pokojů a zachycuje aktuální děj vně těchto obydlí. Velmi zajímavé, leč, jak to tak někdy je, velmi krátké a už nezopakované. Na příběhu se mi líbí zpracovaní dramatizace, povedené jsou flashbacky, zatejené záběry, které jsou posléze ukazovány z pohledu jiné kamery nebo jiné postavy a celkově je to zvládnutá zápletka. A ikdyž se to zpočátku zdá nepřehledné, vše je brzo vysvětlené. Dokonce dojde i na "komiksově" rozdělenou obrazovku, kdy divák sleduje v jedné chvilce dvě události. CITÁT - Nechte mě to dopovědět!!......... Ke konci to ztratilo tu povedenou dynamiku a divák si musí zvykat na záběru jen jedné kamery, více dialogů a naprosto jednoduchý konec. Příběhu došel dech asi tak patnáct minut před koncem. Ale i tak je to velmi koukatelná a povedená detektivka. CITÁT - No a co, alespoň jsem byl v televizi.................. ()

Ouwen

Úvodních 15 minut bez střihu (zřejmě) mě a Sebiga perfektně zaháklo a do konce filmu bylo složitý pustit oči z té fenomenální režie. Fantastická kamera, využití limitujících interiérů, práce se střihem a i když film působí lehce chladně a předvídatelně - díky té režii je to fakt zážitek. Samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající výkony, Cage prostě působí stylově a jako vždy, charismaticky. Co vytknu, tak případ mi nepřišel moc zajímavý a lehce se to táhlo - nicméně se furt jedná o kvalitní detektivku s nadstandartní režií. ()

svik

Nprosto geniální film srovnatelný s Jackie od Quentina tarantina. Palma rozhodně nešetřil kvalitními herci. Skvělý příběh z kterého vymačkal Palma co se dalo. Kamerové rozmístění prostě to byl koncert. Nevím proč ještě tento film není v rude barvě když bych ho zařadil mezi jedny z nejlepších . Svým stylem mi často připomínal Quentina. ()