“Já tohle město vlastním” Vlastnictví se ale londýnskému gangsterovi ze staré školy Lennymu Coleovi (Tom Wilkinson) začíná prodražovat. Přichází sem movitější zahraniční konkurence s plánem na pozemkový podvod. Malý zlodějíček (Gerard Butler) a jeho parťáci si myslí, že mohou hrát na obě strany a dostat se do vyšší ligy. A teď přihoďte chladnokrevně tvrdou účetní (Thandie Newton), rockera, který pro zvýšení prodejů předstírá vlastní smrt, rádoby hudební magnáty (Jeremy Piven, Chris Bridges), ukradený obraz a šílenou čtverylku peněz a svalů – a dostanete divokou a zábavnou gangsterku, drsnou filmovou řežbu plnou sexu, rváčů a rock´n´rollu od autora a režiséra Guye Ritchieho (Seber prachy a vypadni, Podfu(c)k). (oficiálny text distribútora)

ScarPoul

Guy Ritchie ako ho zbožňujem a obdivujem. Kvôli tomuto filmu som ochotný absolútne ignorovať jeho Swept away a revolver. Tu sa vrátil k tomu, čo vie najlepšie a to stará, oldschoolová gangsterka, ktorá je plná kultových hlášok, cynizmu, čierneho humoru, strielačiek, naháňačiek, tajomného obrazu, feťákov a rock´n ´ rollu. Jednoducho povedané, je to neskutočná jazda od začiatku po koniec. Nedá vám vydýchnuť a postavy sú strašne sympatické, dokonca aj taký Wilkinson je extra gauner number one. Neviem čo by som mohol viacej povedať, som veľmi šťastný že je Ritchie opäť v kurze a strašne sa teším na jeho sherlocka holmesa. Gerard Butler bol doslova odzbrojujúci, jeho gay scénky ma neskutočne pobavili, takisto aj jeho sex s Thendie Newton, ktorý mal ani nie 4 sekundy, a potom neustála zvedavosť, čo je v tom kufríku? teda pardon na tom obraze. Už teraz sa neviem dočkať pokračovania. ()

Lacike

Ritchie sa vratil ku svojmu gangsterskemu zanru a pokusil sa ho podat dospelejsie a tentokrat oproti experimentalnemu Revolveru aj zrozumitelnejsie. Podla mna mu to znova nevyslo. Tentokrat sa pohybujeme vo vyssich gangsterskych kruhoch, takze sa tu nekradnu drobne ale podplacaju politici. To ze je to dospelejsie sa prejavilo tym, ze film uz nie je tak videoklipovo zbesily, ale dedkovsky pomaly. Az prilis pomaly. A prakticky uplne ubudol humor a cool dialogy. Postavy nemaju nejaku väcsiu hlbku. Stale to su jednorozmerne figurky, ktore ale bez humoru nie su nicim zaujimave. S odstupom casu je na nich zaujimave len superhviezdne herecke obsadenie. Ale nikto z nich nic pôsobive nepredvedie. Tym padom mi boli osudy vsetkych ukradnute a vo chvilach, ked zacali chcipat to vo mne nic nevyvolalo. Jedina linia, ktora pobavila je ta s teplym Hardym. Roztomilí teplosi mu idu lepsie ako nasrati drsniaci. :) Vo vizualnych fintach sa Ritchie tiez krotil a aj soundtrack je dost obycajny. Takze vysledok je cisty priemer, ktory dost casto nudi. 5/10. Pokial by som si mal pustit nejaku dospelejsiu gangsterku, tak si pustim radsej Layer Cake. ()

Ai.ma

Co mě potěšilo: Thandie Newton. A její prdel. Idris Elba, protože jsem právě dokoukal první sérii The Wire a ten černoch je setsakramentsky charismatickej (ale moc prostoru tu nemá). Pár záběrů z koncertu The Subways. Hmm. A to je asi tak vše. Co mě nepotěšilo? Ritchie zestárl. Oproti předchozím filmům ubral na vtipu, akci a lehkosti. Všechno se tu tváří tak sofistikovaně drsně a cool, až to ve výsledku, bez těch odebraných ingrediencí, není v podstatě vůbec zábavné. Naopak Ritchie neubral na dějových linkách a miliónech dialogů. K nim přihodil další tisíce linek, dialogů a informací, že budete mít po hodině pocit, že vám praskne mozek. Chtěl jsem jako mínus napsat i to, kolik zbytečných záběrů, dialogů tu bylo, kolik dějových linek skončilo nedořešených a tolik nezodpovězených otázek, ale pak jsem se dočetl, že to Ritchie od začátku koncipuje jako trilogii, tak mlčím, třeba to vše má nějaký smysl. Dál. Postava Tobyho Kebbella byla tak protivná, otravná a imbecilní, že mi pokaždé otrávil film. Všechny ty jeho "drsný filozofický monology" byly tak neskutečně nudný a ubíjející svojí nemohoucností, že se mi chtělo spát. A to byl na plátně docela často. Těžko hodnotit, film mi utekl, ale pořád jsem čekal, kdy se začnu bavit, jako třeba u podfucku. Nic nepřišlo. Pár svižných, nebo spíš, zajímavých (protože ten zbytek je nudný) by se tu našlo, ale i tak, když jsem to dokoukal, první věta která mě napadla byla: tak tohle bylo vážně o hovnu. ()

PROROK14

Príbeh pekne premyslený a svižný dej ma veľmi bavil. Skvelé zvraty. Nechýba pár peckových scén a dialógy na vysokej úrovni, pri ktorých som sa nemal šancu nudiť. Akcie je pomenej ale to vôbec nevadí. Ešte musím pochváliť hudbu, ktorá sa mi veľmi páčila. A veľmi mi to pripomenulo Podfu(c)k. U mňa je to skvelá odreagovačka, ktorá mi padla veľmi veľmi dobre. 85% ()

Caszidy

Po delší době film, který mě opravdu dostal. Chvíli jsem i uvažoval o maximálním hodnocení, ale na to, přeci jen něco málo scházelo. Přesto je snímek s vynikajícím obsazením, hudebním doprovodem, hláškami a vtipy, střihem a samozřejmě v neposlední řadě i ritchieho režií opravdu výborná podívaná, jenž Vás chytne a pustí až po těch 110 minutách. Kéž bychom se opravdu dočkali v závěrečných titulkách proklamovaného pokračování. PS: Zajímalo by mě, jestli výkon Karla Rodena viděl Roman Abramovič. ()

maseer2

vtipná a stylová jízda v podobném duchu jako dvě Ritchieho nejslavnější pecky, což s sebou ovšem nese také jistou dávku zmatenosti.. postav je zde totiž opravdu hodně a na konci to chtělo tuhle zběsilou podívanou nějak lépe uzavřít.. přesto jsem se bavil.. slabé 4* ()

bouncer

Comeback Guye Ritchieho a to pořádně nářezovej. Dalo by se říct, že Ritchie za ta léta trochu dospěl. RocknRolla je vyzrálejší film, přesto nepřekonal největší pecku - Sbal prachy a vypadni. Postrádá její lehkost, přímočarost a vtip. Ale i tak se jedná o skvělý film, který je v žánru gangsterek hodně vysoko. Hudba je jako vždy perfektní. Postavy jsou skvěle zahrané, plusem je že ne tak okoukanými tvářemi. Jediný, kdo mi nesedl byl Karel Roden. Ten jeho ruský magnát je napsaný hodně trefně, ale Roden se na bohužel vůbec nehodí. Páradička, kterou jsem si opravdu užil a dostal jsem chuť se znovu kouknout na staré Ritchieho pecky..."Now, I'm gonna be real RocknRolla." ()

MoiJe

Skvelo odohrate. Dobre nasnimane. Ma to ako taku pointu. Stylove. Vysledok: strasna nuda. Clovek by povedal, ze s takym nazvom to roztocia... ()

adamo_znk

Guy Ritchie je borec a gangsterský filmy bez pochyby umí točit. Jenom mi tam sem tam přišlo že vykrádá sám sebe, ale i tak sem se výborně bavil. Z herců bych asi nejvíc vyzdvyhnul skvělýho Toma Wilkinsona. ()

Johny_fork

Guy Ritchie stále ještě má koule, extrémně zamotaná gansterka s milionem vedlejších postav, drsnými hláškami, namakanými Rusáky, kradením peněz a obrazů, celý film působí jako hodně ujetá absurdní zfetovaná honička, ovšem v tom nejlepším slova smyslu a je vidět, že se Guy Ritchie v žánru, který v podstatě založil, cítí jako ryba ve vodě. ()

Terva

Všichni se mně ptají, co je to rocknrolla a já si chci jen užívat. Roden: Whisky je Ruská Vodka. Dáte si? Jsem třicetiletá účetní, provdaná za homosexuálního právníka..... Scéna při písni "Buď má Rocknrollová královna" v podání Johnnyho Quida, je brutálně šokující a tak trochu očekávaná. Byl jsem tady a zažil jsem to!!! První půlka filmu je akce a druhá půlka je re - akce. Sbohem pane Sidney Shawe!!! Až po třetím zkouknutí tohoto snímku jsem se nabažil. ()

moviesfan

Velmi vydařená gangsterka, která díky Ritchiemu získala úroveň. Ten totiž filmu zajistil dobrou kameru a zobrazil mnohé situace velmi kvalitně. Trocha toho humoru zde je a když se zrovna objevila nějaká ta scéna, která měla pobavit, tak pobavila skvostně (například taneční scéna s účetní, ...). Tohle krimi si mě získalo, protože je dobrým příkladem toho, že tento žánr se dá dělat i kvalitně bez nějaké hollywoodské mega akce. ()

joehot

Tento film je zcela typický Guy Ritchie. Hvězdy Marka Stronga a Gerarda Butlera vstoupají strmě vzhůru. Ludacris mi nejspíš nikdy nesedne. Tenhle film má sakra dobrej soundtrack. Kamera je skvělá. Co dodat, k těmto oznamovacím, prostým větám? Snad jen - RocknRolla! ()

Expendable

Výborný film se skvělým hereckým obsazením Gerard Butler ani né moc výrazný, spíš takový nouma, který neví, že jeho nej kámoš je buzna. Nejlepší byl ve filmu Kája Roden a Tom Willkinson, s tím obrazem a Johnym fétákem mě to fakt pobavilo, film je dost na přemýšlení ale i dost na odreagování, finále s Rusákama nemá chybu. ()

Revanx

Tak to vyzerá, že Guy Ritchie sa nezbavil len tej starej strigy Madonny, ale aj smoly pri tvorbe filmov, ktorá ho sprevádzala posledných pár rokov. Totiž, Ritchie je späť a je vo forme. Aj keď sa RocknRolla nepodarila ako dva najznámejšie Guyove filmy, aj tak je to po dlhšom čase skutočne skvelá gangsterská komédia. Treba pochváliť skvelé obsadenie, výborné hrátky s kamerou, ostrý humor a autentický londýnsky slang. Čo je trocha škoda je, že znalec predchádzajúcich režisérových diel môže mať pocit, že sa režisér trocha vykráda. Taktiež si autor mohol odpustiť občasného vypúšťania životných právd z úst hlavných postáv, ktoré iba spomaľujú dej a pôsobia rušivo. Okrem zmienených je tu už iba jeden zápor, ktorým je záver, avšak ten možno ospravedlniť tým, že RocknRolla je plánovaná ako trilógia. Čo ešte zmieniť? Určite dva skvelé prepady a hlavne Thandie Newton, s ktorou by som sa po tomto filme chcel bližšie zoznámiť. Už sa teším na Ritchieho Sherlocka Holmesa. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (viac)